Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs szombat, 11:52
Előzmény: #60878  Phylaxa
#60879
Mennyivel lett tisztább képe? Orbán mit látott eddig homályosan?
Ez is "eredmény".
Több uniós vezető, köztük Németország, Svédország, Finnország, Lengyelország és a három balti ország, Észtország, Lettország és Litvánia is bejelentette, hogy bojkottálni fogják a magyarok elnökségi ülését, mert Orbán nem a 27 tagú blokk nevében beszélt, amikor Putyinnal és Hszi Csing-pinggel tárgyalt. Az Európai Parlament szerdán egy határozatban is elítélte Orbán oroszországi útját.
A dán külügyminiszter, Lars Lokke Rasmussen arról beszélt, hogy a dán kormány „egyértelműen elhatárolódik attól, ahogy a magyar elnökség Ukrajnához áll”.
A soros eu-elnökség kudarcainak belpolitikai következményei is lehetnek.
Phylaxa szombat, 11:41
Előzmény: #60875  Dehogynincs
#60878
Az irányelv a "szankciózgatunk, büntetünk, tiltunk és egyébként nem állunk szóba senkivel"? Csak találgatok, mert nem igazán értem a dolgot.
    
Jó a fotó, gratulálok a szerzőnek!
   
Eleknek leírtam, hogy mit ért el Viktor. Az előző kommentben találod, biztosan nem olyasmit, amit leírtál. 
Phylaxa szombat, 11:33
Előzmény: #60874  Shortelek
#60877
Tisztább képe lett arról, hogy ki mit akar a továbbiakban. Ez a személyes találkozók előnye a környezet "bekiabálásaival" szemben. Ugyanez fordítva is teljesült, ő is el tudta mondani, hogy mit képzel a jövőben. Ennél korrektebb hozzáállás nem létezik.
     
AZ EU-s irányelv ebben a kérdésben egy nagy nulla. Ordibáljuk naponta hogy így meg úgy és szavazgassunk meg kötelező dolgokat, amit senki sem ért. A világgazdaság akkor is változik, ha az EU elszigeteli magát. Ezenkívül egy miniszterelnöknek még Macron szerint is joga van tárgyalni a világ vezető politikusaival.
   
Hát úgy nagyvonalakban ennyi. Most jöhet a hiba. Mi volt a hiba? Elmondod? :)
Shortelek szombat, 11:26
Előzmény: #60870  Sehmet
#60876
Elég lett volna egyszer is, reméljük betartja trampli amit nagy pofâval kijelentdtt, hogy bombâzni fogjâk moszkvát, erre ráis szolgáltak már a ruszkik.
Dehogynincs
Dehogynincs szombat, 11:24
Előzmény: #60871  Phylaxa
#60875
A szerző a céltudatos jelzőt használja az elhibázott helyett.
Céltudatos szembefordulás az általánosan elfogadott európai értékekkel és elvekkel.
Engem viszont tényleg érdekel az érzelmi fröcsögésed. Mit ért el Orbán? Tessék leírni mit ért el Orbán az eu-ban a légypiszok nagyságrendjével és mit ért el a nehézsúlyúaknál! Mit ért el az orosz agresszió ellen?
Találj valakit, aki úgy néz rád, mint Meloni Orbánra!
https://telex.hu/zacc/2024/07/12/zacc-kulfold-foto-nato-orban-viktor-giorgia-meloni
Ezt a feketöves csúnyánnézést lehet érzelmi fröcsögésnek látni és lehet tudományosan elemezni a lélektan eszközeivel.
Nem hiszem, hogy gyökeresen eltérő igazságokra jutnánk a különböző módszerekkel.
Shortelek szombat, 11:22
Előzmény: #60871  Phylaxa
#60874
Akkor azt írd már meg, mit ért el a kis pojáca a putyini, tramplii látogatásával, miért is nem ment szembe a békagalamb az eus irányelvekkel?!
Dehogynincs
Dehogynincs szombat, 11:08
Előzmény: #60868  Sehmet
#60873
Trollt etetek, de olyan trollt, aki a jogászkodása közben erősen összekeveri az európai uniót a nato-val. #60866-ban egy árva szót sem ír a szerző (aki nem én vagyok) a natoról, sőt az egész cikkében sem.
Nem vagyok jogász, de egyáltalán nem jogellenes, sőt gyakran kifejezetten előnyös, ha nem élek a jogommal.
Ez a hozzászólásom is ilyen. Jogom van trollt etetnem, de nem észszerű és nem célszerű.
Orbánnak ugyanúgy nem sérült volna a szuverenitása, ha nem megy el Moszkvába és Pegingbe vagy Trumphoz (aki nincs is hivatalban), ahogy Macron és a többi eu-tagország elnökének és kormányfőjének szuverenitása sem sérült amiatt, hogy nem ment el.
Phylaxa szombat, 10:51
Előzmény: #60868  Sehmet
#60872
Macronnak még nem ment el az esze. Helyes!
Phylaxa szombat, 10:49
Előzmény: #60866  Dehogynincs
#60871
Mit hibázott el? Mi a hiba? Érzelmi fröcsögés nem érdekel. Tessék leírni a hibát!
Sehmet
Sehmet szombat, 10:08
Előzmény: #60866  Dehogynincs
#60868

" ............... a francia elnök visszafogottan beszélt Orbán Viktor oroszországi és kínai útjáról, valamint a Donald Trumppal történt egyeztetéséről. Majd hangsúlyozta, találkozott Orbán Viktorral, és továbbra is kitart az álláspontja mellett, hogy minden államnak megvan a joga a saját szuverenitásukhoz és ahhoz, hogy diplomáciai kapcsolataikat függetlenül intézzék.
.
Macron később állítólag arra is kitért, hogy a magyar kormányfő látogatásai szerinte „nagyon hasznosak” voltak, de ezeken a látogatásokon „egyedül” Magyarország nevében tárgyalt a miniszterelnök. A francia elnök azt is kifejezte, a NATO egységesen „nagy tisztelettel” viseltet Magyarország iránt."
.
Magyarázat: Az EU külpolitikai kérdésekben csak a tagállamok teljes felhatalmazása alapján tárgyalhat - a külügyi főbiztos által. A külpolitika tagállami kizárólagos hatáskör, Macron erről beszélt, amikor azt mondta, hogy "minden államnak megvan a joga a saját szuverenitásukhoz és ahhoz, hogy diplomáciai kapcsolataikat függetlenül intézzék."
.
Bocs, hogy szakmai alapon, az EU Alapokmánya és az EU Működésről szóló szerződés alapján közelítettem a kérdéshez, nem propagandistaként! :)
.

az európai unió működéséről szóló szerződés egységes ...European
Unionhttps://eur-lex.europa.eu › TXT › PDF › TXT
vigkrisz szombat, 10:04
#60867
"Óriási tisztelet övezi Ukrajnában azt a magyar kezdeményezést, amelynek révén hazai támogatók segítik a fronton harcoló katonákat drónokkal és más eszközökkel."
Elkísértük a sárkányellátókat Kárpátaljára | Magyar Hang
Dehogynincs
Dehogynincs szombat, 06:47
#60866
"A békemissziónak elkeresztelt provokáció, amire a magyar miniszterelnöknek semmilyen uniós felhatalmazása nem volt – hogy is lett volna? az unió ellen ment –, nem „elhibázott”, hanem teljesen céltudatos döntés eredménye. Szembefordulás az általánosan elfogadott európai értékekkel és elvekkel. És nincs olyan szabály, hogy egy országot ne lehessen megbüntetni a kormánya tudatos döntései miatt."
https://parameter.sk/1147987/odon-amatorizmus-uj-csomagolasban/
Shortelek szombat, 01:03
Előzmény: #60862  disco
#60865
Akkor mirõl hablatyoltál ember.
Sehmet
Sehmet péntek, 17:30
Előzmény: #60856  bullrider
#60864
Ezt hogyan érted, ha szabad kérdeznem?
Sehmet
Sehmet péntek, 17:28
#60863

De ki tárgyal azokkal a zoroszokkal, akiknek az elnöke ellen az ICC elfogatóparancsot adott ki? Ennyit a "liberálisan demokratikus" nyugati nemzetközi közösségről!
.
"Az államfő hangsúlyozta, hogy minden területet nem lehet erőszakkal visszaszerezni. "Szerintem a diplomácia ereje segíthet" - mondta."
.
https://www.portfolio.hu/global/20240719/meglepo-kijelentes-zelenszkijtol-asztalhoz-ulne-az-oroszokkal-699533
disco
disco péntek, 15:53
Előzmény: #60858  Shortelek
#60862
szia. te is gondolkozz ember! egyáltalán nem írtam atomot. az egy zöld energia, barátságos :) cucc.
Placi82 péntek, 15:37
Előzmény: #60852  vigkrisz
#60861
Onnantól, hogy mostanában Trump a "mélyállam" elleni harc rol kezdett beszélni, amit sejtek hogy mire érti. Onnantól kezdve, nem hiszem hogy elnök lesz vagy megéri. De ha valami csoda folytán elnök lesz, garantálom, hogy nem fog tetszeni neked sem és a világ  neoliberálisoknak, se a demokrata szimpatizansoknak, etc.. Amiket tenni fog. Erre mérget vehetsz. 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek