Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
izommanujra ma, 13:15
Előzmény: #228798  2345678
#228800

Én is kapok 3 gyerekkel 1500 eurót ok nem sok de itthon ez nem rossz.
Mikor mondom a rokonoknak kint ( Németország ) a 2000 -2200 euro semmi már   itt is lehet 1500 eurót ( jó szakmával az van nekik ) keresni csak legyintenek jó az nekik ( ami kint van)
Pedig itthon Babaváról családi támogatások hada várná lehetne lakásuk ha nem is házuk Pesten sajátot fizetnének és nem egy életen át albéreltet.
Nem érdekli őket ( Fodrász - Autószerelő -  Fűtészerelő stb.. )
Maradnak gyerektelenek  még a házassághoz sem tudnak hozzá kezdeni arra nincs pénzük albérlet mellett. 10 éve élnek így kint 30 felett vannak már párral érkeztek ki és most is mindenki együtt van tehát még azt se mondhatnám kivel alapítana családot.
izommanujra ma, 13:09
Előzmény: #228797  izommanujra
#228799

Szerintem a raktárba nem egy nem két embert találnék aki többet keres mint én az irodában...
Az irodisták egy része ( állami dolgozók ) nem keresnek szépen ez is igaz ő nekik ez lehet állom fizetés tőlünk is jött át az okmány irodából egy csaj  igaz nem tudom mennyit keresett de egy 2000 ft os ajándékkal szúrták Karácsonyra a szemüket ebből gondolom nem lehetett túlfizetve. Talán az ő fizetésüket is fogják némiképp rendezni ki tudja ha nem ilyen helyről lépni kell.
2345678 ma, 13:09
Előzmény: #228790  izommanujra
#228798
Keresztlányom Debrecenben  a Klinikán ápolónő. Család, gyerek nélkül 700 000 nettót kap havonta. Ez tény.
izommanujra ma, 13:07
#228797

Nálunk a raktárba 600 bruttó vagy még többet keres egy kis raktári dolgozo kizárt hogy kamu a 640 e ft os átlagbér.. Ok  ez csak Pest vidéken 30 % ot vonj le belőle kb.. de ott ennyivel legalább olcsóbb az ingatlan is ..
Xis24 ma, 13:00
Előzmény: #228793  slash
#228796
Szét van hasadva a történet. Én is tudok olyan fizikai melósról akiknek tavaly már a 600 nettó idén már a 700 nettó alapbér is karcsú bérként.. plusz a családi adókedvezmény 3 gyerekre. Mennek  tovább és tovább.  De nem ingatlanban gondolkodnak.. albérleteznek.. de naponta annyit költenek magukra, hogy a család meg hisztizik, hogy nincs pénz. Tök érdekes dolgok ezek. Más világ.
izommanujra ma, 12:58
#228795

A 640 ezer ft os fizetés nagyon is jellemző Pesten ha nem vagy megbecsülve tiplizni kell egy jobb fizető helyre ( ha össze jön ) ha nem marad az ember a seggén...
izommanujra ma, 12:55
Előzmény: #228793  slash
#228794
Mutatom a buszsofőröket is nem mostani cikk kb 1,5 éves azóta javulhatot a helyzet :
https://telex.hu/belfold/2023/03/29/bkv-70-buszsofor-hianyzik-es-a-helyzet-egyre-romlik-hiaba-az-500-ezres-netto-kereset
500 e ft nettó kereset buszsöfőröknek Pesten!  ( ha van 1-2-3 gyerek akkor ennek arányában többet kapsz ki jövőre dupla annyit igérnek )
Heggesztő ismerősöm is 500 körül keres  de egészen pontosan nem tudom a bérét azt tudom legalább anynit vagy még többet keres.. stb. Hagyjuk már hogy Pesten nem lehet keresni pénzt és a 640 e ft állom fizetés bruttóba.
slash ma, 12:51
Előzmény: #228789  izommanujra
#228793
Te most adócsalókról beszélsz..fodrász.. hagyjámá.. Nincs 640 még brúttóba se nagyon a dolgozónak, nekem se ezer év meló után. 400 nettófelett már jónak számít egy fizetés. Engem is az övtáska ment meg. 
Xis24 ma, 12:38
Előzmény: #228791  Xis24
#228792
Korábban írtam, hogy én már tudom milyen az amikor az egyik héten tépik a kilincset. . és következő hetekben már a telefon se csörög. Érdekes érzés.. annyit mondhatok. 😃
Xis24 ma, 12:29
Előzmény: #228789  izommanujra
#228791
A nem realizált ár az mindig csak elméleti áremelkedést jelent. Eladáskor viszont mindig nekünk kell lenni a legszebbnek legolcsóbbnak a legjobb helyen. A második legjobbb választás az nem kell, se nekem se neked. senkinek' A pörgős piacon hamar le tudják gyalulni a piac tetejét. .ám ha homokszem kerül a gépezetbe akkor már el lehet felejteni azt, hogy szerintünk mennyit ér valami. 😃 
izommanujra ma, 12:15
Előzmény: #228788  izommanujra
#228790

Van olyan Borsodi ismerősöm vegyi gyárba gépkezelő ahol többet keres nettóba gyerek nékül mint én 3 gyerekkel Pesten diplomával... Ez is változó, de nyilván ott ezt nehezebb kivitelezni mint Pesten.
izommanujra ma, 12:14
Előzmény: #228788  izommanujra
#228789

De az összes szakit ( villanyszerelő - kőműves heggesztő  , asztalos autószerelő  fodrász  stb) simán túlhaladja a 640 e ft os fizetést . Nem kell ehhez ügyvédnek orvosnak lenni ma Magyarországon .. De egy segéd munkás is 5-600 ezret szerintem simán megkeres egy építkezésen ( feketén)
ÉN mindig Pestről beszélek amikro béreket mondok. Vidéken egy nagyság renddel ( 30 % al legalább ) kevesebb fizetés vár és ennek megfelelően kevesebb a lakás ár is ..!
izommanujra ma, 12:10
Előzmény: #228782  gyula1971
#228788

Borsodi ismerőseim kapnak 240-250 nettót kb .  Miskolcon a lakás árak fele annyiba fájnak ( KB pont ezért )
Jövőre jön elvileg a családi adókedvezmény duplázás   egy 2 gyerekes is már 40 helyett 80 adókedvezményt fog kapni lesz pénz itt kérem szépen. ( csak ne legyen nagy infla )
Pesten továbbra is tartom a 600 as bruttót nem nagy cucc összehozni még melósként is ( raktári dogozó vagy aldis eladó  stb )  Igaz lehet egyesek itt pesten nem napi 8 órát dolgozgatnak ezért a pénzért.. Jövőre ezt emelkedik minden emelkedik ennek arányában.  (Jó bérlei nálam csak inflával -3,5  vagy 4 % lesznem hiszem 9 % os bérletit én bárkinek a torkán is le tudnék nyomni - de a lakás ár bónuszként simán fog 10 % ot menni még lehet többet is :) )
 
Xis24 ma, 12:06
Előzmény: #228786  mr_bob
#228787
Central park... minimum. 😃 Végülis a japánok is mit össze tudtak dobni. Jön az a rész, hogy amikor a császári palota kertje annyit ért..
https://www.origo.hu/gazdasag/2020/08/amikor-a-japan-csaszari-palota-kalifornia-ingatlan#google_vignette
mr_bob
mr_bob ma, 12:01
Előzmény: #228785  Xis24
#228786
szia uram, manhattan-csepel csere érdekel?
Xis24 ma, 11:39
Előzmény: #228780  izommanujra
#228785
Én szurkolok a dolognak. Jó lenne még egy duplázódás az árakban is, hogy ne csak olasz spanyol görög ingatlanokra tudjunk cserélni 1:1 arányban 😃
z0li23
z0li23 ma, 11:13
Előzmény: #228781  izommanujra
#228784
Akkor indulhat a rakéta! 
mr_bob
mr_bob ma, 11:07
Előzmény: #228780  izommanujra
#228783
jó, viszont akkor a budapesti bruttó 640 ezerhez ne az országos átlag ingatlan árakat nézzük
gyula1971
gyula1971 ma, 10:42
Előzmény: #228780  izommanujra
#228782
-Egyetértek, orvosok,ügyvédek, középvezetők,és tanárok fognak jól keresni,de a nagy átlag dolgozók,akik munkásként most 240-250 nettot visznek haza,az ő bérük mikor ugrik jelentősen?
-Ez húzná fel az ingatlan piacot. és árakat- Évi 200-ezres tranzakció.ami volt 2006-2007-ben!
-Itt a gyári munkásnak is duplázódnia kellene a bérének,főleg vidéken.
izommanujra ma, 10:35
#228781

Itt van vidi ajánlott :
https://www.youtube.com/watch?v=kEmaNA36gEA
Ingatlan áremelkedést várnak.
Hogy leszünk e Bécs bérlakás fronton? A válasza a bankmonitor vezetőnek az , hogy Bécs 1917 óta fejleszti építi a bérlakásokat a fasorban sem vagyunk hogy bármit ebből érezni lehessen kell minimum vagy 5-10 év de lehet több is.. szóval nó para ;-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek