Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2020. 09. 26. 11:46
Előzmény: #91056  ncseed!
#91060
Orjongest kerem befejezni.
Kisbetuket a nagy helyett, es higgadt irast! Koszi
Placi82 2020. 09. 26. 11:42
Előzmény: #91053  ncseed!
#91059
Nem beszéltem bérlakás rol sose! Fiúk akkor csinálnának bérlakások és meg mondták, ha kapnak az államtól garanciát a m2 enkent 5000-6000 Ft os bérleti díjra, mert nem jön ki a matek. Igaz Budapesten 3000ft a m2 díj kb. De azért a beruhazok hirdetik hogy milyen csodás a megterulese a befektetésnek. Ja neked! Nem nekik! Mert nekik már régen nem jön ki a matek 5-6000 ft/m2 bérleti dij alatt. Ugye érzed ennek a diszkrét báját🤣🤣🤣
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 26. 11:42
Előzmény: #91055  Placi82
#91058
Szerintem a fórumtársak már bőszen nézegetik az Ózdi, pécsi, miskolci lakásárakat hogy tudjanak tiplizni ASAP. Valamiért az itt lévők 90+% BP-ben gondolkozik... te érted miért?
tihamer
tihamer 2020. 09. 26. 11:41
Előzmény: #91037  ncseed!
#91057
Igen én is így látom, olyan mint a lépcsősor felfelé.
A másik, hogy nekem is a havi cashflow növelése a cél, minél több ingatlannal.
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 26. 11:37
Előzmény: #91055  Placi82
#91056
Hogy jön ez a BÉRLAKÁSHOZ amit annyira írtál hogy olvassam el rendesen??????? Mert onnét indultunk!
MENJENEK! Eddig sem volt kötelező BP lakni! Bon voyage!!! 
Leírta hogy ment az élet eddig meg ezután is. Sokat gondolkodhatott rajta!
Placi82 2020. 09. 26. 11:33
Előzmény: #91048  ncseed!
#91055
Tovább segítek!
Ha orvos mérnök, tanár stb. Kb már lassan tényleg ugyanazt a fizetést kapja vidéken, mint Budapesten. Jelesül amit tudok, konkrétan hogy egy folyamatmernok minimális eltéréssel ugyanazt a fizetést kapja Miskolcon és Budapesten a multinál. Akkor mit szenvedjen 40-45 milliós 60m2 és panel megvasarlasaval, mikor Miskolc kertvarosba, csinos házat kap kerttel! Szóval vagy az ingatlan árak magasak Pesten vagy a fizuk alacsonyak. Hol lesz itt a keresleti támasz kérdezem én? Elit helyek kivételével, csökkentik a potenciális vásárlók számát, és vidék felé megy ki a fizetőképes lakosság. Szóval igazad lesz, amit anno mondtál nem kötelező Pesten lakni, és ahogy a metodikat elnezem, nem is fognak:). De ez a te szempontból nem lesz jó, és csodás! :) 
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 26. 11:31
Előzmény: #91051  Placi82
#91054
"ugyanaz az összeg otthonteremtési szempontból mindig többet fog érni vidéken, mint egy nagyvárosban, és ezen az sem változtat, ha az összeg növekszik"
Magyarul ha a mostani támogatásokat növelik esetleg (mindenhol) akkor is drágább marad BP és nagyobbat tud venni belőle vidéken. Micsoda éleslátás...
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 26. 11:29
Előzmény: #91051  Placi82
#91053
"Fontosnak nevezte a vidéki otthonteremtést"
Bocsi, hol itt a bérlakás??? Főleg minek BP-re ha vidéken teremtik az otthonokat???
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 26. 11:28
Előzmény: #91050  Placi82
#91052
"A tervezett otthonteremtési programról Novák Katalin elmondta: azt szeretnék, hogy akik ma albérletben élnek, megkapják a lehetőséget, hogy saját tulajdonú otthonhoz jussanak, amit aztán a gyerekeik megörökölhetnek."
igen? lehet vásárolni nekik is ingatlant, építeni sajátot... ahogy eddig is ha bevállaltak valamit.
Várjuk meg mit mondanak, felesleges találgatni. Pont ezért én nem is tippeltem semmit...
Placi82 2020. 09. 26. 11:26
Előzmény: #91050  Placi82
#91051
Segítek!!
"Fontosnak nevezte a vidéki otthonteremtést, úgy vélte, erőssége lenne Magyarországnak, ha a vidék vonzóbb lenne a fiataloknak. Ha valaki tisztességesen megfizetett, értékes munkát végezhet vidéken, akkor sokan azok közül, akik korábban csak Budapesten tudták elképzelni az életüket, talán úgy döntenek, hogy hazamennek - mondta.Megjegyezte, hogy ugyanaz az összeg otthonteremtési szempontból mindig többet fog érni vidéken, mint egy nagyvárosban, és ezen az sem változtat, ha az összeg növekszik."
Placi82 2020. 09. 26. 11:23
Előzmény: #91046  ncseed!
#91049
Igen, de üres a padlás! Nincs pénz a kasszába, kinvstarban. Ami pénzt az MNB teremt, az nem a fán nő, hanem adósság formájában keletkezik! Amit egyszer vissza kell fizetni, méghozzá nem is sokara. 
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 26. 11:21
#91048
Látom ezt a zállami bérlakás kérdést sokadjára se tudják páran elengedni... kb nyolcszor nyilatkozták le hogy semmi ilyen nem lesz a hamarosan bejelentendő programban de azért még reménykednek... hiába, álmodozás az élet megrontója! 😉
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 26. 11:16
Előzmény: #91042  Placi82
#91047
Pont erre gondoltam én is...  🤣🤣🤣
ncseed!
ncseed! 2020. 09. 26. 11:15
Előzmény: #91044  Placi82
#91046
1. Én nem minősítem ezeket az intézkedéseket csak úgy fektetek be hogy megpróbálom kitalálni a mindenkori kormányzat intézkedéseket, reakciókat! Évek óta erről is írok... Aztán persze ha bejön amit írtam jön a hiszti a stílusról...
2. szerinted az MNB miért akar MOST közvetlenül hitelezni??? Ha nem úgy ugrálnak a ker bankok ahogy az MNB/kormány érdeke kívánja (azaz megpróbálnak fedezékbe húzódni most) akkor ki lesznek hagyva. Megtakarítások jelentős része már az államnál van, hitelt is ők fognak adni sokaknak... mibű lesz profit a bankoknál?? Ja hogy ezért van padlón az ótípí...?? Bocsi.
Béla2021 2020. 09. 26. 11:06
Előzmény: #91018  berlini
#91045
Hónapok óta ráugasz minden buta hírre, hogy "hamarosan itt a vakcia", "V alakú felpattanás", "csökkenő munkanélküliség", aztán ha valaki cáfol, jössz duzzogva, hogy a te cikked frissebb volt, szóval a másik hülyeséget beszél.
Tessék, itt a legfrissebb cikk: "Szeptemberben 323,4 ezren kerestek állást, ami több mint nyolcvanezer fős, 32,9 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest"
-
Továbbá felhívtam a figyelmed arra, hogy a valóságban sokkal nagyobb a probléma, csak folyamatosan kozmetikázzák az adatokat, meg mindenféle támogatás miatt úgy tűnik, mintha lenne munka, közben csak ülnek az ingyenpénzből fenntartott pozíciókban.
-
Ezekre sikerült annyit reagálnod, hogy Hollandiában mennyien vannak részmunkaidőben.. vagy valami teljesen irreleváns hülyeséget. Felőlem Bélámozhatsz kétpercenként nagyképűen, csak próbálj tényekkel cáfolni. Egyébként (természetesen) nem az a keresztnevem...
Placi82 2020. 09. 26. 11:04
Előzmény: #91039  ncseed!
#91044
Ha te bank lennél, a jövőben adnál nekem kölcsön, mondjuk 30 misit úgy hogy amikor tudom vissza adom neked, ha minden rendben van, de ha valami kozbejon akkor nem fizetek neked. ? Érdekes lesz ez morál hazard szempontjából a jövőben :) 
tihamer
tihamer 2020. 09. 26. 11:01
Előzmény: #90953  Hathor
#91043
Kösz.
Placi82 2020. 09. 26. 11:01
Előzmény: #91038  tihamer
#91042
2012 ben kiszedtek az inflációs kosarbol amikor, evvel együtt  lett volna 8% infláció, az elmúlt 8 évben. Most mikor stagnálás vagy ingatlan ár csökkenés lesz akkor visszaraknak a kosárba. 🤣🤣🤣🤣🤣. 
tihamer
tihamer 2020. 09. 26. 10:58
Előzmény: #90946  CyrusTheGreat
#91041
Így van, ez is egy befolyásoló tényező
-Urbanizáció.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek