Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 12:48
Előzmény: #66937  Törölt felhasználó
#66940
4 heti reszletben, 2021 februártol 2024 februarig, hogy pontositsak. Hogy a nyugdíjas szavazóbazis biztosan meglegyen a valasztasokra. 
tihamer
tihamer 2020. 04. 06. 12:47
Előzmény: #66938  Törölt felhasználó
#66939
Többet vártam...
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 12:45
#66938
Na gyerekek, mai gazdasági akciósemmi után kíváncsi vagyok mikor lesz 400 Ft 1 euró. Csak holnap, vagy már ma. A fél ország csődbe fog menni. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 12:44
#66937
Orbán Viktor miniszterelnök a koronavírus-mentőcsomagot ismertető tájékoztatójában bejelentette, hogy visszakapják a 13. havi nyugdíjat a nyugdíjasok.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 12:42
Előzmény: #66912  berlini
#66936
De akkor ha telelezzuk fel az emberek 80%-a olyan helyen el, ahol nem igazan eri meg atrakni mapbol a penzt ingatlanba, akkor ebbol az iranybol hiaba varodik a tamasz.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 12:40
Előzmény: #66933  hunor555
#66935
Továbbra se érted,hogy miről írtam,hagyjuk................
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 12:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#66934
ez nem mindenkire igaz sokakra meg nagyon is de olyannal még biztos nem találkoztál aki ezt csinálja 5+ éve ezer darab újabb nick-el a kitiltások és idegösszeomlások miatt miközben azt adja elő hogy ő mekkora király...
had mutassam be ncseed-et legutobbi nevén teglaherceget most is kitiltás alatt van de várjuk vissza szeretettel és reméljük az idegösszeomlást már szakértő orvosok figyelik közelről :D
hunor555
hunor555 2020. 04. 06. 12:34
Előzmény: #66932  Törölt felhasználó
#66933
Ki beszél itt a magyar kisbüfiről? Sima Erste trader számlám van, az ilyen külföldi centes szarokon kívül minden elérhető. 
Dollár miliárdok jah. Egy SPY ETFbe szerinted hány milliárd dollár van? Csak ott a kezelő 0.1%ért átsúlyozza neked ha valami változás történik a tőzsdeindexbe, és ezt nem tudja megverni az aktívan kezelt alapok nagy része. Tökmindegy hogy csűröd csavarod.
Igazából nem a vakmajmos kísérletre reagáltam hanem úgy általánosságban az alapkezelőkről, nyilván itt van egy kis csúsztatás, mert a vakmajom a kisrészvényeket ugyan olyan súllyal és valószínűséggel választja bele a kosárba mint mondjuk egy alphabetet, vagy amazont, és itt tud nyerni, egy alapkezelő párszáz milliárddal nyilván nem vehet bele kispapírba. De ez tökmindegy mert mint írtam a mindenki által elérhető tök kommersz cuccal is meg tudod őket verni hosszú távon, ami tényleg nem agysebészet. Jó egy párat persze nem. Azt viszont agysebészet kiválasztani melyik pár lesz a befutó.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 12:11
Előzmény: #66931  hunor555
#66932
Szerintem elég érthetően írtam,akinek nem esett le,hogy miről van szó,azt sajnálom,aki meg dollár milliárdos alapokkal hasonlítja össze a magyarországi tőzsdén kereskedő magánszemélyek lehetőségeit,annak tényleg nincs értelme semmit írnom a tőzsdével kapcsolatban.
hunor555
hunor555 2020. 04. 06. 11:56
Előzmény: #66927  Törölt felhasználó
#66931
Mit? Hogy maga a piac (indexek) megveri az okos befektetők 90%át? Mert jó sok pénzért jó részvényeket válogatnak össze aztán az aktívan kezelt alapok nagy része nem tudja azt hozni amit az indexek. Ehhez aztán nagy tudás kell.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 11:54
Előzmény: #66929  Törölt felhasználó
#66930
Jó, de aki brutál szerencsétlenkedik az ingatlan vásárlásakor az egy sokkal kockázatosabb piacon,a tőzsdén,vajon mit fog produkálni.
Az,hogy az ingatlan piac biztonságosabb mint a tőzsdei,nem az én találmányom,bármelyik befektetési szakember ezt fogja mondani és nem véletlenül.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 11:40
Előzmény: #66927  Törölt felhasználó
#66929

Ezt megcsinálták úgy is, hogy egy szakújságíró véletlenszerűen válogatott részvényeket beszállóra és alig volt olyan bef alap, ami hosszabb időtávon megverte volna. Csak a neve vakmajom, gyakorlatilag meg egy előre definiált szabályrendszer alapján a kereskedésre, hogy mekkora pakkokat, milyen időbeosztással, de egyébként teljesen véletlenszerűen válogatott részvényeket a tőzsdéről.
Az ETF is általában megveri az abszolút hozamú aktívan menedzselt alapokat. Igen, válságban is, elég csak megnézni milyen brutál összezuhanásokat csináltak a profi alapok. Lásd a supra egy szép példa erre, persze ilyenkor jön elő az az ütőkártya, hogy de majd a válság után mennyire jól visszahozza.
ahogy az angol mondja, az még megtekintésre vár, az viszont biztos, hogy 7 év hozamát sikerült elbukniuk. Ilyent nem sok ETF "tudott".
Ha maradunk az ingatlan témánál, nekem ügyvéd mondja mindig, név nélkül, de hogy ő már ad egy listát az ügyfelének, hogy miket nézzenek meg. Mert ő járt úgy, hogy a panelfelújítás a közös költségben volt és a tulaj cselesen, egy korábbi közös költség papírt mutatott be és szóban azt mondta, hogy a közös költség 4%-al emelkedett. Ami igaz is volt, csak még rárakták a panelprogramot is külön tételként, havi 10e pénz, amit a boldog új tulaj kellett fizessen és az ügyvédet szidta, hogy miért nem szólt.
Ennél sokkal nagyobb pénzeket lehet elbukni, például a kéményen egyedi cirkós lakásoknál, ha kvázi csődben van a társasház a nemfizetők miatt, ha rossz az energetikai tanusítvány. Jártam egy olyan földszintes lakásban, ahol alatta teremgarázs volt és kihozták E vagy F már keverem, mert a teljes alsó felülelet úgy vette, hogy külső betonfal. Közben meg a tulaj mutatta a képeket az építkezésről, hogy a vastag lépésálló cell van berakva alulra, amit nem vettek figyelembe. Másik példa, hogy egyik tulaj mutatta nekem, semmit nem csinált nyílászárót cserélt és E-ről BB-re változott, na az is hogyan? Apróságok ezek, de a hitelnél a becsüs meg lehet, hogy lehúzza a sárba a lakás értékét, ha rossz az energetikai és ő nem fogja azt felülbírálni.
Meg lehetne még sorolni. Vidéki ismerősöm úgy vett új építéű kéglit, hogy nem nézett utána, nem kérdezett körbe és az ablakától pár méterre csináltak egy 4 sávos utat rá pár évére.
Adtam már el több kéglit, tudom milyen ostoba felkészületlen és fogalmatn emberek jönnek. A festésen b.szakodnak egy csomót, hogy nem jó a szoba színe, nem tetszik nekik, de például a kazánról meg a fűtésről már ritkaság volt, aki bármit is kérdezett. Mert látják, hogy az rendben van, úgy szemre megnézve. Jó. A nagy szakértők, mert az ingatlan az egyszerű, mint a faék.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 11:23
Előzmény: #66926  Törölt felhasználó
#66928
Mi lenne,ingatlan ár növekedés folytatása:):)
Kezdhetnek izgulni az ócon lakást venni akarok,mi lesz az elinflálódó forintjukkal:)
Egyébként nem ártana ha kialakulna nálunk is egy nyugatihoz hasonló kulturált és biztonságos bérlakás rendszer.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 11:13
Előzmény: #66921  buyandhold
#66927
Ha 10 mari nénit ültetünk szembe egy majommal az nem ugyan az,mint ha 5 profi kereskedő és 5 mari néni ül szemben egy majommal.
A tőzsdén a tudás nagyon is fontos.
Egyébként meg ha egyre gondolunk a vakmajom stratégia egy egyszerű manipulációs technikán alapul"módosítsd úgy a feltételeket,hogy igazad legyen,és már be is bizonyítottad,hogy ami eddig igaz volt az hamis"
Aki a tőzsdén kereskedik TA alapon az a saját bőrén érzékeli,hogy a tudás nagyon is fontos.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 10:49
Előzmény: #66919  Törölt felhasználó
#66925
A tőzsdéhez valóban nem kell sok tudás,rinyáltok is ezért amikor a részvényeitekkel szívtok.
Csak bele kell olvasni a sok lángelme írásaiba a kisrészvényes topikokban.
Persze mindent lehet csinálni amatőr szinten és profi szinten is,az ingatlan kereskedést pont úgy mint  a tőzsdeit.
De azért nem az ingatlan befektetésre jellemző,hogy az emberek felezik,harmadolják a befektetéseiket jó esetben,rosszban le is nullázzák.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 10:45
Előzmény: #66921  buyandhold
#66924
Én ezt tudom, de sokan azt hiszik, hogy a tőzsde valami űrtudomány. Az ingatlan bezzeg, ahhoz mindenki ért. Ja, persze. Ezzel nem azt mondom, hogy a tőzsde nem lehet bonyolult, de az, hogy veszek, ráülök majd eladom, az nem bonyolult. Az ingatlan sem egyszerű, csak a sok ostoba nem néz utána semminek.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 10:44
Előzmény: #66919  Törölt felhasználó
#66923
Tedd hozzá, Tibor, hogy a közeljövőben nagyobb eséllyel jár pórul a bérlővel, mint korábban. Aki egyszer megégeti magát, az egy ideig ódzkodik a kályhától.
 Példamese.
Az üres lakásunk szomszédja is örökölt, kiadta két nőnek. Mondta is, hogy rendesek, jól fizetnek. Aztán pár hónap alatt egyértelmű lett, hogy a hölgyek ősi foglalkozást űznek. Mesélte egy másik szomszéd, hogy egyszer csak ott rohangált az egyik nő tangában a lépcsőházban, hogy ellopták a millió forintját.
Fickó ezután kitette őket. Távoztak, de búcsúajándékként összetörtek egy pár dolgot, olyan milliós kárral. Na ugye, behajtani rajtuk sose fogja. Azóta üresen áll az ő lakása is, eszébe nem jut kiadni.
panczgab 2020. 04. 06. 10:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#66922
Nem a vágyvezérelt gondolkodást követem. Érveltem, te nem. Lehet, hogy nem ér véget a járvány április végén, sőt magam is azt írtam, hogy még előjön majd télen. De a nagy lezárások szerintem véget érnek a hónap végén. Meglátjuk. Ha tévedtem, akkor nyilván az egész számítás bukik. Mondjuk irigyellek, hogy te jövőbe látó vagy, és tudod a tutit. A magamfajta szerencsétlenek legfeljebb csak különböző szenáriókkal és valószínűségekkel számolnak. Irigyellek. Tényleg.
buyandhold 2020. 04. 06. 10:25
Előzmény: #66919  Törölt felhasználó
#66921
irod: a tőzsde például, na oda nagydoktori kell közgázból, ha valaki be akar fektetni.
szerintem senki nem hiszi ezt, max. aki meg semennyire nem olvasott utanna. a tozsde pont olyan, hogy akarmennyit tudsz, a kereskedeseben attol nem leszel sikeresebb. last vak majom strategia, az mindent elmond

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek