Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 20:01
Törölt hozzászólás
#68740
Csillionaire 2020. 04. 20. 19:57
Előzmény: #68732  impudent
#68739
Igen. Azt érzem, egyelőre nincs alternatíva számukra, ami miatt eladásra kényszerülnének. Tegyék be MÁP-ba vagy valami (hazudott) inflációt követő sz*rba a pénzt? No way. Tegyék be BÉT-re? No way. Épeszű ember nem teszi fel összes/jelentős vagyonát a NER uralta belsőinfó-vezérelt kaszinóba. Nyomják be a DAX-ra? Nem ad akkora pluszt hosszútávon talán (én semmiképp nem számolnám fel emiatt az ingatlanokat). Kezdjen belőle vállalkozást? Jaja, most jó ötlet.
Szóval nem érzem a szikrát, ami miatt belekényszerülnének tömegesen az eladásba. Pedig szurkolok. ;-)
tihamer
tihamer 2020. 04. 20. 19:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#68738
"Egy embernek jó igazán az árcsökkenés: a befektetőnek aki beszállási pontot keres!"
EZ így van✔👍
Vortex 2020. 04. 20. 19:56
Előzmény: #68736  elemerorsos
#68737
Így van nem kell esés.
30%-os csökkenésnél már megjelennének a vevők.
elemerorsos 2020. 04. 20. 19:53
Előzmény: #68733  Vortex
#68736
Így van. Ezt arra írtam, hogy többen írták, hogy az alacsony árakban még benne van 10-15% alku. Tapasztalatom szerint nincs. Alku a túlárazottaknál van, vagy a nagyon defektes lakásoknál (rossz elosztás, brutál zajos, sötét, stb). Aki reálisan árazva ad lakást, azét elviszik bármikor, alku nélkül is. Nagyon kevés bolond van, aki jó áron adja, és még enged is belőle. És bármennyien hiszik itt az ellenkezőjét, NAGYON sokan várnak reális árú lakásokra (nem is esésre, csak reálisan árazott jó lakásokra), nagy támasz van a piacon.
elemerorsos 2020. 04. 20. 19:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#68735
Az övé tényleg szép, főleg a panelok között. Mindig van akinek megtetszik az ilyen, és neki egy ilyen épp elég.
impudent 2020. 04. 20. 19:49
Előzmény: #68727  Csillionaire
#68734
Ez addig fog tartani amig ki nem derul mi a kovetkezo lépés.
Ha nem indul be az őrület pár hónapon belul akkor elindul a kiszállás.
Nem sokan fognak itt 80 ezres bérlőket várni.
Vortex 2020. 04. 20. 19:47
Előzmény: #68729  elemerorsos
#68733
A válságban is vettek lakásokat alku nélkül, ha reálisan volt árazva.
Csak most nem azon az árszinten vagyunk.
impudent 2020. 04. 20. 19:47
Előzmény: #68727  Csillionaire
#68732
Ez addig fog tartani amig ki nem derul mi a kovetkezo lépés.
Ha nem indul be az őrület pár hónapon belul akkor elindul a kiszállás.
Nem sokan fognak itt 80 ezres bérlőket várni.
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 19:42
Törölt hozzászólás
#68731
elemerorsos 2020. 04. 20. 19:40
Előzmény: #68728  Murdoch
#68730
Mi a jó befektetés szerinted? Hova érdemes tenni mondjuk 10, 50 vagy 100 millió Ft-ot?
elemerorsos 2020. 04. 20. 19:38
Előzmény: #68725  Törölt felhasználó
#68729
Az extrán túlárazottak egy része (!) csökkentgeti az árat, de százszor leírtuk, hogy ez nem árcsökkenés. Akié jó áron van, azt most is hívogatják, hülye lenne csökkenteni. Amikor eladok, én mindig az olcsóbbak közé lövöm be (persze figyelembe véve az adottságokat). Az elmúlt 20 évben amit eladtam, soha egy fillért sem engedtem a hirdetési árból, és mindig elvitték, a válságban is. Mindig volt próbálkozó 10-15%-kal, meg jöttek a készpénzzel, de sosem engedtem, mert tudtam, hogy összességében úgyis az enyém a legjobb ajánlat. Akinek van esze, az tudja ezt, és nem fog jelentős összeget engedni.
Murdoch 2020. 04. 20. 19:38
Előzmény: #68723  berlini
#68728
A víruspara addig tart, amíg nem lesz vakcina. A családtámogatású hitelekről meg ennyit:
https://www.penzcentrum.hu/hitel/szinte-hihetetlen-mi-tortent-a-babavaroval-kezd-kifulladni-az-orulet.1089729.html
Az ingatlan meg jó befektetés, de nem most. 
Csillionaire 2020. 04. 20. 19:37
Előzmény: #68716  impudent
#68727
Budapesten (IV és XIII) én is ezt tapasztalom. Com-on az elmentett hirdetéseimre eddig egyetlen egy jelzett be csökkenést hetekkel ezelőtt, inkább az "eltűnések", inaktívvá válások dominálnak (ez gondolom leginkább visszavonulás mint eladás). Mondom ezt csökkenésben érdekeltként. Befektetők helyében, eladási kényszerben nem lévőként én is tartanám, akár az Opus-t a tőzsdén, várva a jobb időkre, eszem ágában nem lenne bagóért eldobni.
elemerorsos 2020. 04. 20. 19:34
Előzmény: #68720  Murdoch
#68726
Megzuhantak? Egy ismerősöm vett pár lakást Debrecenben, amikor meghallotta a BMW-t. Most árulja az egyiket, felújított panellakás, 44 m2, 25 millió. Múlt héten tette fel. Azt mondja, hívták sokan, nemsoká utazik oda és mutatja, csak összevárja az érdeklődőket. Több komoly is van közötte. Nem ismerem az ottani piacot, nem tudom, ez mennyi volt tavaly, de 25-ért még a Bp-i árakkal összevetve is elég masszív ár. Kiadni ott 100 körül lehet egy ilyet, szóval hozamra sem mondanám extrának.
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 18:50
Előzmény: #68720  Murdoch
#68725
Debrecen-Győr,autó ipar,ha jól rémlik kb ott kezdtem,hogy BP a nagy létszámú befektetési ingatlanok miatt lehet vesztese a mostani helyzetnek,míg a vidéki városok közül az autóiparban érdekeltek a rizikó faktorok.
Nálunk,megyeszékhely,pedig továbbra sincs változás a hirdetési áraknál,de van olyan hirdetés ami eleve 10-20% kal magasabban van mint a többség,és olyan is ami kb 5-10 % al alatta,de ez mindig is így volt,aki eleve magasról indít mert belekalkulálja az alkudozókat az persze,hogy tud engedni akár 10 %-ot is de ezzel még mindig ott lesz ami az átlagár.
berlini
berlini 2020. 04. 20. 18:49
Előzmény: #68721  sakal83
#68724
Ez nem új. Sok helyen 100 ezer /m2 alatti áron tudsz venni jó állapotú ingatlant. (Nógrádban az átlagár is alacsonyabb ennél.)
berlini
berlini 2020. 04. 20. 18:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#68723
A viruspara nem tart év végéig.
A gazdaság újrainditásába ezer milliárd eurókat pumálnak, igy a munkanélküliség ujra a tavalyi szint közelébe kerül.
ha igy lesz, akkor:
- nem csökken a hitelképesség (és addig a moratórium véd)
- a bizonytalanság megszűnik,
- a CSOK-képes párok , bármennyire hihetettlen, de évente ujratermelődnek.
- a gazdaság ujra inditása visszahozza a bérlőket. Kivéve az airbnb-seket, azok tényleg nagyrészt átállnak a hosszútávú bérbeadásra, mert a turizmus nem áll helyre 2 éven belül. (Ha lesz vakcina, akkor indul majd ujra be.) De politikai okokat én kevernék bele.
De , ahogyan már többször irtam. A lakások a pénzpumpa (higgitás) hatására nőnek majd jövőre ismét.
De visszakérdezek:
mibe fogod fektetni a megtakaritásaidat?
Csak azt ne mond, hogy az államkötvényt akarod erre hosszútávra használni. Mert annál az arany is jobb. Megvenni, elásni.
sakal83 2020. 04. 20. 18:47
#68722
Matolcsy uj modelljenek zartalna mino meglepetes:
-Okos lakáspolitika, állami támogatással mindenkinek saját tulajdonú otthon.
Mai okossag .
sakal83 2020. 04. 20. 18:46
Előzmény: #68718  Törölt felhasználó
#68721
Videken mar nem lesz hanem van! Epp delutan nezten. -20%is van tobb helyen. Az elmult 10 evben epult hazakat a mai bekerarhoz kepest -15-20mval olcsobban lehet megvenni. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek