Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shortfolio 2021. 11. 13. 19:11
Előzmény: #137446  CyrusTheGreat
#137480
Ez a panel hisztéria. De komolyan... Ennyire nem tisztelik saját magukat az emberek, hogy képesek beköltözni egy borzalmas építménybe? Büdös, koszos, csótány. Mint egy fogház
lacikonyha 2021. 11. 13. 18:50
Előzmény: #137473  PBoborjan
#137479

ez majdnem igy van
pl a 2010 elotti marinán torténtektol kell hozzá elfelejkeznia
belvárosban pedig ugyanezen idoszakban a Catherine Dickens Properties-t és a midas-t kell letagadni és máris mai találmány az profi céges  bérlakáskezelés
ncseed!
ncseed! 2021. 11. 13. 18:39
Előzmény: #137473  PBoborjan
#137478
Ne röhögtessé mán... 
ncseed!
ncseed! 2021. 11. 13. 18:38
Előzmény: #137475  CyrusTheGreat
#137477
Nem akartam mélyebben belemenni de korábban azt írtad közös a lakás de tiéd a kisebbik rész és a családnak is van valami jogon beleszólása, erre most a te különvagyonod. OK.
***
Amit leírtál az pont a kényszer. Nem akartál te bérelni, főleg nem úgy hogy a meglévő lakásod üresen áll és fizeted a rezsijét! Azért léptél bérlet irányába mert nem tudtál olcsn venni viszont mennetek kellett! Ennyi. Ez is OK, csak ne akard belemagyarázni hogy nem. Ha nem volt kényszer minek léptél onnét ahol eddig voltatok? Ja mert volt.
CyrusTheGreat 2021. 11. 13. 18:34
Előzmény: #137462  2345678
#137476
Nem rosszak egyébként azok a lakások, de azon is gondolkodj el, hogy akkor is megvennéd-e a lakást, ha nem lenne rövidtávú kiadás és buliturizmus.
CyrusTheGreat 2021. 11. 13. 18:28
Előzmény: #137469  ncseed!
#137475
Már egy párszor lefutottuk szerintem ezt a kört, de sebaj, a lakás az enyém, az én különvagyonom része. Jelenleg üresen áll, majd intézzük a megfelelő családon belüli jelöltet, addig is fogyaszt havi 35k-t, ez aztán a földhözverő összeg...
A költözésnek több oka is volt, leginkább a pandémia megmutatta azt, hogy két olyan ember, akik mindketten abból élnek, hogy egész nap koordinálnak és egyeztetnek nem tud kis lakásban együtt dolgozni. Ezért én sokszor elmentem, most is folyamatosan utazok, de tartok tőle, ismételten össze leszünk zárva. Továbbá már azért kicsit szűkös volt a lakás és alapvetően szerettünk volna valami újat kipróbálni, pl a sokszor elképzelt és azonnal leszavazott amerikai konyhát (ez a gyakorlatban továbbra is ugyanúgy rossz, mint első tűnt), illetve azért a lakás és a környék is más. Elkezdtem keresgélni, egyeztetni és végül találtam céget (pár éve csinálja, mi a második lakói leszünk a lakásnak), akivel meg lehetett egyezni.
Nyomás továbbra sincs, megnézzük mit tud ez a konstrukció, aztán majd eldöntjük. A terv viszont továbbra is változatlan: venni belvárosi nagy lakást. Eddig minden abba az irányba, hogy összejöjjön, folyamatosan nézzük a piacot, év eleje óta viszont egyetlen egy sem volt, amire ajánlatot tettünk volna.
Nem feltétlenül zavar, ha nem olcsón veszek, nekem az is már tökéletes, ha a vagyonom jóval kisebb részét emészti fel a dolog - ebben meg azért mind a kormány, mind a világgazdaság, mind a gazdasági teljesítményünk a segítségünkre van.
ncseed!
ncseed! 2021. 11. 13. 18:27
Előzmény: #137472  Törölt felhasználó
#137474
Mi van? 2-3 éve nem úgy volt hogy mindjárt itt az ágyúszó?
Ja de. Csak épp nem igen akarnak dörögni azok az ágyúk!
Utólag mindenki olyan okos mikor volt hárfa meg mikor ágyú.
Az van hogy spekizett, nem jött be, lépni kell és mivel venni occsón nem tud ezért bérel.KÉNYSZERBŐL!
Ezt beállítani úgy mintha mindig is ezt akarta volna csinálni enyhén szólva is röhejes.
PBoborjan
PBoborjan 2021. 11. 13. 18:17
Előzmény: #137471  ncseed!
#137473
Azért az új, újszerű lakásoknál a profi bérbeadócégek az elmúlt 1-2 évben léptek csak színre.
Törölt felhasználó 2021. 11. 13. 18:11
Előzmény: #137471  ncseed!
#137472
Hárfaszóra eladni, ágyudörgésre venni, a kettő között meg bérelni, ez nekem egy teljesen vállalható tervnek látszik még mindig.
Az, hogy itt nekiállsz boncolgatni a családi viszonyait tök száni, ne is haragudj, tudsz te ennél többet is.
ncseed!
ncseed! 2021. 11. 13. 17:29
Előzmény: #137470  Törölt felhasználó
#137471
Pont erről beszélek én is.... nem vett pedig akart.
Spekizett évekig az elavult belvárosi apóslakásban hogy majd occsón vesz a bedőlő rbnb-sektől de csak nem akart eljönni a vágyott cél. Ezért vagy azért de menni kellett és mivel occsón venni nem tudott ezért marad a céges bérlet. Tudodtt volna ezelőtt is bérelni cégnéven mégsem tette, szóval valami miatt most már lépni kellett.
****
Relevánáns meglátás a jövőre nézve?
Persze, MNB emeli tovább a kamatot ahogy vártam. Ettől függetlenül az újlakás piacot tüzelik ahogy megjósoltam hogy mi lesz ha kamatemelésekbe kezdenek majd. (ződhitel). Ettől függetlenül semmi sem biztos a jövőre nézve. Bármi megtörténhet. Kettő kiszórva, kettő tartva, egyben meg hesszelünk.
Törölt felhasználó 2021. 11. 13. 17:21
Előzmény: #137469  ncseed!
#137470
Miert, vett valamit?
Nem.
Valami relevans meglatasod a kozeljovore vonatkozoan?
ncseed!
ncseed! 2021. 11. 13. 17:14
Előzmény: #137466  CyrusTheGreat
#137469
Csak nem menni kellett az apósék lakásából? Persze nincs nyomás... ti is kivártad amig tudtál venni olcsón! Ja nem.
lacikonyha 2021. 11. 13. 15:11
Előzmény: #137466  CyrusTheGreat
#137468

ok, megindokoltad: a fiatalnak lenni érdem
de azt kevésbé hogy miért kitárazás a betárazás
lohran 2021. 11. 13. 15:05
Előzmény: #137465  Törölt felhasználó
#137467
Szembetűnő a különbség a Naphegy környezet és egy Honvéd Balaton Szent I közti környezet között
CyrusTheGreat 2021. 11. 13. 14:50
Előzmény: #137455  Törölt felhasználó
#137466
Nem az ötker, de Pest. Kvázi-újépítésű, nagy lakás, van benne irodaszoba kettő is, szóval ez így már egészen jó. Amerikai konyha, az mondjuk erősen bajos nekem, de majd megszokom (kénytelen leszek). Egyelőre annyi változás van, hogy többet vagyok úton, a ragut a sütőben készítem megfelelő lábosban, a lakásnak meg jellemzően sülttök illata van (de ezen azért már dolgozunk). Két éves szerződés, forintban, ÁFA-s számla, részemről céges bérlet, céges pénzáramból fizetem. Olcsóbb így, mint megvenni, és annyira azért nem is kellene saját tulajdonban. Mindent futárokkal hozatunk eddig, a környezetet még szokjuk. Van klíma és kis erkély. A szerződés az én ízlésemnek megfelelő, de ez is olyan határozott idejű, amely lehetővé teszi a korai felmondást, ezzel azért olyan nagyon nem voltam komfortos, de egyelőre ebben a szituációban nem félek (másik oldalon is céges, azért annak az értékesítése nem olyan, hogy meghal a nagymama, aztán gyerünk). Majd meglátjuk, mi sül ki a dologból.
A nyuggerezés tényleg nem szép, de a boomer nem jutott eszembe.
Törölt felhasználó 2021. 11. 13. 14:34
Előzmény: #137464  lohran
#137465
Tudod, izlesrol nem nyitunk vitat...
lohran 2021. 11. 13. 13:39
Előzmény: #137463  lohran
#137464
Hogy mi tetszik Cyrusnak a Balaton utcai féldzsumbujban ?
A hely nem rossz de a koszos környezet.
Szt I körút,15 ös buszos utca ,szűk utca dohos szarokkal.
lohran 2021. 11. 13. 13:30
Előzmény: #137462  2345678
#137463
A dzsumbujban ?
Még elsétálni se jó hely ,nemhogy ott élni.
2345678 2021. 11. 13. 12:59
Előzmény: #137449  CyrusTheGreat
#137462
Kitárazás : 2015 óta szerettem volna a Central Passage házban vásárolni, de nem tudtam mert nem volt eladó, még egy darab sem. Most bőven van eladó. 
Törölt felhasználó 2021. 11. 13. 12:45
Előzmény: #137447  CyrusTheGreat
#137461
Köszi szépen!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók