Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2020. 09. 26. 09:16
Előzmény: #91013  Hathor
#91020
Szerintem az ingatlanos szakma maga tehet arról, hogy ilyen a megítélésük. Voltam kapcsolatban jó pár ingatlanossal, semmilyen hozzáadott értékük nem volt/lett volna a kötéshez, nagyjából mindennek én jártam utána. Vagyis inkább azt mondanám, hogy 10-ből egy volt, aki igazán korrekt és felkészült volt. Másrészt a lehúzásban, mohóságban sikerült kimaxolni az egészet, kizárólagos szerződés, 4+2%-os jutalék, trükkhegyek (főleg időseknél), meg a nagy kedvenc:
https://jogaszvilag.hu/napi/dontott-a-birosag-kizarolagos-megbizasnal-is-ertekesitheti-ingatlanat-a-tulajdonos/
Ha valaki vérszívó bandának tartja őket, abszolút nem csodálkozom, de már ennek a világnak is lassan vége, egyre tudatosabbá válik a pórnép is, meg ugye ott az internet, némi utánajárással sok mindent el lehet intézni. Másrészt dráma, ami a hirdetési portálokon megy, makrófotók katicáról, meg virágokról, az egész hirdetés sokszor csak úgy össze van hányva, alaprajz, normális fotók nélkül. Nézz meg egy USA hirdetést, hol vagyunk mi ettől... A minőséget meg hagyjuk is, itt minden második háznál ott a szennyes a földön, meg a pörköltös lábos a mosogatóban, de az 1M/m2 árat nagyon gyorsan be tudják lőni a készpénzt sosem látott eladók.
https://www.zillow.com/homedetails/3402-Misty-Ln-Kissimmee-FL-34746/69318065_zpid/
berlini
berlini 2020. 09. 25. 23:45
Előzmény: #91012  Béla2021
#91018
"továbbra se feledjük, hogy ebben az országben a közmunkás és részmunkaidős sem számít munkanélkülinek vagy álláskerősnek"
Tájékozódj Bélám, ahogy már többször javasoltam.
Nálunk fejlettebb országokban már régóta nincsen kőbevésve, hogy csak az dolgozik, aki napi 8 órán át teszi azt. Hollandiában a fogalalkoztatottak többsége kevesebb mint 8 órában dolgozik. Ott természetes ami nálunk csak most bontakozik ki. Fiatalok már tanulmányaik alatt is kóstolgatják a munkát részmunkaidőben, kisgyermekes anyák is, hogy ne essenek ki a munka világából és a leszállóágban a nyugdij előtt állók már messze nem azzal az erőbedobással de sok munkehelyen nélkülözhetettlen tapasztalattal hasznos részmunkaidősök.
siemens 2020. 09. 25. 23:34
Előzmény: #91016  fogpaszta
#91017
Kiadásnál is kell! Csak egyszer fussál bele, és akár több hónap, vagy rosszabb esetben 1 év is kieshet.......
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 25. 23:25
Előzmény: #91014  siemens
#91016
Ezt adom. Én ha kiadok általában magam intéztem, de legutóbb amikor vettem egy közvetítő volt “ köztünk” de rendkívül korrekt volt. És azóta párszor hívtam is piaci infók miatt.
-
Legközelebb lehetséges én is keresem majd..
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 25. 23:20
Előzmény: #91013  Hathor
#91015
“ Senki nem hisz el itt semmit, mindenki foggal, korommel ragaszkodik a sajat verziojahoz. Kitalalnak osszeeskuves elmeleteket.”
-
Ezt nagyon adom!!👍
-
Én pl. franc0 szerint nem is létezem hanem a modik szórakoznak itt a népekkel 😀😀
-
Elég szánalmas ha vki azt feltételezi hogy a másik kamuzik...
siemens 2020. 09. 25. 23:17
Előzmény: #91007  Hathor
#91014
Egy jó ingatlanértékesítőre szükség van. Aki csak felteszi a hirdetést és ezzel azt gondolja, hogy befejezte a munkáját, az teljesen alkalmatlan a feladatára. Ehhez nem kell sok ész. Sajnos ilyenből van a "szakma" 90%-a. De egy jó hirdetés/alaprajz (már itt elbukik a többség!) mellett, a hitelügyintézés, a jogi tanácsadás, az információk beszerzése, a tapasztalati tudás!!, az energetika, lakás bemutatás, veszélyre figyelmeztetés!..... stb. intézi (de a legfontosabb, hogy érezzem, az érdekeimet képviseli), akkor nagyon hasznos tud lenni. Szerencsére már vagy 8 éve ugyanazzal az emberrel dolgozok együtt!, több esetben is olyan dolgokra hívta fel a figyelmem, amire álmomban se gondoltam volna. Szóval mindenkinek ajánlom, nem ezen kell spórolni........ Amit nyer a réven, elveszti a vámon...........
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 23:15
#91013
Tudom nem vagyunk egyformak, nekem pont a szabadelvusegembol van nezetelteresem. Senki nem hisz el itt semmit, mindenki foggal, korommel ragaszkodik a sajat verziojahoz. Kitalalnak osszeeskuves elmeleteket.
Ugyanugy eladok is kitalaljak nekik milyen rossz, ha valaki segit neki. Mindom nekem mindegy, en ezert alakitom at sajat strategiam, sajat piacomat. Es fizetem a cegem, ha bevetel sincs benne, akkor is. Tulaj jarjon jol, ha ugy erzi.
Béla2021 2020. 09. 25. 23:12
Előzmény: #90868  berlini
#91012
Remélem, ez már elég friss munkaerőpiaci adathalmaz neked, ha már legutóbb belekötöttél a tényekbe:
https://index.hu/gazdasag/2020/09/25/tobb_mint_320_ezren_keresnek_allast/
... és persze továbbra se feledjük, hogy ebben az országben a közmunkás és részmunkaidős sem számít munkanélkülinek vagy álláskerősnek. Meg ne feledjük, hány ezer kapta támogatásként a munkabért az elmúlt hónapokban. De szerencsére van lóvé kozmetikázni.. Vagy nincs? "Ezek az intézkedések komoly forrásokat igényelnek a költségvetésből, így augusztus végére az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszerének hiánya elérte a 2261 milliárd forintot - közölte a Pénzügyminisztérium."
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 23:11
Előzmény: #91004  Criscito
#91011
Nekem nem felesleges .
Sajat ingatlsnaimat is kiadom ingatlanirodaknak. Sosem lehet tudni kinek a kapcsolatihalojan jon be a vevo.
En addig raerek tradelni, penzt keresni, amig O kutyagol, mutatja, hirdeti. Szol mikor menjek ugyvedhez es kesz.
Nekem ez segitseg.
Masnak felesleges kiadas
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 23:06
Előzmény: #91008  HerrLudwig
#91010
Hat jo ideje nem.
Nem emlekszem mikor volt. Mult heten volt egy vesztes pozim, ami kb ket nap mulva ki lett plusszolva. Rovid strategia.
10bol 8jo trade arany
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 23:03
#91009
Az a baj en is ebbe fasulok bele, ebbol van elegem, az allando lerazasbol.
Ezert inkabb tozsdezem. Ez is hozza az elvart hasznot, itthon vagyok csaladommal, szabadon dolgozom amikor akarok, nem fagyoskodom az utcan varva a vevot, lucsokban kutyagolni. Aztan azt kapom, hogy kinezi vevo a hazat google street viewn.
Tulaj meg nyomja a papirt a vevo kezebe hivja fel, megalkudnak. Kozben megveszik mas nevere az ingatlant, csak ne kelljen jutit fizetni.
Lehetne oda-vissza meselni
HerrLudwig 2020. 09. 25. 23:02
Előzmény: #90994  Hathor
#91008
Tehát azt akarod itt beadni, hogy nem volt még a tőzsdén veszteséges HETED? Mesélj még 😂
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 22:56
Előzmény: #91005  copa
#91007
Onmaga ellensege az elado.
Igazabol nem tudja miert nem kell kozvetito.
O is eladja gondolja. Lehet.
De ha megkapja kozvetiton keresztul is az arat?! Esetleg nem kell fel evet varni vevore. Nem kell 5milliot engedni a vevonek, mert kozvetitonel csak 1milliot mer alkudni, de tulajnak odaloknek egy 5millas aralkut. Tulaj meg ha balek belemegy. Kozvetitovel meg csak 1milla alku es 1milla munkadij lett volna.
Mi van ha ingatlanmaffia jon kihuzni a lakast vevo alol? Barmi lehet. Kozvetiton keresztul szurodnek a dolgok. Nem mindenki megvezetheto termeszetesen, de nem lehet mki eleg figyelmes, talpraesett.
Kene eselyt adni a kozvetitonek, de kolcsonos megallapodassal.
Nekem az a jo, ami a tulajnak jo.
Oldjuk meg kozosen a problemajat
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 22:48
Előzmény: #91002  copa
#91006
Kulonben nem viccbol mondja az ingatlanos, hogy nem 31.9 az ar, hanem 24. 
Az ingatlant el akarja adni piaci aron!
Nem alom aron.
Az elado mindig alom arat talal ki.
En is igy vagyok sajat ingatlanommal, dragan adom, kimaxolom. Normalis eladoi viselkedes. Vevo meg minel olcsobban szeretne venni.
Van egy piaci ar. Elado piaci ar+ X%on szeretne eladni. Vevo meg piaci ar -X%on szeretne venni. Ingatlankozvetito kozepen all, aki piaci egyensulyt probal teremteni. Ebbol nezetelteresek akadhatnak, de en szabadelvu vagyok. Mindenkinek meghagyom a szabadsagat. Aruljuk ugy, ahogy neki jo. Ha nem jon erdeklodo, elmondom miert nem jon vevo
copa 2020. 09. 25. 22:38
Előzmény: #91003  Hathor
#91005

Te így vagy, de a közvetítők többsége, jutalékot akar minél gyorsabban.
-
Bárki kipróbálhatja, ha felad egy hirdetést, amibe szépen beleírja, hogy "köszönöm ingatlanosok segítségét nem kérem", másnap akkor is egész nap csengeni fog a telefonja.
-
Mintha sok lenne az eszkimó és kevés a fóka.
Criscito 2020. 09. 25. 22:34
Előzmény: #91000  Hathor
#91004
Nem rossz ez, csak felesleges. Ez olyasmi, mint amikor egy allami beruhazast az alvallalkozo alvallalkozojanak az alvallalkozoja csinalja meg, es meg o is boven jol jar. Nem rossz ez. Csak feleslegesen draga az adofizetoknek. Az ingatlanos meg a vevonek. Mi ebben a hozzadott ertek? Semmi. Ezt a tulaj is meg tudta volna csinalni, raadasul neki eleg lett volna a 30 millio, de a juti miatt 31.9-re lett arazva az ingatlan, vegul eltelt 1-2 honap mire 31-ert elvitte vegre a vevo.
*
Lenne egyebkent ertelme az ingatlanos szakmanak, van is aki jol csinalja, es valoban hozzaadott erteket teremt, de eleg csak beleolvasni a Kantinba. Ezek meg egymast is utaljak ... nem veletlenul.
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 22:29
Előzmény: #91002  copa
#91003
Figyu. Te vagy az elado, ennyi az ar. 
Ha nemberdekli az ingatlanost ezen aron, lepjen odebb. Ha erdekli, vegye fel.
Semmi nem kotelezo, legalabbis nalam. En azt gondolom egy plusz esely vagyok a megbizoim szamara. En nem igerek semmit, hogy tuti eladom. Ha magas az ar, nem jon vevo. Ha az jo a a tulajnak, varunk. En nem eroltetem, hogy vigye le az arat. Szabadsag van
copa 2020. 09. 25. 22:24
Előzmény: #91000  Hathor
#91002

Ez így teljesen jó. De a közvetítő nem azt mondja, hogy felrakom 31.9-ért, hanem azt, hogy a mi tapasztalatunk, kalkulációnk és táblázatunk alapján ennek 24 a reális ára, ha el akarja adni, ennyiért kell. Tehát már a közvetítő le akarja alkudni az árat, mert neki az az érdeke.
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 22:23
Előzmény: #91000  Hathor
#91001
Az a baj, ide el sem jutunk, hogy agyilag ezt felfogja a tulajdonos, mert rogton harit, hogy ingatlanos kimeljen.
Gondolkodni kene! 
En barmennyi jutit kifizetek annak aki eladja az altalam preferalt aron az ingatlanomat. Megmondom nekem mennyi kell, rateszi a jutijat, meghozza a vevot mindketten jol jarunk. Nem hoz vevot, nem bukunk semmit, az elet megy tovabb

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek