Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
makasipasztor 2023. 06. 09. 17:47
Előzmény: #106919  Colas
#106920
5 esztendővel ezelőtt Mönchengladbacban az eper 3 eu. Volt, itthon 1 nappal előtte 990,Ft. Ez tény ,fotó is készült. Dobozban előre csomagolva.
Colas 2023. 06. 09. 16:44
Előzmény: #106911  signal2
#106919
A hivatalos szerint... Amiket én vásároltam leginkább , ott közel dupla volt vagy dupla, vagy  néhánynál több mint dupla a végére. Anyáztam is rendesen, mikor kéthetente 5%-al ment fel az ára az általam vásároltaknak. Lehet nem szabad leírni, de én úgy láttam az árak összehasonlításában, hogy a külföldi tulajdonú kereskedők láncok  eléggé visszafogták magukat. A 13. havi nyugdíj és a választási indíttatású szja visszatérítés egyértelműen segítette a keresletet és hogy lehetett gátlástalanul árat emelni, de én csak  az utóbbit tartom hibának, még ha én is jól jártam vele. Attól mindig rosszul vagyok, hogy alacsony az árszínvonal, mert mindig a jövedelem-ár viszonyt kell nézni. Akkor akarjuk terméknél, szolgáltatásnál pl. a német árszínvonalat elérni, ha a bérszínvonal is ott lesz.
Sehmet
Sehmet 2023. 06. 09. 16:17
Előzmény: #106917  El_Kebir
#106918
A lányommal együtt vizsgázott a Hiller gyerekkel Bloody Mary-nél (aki Corvinus-os, tudja, ki ő) abban az időben, amikor szoclib kormány volt és Mészáros a rektor. Azt mondták, semmit nem tudott, ugyanakkor 5-öst kapott, mivel a vizsgáztató az "előadásának formáját" osztályozta, nem a tárgyi tudását. Persze, ez megtörténik mindenhol. De volt olyan is, amikor egy angol nyelvű tantárgyból vizsgáztak, és a DK nyóckeres üdvöskéje akart volna vizsgázni, de túllépte a szemináriumi hiányzás felső korlátját, és a vizsgáztató elhajtotta, amire felháborodott, hogy tudatná a szemináriumokat tartó vizsgáztató, hogy ő politizál. Akkor éppen a Gyurcsány táskahordozója volt. De nálam is volt úgy, hogy bepróbálkoztak, a dékán szólt. Erre - szóbeli felelet előtt - vázlatot írattam a hallgatóval. Persze, nem igazán tudott semmit, ami elégtelen. Bevittem a vázlatot a dékánhoz és megkérdeztem, hogy ez alapján a vázlat alapján te hányast adtál volna. Nem szólt semmit. Második vizsgájára már más volt a kijelölt vizsgáztató. De ez nem politika, hanem "támogatói" vonal volt. :)
El_Kebir
El_Kebir 2023. 06. 09. 15:34
Előzmény: #106916  Sehmet
#106917
Sehmet
Sehmet 2023. 06. 09. 15:27
Előzmény: #106914  makasipasztor
#106916
Értelmes! :)
RangerHU 2023. 06. 09. 14:46
Előzmény: #106909  Colas
#106915

Példádnál maradva, akkor gondolom az is meg van, h COOP vs. CBA vs. Külföldi élelmiszerláncok(SPAR, Tesco) vs. Külföldi tulajdonú diszkontláncok (Aldi, Lidl), tulajdonosi szerkezete, szervezeti, működési modellje(üzleti modellje) pont gazdasági szempontból jelentősen eltérő. A felsorolás a skála két vége.
———
Árstopos termékek, kiskerkülönadó melyet ráadásul árbevétel után kell fizetni(most+ 4,5%)…stb...(?) egy olyan ágazatban, ahol az adózott 5%profit kiemelkedőnek számít(konkrétan ha jól emlékszem a SPAR esetében az 1% se érte el a 2021-és évben még háború előtt.
———
Egyébként pedig bőven elég ha az értékesítési láncon végig megy a profit maximalizálás szemlélete. A magyar eredetű élemiszerek drágultak legjobban.
———
Ha pedig személy szerint kompartive nem látod azokat a tényezőket(pl.: gazdaságpolitikai, monetáris döntéseket, piaci adottságokat) mondjuk térségi kitekintésben, melyek negatív kockázatokat növelték kishazánkban azzal sajnos nem tudok mit kezdeni…
Helyette “magyar mentalitással” példálózol, ami egy jól hangzó címkézés, de aligha írja le a jelenséget hasznosítható szempontból.
makasipasztor 2023. 06. 09. 14:35
Előzmény: #106913  Sehmet
#106914
Málnaszájú barátom válaszolj már valami  értelmeset is!
Sehmet
Sehmet 2023. 06. 09. 14:31
Előzmény: #106912  makasipasztor
#106913
És Nagy Sándor mit mondott? :-D Mondtam én, hogy gond lesz a Lipótmező bezárása miatt. :)
makasipasztor 2023. 06. 09. 14:30
Előzmény: #106908  Sehmet
#106912
Igen találkoztam. Kollégad a nemlétező egyetemen , ahol ora adó -óra eladó, mint Te.
signal2
signal2 2023. 06. 09. 14:29
Előzmény: #106909  Colas
#106911
Várjál csak. az élelmiszer infláció 40-50%, tehát nem beszélhetünk dupláról. A tavalyi évre specifikus volt a 20%-os minimálbér és garantált bérminimum emelése, a HUF 10-15%-os gyengülése, az aszály, az energia és a műtrágya brutális drágulása. Ezek simén kiadnak 40-50%-os drágulást. De egyébként a boltoknak is rá kellett tenni részben a fenti okok miatt, részben a plusz adók miatt.
A kormányzati intézkedések nem kerülhetők ki, amikor a tavalyi inflációról beszélünk: a minimálbér emelése, a júniui adók költségoldali nyomást, a 13. havi nyugdíj és az SZJA-visszatérítés kereslet-oldali inflációt generált. Mindkét oldalról megtolták. Plusz a kormány részéről ugye az is érve, hogy eddig a örnyező országokhoz képest alacsony volt itt az árszínvonal, tehát könnyebb volt emelkedni, meg természetes is a közeledés, ha már egységes piacról beszélünk.
rockmaster 2023. 06. 09. 14:21
#106910

"Bréking! Kiderült, a kormány 2025-től már tényleg lemondana az extraprofitadókról"
Most már tényleg, Istenbizony :)
Semmi se biztosabb, mint az átmeneti adók véglegesítése :)
Colas 2023. 06. 09. 14:20
Előzmény: #106905  RangerHU
#106909
Nézd meg pl. a Coop hálózatot, CBA-t mennyivel drágább, mint a külföldi kereskedők. Auchan is jócskán megdrágult, mióta magyar tulajdonos beszállt. Csak nem magyar mentalitás? Milyen nehezen kiszámítható gazdasági környezet érte az élelmiszergyártókat 2022-ben Magyarország specifikusan, hogy duplázták az áraikat? Melyik volt az az ágazati különadó jelentős emelése? Gazdasági vezetőként dolgozom egy többezres cégnél, rálátok a törvényi változásokra, nem médiából tájékozódom.
Sehmet
Sehmet 2023. 06. 09. 14:16
Előzmény: #106906  makasipasztor
#106908
Aha, te vagy a mindenki. Napóleonnal is találkoztál már? :-D
Colas 2023. 06. 09. 14:14
Előzmény: #106891  Madeinhungary
#106907
Látom politikai témára akarod vinni az áremeléseket. Mint többször leírtam , ezt az inflációt nem a kereskedők gerjesztették, hanem a beszállítók. Próbáld meg, hogy valamit (bármit) politikai beállítottságodtól függetlenül próbálsz vizsgálni és akkor nem kevered ide a kereskedőket, hanem sikerül megértened miről írtam. Tudom nehéz dolog, de hidd el, a matematika, meg a közgazdasági tézisek sem a szerint változnak, hogy ki van hatalmon. Néha szakadj ki ebből és próbáld a tényeket vizsgálni, azután ismét gyűlölheted Orbánt és a rendszerét. Életemben nem vásároltam Coop-ban. De CBA-ban is talán kétszer. De nem azért, hogy a CBA-s nagykutyák éppen MSZP-sek voltak vagy most Fideszesek ( sokan a mindenkori hatalomhoz dörgölődnek gazdasági érdekből), hanem drága. Az meg egyáltalán nem tetszik, hogy a Fidesz ki akarja szorítani a külföldi láncokat. Az Auchan is azóta lett sokkal drágább, mióta jelentős magyar tulajdonrész jelent meg benne.
makasipasztor 2023. 06. 09. 14:07
Előzmény: #106901  Sehmet
#106906
Egyszer már írtam, hogy itt mindenki utál Téged, de ragaszkodsz ahhoz, hogy minden hozzászólásra válaszolj. Szíved joga. Épeszű ember szerintem ezt csak komoly díjazás ellenében teszi, vagy ha eszement vakhitű fideszhívő. Ezt támasztja alá az ukrán_ orosz háborús topikban leírt  megnyilvánulásaid is.
RangerHU 2023. 06. 09. 14:06
Előzmény: #106900  Colas
#106905
“Minden cég profitéhes, de itt van egy magyar mentalitás …”
———
Vagy csak
a gyorsan és kedvezőtlenül változó, nehezen kiszámítható politikai/gazdasági környezetben pl.: mikor változatos formában, minden egyeztetés nélkül,  rendeletként ilyen-olyan ágazati különadók látnak napvilágot immáron rendszeresen, erősödik a “rablógazdálkodás”, értsd rövidtávú profit maximalizálás.
Szinten ismert, leírt gazdasági jelenség.
Sehmet
Sehmet 2023. 06. 09. 14:02
Előzmény: #106903  makasipasztor
#106904
Gazdád neked van. :)
makasipasztor 2023. 06. 09. 14:00
Előzmény: #106901  Sehmet
#106903
Megint másra mutogatsz, mint a gazdád.
Colas 2023. 06. 09. 13:59
Előzmény: #106888  RangerHU
#106902
Igen, a kereslet-kínálat egyensúlya az ár és mennyiség függvényében tökéletes piacon. :) Csak az a baj, ha a rendszer megzavarodik nagyon lassan alakul ki új egyensúly, másrészt a kínálók egységesen fellépve el tudják tolni az egyensúlyt. Pláne élelmiszernél sokkal jobban, mert enni kell..., másrészt a fogyasztó is nehezen vált a megszokott élelem mennyiségéről és minőségéről. Szeretünk enni. :)
Sehmet
Sehmet 2023. 06. 09. 13:53
Előzmény: #106899  makasipasztor
#106901
De Aprónak, Petőnek, Bauernek, Rajknak, Donáthnak, stb. van. Ugye?

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek