Topiknyitó: tigus7313 2007. 11. 17. 13:00

Rába elemzések, elmélkedések  

Topikindító.



Véleményem szerint elérkezett az idő, hogy a Rába topik szétváljon.



Ebben a topikban szeretném, ha kizárólag szakmai elemzések hozzászólások és beszélgetések szerepelnének, mivel ezek a láma topikban, a hsz-ek növekedése miatt eltűnnek, illetve nagyon sok időráfordítással találhatóak meg.



A láma topik tökéletes helye a piac rezzenéseinek reakcióira, az árfolyam alakulások okainak találgatására, technikai elemzésre, stb.

Hasonló jellegű hsz-eimet én is oda írogatom.



Ha ez megvalósulna, viszonylag kevés időráfordítással mindenki az érdeklődésének megfelelő információt tudná megkapni a társaságról.



Lehet, hogy ez a kezdeményezés elhal, vagy nem működik, de egy próbát mindenképpen megér.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tigus7313 2008. 03. 31. 15:00
Előzmény: #514  Törölt felhasználó
#520
elég összetartó a menedzsment, az opciót lehívásának elhalasztását is együtt vállalták, miért ne lehetne a tőkeemelésnél is ugyanez?
A technikai lebonyolítás tehát nem lesz probléma.

Viszont a március 31-i záró devizák egész jól alakultak (nem lesz nagy technikai pénzügyi veszteség)
watson
watson 2008. 03. 31. 11:13
Előzmény: #518  tigus7313
#519
Óvatosabban kellett volna shortolni.
Ha 600 forintos árfolyamnál hittek a 2000es opcióban akkor azt is fedezni kellett volna....

Értem én hogy a legfájdalommentesebben akarják korrigálni a hibát, de nem biztos hogy a jövőbeni eredményeink terhére kéne ezt egy egyszeri kiigazítás helyett :)) Na ez már tiszta kormányprogram :)))
tigus7313 2008. 03. 31. 11:05
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#518
Hát igen, ha meglesz a 70-szeres áremelkedés, plusz lesz annyi szabad cash meg eredmény, akkor jöhet az srv:-)))

Egyetértünk.

Egyetértünk abban is, hogy általában jobb az srv, de a Rába esetében nem most és nem erre a célra.
Törölt felhasználó 2008. 03. 31. 10:58
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#517
nekem viszont egy 1,2 millió darabos emelésnél a meglévő mennyiségemre eső eredmény kb 10 százalékkal csökkent. ez a majdan remélt nyereségemet is csökkenti, s mivel az több a mostnai részvényárnál, ezért az árfolyamhoz képest multiplikált a rossz hatása a döntésnek...
Törölt felhasználó 2008. 03. 31. 10:56
Előzmény: #515  watson
#516
isten hozott Watson

remélem a közgyűlés is átlátja, és megérteti majd a menedzsmenttel, hogy közös érdek a hígulás megelőzése. amúgy még mindig nem értem, miért kell, hogy meglegyen az opciós részvénymennyiség. mint mondtam az otp évek óta elvan azzal, hogyha a menedzsment opciót hív le a cégről, akkor vevőként megjelenik a cég is a piacon. egyszerű technika, nincs hígulás...

persze csányi úr biztos amatőr játékos a rába menedzsmenthez képest...

ő mindenesetre már bizonyította a befektetőknek, hogy mellette a részvényesk is tudnak keresni (70 szeres áremelkedés). ez még a rábánál hátravan....

mutass a hígulásra pozitív példát....

mert az srv-re van, ott van az agyongyalázott pannonplast is, a részvényesek ott is mosolyoghatnak (a velük menő menedzsmenttel együtt)
watson
watson 2008. 03. 31. 10:10
Előzmény: #513  tigus7313
#515
tigus, és kinek jó az hogy a részvénytöblet miatt hosszútávon leveszik az eredményed 10%-át? Aki hosszútávon gondolkodik, annak sem egyértelmű a döntés.

Van egy Rába shortja a cégnek, és ezt kell megoldja valahogy.
A vásárlás 1700-en és eladás 1000-en az érzésre kevesebb vagyont vesz el a jelenlegi tulajdonosoktól mintha a 2000Ft eszközértékű* papírt lejegyzik 1000-en és leviszi mondjuk 1800-1900-ra.
Törölt felhasználó 2008. 03. 31. 10:04
Előzmény: #513  tigus7313
#514
ezt én technikailag nehezen kivitelezhetőnek tartom... na mindegy, várjuk meg az előterjesztést, aztán meglátjuk.
hogy is nézne ki, az opció jogosultja bejelenti, hogy kell a részvény, aztán lejegyzi.

-jónapot, tóth béla vagyok a futómű kft. csoportvezetője. lehívnám 2500 darab részvényre szóló opciómat
-jónapot tóth úr! holnap ülésezik az igazgatóság, várjon amíg dönt a 2,5 millió forintos tőkeemelésről. aztán tesség ezt átutalni az XY bankban vezetett számlára a 2,5 milliót, és megvárni, amíg a cégbíróság bejegyzi az emelést. onnan két hét és megkapja számlájára a részvényt.
-köszönöm!

így nézne ki?:)))))
tigus7313 2008. 03. 31. 09:40
Előzmény: #509  Törölt felhasználó
#513
IP,

a zártkörű tőkeemelés számomra azt jelenti, hogy az opció jogosultjai emelik a tőkét, azaz azonnal befizetik az opciós vételárat! (tehát lesz belőle cash)

Semmilyen más megoldást nem támogatnék, hiszen ez a lényege számomra a tőkeemelésnek, hogy a menedzsment beteszi a saját pénzét a cégbe (igaz névértéken jegyezhetnek).

Az srv számomra kicsit sarkítva továbbra is felesleges (azaz nem tartós) árfolyamkarbantartás a társaság vagyona és eredményessége terhére.
(a társaság 1700-ért veszi, majd eladja 1000-ért, nem értem kinek jó ez)

A piac szerintem sem árazta be a megrendeléseket, talán majd akkor fogja, ha az eredményben is megjelenik a hatásuk (csak az időtáv kérdéses)
sly36
sly36 2008. 03. 31. 09:30
Előzmény: #511  watson
#512
watson
watson 2008. 03. 31. 09:15
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#511
1702, szerintem az tévedés, hogy a "JD hosszabítás (nem nyilvánosságra hozott részleteinek) kivételével már minden benne van az árban"
Nagyon sok minden még évek óta nem épült be az árba. Épp ezért van itt egy plusz ebben a papírban.
Ahhoz hogy egyes dolgok beépüljenek, nem elég ismerni a lehetőségeket, szerződéseket. El is kell hinni. Kell a hitelesség, ami igencsak elveszett 2004-5 környékén.

Csak nézd meg IP véleményét amivel egyet tudok érteni:
"... ez egy humbug a menedzsment részéről. ha annyira megterhelő a cégnek az srv, akkor túl lett méretezve az opciós program és csökkenteni kell"

Nemkis opcióról, a cég 14%-os részesedéséről beszélnek. Jóhogy ki kell fizetniük a felét, de még épphogycsak pozitívba lendültek a mutatók.
Ígérete a növekedés és én is bízok benne, de a hitelesség helyreállításán még éveket kell dolgozni. (akárcsak a politikai bohócainknak...)
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 22:09
Előzmény: #508  tigus7313
#510
Ezekben mind igazad van. Viszont a JD hosszabítás (nem nyilvánosságra hozott részleteinek) kivételével már minden benne van az árban. Szerintem a piac vár egy egyértelmű, pozitív üzenetre a menedzsment részéről árfolyam ügyben. Ez lehet újabb partner/nagyobb megrendelés, _konkrét_ akvizíció (és ezekhez tőkeemelés is belefér), ingatlan bevételek+adósságcsökkentés vagy srv.
Azt is gondolom, hogy amíg a menedzsment nem éri el a _neki legkedvezőbb_ helyzetet az opciós papirok beszerzése ÉS értékének növelése ügyében, addig szándékosan nem fogják stimulálni az árfolyam emelkedését. (Az opciók lehívásáig nem teljes az érdekazonosság a mostani tulajdonosok, és a leendő tulajdonostárs menedzsment részéről.) Idén nekik kb. jó a mostani árszint, feltéve hogy nem esik jelentőset, és aztán felhúzzák. Viszont nekem mint már tulajdonosnak az lenne a jó, ha januárig töketlenkednek, és csak ül a pénzem, akkor NE kapják meg a 3. tranche-t. Jó lesz, ha bentmarad az a pár % a cégben, esetleg kijöhet osztalékként is. ;)
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 21:57
Előzmény: #508  tigus7313
#509
én úgy fogalmaznék, az srv a részvényesek, a tőkeemelés a menedzsment érdekeit szolgálná. ki is emelne tőkét? valaki lejegyezné és megtartaná az opció lehívásáig? lesz egy új 10 %-os tulaj?
vagy visszaveszi a cég azonnal? akkor meg tuti nem lesz belőle lóvvé, mert ami bejön ki is megy... ez egy humbug a menedzsment részéről. ha annyira megterhelő a cégnek azsrv, akkor túl lett méretezve az opciós program és csökkenteni kell
tigus7313 2008. 03. 30. 19:59
Előzmény: #507  Törölt felhasználó
#508
Az akvizíció (eszköz alapú) szerepel a középtávú stratégiában... Mire lehívják az opciót aktuálissá is válhat (2010).

A középtávú megrendelések körében nézzük csak:
Marmon Herrington már bejelentve, (kapacitásbővítés, beruházások folyamatban)
GAZ bejelentve
Volvo-Scania:
Volvo esetében 2008-ban 50%-os emelkedés legalább, a Scaniáról hallgatnak, én még itt várok valamit.
JD bejelentve:
2007-ben duplázták a volument, minimum 10 millió USD a tervezett árbevétel, szerintem már 2008-ban is. (valahol ez is 40-50 %-os emelkedés lehet 2007-hez képest)
(50 %-os kapacitásbővítő programot is hajtottak végre).
Ebből is látszik, hogy van még mire költeni, kapacitást növelni, de főleg a hatékonyságot.

Én is kiváncsi leszek a nagytulajok szavazatára, mert itt derül ki, hogy ki milyen időtávra szállt be. Az srv-sek rövid, a tőkemelésesek inkább hosszútávban gondolkodnak.
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 18:56
Előzmény: #506  tigus7313
#507
Azért a napirendi pontok sorrendje ráutal a menedzsment szándékára. Azaz az én olvasatomban van valamilyen konkrét tőkeemelési szándékuk, és első körben ennek az ésszerűségéről próbálják majd meggyőzni a részvényeseket.
Ha a nagyobb részvényesek érdekeit nézzük, akkor akvizíció vagy újabb kapacitásbővítési kilátás hiányában (és ezt szükségessé tevő középtávú megrendelések bejelentése nélkül) az srv mellett fognak szavazni.
tigus7313 2008. 03. 30. 18:16
Előzmény: #505  Törölt felhasználó
#506
Külön napirendi pont a tőkeemelés és a saját részvényvásárlás. Az egyik nem zárja ki a másikat.
A tőkeemelés pénzbeli befizetés ellenében történne! tehát pénz folyik be az akcióból.

Szerintem ha tulajok mindegyiket megszavazzák, akkor a menedzsment dönthet melyik az előnyösebb, akár egy vegyes megoldás is elképzelhető.
(2. rész tőkemelés, 3. részre óvatos vásárlás max. 1700-ig)

Április 9-én úgyis megtudjuk az előterjesztések pontos szövegét, majd meglátjuk.

Ennyit erről, megnézem ezt a JD közzétételt.
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 17:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#505
még mindig nem értem, miért kell most tőkét emelni. ha jól tudom, a második adagot jövő április közepe leőtt nem lehet lehívni az opciókból. miért kell elvenni addig cég mozgásterét arra, hogy ha leesen mondjuk 1000 forintra az árfolyam, akkor annyit vegyen, amennyit akar. és ne mondjátok, hogy nem eshet le. minden megtörténhet. 2-es euró dollár, csődbe menő partnerek, baleset, szeptember 11. csak azért emelni, hogy több sajátrészvény legyen addig is raktáron??? ráadásul ha jól látom, pénz se folyik be az akcióból akkor mi értelme??? védekezni a felvásárlás ellen, vagy felvásárlónak átpasszolni a csomagot???
kissherceg 2008. 03. 25. 11:10
Törölt hozzászólás
#504
Törölt felhasználó 2008. 03. 25. 11:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#503
shortosok pakja.... elkopik és már dobják is, és up a Rábicskó
Törölt felhasználó 2008. 03. 25. 11:07
#502
Én meg kidobtam reggel a pénteki vételeket :(
kissherceg 2008. 03. 25. 10:57
Törölt hozzászólás
#501

Topik gazda

tigus7313
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek