Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lacock 2019. 07. 27. 13:47
Előzmény: #45338  libasbukta
#45340

De sok embert foglalkoztattak, ami számít, ha a lakások iránti keresletet nézzük.
Az onnan felszabaduló emberek meg esetleg elmentek bp. -re vagy külföldre.
sakal83 2019. 07. 27. 13:42
Előzmény: #45333  Lacock
#45339
Nem cafolom. Igy van. Lassan egyszintu bankrendszer lesz. Az egy darabig jo is lehet de nem hiaba talaltak ki a tobbszintut. Irgalmatlan nagy kockazatok vannak az egyszintuben. Egy valsagnal az egesz orszagot bedonthet. A babavaron pl irgalmatlan nagy marzs van a bankoknak fizetve a kozvetitesert es a kockazat zero. Mar ezek a jelek is sajnos oda mutatnak hogy cocializmus epul... es qva dragan
Egesz egyszeruen azert nem finansziroztak mert a valsag miatt kockazatkerulok lettek tanulva a brutal vesztesegek miatt. Lasd projektfinanszirozas. 
Ahogy irod az allam lett a "hatterhatalom" ami elegge ironikus:) orban az uj soros...
libasbukta
libasbukta 2019. 07. 27. 13:35
Előzmény: #45337  Lacock
#45338
teljesen mindegy, mert ezek a nyugati nagy konszernekkel szemben sosem voltak versenyképesek
Lacock 2019. 07. 27. 13:34
Előzmény: #45335  libasbukta
#45337

ja, azután láttam a béresről, csak gyors voltam.
Megnéztem: a stadlernél 400 dolgozót ír, a béresnél nem láttam infót, de van egy csoportkép, gondolom a dolgozókkal, ezen kb. 200 -an vannak.
Viszont megszűnt a tejipar, cukorgyár, papírgyár, mezőgép (bár e helyett van valami ír cég), Még a vegyiművek fut, bár őket éppen mostanában cseszteti a hatalom. Felfüggesztették, újraindult, megint felfüggesztették, most nem tudom, hol tart éppen a szappanopera.
Lacock 2019. 07. 27. 13:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#45336

Sztem az is az ingatlan.com -nak tulajdonítható, hogy olcsón ad nagy elérhetőségű, sokáig látható felületet.
Az papíros újságos időben úgy nézhetett ki egy eladó hirdetési stratégiája, hogy nagyjából jól lőtte be az árat a hirdetésében, mert ha az elszállt ára miatt senki nem hívta, akkor potyára hirdetett, akkor az kidobott pénz és erőfeszítés volt.
Ha meglátok egy rossz minőségű újságban egy 20 szavas hirdetést, esetleg + 1 db rossz minőségű képpel, jól túlárazva, nem érzek nagy ingert, hogy felhívjam.
Nem tudom, hogy akkor hányszor rakták be az újságba a hirdetését, de gondolom, 3 -szor nem többször, és olvastam, hogy voltak kitüntetett nap, (talán a kedd), amikor érdemesebb volt megvenni az újságot.
Most a com -on meg ha jól tudom, 30 napig van fent a hirdetés képpel, evidens, hogy először bepróbálkoznak a népek, azután, ha nem jön be, akkor pár kattintással lejjebb viszik az árat.
Nem kell újból kézzel megírni a hirdetést, postára adni, vagy személyesen bevinni, sárga csekken díjat fizetni a talán 3 napi megjelenésért.
Azt írják, hogy az expessz fénykorában 80e -t meghaladó példányszámban jelent meg.
A netes hirdetést meg mondjuk a kínaiak is látják otthonról 30 napig.
Viszont ez lefelé is igaz lesz, ha fordulnak az árak.
libasbukta
libasbukta 2019. 07. 27. 13:03
Előzmény: #45334  Lacock
#45335
én is szolnokról írtam :), csak elírtam
Lacock 2019. 07. 27. 13:00
Előzmény: #45332  libasbukta
#45334
lehet, én szolnokról írtam.
Lacock 2019. 07. 27. 12:59
Előzmény: #45327  sakal83
#45333

Akkor nem cáfolod, amit írtam, hogy most a kormány tolja a hitelezést.
A gondolatodra reagálva: Nem hiszem, hogy az lehet az ok, amit írtál.
A bankokat most is rá tudná venni a fidesz, hogy hitelezzenek maguktól, ha tartja a hátát.
De amúgy most is a bankhoz mész be ügyintézni, tehát nem lettek kihagyva a bankok a buliból.
Mitől féltek a bankok annakidején?
Hogy nincs forrásuk, és hogy bukják a kihelyezett pénzüket.
Most ezt a fidesz megoldotta adminisztratíve, tudtommal kezességet vállalt a csok -os hitelekre.
Az lehet inkább mögötte, hogy a fidesz ezzel is hatalmat gyakorol:
Az a főnök, és annak vagy hálás, akitől a pénzt kapod. Most ezt a szerepet vette el a fidesz a bankoktól.
Ezért kell a kormánypropaganda is, hogy a népek ezt ne felejtsék el.
libasbukta
libasbukta 2019. 07. 27. 12:58
Előzmény: #45331  Lacock
#45332
szegeden azért van pár menő cég
stadler a béres például, ha ott dolgozó mérnök vagy gazdász lennék én se akarnék panelban lakni
Lacock 2019. 07. 27. 12:49
Előzmény: #45328  elemerorsos
#45331

Szolnokról tudok nyilatkozni, rengeteg lakás épül.
Csak azt nem tudom, kinek, amikor a lakosságszám 20 év alatt 78e -ről 71e -re csökkent.
10% -os csökkenés 20 év alatt.
Esetleg a falvakból beköltözőknek, de akkor meg azok ürülnek ki.
Vagy most a falusi csok miatt majd mérlegelnek a népek, hogy hol éri meg jobban lakást venniük /maradniuk.
Az ingatlan.com -on keresés: eladó lakás szolnok, 8-12 mFt, találat: 63
elemerorsos 2019. 07. 27. 11:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#45330
Én azt nem értem, hogy miért sokkal olcsóbb vidéki (nagyvárosi) ingatlant hirdetni az ingatlan.com-on, mint budapestit?? 14 napos csomag budapesten 10000 Ft, megyeszékhelyen 2500 Ft. Holott a kiadási árak már elérték a budapestit. Eladásnál ugyanez...
hardrock 2019. 07. 27. 11:29
Törölt hozzászólás
#45329
elemerorsos 2019. 07. 27. 11:18
Előzmény: #45325  impudent
#45328
Lakosság arányosan nem vagyok benne biztos, hogy kevesebb. Sok nagyvárosban járok, mindenhol sok 100-200-300 lakásos projekt épül. Egy csökkenő vagy stagnáló lakosságszámú 100 ezres városban 1-2000 új lakás már komoly tétel kellene hogy legyen és érezni kellene a kiadási piacon. De nem igazán érződik.
sakal83 2019. 07. 27. 11:16
Előzmény: #45319  Lacock
#45327
Az akkori kormany is nyomatta volna de akkor a bankok az agressziv terjeszkedes miatt csinaltak ezt ah uj piacon. A valsag utan nem hiteleztek a sok a parasztnak amiert matolcsy ideges lett ezert hiteleznek ok maguk... tovabbra is erdekes hogy a babavaro 75%at fellehet hasznalni onerokent igy 100% feletti ltv aranyok lesznek. Ez azert pikans mert a bankokat 80% felettinel buntettek:) 
impudent 2019. 07. 27. 11:12
#45326
Vege Orban beszede.
Filozofikus eszmefuttatas volt miert Ok jarnak jo uton.
Pedig ez is egyszeru.
A penzt hatalmat birtokolni es az anyagi javak atcsoportositasa egy tokosebb paraszti reteg fele.
impudent 2019. 07. 27. 11:06
Előzmény: #45324  elemerorsos
#45325
Egyszeru.
A videki varosokban kevesebb az uj lakas es erre a keves uj lakasra startol ra az abba a varosba kihelyezett par jol kereso paraszt.
elemerorsos 2019. 07. 27. 10:53
Előzmény: #45320  Batiszkáf
#45324
Engem ez lep meg a legjobban. Budapestre számítottam, ott a népesség enyhén nő, de a legtöbb nagyvárosban (Győr, Miskolc, Debrecen, Szfehérvár, stb) a legjobb esetben is stagnál, de inkább csökken a népesség. Viszont épül évente több száz lakás mindegyikben. Hogy a fenébe robban ennyire a kereslet, hogy évente 20-30%-ot mennek az árak? Ami még meglep, hogy olyan, vagy magasabb bérleti díjak vannak, mint Budapesten...
https://ingatlan.com/29878946
https://ingatlan.com/29891228
Ennyiért Budapesten is lehet válogatni a legszebb újszerű 1 és 2 hálósok közül... Ki tud erről, milyen bérek vannak arrafelé, így elszálltak a fizetések?
impudent 2019. 07. 27. 10:45
Előzmény: #45321  impudent
#45323
Ugyanez a politika lesz.
A csaladok ? tovabbi tamogatasa.
hardrock 2019. 07. 27. 10:45
Törölt hozzászólás
#45322
impudent 2019. 07. 27. 10:31
#45321
Tusvanyoson jolettol csopogo polgart imitalo osszekacsinto tomeg.
Az orszagot mar az Unio se fogja piszkalni uj vezetes.
Tovabbra is omlik a penz Brusszelbol.
Az arak tovabbi emelkedesehez minden adottnak tunik.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek