Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2021. 12. 09. 09:16
Előzmény: #139718  ncseed!
#139720

tudtad hogy minél csorobb valaki annál inkább nem lát tul az ingatlan mint befektetés témán?
viszont az igazán jomoduakvagyonának kisebb hányad az ingatlan mint acsoroké,mivel nem az ingatlan a legjobb pénzfialtato befektetés
a te kétbites filozofiád hibátlan
ncseed!
ncseed! 2021. 12. 09. 09:02
Előzmény: #139718  ncseed!
#139719
A reál csökkenés már megindult szerintem a használt pijacon, a kamatyok tovább fognak emelkedni még ha lassan is. Innét nem kell hozzá sok gógyi hogy összerakja valaki hogy nagy valószíynűséggel túl vagyunk a REÁL csúcson. Írtam már, nominálban emelkedhetünk még valamennyit de utána jöjjön aminek jönnie kell.
****
Aki eddig kivárt most már bírja még pár évig szerintem, hacsak nem akar csúcsközelben beszállni.
ncseed!
ncseed! 2021. 12. 09. 08:59
Előzmény: #139712  Broafka_Ottokar
#139718
Én nem értem... minden héten van valaki aki értetlenkedik.
Szerinted az oldalazás mire elég annak aki évek óta várja az esést és végignézte a rakétát? Szinte semmire. Vicces hogy a pénzed kamatyát számolod mint pro, de azt hogy nem lakhatsz a vágyott ingatlanban azt nem nézed. Olyan mintha szerinted annak nem is lenne értéke! Akkor minek kapartok érte???
Ishar
Ishar 2021. 12. 09. 08:21
Előzmény: #139715  tihamer
#139717
Szerintem mindenképpen az, hogy egy kispesti vagy egy kelenföldi szuterén 47 négyzetméteres panellakás ára 70 millió forint lesz. 
mr_bob
mr_bob 2021. 12. 09. 08:17
Előzmény: #139711  ncseed!
#139716
"Szóval úgy néz ki lehet tovább zizegni a shortosoknak... TIK-TAK!"
-
a fórumon belül te shortoltál egyedül mostanában: eladtad a panyelkákat mostani piaci áron, hogy egy későbbi időpillanatban újra visszaszállj az ingatlanpiacra ebből a pénzből vevőként ,)
-
forint erősödésnek nem sok esélyt adok, főleg így hogy emeljük a minimálbért is. mindent nem lehet. ráadásul nem is biztos, hogy nagy lenne az öröm, ha a nyugati multik kitennék innen a lábukat a túl erős forint miatt.
tihamer
tihamer 2021. 12. 09. 06:43
Előzmény: #139714  tihamer
#139715
tihamer
tihamer 2021. 12. 09. 05:08
Előzmény: #139713  tihamer
#139714
,"Az az ingatlan árak nem mennek feljebb, akkor is 7.3%-al (vagy majd ki tudja mennyivel) fognak kevesebbet érni. De szerintem nagyon is feljebb fognak menni:
Elég jó beszámoló/előrejelzés az építkezők és újlakásvásárlók részére:
measz.hu/hu/hirek/1781-hazai-epitoanyag-gyartok-termekcsoportonkent-eltero-keresleti-trendek-mellett-tovabbi-jelentos-gyartasi-koltsegnovekedes
Broafka_Ottokar 2021. 12. 09. 01:17
Előzmény: #139711  ncseed!
#139712
Zizegni = félni? Mitől is? Most olvastad, az ingatlanárak oldalaznak, a pénz addig is kamatozik.
ncseed!
ncseed! 2021. 12. 08. 23:48
#139711
Megszólalt a mestör!
http://www.zsiday.hu/index.php/blog/%C3%BAj-monet%C3%A1ris-rezsim-magyarorsz%C3%A1gon
"Úgy tűnik a jegybank érti ezt a problémát és tenni is akar ellene. Emiatt úgy gondolom, hogy a 2013-2021 közötti monetáris politikának vége, és a következő években a gyengülő forint-alacsony kamatok helyett stabil forint-magas kamatok kombót fogunk látni. Mivel pedig a lakásárak legnagyobb felhajtóereje az alacsony kamatszint volt, ezért ezek szárnyalásának is vége lehet. Ez egyáltalán nem jelent összeomlást, de simán lehet évekig tartó oldalazás az árakban.És még valami: a fenti politika miatt éveken át nem forintban, hanem devizában volt érdemes megtakarítani. Ez most megváltozhat…"
****
Szóval úgy néz ki lehet tovább zizegni a shortosoknak... TIK-TAK!
Placi82 2021. 12. 08. 21:10
Előzmény: #139704  lacikonyha
#139710
Ingatlanosok tul sokat nem érnek. Fel se foghatom ,ha valaki nem 70 eves mamoka vagy 100 km en kivul lakik az eladando ingatlantol mi a jo francnak vesz igenybe ingatlanost. Talán gyavasagbol ,kishitusegbol, vagy nagyon tesze tosza szerencsétlen. En voltam par ingatlanossal 50 bol 49 szer az volt hogy ott volt a tulajdonos is,és bármit kérdeztem a tulajdonos válaszolt rá, ahogy tudott es a végén az ingatlanos alairta a megtekintoit. Lövése se volt,hogy a ház szigetelt e, mibol van a falazat,födém,gépészet, raepiteses házat 2000 ben epultnek hirdette,es sorolhatam. Ha nem lenne az ingatlan.com a tudásuk alapján bajba lennenek. Külföldön ezzel a tudással max takarítónők,vagy taxisoforok lehetnének. Külföldon főleg amerikai ingatlanosok fényévekre vannak ezektől az ingyeneloktol ,főleg ezert a tudasert,es munkáért 3-5% dij pesten . Lakás eseten az 2-3 millio haz eseten meg 3-6 millio a semmiért basszus. 1 nagy rakas szerencsétlenek,gátlás nélkül, üzleti becsület nelkul, szakmai es muszaki tudás nélkül. Meselhetnek hogy pár száz ezer ft plussz ért zsebbe ,hogy nem közvetítette ki az ajanlatomat a szerencsétlen eladónak,aki azt hitte hogy nincs erdeklodo,es a csokos ismerosenek jatszotta ki az ingatlant.(Sparba talalkoztam az eladoval, honap mulva es sűrűn anyazott mikor kiderult, es meg ezeknek fizetett 🤣). Vannak kivételek. De kb 100 bol 1 normalis,felkeszult ,ertelmes es becsuletes. Es ez egy pontos becsles.
Murdoch 2021. 12. 08. 20:33
Előzmény: #139704  lacikonyha
#139709
Ez ok, de nálunk mégis csak a .com a meghatározó ingatlanos oldal. Más kérdés, hogy a Baloghéknak kiváló cucc, hogy szondázzák a piacot. De a hirdetések szemmértékkel nézve 99%-a gyalázat. Silány leírás, xar képek, no alaprajz, valójában egy nagy nulla az egész. Még a nagyobb irodák esetében is. Madárcsicsergés, 'több lehetőséget rejt magában' és a többi bullshit, na az megvan. Megnézve pár nyugati oldalt még nagyobb a kontraszt. 
XisCixis 2021. 12. 08. 20:07
Törölt hozzászólás
#139708
lacikonyha 2021. 12. 08. 19:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#139707

persze lehet hogy olyan lokácioban vagy eladoi élménygyujtésben ahol igen ritka a jo ingatlanos, igy jut neked beloluk a higultkozeg, talán ezért titok a kerulet is
persze szarvasgomba sem terem mindenhol és vargánya sem
TitusPullo
TitusPullo 2021. 12. 08. 19:51
#139706
Na most látom a pemap 2025/27 tájekoztatojat, nem nagyon akarjak, hogy atvandoroljon a lovetta. Volt ido amikor 2,4% volt a pemap kamatpremiuma, most 1% lesz.
XisCixis 2021. 12. 08. 19:48
Törölt hozzászólás
#139705
lacikonyha 2021. 12. 08. 19:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#139704

az hogy  azt hiszed hogy az ingatlanosi teljesitmény egyenlo a comos hirdetéssel és a telefon felvételével, az a korona az ingatlanugyi tájékozatlanságodon, ilyen alapon persze hogy nincs kozos nevezonk, de nincs is rá szukség, ez itt csak egy idotoltés
XisCixis 2021. 12. 08. 19:34
Törölt hozzászólás
#139703
2345678 2021. 12. 08. 19:32
Előzmény: #139693  tihamer
#139702
Nyíregyházán hasonló áron több is van :pl. Stadion utca garázs soron 7.4 millió. De vannak drágábbak is. Budapesti árak.
lacikonyha 2021. 12. 08. 19:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#139701

láttam már olyat  ahol 17 mill volt az ingatlanos jutaléka, és a kozvetlenul réforditott  munkaideje 1 telefonhiványi volt
igaz, hogy ahhoz hogy a hivott szám benne legyen a telefonjában, és felvegye is vegye a hivását a szám gazdája, és hallgasson egy kontinensel arébb az ingatlanosra,   kellet az elozo 15 év munkája, meg a szuleitol kapott neveltetés
te miért nem hivsz fel valakit aki megadja amit kérsz?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek