Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oldrider 2024. 08. 24. 11:21
Előzmény: #173018  salaxx
#173020
Egy "biztos" dolog van az életben... nem folytatom, tudja mindenki mi. A többiről lehetnek eltérő vélemények, lehet vitatkozni. Nem akarok konfliktust senkivel, de amikor a kormány hoz egy tőzsdézők számára kedvezőtlen intézkedést, akkor annak az állampolgárok nagyobb része örül. A milliókat forgató tőzsdézőt nem érdekli, hogy a társadalom többségének mi a jó vagy rossz. Egy dolog érdekli, hogy a vagyona növekedjen, ezzel bizonyítva látja, hogy ő helyes úton jár és azon a véleményen van, ezt mások is megtehetik. Csakhogy nem egészen így van. Már születésünkkor determinálva vagyunk sok dolog vonatkozásában nem csupán biológiailag. Van akiből sosem lesz - nem lehet - opera énekes, festőművész, élsportoló stb. Pedig genetikailag alkalmas lenne rá. Másokból pedig nem lehet tőzsde cápa. Egy társadalom, egy állam, egy kormány viszont akkor működik jól, ha megtalálja azt a középutat ami mindenki számára elfogadható. Ezt nagyon nehéz!
ZSETON70
ZSETON70 2024. 08. 24. 11:15
Előzmény: #173018  salaxx
#173019
Igen, ettől félek, több ilyen szàmlàm van , sztem aki hosszú tàvon tervez ez a legjobb,de nem àllampapirba.
salaxx
salaxx 2024. 08. 24. 10:42
Előzmény: #173017  ZSETON70
#173018
Offtopic: nyilván az egész fórum első belegondolásra amennyire sokrétű publikumnak tűnhet (a nagyon kisbefektetőtől kezdve egy nyilvános cég igazgatójáig mindenki ír, ugyanígy végzettség alapján a biztonsági őrtől, aki hallott egy ilyen tőzsde nevű szerencsejátékról a több évtizede pénzügyesig), de mégis azért egy elég szűk buborék és össztársadalmi szinten mégis csak bőven egy kisebbség (?) lehet (akinek van pénze és valahogy - bár lehet valami ismerős segítségével vagy chatgptvel átmegy egy mifid teszten), így ha egyet (2-4et) hátralép az ember a jelenlegi magyar gazdasági helyzetben bőven az lenne a helyes lépés ha hozzányúlnának, sőt - nem leszek népszerű - el is kéne törölni. Ez még az egy sávos adónál is jobban nyitja az ollót. Nyilván egy olyan országberendezkedés mellett, ami egy új adóbevételt nem 2 másodperc alatt ellopna/kapitälis baromságra tapsolna el. 
ZSETON70
ZSETON70 2024. 08. 24. 10:10
Előzmény: #173012  salaxx
#173017
Hanem,milliókat- öt év alatt sok minden történik.3 és fél éve nyitottam egyet kizárólag Alteóra(850 Ft volt), most lenne gondom,és még van 16 hó, amúgy van több Tbsz-em is,nagyrészt Pannyval,sztem jó dolog.Nem csodàlkoznék ha ebbe is belepiszkàlnànak.
oldrider 2024. 08. 24. 05:54
Előzmény: #173015  hubertus_bigend
#173016
Jó reggelt!
Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet és nem bántó formában. Igazat nem adok neked, mert szerintem nem kötözködtem senkivel. Hogy nem azonos állásponton vagyunk mindannyian befektetési ügyekben, politikában és még sok minden más területen az szerintem nem baj és az sem ha leírjuk a topikban. Adódhat ez eltérő társadalmi helyzetünkből, korunkból, nemünkből, vallásunkból, képzettségünkből, anyagi helyzetünkből és még sok mindenből. A mérleg nyelve általában billen valamerre. Van kisebbség és többség, de olykor helycsere is. Megkockáztatom, hogy ez előre viszi a világot. Ha mindenki mindíg elfogadná helyesnek amit a többség igaznak gondol, hátrafelé haladnánk vagy egyhelyben topognánk. Viszont, hogy a konkrét esetről is írjak, a fórum szabályai a személyeskedést nem engedélyezik. Nem szerettem volna kitaltatni salaxot, azért figyelmeztettem, mert ő tegnap átment azon a bizonyos határon amit te is említettél.
hubertus_bigend 2024. 08. 23. 22:29
Előzmény: #173013  oldrider
#173015
Most te vagy nem veszed észre, vagy direkt erre játszol, de lehetne erről rajzolni egy szép folyamatábrát, hogy jössz, magyarázol, a személyeskedés vonalát nem átlépve, de azért kötekedsz emberekkel (ha példáért kiáltanál, akkor itt az iménti TBSZ-es kvaterkád), esetleg hetvenkedsz is egy kicsit (mióta tőzsdézel, fúdemennyire jól keresel a tőzsdén), kicsit le is sajnálod a többieket (minek foglalkoznak olyasmivel, amit nem értenek) - itt megjegyezhetjük azt is, hogy ez mind halálosan offtopic -, majd ha a korábbi megmozdulásaidra egyébként jogos reakcióként valaki beléd áll, és elküld a sunyiba, akkor betakarózol a ne személyeskedjünk kiváló érvrendszerével, sokadszor. Szóval az van, hogy nem személyeskednének veled, ha nem adnál rá okot, és ezt nyilván te is tudod. Ide jársz zsémbelni, aztán kikéred magadnak.
oldrider 2024. 08. 23. 21:05
Előzmény: #173012  salaxx
#173014
Megörizve a jó fórumtársi viszonyt kérdezném, tőled, hogy ha az az inkriminált TBSZ 
"egy 5 mondatban megfogalmazható bonyolultsávúkonstrukció" 
akkor mire aitt a fórumon az értetlenkedés ezzel kapcsolatban?
Másrészről pedig mindenki eldöntheti szabadon, hogy jó-e neki vagy sem. Nekem nem jó ezért nem foglalkoztam vele. Akinek úgy gondolja jó, az még legyen vele tisztában miröl szól. Ha nincs, akkor pedig ne a fórumon akarjon megvilágosodni, ne mínuszolgasson, hanem menjen be a NAV-hoz és ne jöjjön el onnan addig, míg tisztában nincs minden ezzel kapcsolatos dologgal!
oldrider 2024. 08. 23. 20:52
Előzmény: #173011  salaxx
#173013
Ne személyeskedj!!!
salaxx
salaxx 2024. 08. 23. 20:50
Előzmény: #173011  salaxx
#173012
+hogy aki kihasznál egy ingyenes adócsökkentő megoldást, ami egy 5 mondatban megfogalmazható bonyolultsávúkonstrukció, amivel százezreket lehet 0 ráfordítással megtakarítani... Hát az hozzád képest biztos hülyébb... Te csinálod jól 
salaxx
salaxx 2024. 08. 23. 20:47
Előzmény: #173010  oldrider
#173011
Irigyeljük is a 3 milliós putrit, meg egyszer írtad, hogy a lányodnak vettél valami roncsfosadék autót. Hiába...a te nagypályádon mi csak a partvonalról lesünk. 
oldrider 2024. 08. 23. 20:41
#173010
A két - és a további mínuszolóknak írtam az előbbi kommentet!
oldrider 2024. 08. 23. 20:38
Előzmény: #173008  oldrider
#173009
Savanyú a szőlő barátaim! Ilyen ez a popszakma! Nem kell túlspilázni! Ha azt sem tudjàtok mi az aukció, milyen adózási vonzatai vannak nem kell nagyoskodni a fórumon. El kell menni megkérdezni egy kompetens helyen. Itt a fórumon lehet találgatni, mínuszolni, okoskodni. Egyet nem lehet: elhinni, hogy mi fog történni!
oldrider 2024. 08. 23. 19:53
#173008
Nah, többek között a TBSZ-hez sem értek. Fingom sincs róla. És mióta a rendszerváltás  után beindult a BÉT tőzsdézem. Utóbb külföldi papírokkal is. És most kapjatok a szívetekhez: ilyen hülyén nyereséges vagyok!
user01
user01 2024. 08. 23. 18:17
Előzmény: #173005  bitKain
#173007
"TBSZ-nél ezzel nem kell foglalkozni"
Kell vele foglalkozni, hiszen TBSZ-en csak ETÜ végezhető, ha olyat csinálsz, ami nem ETÜ, akkor megszűnik a TBSZ szerződésed. Így jön az ok-okozati viszony. 
Ha úgy van, ahogy signal2 írja, akkor ha valaki TBSZ számlán lévő telekom részvényt adott el aukcióban, akkor azzal megszűnt a TBSZ számlája.
Ha nem úgy van, ahogy signal2 írja, akkor nem szűnt meg a TBSZ számlája.
Olyan opció nincs, hogy úgy van, ahogy signal2 írja, de a TBSZ számla megmarad.
user01
user01 2024. 08. 23. 18:08
Előzmény: #173005  bitKain
#173006
Én értem, hogy ő mire gondol. Arra, hogy az ügylet nem minősül ETÜ-nek (ellenőrzött tőkepiaci ügylet). Ha nem minősülne annak, akkor lenne az, amit ír. Erre írtam vissza azt, hogy igen ám, de TBSZ számlán kizárólag olyan ügyletet lehet végezni, ami megfelel az ETÜ-nek, lásd szja törvény 67/B (3) bekezdés. Azaz ha úgy van, ahogy signal2 írja, akkor egy ilyen ügylet végrehajtása automatikusan a TBSZ szerződés megszűnéset jelenti. Ergó ha valaki részt vett a telekom, opus aukcióban és nem szűnt meg a TBSZ szerődése, akkor az aukciós ügylete ETÜ, hiszen amúgy a TBSZ bánta volna. Ez meg azt jelenti, hogy a normál számlán is ETÜ. 
bitKain
bitKain 2024. 08. 23. 17:28
Előzmény: #173003  user01
#173005
Signal2 is ért a tőzsdéhez, arra gondol, hogy, ha valaki nem TBSZ számláról, hanem sima értékpapír számláról adná el OTC-s aukción, akkor  a nyereség után a 15% szja-n felül kellene echot-t is fizetnie. (És adózásnál a nyereség-veszteségnél sem lehet vele számolni.)
(TBSZ-nél ezzel nem kell foglalkozni.)
.
user01
user01 2024. 08. 23. 15:55
Előzmény: #173002  TBSZ1982
#173004
És mi van akkor, ha jövő év elején összeomlik a tőzsde? Akkor a cég azzal járna jobban, ha akkor vesz meg mindent.
Hipotézis, csak utólag lehet látni, hogy milyen módszerrel tud több részvényt vásárolni. 
Nem hiszem, hogy ezen gondolkodnának. Ahogy a likviditás engedi, úgy fognak vásárolni.
user01
user01 2024. 08. 23. 15:45
Előzmény: #173000  signal2
#173003
Ha máshogy adózna, akkor pl. a TBSZ számládnak is kampó lenne, lévén azon csak egyébként ETÜ-nek megfelelő művelet mehet. Meg kell kérdezni a korábban ilyen akcióban részvetteket, hogy megszűnt-e a TBSZ számlájuk az után, hogy eladták a telekom, opus, stb. részvényüket egy aukción.
Az aukció ebben az esetben nyilványos vételi ajánlat útján jön létre, ahhol csak brókeren keresztüli megbízással (OTC) lehet részt venni, de ettől még szerintem megfelel az ETÜ előírásoknak. Könyvépítés történik, a cég azon az áron vásárol, amin eladókat talál, csak nem hónapokon keresztül teszi azt meg, hanem pár óra alatt. Az ügyletek piaci áron jönnek létre, nem előre megbeszélt áron.
Amúgy minden vételi ajánlat OTC, minden jegyzés OTC, stb. Én már jegyeztem TBSZ számlára korábban, teljesült.
TBSZ1982
TBSZ1982 2024. 08. 23. 14:53
Előzmény: #172999  user01
#173002
Köszi! Talan a mostani diszkont árfolyamon tudna relatíve sok részvényt venni az aukción. Ezért gondolom, hogy a cégnek (amennyiben az a célja hogy olcsón vegyen sokat - és mi mas lenne) ez lehet a jobb stratégia - aukció majd srv. Persze az kérdés, hogy ki adna nagy mennyiségben ilyen árazás mellet részvényt nekik. Ahogy mondod a nagybufik nem, és a kicsik? Ok sem valószínű hogy túl sokat. 
Ha előbb srv-t indít, felviszi az arat, és ott kellene aukciót hirdetni. 
oldrider 2024. 08. 23. 14:52
Előzmény: #172998  salaxx
#173001

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek