Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2019. 10. 10. 10:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#49920
Kösz a cikket."
"Olykor persze felmerülhet az is, hogy azért van szüksége Magyarországnak nagymértékű lakossági forintfinanszírozásra, mert a vezetőink, bár nem mondják, de valójában a forint gyengítését vagy az infláció eleresztését tervezgetik. Előbbi természetesen élő tapasztalat, hiszen a forint folyamatos gyengülése tény. A forint éves 2-4 százalékos gyengítése talán valóban segíti a versenyképességünk fenntartását, és akkor gyengíteni a forintot, amikor csökken a magyar államadósság, jön be az uniós forrás, voltaképpen hungarikum."
Erről beszélek hónapok óta.
Lehet, hogy további CHF-et kellene vásárolni, addig, amíg nyugi van.
mage 2019. 10. 09. 21:15
Előzmény: #49907  sakal83
#49918
Debrecenben se vesznek már meg minden szart csillagászati áron. Április-Május környékén tetőztek az árak azóta van 5-10% lecsorgás a panel árakban. Belvárosban talán kevésbé csökkentek az árak. Sőt, új lakásoknál is megjelentek az akciók ami eddig nagyon nem volt jellemző. A szép és jó elosztású belvárosi lakásokat még mindig nagyon viszik.
Nem csak a BMW jön, hanem sorra jelentik be a beruházásokat, egyetemre ömlenek a külföldiek. Múlt héten a sparban vásároltam, szétnéztem a zöldségosztályon, 10 emberből csak én voltam fehér :). Eddig ilyet csak Pesten láttam.
Nyáron kiadásra hirdettem egy lakásomat, több külföldi jelentkezett, mint magyar, pedig nem volt angol szöveg a hirdetésben. Albérletárak valamelyest emelkedtek, én 15%-kal tudtam drágábban kiadni, mint tavaly és rengeteg jelentkező volt. Mondjuk én inkább adom olcsóbban, de jól megválogatom a bérlőket. Volt sok lakás amit tavalyi árnál 30-40% drágábban hirdettek meg kiadásra, azokat nem is vették ki azon az áron.
Törölt felhasználó 2019. 10. 09. 21:02
Előzmény: #49916  sakal83
#49917
Na jó, osztrák bér az más kávéház, de azért amit linkeltem cikket, jellemző, nettó 232e forint bérre már azt írja, hogy "brutális", mert vidéken már sokszor ez is annak számít sok helyen.
sakal83 2019. 10. 09. 20:09
Előzmény: #49909  sakal83
#49916
"Azért azt tudni kell, hogy egy melós/bolti eladó stb 30 év alatti párosnak a havi bevétele 1-1.2m környékén mozog. "
Itt lemaradt hogy ausztriaban dolgozo es ingazo par termeszetesen.
sakal83 2019. 10. 09. 19:38
Előzmény: #49913  Törölt felhasználó
#49914
Nem vitatkozok ezen:) 2017es adatok. :) z idei 75ks emeles elott 520brutto volt az atlagber. Erre emeltek plusz cafeteria plusz 2 havi bonusz plusz ilyenke bonuszocska. Mivel jomagam eleg tapasztalattal es ismerosi korrel rendelkezem gyorben jelenleg is nem fakadok sirva ertuk:) a fizikaosok megfelelo 5plusz eves tapasztalattal mindennel egyutt 400netto felett vannak. A kezdoknek valoban nem az igazi de idovel no. A szellemisek meg hidd el h jobban elnek mint a nyugati tarsaik vasarloeroben... volt olyan ismerosom aki fizikain 8 ev tapasztalattal az unalom miatt jott el:) az audi berezese rosszabb volt az emelesek elott mint a beszallitoke ezert volt a lazadas. Eleg jo lovek vannak arrafele mindenhol mert a hanyatlo nyugat kozel van ahol a minimum ber 1450eurx14!!! Es bizony nem restek atmenni:) a vallalkozo meg csak nez. Unokatestveremnel egy uzeni karbantarto fizetes netto 1300 eur gyorben mert elmenne 50kmre. Persze zsebbe.
Miert jobb? Mert pesten egy uj kegli 900 ott 462. Mert egy 50es panel 18 nem 30m. Mert elhetobb mert kisebb tavolsagok vannak mert ovoda iskola sportolasi lehetoseg mindenfele. Mert ket keruletnyi emberre 4 uszoda van. Nyaron minden hetvegen ingyenes programok Soroljam?
Csak a miheztartas vegett: a pesti daubner egy olcso cukraszda lenne gyorben az ettermek siman pesti arszint vagy felette es minden dugig van a kutyakozmetikushoz egy honapra kell foglalni...
A szlovakok tomegevel jarnak at szorakozni - ott semmi nincs- es vasarolni.
A nyugati hatar ott nagyon meghozta a nyugati kb 10 evvel ezelotti eletszinvonalat. 
De javaslom h menj el nezz korbe. Nagyot ment az a regio az elmult par evben.
Törölt felhasználó 2019. 10. 09. 18:40
Előzmény: #49909  sakal83
#49913

https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/brutalis_melosberek_magyarorszagon_netto_232_ezer_a_minimum.663559.html
"amelyben minden túlóra és pótlék benne van, viszont nem tartalmazza a béren kívüli juttatásokat."
tavaly nettó átlagbér audinál fizikai melósoknak 273e, idén legyen 300e bő nyállal számolva, béren kívülivel 350e nettó, de akkor tényleg az átlag sáv felső részét veszem, már ha létezik ilyesmi egyáltalán.
A bolti eladó tutira nem keres sok százezer nettót, pesten is kevés helyen vidéken meg maximum a főnökök.
Ráadásul az audi kiemelten jól fizethet a városban.
Városi átlagban én kizártnak tartom, hogy átlagban akár csak 700e nettót haza talicskázzon egy pár.
Inkább valahol 400-500e nettó, ha legalább az egyikük az audinál dolgozik vagy más jól fizető helyen, de biztos van erre statisztika. Ebből mennyit lehet megtakarítani, mert az élet ott se olcsóbb? max 200e, de az már nadrágszíj meghúzós.
Ha azt nézem, hogy a bratyóm volt lakása, 98/99-es építésű, 55nm révfalun érhet kb 25m (leellenőriztem ingatlan.com-on és kb ez egy reális ár), azért annyira nem rózsás ott a helyzet. Mondjuk pestnél lehet, hogy jobb, de szintén csak egy hatalmas hitellel lehet behúzni egy lakást vagy házat.
Mitől jobb ez akkor, mint pest?
johai 2019. 10. 09. 18:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#49912
Pedig tele van a media a gyori viszonyokkql,mikor,mit,hol nyultak le horkaiek:)
Azert ocsobb mint pest,ingyen vot nekik a telek.
Szantofoldek atminositesen nyertek 6-7md dorintot....volt mit elmulatni:)
hunor555
hunor555 2019. 10. 09. 18:02
Előzmény: #49909  sakal83
#49911
Miben olasz lírában? :D
Törölt felhasználó 2019. 10. 09. 17:56
Előzmény: #49909  sakal83
#49910

bruttó vagy nettó? szerintem eltúlzod az audis fizetéseket. annyira azért nem aranybánya az sem, szerintem.
sakal83 2019. 10. 09. 17:46
Előzmény: #49907  sakal83
#49909
Azért azt tudni kell, hogy egy melós/bolti eladó stb 30 év alatti párosnak a havi bevétele 1-1.2m környékén mozog. Egy audis/beszállítós irodista páré 800-1m között. Míg egy pár éve dolgozó melós pár is 700-800k-t visz haza az audiból. A szakmunkások 400-500k-tól keresnek. Azért az nem rossz
Törölt felhasználó 2019. 10. 09. 17:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#49908

Mikor bratyóm ott melózott, mondta ő is, hogy egy csomó munkás jött kelet meg dél magyarországról és venni már akkor se tudtak, mert a győri árak magasak vidéki viszonylatban és az otthoni lakásuk/házuk ára semmit nem ért ott, ezért egy kazal ember bérelt lakást és kvázi munkásszállásnak használta. Meg ott van egy nagy egyetem is, a diákok egy része szintén bérelnek. Gondolom ezek a feltételek azóta is ugyanazok.
Amit mondani szoktak probléma, hogy Audi kitettség. Ha azzal valami történik, mondjuk átállnak egy másik termékre, gépesítenek és fele annyi ember kell, akkor eléggé reccs lesz ott a városban.
Van vidéket jobban ismerő ismerősöm és ő fehérvárat mondja, mint olyan város, amelyik nem függ nagy mértékben egy cégtől sem, ezért hosszú távú ingatlan befektetésre talán alkalmasabb.
Már aki vidéken akar befektetni. Én csak olyan helyen fektetek be ingatlanba, amit jól ismerek, de ez legyen az én heppem.
sakal83 2019. 10. 09. 17:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#49907
Én sem befektetési oldalról nézem. Sőt el is vetettem, mert venni akartam, de átvizsgáltam, és arra jutottam, hogy a kereslet és kínálat optimális, gazdaságilag totál indokoltak az árak, illetve a pestinél sokkal jobb minőségű az ingatlanállomány (a panelek is). Az árakat a kapacitáshiány illetve a "helyhiány" nem korlátozza. Valamint elég kiegyensúlyozottak az anyagi viszonyok. Az audi a beszállítók és szolgáltatók, valamint a jelentős számú ausztriába ingázók fizetései olyan keresletet biztosítanak, ami több, mint kényelmes. Emelett nincs lakásvásárlási kényszer a helyieknek, illetve munkával is tudnak keresni elég jól pénzt, így a lakáskiadás nem valami csodaszer illetve kitörési lehetőség. Épp a sok "bevándorló" lát fantáziát az agglóban, ami közel, ha nem nagyobb halál, mint pesten a dugók miatt reggel és délután:) Régebben sokan már betáraztak kiadásra egyébként, mert az audi látható összegű albérleti támogatást adott (80k ha jól emlékszem). De egy mérnök, illetve egy melós is pár év után tud venni egy lakást/házat a környéken. Most kezdenek elfogyni az építési telkek, de az irány nem látható még így sem. Kb. kiegyensúlyozott növekedés lesz, vagy épp csökkenés. De a csökkenés a válságban sem volt számottevő. Debrecen esetén nem értem az árnövekedést. Az egy igazi lufi. Egy még el sem kezdett BMW gyárra alapozni egy árnövekedést túlzott optimizmusra utal. Ruletten többet hozhatna a pénzük:)
lakni_kell_valahol 2019. 10. 09. 17:12
Törölt hozzászólás
#49906
sakal83 2019. 10. 09. 16:49
Előzmény: #49904  sakal83
#49905
most tőled is várom a választ:)
sakal83 2019. 10. 09. 16:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#49904
Mert nem egészséges a piac:)
pitcairn2 2019. 10. 09. 16:43
Előzmény: #49889  Törölt felhasználó
#49903
Budán is van jócskán beépítetlen terület + az erdőkre se kéne vmi "szent tehénként" tekinteni...
pitcairn2 2019. 10. 09. 16:41
Előzmény: #49889  Törölt felhasználó
#49902
több mint 10 ezer hektár szántóföld és rét van a pesti oldalon amire - ki tudja miért - semmit sem lehet építeni...
és akkor még nem is beszéltünk a városhatár külső oldalán sorjázó rengeteg tök üres területről...
Törölt felhasználó 2019. 10. 09. 16:05
Előzmény: #49892  Törölt felhasználó
#49901

Én a CIBhez adtam be végül is, de ennek már kb 2 hete és természetesen egy csomó feltételnek meg kell felelni és a fizetésemet átirányítom majd oda, az is feltétel volt. Azt nem tudom még per pillanat, hogy mennyit adnak meg, megkértem egy elméleti maximumot, aztán meglássuk :) Ezen kívül volt több bank is 4-4,5% körül, de nekem ez tetszett, mert a feltételeket tudom teljesíteni.
A mostani aktuális kamat és thm helyzetet nem tudom, nem követem napi szinten. El tudom képzelni, hogy a bankok szépen feltolják a szabad felhasználású hitelek kamatait 5% környékére vagy inkább fölé a map+-ra gondolva. Ez nagyon is jellemző lenne az itteni bankok gondolkodására, aztán meg csodálkoznak, hogy akkor miért nem köll a kib.szott hitel a népnek?
Ha EUR-ban kapnám a fizetésem vagy valahogy le tudnám fedezni a várható árfolyam kockázatot, akkor akár egy EUR személyi kölcsönnel is jobban járhatnék. Van erre is okosság állítólag, de ezek már nagyon komplex termékek. Ezeket még megérteni se könnyű alapból, nemhogy a kockázatokat megérteni, úgyhogy én kihagyom, marad a lehúzósabb magyar forint hitel nekem.
Más téma emberek, hogy az MTEL részvény kilőtt, mint a rakéta, ezzel nagyon kellemes örömöt okozott nekem. A pénzecském várja a likvidálást, de azt fogom inkább csinálni, hogy több stoppot teszek be. Amelyiket likvidálják, az megy majd map+-ba, de remélem nem likvidálják, most már kíváncsi vagyok, meddig mehet felllllll. Nem egész 1 hónap alatt broki díjat levonva 5,5% hozam, ha piacin eladnám most. Egyébként ezt mondom, ezt a pénzecskét nagy részben lakáskiadásból raktam össze. Azért pár év alatt már elég szép összeget össze lehet gyűjteni a bérleti díjakból és az szabad pénz, lehet vele ügyeskedni. Igazából csak megtippeltem egy tender eredményét, eddig jól jöttem ki belőle.
A lakáskiadásra nem csak úgy kell gondolni, hogy kizárólag a lakás árváltozása a nyereség. Sőt. A bérleti díj is elég jól hoz.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 09. 16:01
Törölt hozzászólás
#49900
lakni_kell_valahol 2019. 10. 09. 15:51
Törölt hozzászólás
#49899
sakal83 2019. 10. 09. 15:45
Előzmény: #49896  terelemel
#49898
a jövő az jövő. A jelenben Pest megye és Budapest felé + a vándorlási mutató.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 09. 15:40
Előzmény: #49896  terelemel
#49897
A prognózis 2050-ről szólt, addig rengeteg minden megváltozhat, akár még a külső migráció felé is nyithat az ország. Másrészről a topik törzsközönségének az életkori sajátosságok miatt legfeljebb egy-másfél évtizedre terjed ki az időhorizontja(házasság, válás, zöldbe költözés, gyerekek elindítása). Ami ezek után következik az már a következő generáció problémája. 
terelemel 2019. 10. 09. 15:10
Előzmény: #49895  sakal83
#49896
Budapesten csokken(ni) a lakossag, volt itt meg a PF-on is egy cikk, ~300ezerrel kevesebb lakoja lesz BP-nek 10-20 even belul mint most.
sakal83 2019. 10. 09. 15:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#49895
Akkor mackótestvér, miért GYMS-ben épül arányaiban több lakás, mint Budapesten annak ellenére, hogy olcsóbb? :)
Várom megtisztelő válaszodat:)
sakal83 2019. 10. 09. 15:00
Előzmény: #49893  sakal83
#49894
Még a tavalyi évben is kevesebb lakóingatlan épült, mint a 2011 előtti időkben a rendszeváltásig :) száguldás porsche szerelem száguldás... :)
sakal83 2019. 10. 09. 14:46
Előzmény: #49891  sakal83
#49893
Két szemléltető szám a magyar újépítésű ingatlanok számáról:2003-2010 összesen 279.455. db új lakás 2011-2018 88.452. darab új lakás :) várjál csak, micsoda robbanás, húha... A válságot kihagyva, hogy ne fájjon a szíved: 2014-2018-ig 49.676. db lakás, 2004 és 2008 között 147.182. lakás.
bocsika, de ezek sokatmondó számok a szányalásra. És a népességfogyást elő ne hozd nekem, arra ott a csok:)
Törölt felhasználó 2019. 10. 09. 14:44
Előzmény: #49874  Törölt felhasználó
#49892
Hol érdemes felvenni a szabad felhasználású jelzálog hitelt 5 éves fixálásra 20 évese futamidőre? Sajnos megdrágult 4,5-5 % os kamattal adják.. Én is gondolkodom, hogy szabad felhasználásból betoljam a lovét MAP+ ba...
sakal83 2019. 10. 09. 14:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#49891
Teszel fel kérdést is? vagy csak várod a cáfolatot, hogy cáfolhasd, vagy ennek hiányában megelégszel a sima eltorzítással és a szavakat a számba adással? :)Továbbra is írom: a beszélt városokban egészségtelen az ingatlanpiac. Ha megérted, megérted, ha nem, nem:)
továbbra sem tudod elfogadni, hogy a jó és egészséges nemegyenlő a drágával:) A panelod 300000000000m forintos áron sem lesz jobb egy új 100 nmes háznál akár egy nyugati megyeszékhelyen vagy az aglóban:) Majd ha egyszer ki tudsz szakadni a folyamatosan a cáfolásra építő egybites érvrendszeredből, akkor talán megérted, hogy ha van kínálat, és nem ostoba a kereslet, és lakhatási célzat van többségben a piacon megfelelő megújulási aránnyal, akkor beszélhetünk egészséges piacról. Ha nincs akkor drága és folyamatosan rohadó piacról beszélhetünk.
"A KSH legfrissebb adatai szerint összesen 17681 új lakás épült 2018-ban, ami 23 százalékkal több, mint egy évvel korábban (14389 új lakás).  Az új lakások közel felét Budapesten és Pest megyében vették használatba, ahol 40, illetve 39 százalékkal több lakás épült. Továbbra is kiemelkedő Győr-Moson-Sopron megye lakáspiaca, ahol az összes új lakás 14 százaléka található. Ugyanakkor több alföldi és észak-magyarországi megyében is számottevően élénkült a lakásépítés 2018-ban."
lakni_kell_valahol 2019. 10. 09. 13:09
Törölt hozzászólás
#49890
Törölt felhasználó 2019. 10. 09. 11:59
Előzmény: #49888  sakal83
#49889
Gondolom a pesti és a győri telekárak nem egy kategóriában fociznak.
Van egy csomó rozsdaövezet, amit át lehetne minősíteni, és építkezni rá, de az sincs ingyen, győrben gondolom sokkal kevesebb az ilyen hagyaték.
Budán még kevesebb a beépítetlen, elhagyott rész, bár én pl a János kórházra, mint az ország egyik legelmaradottabb kórháza tekintek pl abból a szempontból, hogy vagy 30 különálló, 2-3 szintes épület fekszik egy marha nagy telken, amit sűrgősen ledózerolnék, a délivel egyetemben.
Mégis minek 3 fejpályaudvar?
Ami a szabályozást tekinti, ott teljesen mellé lő a kolléga, még kerületen belül is különböző magasságú épületeket lehet építeni, és a beépíthetőség % is eltérő.
sakal83 2019. 10. 09. 11:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#49888
Write only modban vagy. Tegyel fel kerdest! Arra lehet valaszolni. Jobb elhetobb hely. Ugyanazon feltetelek mellett egeszsegesebb a lakaspiac. Ugyanazon feltetetek mellett! Gondolkodj el rajta te is:)
lakni_kell_valahol 2019. 10. 09. 10:48
Törölt hozzászólás
#49887
sakal83 2019. 10. 08. 22:50
Előzmény: #49880  Batiszkáf
#49886
Plusz a gyori lakasarak 95%ban emelt szintu futeskesz ar igy kicsit becsapos a statisztika. Ennek oka: a varos jo resze a sallangot afakedvezmennyel meg tudja oldani; mindenkinek van egy haverja aki tud burkolni:) es a vallakozonak nem kell torodni a sok ostoba magatehetetlen milyen szinu legyen a csempe vasarlokkal igy a szakemberhiany nem hatraltatja a befejezesi idot plusz kisebb illetek. Ja es a 2x glettelt falat az asszony is kifesti ket nap alatt 40e anyagkoltseggel:) ha magadnak igy megcsinalod a pesti arakhoz kepest mar azon fogsz 2-3mot:)en is kerdeztem ezt a egy helyi vallalkozotol. Valasz : " bazmeg fogsz egy ecsetet oszt kifested meg lerakod a laminaltat. Ne legyel mar balfasz" :)
Criscito 2019. 10. 08. 22:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#49885
Annyira azert ne orulj. Ha minden a tervek szerint megy, akkor a kovetkezo honapokban 4% koruli infla lesz jellemzo.
sakal83 2019. 10. 08. 22:37
Előzmény: #49880  Batiszkáf
#49884
Lentebb irtam h a kinalat folyamatos bovulese es az egeszseges igenyes kereslet miatt. Kevesebb balek van plusz sok kollegium. Pedig penz ott van... sokan ausztriaban parkent 1;2m nettot keresnek az audi es beszallitoi jol fizetnek a szolgaltatasok hasitanak a vallalkozoi reteg meg mar regota kihasznalja az adooptimalizalast:) halkan sugom meg h keves epitkezesnel jatszik az afakerdes:) aanyaiban ott epul a legtobb lakas illetve a valsag sem erintette annyira azt a helyet. 
sakal83 2019. 10. 08. 22:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#49883
Azt mondtam h egeszseges a lakaspiac mert van jo es bovulo kinalat es nagyon egeszseges tudatos kereslet (nem balekok); es azt h jo ott elni. Az h elfuseralt a tudasom az eleg egyedi eset:) a nagy bpi tudasrol meg annyit h ismeros gyori tanacsado konyveloi cege rohogve kuldi el a bigfouros tapasztalattal kerkedo jelolteket az interjurol a tudashiany miatt... pesten a multiknal rengeteg felesleges onbeteljesito hulye van zero haszonnal. Kb mint a hivatali patkanyok:) 
pitcairn2 2019. 10. 08. 22:12
Előzmény: #49877  Törölt felhasználó
#49882
az azért nem csak úgy automatikusan jön + egy rakás műemlékest is megkapsz "társtulajdonosként"
pitcairn2 2019. 10. 08. 22:10
Előzmény: #49879  impudent
#49881
+ reálisan beárazta
annyit valószínűleg megér
legalábbis annak aki valóban akar vmit kezdeni ezzel
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 08. 21:49
Előzmény: #49863  sakal83
#49880
Érdekes a helyzet, mert a felsorolt kvalitások nagy részével a konkurens régiós központok is rendelkeznek; épülő projektek tekintetében Pécs, Szeged és Debrecen is megelőzi, mégis valamilyen okból Győrben lehet értelmesen áron vásárolni. 
impudent 2019. 10. 08. 21:39
Előzmény: #49876  pitcairn2
#49879
Lelakta a paraszt varja a hulyet aki a romokbol kvartelyt rak ossze a vilag vegen.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 08. 21:17
Törölt hozzászólás
#49878
Törölt felhasználó 2019. 10. 08. 20:42
Előzmény: #49876  pitcairn2
#49877
Hogy van ez, hogy palyazhatsz felujitasra, lehet hozza vissza nem teritendo tamogatast kapni?
Lassan kezd erdekelni :D
pitcairn2 2019. 10. 08. 20:25
Előzmény: #49087  Törölt felhasználó
#49876
a kúriatulajdonos azóta több mint 20%-ot engedett a romokba heverő ház árából, már csekély 12,8 millióért vesztegeti a budapesti belvárostól légvonalban 40 km-re lévő műemléképületet
e jelek szerint torkig van az egésszel...
lakni_kell_valahol 2019. 10. 08. 20:17
Törölt hozzászólás
#49875
Törölt felhasználó 2019. 10. 08. 19:28
Előzmény: #49873  berlini
#49874

Ráadásul most egy tehermentes ingatlan be lehet vonni kvázi lombardhitel formájában és felvenni rá a maximum hitelt, amit csak a fizetés és a lakás elbír.
Utána ezt a pénzt nem elb.szni azonnal a magunk megjutalmazására, hanem betolni map+-ba és a bank kevesebb kamatot kér (pontosabban a thm is kevesebb) akár 5-10 évre rögzítve, mint amennyit a map+ hoz 5 évig garantáltan. 5 év után meg vagy végtörleszteni a maradékot vagy tovább görgetni.
Ebből mondjuk nagy pénz nem csorog le a végén, de gyakorlatilag kockázat mentes befektetés, a lakás befektetés kimaxolása, +1-1,5%, csak le kell hajolni érte és a seggünket megmozdítani.
Én a map+-t referencia hozamnak tekintem és most behúzok 20-20 misi szabad felhasználásút a kéglire, 5 évre map+-ba betolva. A garázskiadásba kezdek belejönni. Így mindösszesen elég könnyű a map+ fölötti hozamot besöpörni.
A lakásárakkal meg mi lesz, az ugye a nagy vita kérdés ezen a fórumon.
Azon mosolyogtam a minap, hogy egy nagy szagértő előadta, hogy a map+ az aztán a befektetés, aminek még a közelébe se jönnek a lakásbefektetések.
Jó, már önmagában ezzel is lehetne vitatkozni, de a slussz poén az volt, hogy a végén csak kinyögte, hogy hát ő oldalazást vár és hát ilyen maximum 5% áremelkedést.
Aztán így mondom magamban, te szerencsétlen, a map+ hoz 5%-t és azt mondod, hogy a lakásbefektetés csak messziről tiszteleghet neki, közben meg 5% emelkedést vársz, nem beszélve a kiadásról meg az általam előbb leírt lehetőségről sem.
Így néz ki egy hiteles szagember számolása. Ezek mind a vágyaikat fogalmazzák meg, nem a tényadatokból indulnak ki.
berlini
berlini 2019. 10. 08. 18:45
Előzmény: #49854  johai
#49873
Néha benézek a topicba és szomorúan látom, hogy ugyanaz a mantra megy. Hogy minden többszörösen tűlárazott és nemsokára jün a nagy összeomlás az ingatlanárakban.
Nem tudom hány évnek kell még eltelni, amire végre kapizsgálni fogjátok, hogy ez az álom nem teljesül.
Azért erre a hozzászólásra reagálok, mert az jól kezdődött. Azzal a felismeréssel hogy a forint értéke a dollárhoz képest feleződött.
Sajnos azt már nem olvastam, hogy a valós infláció messze a MÁP+ hozama feletti és még a hamisitott infláció statisztikában is 10-15%-os élelmiszer árak szerepelnek. A lakbérárak hivatalosan 10%-kal mentek feljebb, stb.
Biztonságos befektetés, olyan ami legalább a befektetést az inflációval bővitve hozza jelenleg nem elérhető.
Miért csodálkozik akkor mindenki, hogy az ingatlanok legalább az infláció mértékével továbbra is drágulni fognak?
Törölt felhasználó 2019. 10. 08. 18:15
Előzmény: #49866  Criscito
#49872
Bratyóm lakott Győrben 97-01 és ő tudna mesélni, hogyan elbalf.szoskodta a lakásvásárlást, mert ráérünk arra még, meg úgyis jön haza pestre, aztán 4 évig mégis ott maradt. A végén vett kínjában, hogy mindenről lemaradt egy új építésűt 7,3m és eladta nem egészen 2 év múlva 10m felett. Nem csinált rossz üzletet, de csinálhatott volna sokkal jobbat is. Nem is olyan régen beszéltünk a régi kéglijéről, mert nosztalgiáztunk, hogy milyen jó bulik voltak (a győriek tudnak bulizni, ezt meg tudom erősíteni) nála és szerinte most olyan 25m érhet, 55nm 1 nagy nappali konyha + 1 nagy szoba. Nem volt jó beosztású egyébként, viszont jó helyen volt Révfaluban, az menőnek számít vagy számított akkor. Duna se volt messze, meg akkoriban elég szellős préri volt, jó látvány volt városi szemnek, de hát amennyit én hallottam arról a környékről, most már ott is egymás hegyén hátán vannak a lakóparkok azóta. Ha az a kégli tényleg 25m ott, akkor azért annyira szerintem nem rózsás a győri helyzet. Pesten kb 35m egy olyasmi kégli jó helyen. Drágább, de a bérekben is van azért különbség.
sakal83 2019. 10. 08. 18:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#49871
Neked, mint olcsó nepper, persze ez a helyzet kitűnő:) de ahol sok a légy sok a trágya. nem sértegetlek, de ha nem látod be, hogy a lakásállapotok és az építkezések száma nem épp a tündöklő ingaltanpiacot idézik, akkor nem lehetsz más:) a bpi lakákiadók jó része occsójános kisstilű taxisofőr, aki örökölt a naggyitól:) ez a valóság nem amit te leírsz:)
sakal83 2019. 10. 08. 17:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#49870
Már számtalanszor leírtam, hogy nincs a képzettségemnek/tapasztalatomnak megfelelő állás. Többször nem írom le:) Leszarom a pesti árakat, egyértelműen magasak, mert kínálat nincs,  de kereslet sem nagyon már. Az elmúlt 2 hónapban sok marha jön bámészkodni egy nagyobb értékű ingatlanhoz - nem az enyém - jó helyen. Még ajánlatot sem tesznek... És annyiba kerül, hogy Győrben lehetne venni egy ugyan ekkorát és még három lakást:), ami hozna 250-300k-t:)A szaros panelod amit kiadsz, Győrben az alsó ársávban mozogna az állapotát tekintve, mert a kereslet kiröhögné. Ezt látatlanba mondom és tartom. Ott nem megy az, hogy a putrit kifestve kiadják csillagászati összegért a nagyi lomis bútoraival, mert van igényszint! itt már nincs. Nézz fel az ingaltan.com-ra és nézd meg az eladó és kiadó lakások állapotának különbségeit a két helyen... sokatmondó... igény és igényesség kereslei és kínálati oldalon is... nem pénz kérdés kizárólag... halkan mondom...
sakal83 2019. 10. 08. 17:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#49869
Már számtalanszor leírtam, hogy nincs a képzettségemnek/tapasztalatomnak megfelelő állás. Többször nem írom le:) Leszarom a pesti árakat, egyértelműen magasak, mert kínálat nincs,  de kereslet sem nagyon már. Az elmúlt 2 hónapban sok marha jön bámészkodni egy nagyobb értékű ingatlanhoz - nem az enyém - jó helyen. Még ajánlatot sem tesznek... És annyiba kerül, hogy Győrben lehetne venni egy ugyan ekkorát és még három lakást:), ami hozna 250-300k-t:)A szaros panelod amit kiadsz, Győrben az alsó ársávban mozogna az állapotát tekintve, mert a kereslet kiröhögné. Ezt látatlanba mondom és tartom. Ott nem megy az, hogy a putrit kifestve kiadják csillagászati összegért a nagyi lomis bútoraival, mert van igényszint! itt már nincs. Nézz fel az ingaltan.com-ra és nézd meg az eladó és kiadó lakások állapotának különbségeit a két helyen... sokatmondó... igény és igényesség kereslei és kínálati oldalon is... nem pénz kérdés kizárólag... halkan mondom...
lakni_kell_valahol 2019. 10. 08. 17:24
Törölt hozzászólás
#49868
sakal83 2019. 10. 08. 16:44
Előzmény: #49865  Criscito
#49867
igen. vhogy így van. jó hely.
Criscito 2019. 10. 08. 16:40
Előzmény: #49865  Criscito
#49866
Valaki Győrről esetleg? Mi a helyzet az ottani piacon?
Criscito 2019. 10. 08. 16:38
Előzmény: #49863  sakal83
#49865
Hasonlóan látom, Győrt én is nézegettem már. Nekem is feltűnt, hogy albérletből is megfelelő kínálat van, és átlagban talán jobb állapotúak is, mint a budapestiek. 
sakal83 2019. 10. 08. 16:18
Előzmény: #49863  sakal83
#49864
És persze a debreceni szántók özül átminősítnek 2-őt, és már épülhet is 4000 lakás:) a sok "befektető" meg nézeget majd a most pesti áron vett lakásaiból:) Ha negyed annyi pénzük lenne, mint eszük, akkor megnézték volna, Győr és Kecskemét fejlődési ívét az autógyár odatelepülése óta. Nem volt gyors. Kecskemét még mindig kullog csak.
sakal83 2019. 10. 08. 16:15
Előzmény: #49862  Batiszkáf
#49863
Van hely, van kínálat, ha drágán kínálnák, akkor épít magának az emberfia. Egészségesebb a piac, akarom mondani van piac, ami az ország többi területéről nem elmondható, csak az, hogy drága. Ha Budapesten is mondjuk arányaiban annyi épülne, mint győrben és környékén, akkor itt sem lenne ez ami most van. Már többször írtam, hogy az EU-ben itt épül szinte a legkevesebb lakás ezer főre vetítve... Ez nem piac, hanem döglődés. Illetve spekáktól mentes öveze Győr, és sok albi is van. Debrecenben a sok marha a BMW gyár miatt azt hisz eljön a kánaán. Jó esetben 10+ év:), amíg a györi fejlettségi szintet eléri talán a gyár. De nagyon kicsi arra az esély.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 08. 16:01
Előzmény: #49843  sakal83
#49862
Székesfehérvárra én is szívesen mennék;)
"új lakóingatlanokat, Debrecenben 610 ezerért, Székesfehérvárott 607 ezerért. Érdekes, hogy Győrött ennél jóval olcsóbb, 462 ezer forint a négyzetméterenkénti ár, ami az ottani bőséges kínálattal magyarázható."
A győri áraknak mi lehet a logikus magyarázata? 
johai 2019. 10. 08. 13:07
Előzmény: #49860  tihamer
#49861
Itt az a kerdes hogy mitol nott drasztikusan az uj lakasok ara!
Az hogy atalakul....lyuk van a csoben kategoria,persze van akinek ez ujdonsag.
*
Pont az 5%-os afa idejen csinalta a piac a duplazast uj lakasoknal,amikor ov azert vitette le az afat hogy az epitoknek tisztesseges 6-10%-os hasznot hozzon a vallalkozas......most akkor mi van,ov hazudott vagy a cimbik nottek a fejere?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek