Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 04. 29. 16:26
#69840
Árverések mar regota nem buli, 30 millas panelt siman fellicitaljak 29 ig es meg ott a rengeteg veszodes es problema utana. 
Placi82 2020. 04. 29. 16:14
Előzmény: #69837  Gang
#69839
Ezt most a licitet lejarat elott torolni fogja a végrehajtó. Szerintem aki tette nincs tisztaba a szabalyokkal. Lehet ugy volt vele, ha visszalep, akkor az elso licitalo haverja veszi meg olcson.De ez mar nem mukodik régóta.  igy csak egy hatosagi feljelentest nyer a vegrehajtotol🤣
Placi82 2020. 04. 29. 16:08
Előzmény: #69804  Vortex
#69838
Hat ez nem normalis. Ezt a jatekot nem igy jatszak🤣 Ez regen ugy mujodott hogy az egyik haver megtette durva magas árat. Es vissza lépett. Es az utans kovetkezo masuk haver ilcson vitte. Csak mostmar ilyen esetekbe a vegrehajto, hivstalbol feljelentest tesz. Ugyhogy ez mar nem mukodik egy ideje. 🤣 Hogy ut mit akarhatott a költő, arrol lövésem sincs. Draga trolkodas lesz, mert bukja a foglalot ami 10%.🤣🤣
Gang 2020. 04. 29. 15:59
Előzmény: #69836  Törölt felhasználó
#69837

Lehet, hogy a benne lakó 1/3 tulajdonos vette meg, arra játszva, hogy olcsóbban szerzi meg az ingatlant. Meg így tehermentesen az övé lesz. Mondjuk a többi licitálót ez nem magyarázza.Én meg többször úgy jártam, hogy a végrehajtó törölte az ingatlant.
Végül jó alkuval vettem lakást a készpénzemért azon a környéken ahol szerettem volna. Lehet, hogy drágább volt, de az esetleges olcsóbb árveréses, nem választék.
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 15:17
Előzmény: #69834  Gang
#69836

Én pár árverést figyeltem és tényleg nem normális amit emberek csinálnak. Legutóbb néztem egy pofás családi ház árverést, de csak a tulajdon 2/3-a volt végrehajtás alatt és persze lakottan. Szép ház volt, de nem nagy, 95m2 és elég kicsi telekkel. Ilyesmi ház valahol 26-30m körül eladható, nagyon erősen függ az állapottól.
A becsérték így lakottan és résztulajdon miatt 11m volt ha jól emlékszem és 18 vagy 19m lett a licit vége, ami már simán piaci ár. Lakottan.
A licitálás úgy történt, hogy volt 1 licit az elejént, aztán a lejárat napjáig semmi, akkor páran beindultak és a győztes végül 14m-ról felemelte 18 vagy 19m-ra az ajánlatot.
3 licitáló volt egyébként is, tehát még csak nagy érdeklődés se volt és mégis a piaci árszintre vitték az árat.
Hogy mi lehet egy ilyen vásárlás mögött, nem tudom, de résztulajdont piaci áron megvenni úgy, hogy ráadásul lakott a ház, nem tudom miféle hasznot remél a licitáló, hacsak nem az adós volt, mert egyébként még így is maradt neki tartozása, mert a hirdetmény szerint 21m volt az összes tartozása. Ha "befektető" volt mégis, akkor meg valami ritka primitív idióta, aki nem gondolkodik, csak ösztönből licitál, nem tudok másra gondolni.
Én még értelmes végrehajtást nem láttam, úgy felveri a sok idióta az árat a végén. Főleg gyümölcsöst keresek, de ha lenne 1/1 ház vagy valami kégli, nem lakottan és ha jó áron lehetne megvenni, akkor érdekelne, de ez árverésen lehetetlennek tűnik. Mindig jön valaki és felveri az árat a piaci szintre vagy afölé. Így nem sok értelme van az árverésnek, az én szempontomból, amikor ilyen jó alku lehetőségek vannak meg lesznek.
Murdoch 2020. 04. 29. 14:03
Előzmény: #69821  tihamer
#69835
Nem csak náluk, mondjuk kérdés az, hogy pl. az állami cégeknél marad-e a cafeteria. De gyanítom, hogy a csökkentett bérből repülőjegyet sem fognak venni.
Gang 2020. 04. 29. 14:02
Előzmény: #69831  Törölt felhasználó
#69834
Valóban furcsa, de a látott Licit naplóból nem derül ki számunkra semmi.
Lehet, hogy tévesztett és az Árverési előlegével felel ezért, ha nem tudja kifizetni.
Vagy sokkolni akarta a többi licitálót. Itt sem fog kiderülni számunkra, hogy bevált e a stratégia és meg e érte neki.
Murdoch 2020. 04. 29. 13:58
Előzmény: #69822  Alexander_Greybeard
#69833
Ha a szolgáltatások alatt az apróbetűs, meg a poggyász méretes mizériát is érted, akkor ez így van. De ez már egyre vállalhatatlanabb. 
"Amint megszűnik a támogatás és már nem éri meg piaci alapon odavinni az embereket, akkor az egész vonal kuka, lásd Wizz esetét Frankfurttal."
Persze, ez a fapados modell lényege, ilyenkor gyakorlatilag pár nap alatt megszüntetnek egy útvonalat. Viszont gyanítom, hogy mivel a globális légiközlekedés bajban van, ezért elsősorban mindenki hazai pályán (=nemzeti légitársaságok) fog tüzet oltani, de nyilván az olasz, spanyol régióban számos olyan reptér van, ami a fapados forgalom nélkül azonnal megszűnne. Persze most Ferihegy is hasonló cipőben já, csak éppen egy nemzetközi repülőtér esetében  ez problémát is jelenthet, van rekord utaslétszám, de nincs stabil útvonalhálózat, szinte megszűnt a tranzitforgalom (+ tengerentúli járatok), aminek nyilván régiós hatása is van. 
"Ha a 6 hónappal ezelőtti feltételekkel nem indul újra magától a lakossági repülés, akkor az államok jó mélyen a zsebükbe nyúlnak majd. Azaz még mélyebben mert most is adnak támogatást bőven."
Na igen, ezt írtam is, csak kérdés az, hogy a jelenlegi helyzetben bölcs dolog-e a tömegturizmus felélesztése. Arról nem is beszélve, hogy nálunk mindezt úgy, hogy a bulinegyedben az angolok elverjenek húszezer forintot (ital+airbnb). Mer' a spanyoloknál, olaszoknál még azért érthető...
ruiz 2020. 04. 29. 13:40
Előzmény: #69826  buyandhold
#69832
1. Nem kötelező tartani a licitlépcsőt, csak ajánlott, mert ha 1 millio helyett véletlenül 10-et ütsz be, akkor azt kell kifizetned.
2. Licitálhatsz magad fölé, kicsit a pókerre hasonlít, ha több érdeklődő van, így lehet elijeszteni a kevésbé elszántakat.
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 13:37
Előzmény: #69827  Gang
#69831
És az mennyire életszerű, hogy egyszer csak vmire háromszoros árat kínálok úgy, hogy az előző ajánlat is az enyém volt?
Látom a végrehajtott hulló könnyeit, és meghatódom?
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 13:17
Előzmény: #69827  Gang
#69830
pontosan
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 13:16
Előzmény: #69826  buyandhold
#69829
" aki mar valaha is licitalt" nyugi az tisztán látszik hogy te nem :D
Gang 2020. 04. 29. 13:15
Előzmény: #69827  Gang
#69828
Nincs maximálva.
Gang 2020. 04. 29. 13:10
Előzmény: #69826  buyandhold
#69827
A licitlépcső az az összeg, amennyivel az új ajánlatnak minimálisan meg kell haladnia az előzőt.
Ez az árverési lapon fel van tüntetve.
Általában a kikiáltási ár 1-2 százaléka.
buyandhold 2020. 04. 29. 12:46
Előzmény: #69804  Vortex
#69826
ez vagy kamu vagy valami hibas riport..
ugyanis aki mar valaha is licitalt, az tudja, hogy NEM adhatsz meg licitosszeget, van egy ugynevezett licitlepcso, es csak a kovetkezo lepcsore lehet licitalni. tehat 2M utan nem kovetkezhet 6M.
Valoszinu ez az oldal jelenik meg helytelenul, programhiba mindig elofordulhat.
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 12:41
Előzmény: #69823  Törölt felhasználó
#69825
Egyebkent meg sajnos inkabb az lesz, h a virus lecsengesevel meg tobb tomegkozlekedes-fobias lesz.
De akkor legalabb parkolohazak lennenek, hogy ne az utcan diszelegjen ez a sok jargany, lecci.
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 12:41
Előzmény: #69823  Törölt felhasználó
#69824
Egyebkent meg sajnos inkabb az lesz, h a virus lecsengesevel meg tobb tomegkozlekedes-fobias lesz.
De akkor legalabb parkolohazak lennenek, hogy ne az utcan diszelegjen ez a sok jargany, lecci.
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 12:33
#69823

https://hvg.hu/cegauto/20200428_Automentesse_teszik_New_York_160_kilometernyi_utcajat_hogy_ott_is_lehessen_setalni
Errol az jutott eszembe, amirol regebben impudent is irt(meg boven a virus elott), hogy nalunk a fel meter szeles jardak vilagaban amugy aztan igen konnyu betartani a masfel metert.
De persze kell az a sok auto a varosba, ugye urak? :D
Ha en varostervezo lehetnek... :)
Alexander_Greybeard 2020. 04. 29. 11:19
Előzmény: #69815  Murdoch
#69822
Fapados járatok nem a drága jegyekkel és külön vásárolható szolgáltatásokkal ellentételezik az olcsó jegyeket.
A jegy akkor feltűnően olcsó, ha a célország támogatja a beutazást. Bizonyos feltételek megléte esetén csomó pénz visszajár utasonként. A feltételeknek könnyű megfelelni és szinte minden légitársaságnak automatikusan jár a lehetőség. 
Amint megszűnik a támogatás és már nem éri meg piaci alapon odavinni az embereket, akkor az egész vonal kuka, lásd Wizz esetét Frankfurttal.
https://simpleflying.com/wizz-air-frankfurt-withdrawl/
"According to Airliners.de, Wizz is pulling out of the airport because discounts that the airline receives at the airport are expiring."
Minden légtársaság mögött ott van az adott ország kormánya közvetve vagy közvetlenül. Ha a kormány támogatja a beutazást azzal, hogy olcsó jegyeket biztosít támogatásokon keresztül, akkor sokan fognak az adott országba repülni. Ha nem, akkor kevesebben. 
Ha a 6 hónappal ezelőtti feltételekkel nem indul újra magától a lakossági repülés, akkor az államok jó mélyen a zsebükbe nyúlnak majd. Azaz még mélyebben mert most is adnak támogatást bőven.
Nézd meg ezt a Ryanair hírt:
https://www.irishmirror.ie/news/irish-news/ryanair-chief-pandemic-change-how-21934964
Nem véletlenül említ spanyol és olasz reptereket a fazon. Ezek nyáron kb. minden költséget átvállalnak majd fapadosoktól, csak hogy mentsék a turizmusukat.
tihamer
tihamer 2020. 04. 29. 11:04
Előzmény: #69819  Murdoch
#69821
"Nagyjából én is arra számítok, hogy a szállodaipart fogják nyomni,"
A Tungsram eltörölte az összes dolgozójának a teljes cafetériáját szépkártyástúl.
+indirekt állománynak no béremelés erre az évre és -20, azaz mínusz 20 % bércsökkentést hajtott végre.
No comment.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek