Véleményem szerint elérkezett az idő, hogy a Rába topik szétváljon.
Ebben a topikban szeretném, ha kizárólag szakmai elemzések hozzászólások és beszélgetések szerepelnének, mivel ezek a láma topikban, a hsz-ek növekedése miatt eltűnnek, illetve nagyon sok időráfordítással találhatóak meg.
A láma topik tökéletes helye a piac rezzenéseinek reakcióira, az árfolyam alakulások okainak találgatására, technikai elemzésre, stb.
Hasonló jellegű hsz-eimet én is oda írogatom.
Ha ez megvalósulna, viszonylag kevés időráfordítással mindenki az érdeklődésének megfelelő információt tudná megkapni a társaságról.
Lehet, hogy ez a kezdeményezés elhal, vagy nem működik, de egy próbát mindenképpen megér.
amúgy az én véleményem, hogy azért mert van egy 1,9 millió darabra szóló opciós program, nem feltétlenül kell annak a részvénymennyiségnek raktáron lennie. elég ha a jogosult szól, hogy le akarom hívni, akkor adni neki a saját pakkból és pótolni. ennyi. ha egyszerre akarják lehívni az 1,9 millió dabar részvényt, akkor az valszeg felvásárlásról szól, nem menedzsment ösztönzésről.
hát akkor várjanak a higítással. van még egy év, hova rohanunk. a raktáron tartott q...va sok sajátrészvény, amiért még csak nem is fizetett a cég nagyon rossz üzenet.
Icipicit koncentrálódott a tulajdonosi szerkezet, nőtt a nagyobb (legalább 12000 db) részvényesek tulajdoni hányada. (még mindig több, mint 6000 tulajdonos)
Az első negyedévben nőtt az amerikai befektetési és nyugdíjalapok érdeklődése (+150.000 db) és a hazai alapok is veszegették.
Markánsan nőtt az Aegon, 2 hónap alatt már majdnem 300 e db-ot vettek. A Generali is tovább veszeget.
A Trigon az utolsó hónapban már nem adott, de a negyedévben csökkenetett 118 e db-bal.
A KGT csoport elbújt a Raiffeisen nem nevesítettek közé, így nem lehet tudni a tulajdoni részesedésüket, de az Exbus vásárolt.
A Budacash nem nevesített állomány nőtt markánsan (+400 e db), nőtt az Equilor, csökkent a Takarékbank.
IP, a Fotex 2 éve nem tud mit kezdeni 8 mrd Ft-tal, ekkor kell srv-t venni ezt írtam.
Az srv negatív üzenet, mert azt jelenti, hogy a társaság nem tudja befektetni, nincs elképzelése a forrás felhasználásról, ezért visszaadja a tulajdonosoknak. (Lehet jó az srv, de a Rábának nem most) Egyébként nem nagyon szeretném,ha a Fotexhez lehetne hasonlítani a Rábát.
A Rába soha nem rendelkezett és most sem rendelkezik olyan forrással, amit nem tud fejlesztésre és az eredményjavítására fordítani.
Azt gondolom semmi komoly hatása nem lesz a hígitásnak, csak megfelelő kommunikáció kell hozzá.
Tisztelt részvényesek, a két lehetőség közötti 1,2 mrd Ft-ot erre és erre használjuk fel, ennyi és ennyi eredményjavulát okoz, stb, stb,
Ez a részvény az utolsó évben 1400-2800 között mozgott egyre javuló fundamentummal. A piac tökéletlen, mert ezt egyáltalán nem árazta, most meg alulárazza, ezért szerintem a hígitás hatása sem fog komoly nyomot hagyni maga után.
Az eredménynövekedés teljesen elfogja homályosítani:)
egyébként nem csak most beruházásra elköltött péznek van meg a jövőbeni hatása a cég eredményességére, hanem a higításnak is a részvény értékére. minél nagyobb a nyereség, annál nagyobb a higítás romboló hatása..
és miért ne lehetne egy év múlva 2000 alatt Rábát venni?
ha meg nem lehet, akkor meg jó üzlet lenne most is vásárolni. szerintem ha a cég ésszel venné és vette volna az elmúlt 6 hónapban, a jelenlegi árszintnél olcsóbban is kapott volna. ez az srv majd jól felhajtja az árat és a spekik majd nagyot kaszálnak, egy hülye menedzseri legenda, amit a tőzsdét kevéssé ismerős anyukák meséltek az átkosban esténként a gyerekeiknek. miért? a fotexét felhajtotta?
nem kell két nap alatt 600 ezret megvenni (a rábánál volt már rá példa) elég lenne minden nap 2500-30000 darabat, ha öntés van akkor többet. ez a cég viszont soha nem is akart sajátrészvényt venni, hiszen tavaly is úgy hívtak le menedzserek opciókat, hogy a cég nem pótolta a kieső állományt. ennyit erről.
Az opciókat 600-700 Ft-os részvényárnál határozták meg 2006-ban.
Azaz 3 év alatt háromszorozni kellett az árfolyamot. (az eredményesség növelésével, más lehetőség nem volt)
Nem hiszen, hogy alacsonynak mondható.
Törölt felhasználó2008. 04. 10. 20:24
#568
a rába menedzsmentnek tul alacsonyra szabták az opcioka 1000 1500 2000 ft
a beruházás megtérülése: akár 300 millió (az első évben, majd ez kummulálódik tovább, tehát jóval nagyobb hatása lehet az eredményre)
a másik az optimális eladósodottsági ráta, melyet elkezdtek kkiépíteni.
Ne felejtsük el, előbb-utóbb jönnek az akvizicíók, melyekhez forrás szükséges.
Inkább ehhez vegyenek fel hitelt, mint az srv-hez. (az akvizicíó is eredménynövelő hatású lesz valószínűleg)
Hitelből saját részvényt venni amúgyis meredek elképzelés.
Kinek is jó az srv?
Természetesen a spekiknek, rövidtávon realizálják a nyereséget, majd továbbállnak.
A maradék meg szív, mert nem ettől emelkedik az árfolyam, vagy marad tartós szinten.
Egyébként nem jó ötlet, hogy majd az opció lehívásakor vesznek, mert 1 év múlva nem tud venni 2000 alatt a Rába saját részvényt.
IP:
"ja, mert valaki elfelejtett ellopni valamit - amiben azért ne legyél biztos - azért nem kell gyorsan ellopni amíg még lehet."
Erre nem válasz, hogy loptak 10 éven keresztül eleget (már írtam nem a mostani menedzsment).
Ez a mondat azt feltételezi most fognak lopni. Hogyan is?
tigus. !
azért ebből a cégből az elmúlt 10 évben azért loptak eleget.
Noir!
Én nem azt mondom, hogy a menedzsment nem érdemli meg a szokatlanul magas arányú opciókat (5-10%-nál azért nem szokott máshol több lenni), hanem annak a metodikáján elmélkedünk, hogy milyen módszerrel jobb - a cégnek és a részvényeseknek együtt - előteremteni rá a fedezetet
amúgy a számítást figyelve látszik, hogy minél magasabb az ebitda és az eps, annál inkább tolódik a vásárlás felé a hangsúly. szerintem most az egyensúly kb 2300-2400 forintnál lehet, ami felett az emelés jobb lehet az srv-nél
mondjuk 5,5 % kamat
115-ös EPS (reálisabb lenne 150-el számolni) 13,4 millió részvénnyel 1541 millió huf
1-es verzió
emelés:
+650 millió bejön, kamatai éves szinten 35,75 millió kamatmegtakarítás. ez azt jelenti, hogy nyerség up 1576,75 millió hufra/14050000 papír eps lemegy 112,22-re
2-es verzió, srv, 1800 forintnál, visznt csak a lehíváskor vásárolva
cégből kimegy 650 000*800=520 millió. kamata 28,6 millió. nyereség lemegy
1512,4 millió hufra, de csak 13,4 millió részvénnyel 112,8
ergo, még 1800 forintos árnál és 1,54 milliárdos nyereségénél is jobb az srv.
magasabbb árnál és yereségnél a különbség nő. minden egyes eps forint a jelenleg kb 15 forint a részvényárban. ennyi. ekkor még nem vettem figyelembe a vagyon hígulását.
Kamat Euribor+1% mondjuk (nem tom miben vannak eladósodva)
Két fontos kérdést nem tettél fel, beruházások megtérülési rátája, a "felhígulás" hatása a részvényárfolyamokra. Szerintem ezeken sokkal inkább múlik, mint a többi paraméteren amit megadtál.
Rába elemzések, elmélkedések
Véleményem szerint elérkezett az idő, hogy a Rába topik szétváljon.
Ebben a topikban szeretném, ha kizárólag szakmai elemzések hozzászólások és beszélgetések szerepelnének, mivel ezek a láma topikban, a hsz-ek növekedése miatt eltűnnek, illetve nagyon sok időráfordítással találhatóak meg.
A láma topik tökéletes helye a piac rezzenéseinek reakcióira, az árfolyam alakulások okainak találgatására, technikai elemzésre, stb.
Hasonló jellegű hsz-eimet én is oda írogatom.
Ha ez megvalósulna, viszonylag kevés időráfordítással mindenki az érdeklődésének megfelelő információt tudná megkapni a társaságról.
Lehet, hogy ez a kezdeményezés elhal, vagy nem működik, de egy próbát mindenképpen megér.