Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch ma, 15:42
Előzmény: #228816  Xis24
#228820
Pontosan ez fog történni, mindenki felnyomja majd az árakat, aztán megy tovább az agónia.
Xis24 ma, 15:34
Előzmény: #228818  izommanujra
#228819
Őszintén ..azt hiszem nálam is Pmápos befektetők licitálgattak 😃 Sztem drágán. De az ő dolguk. Az meg az enyém, hogy mennyit hagytam benne a 1 év múlvához képest. 😃 
izommanujra ma, 15:27
#228818

Itt az szívta meg aki eladta a lakását 2 éve a PMAP ért és most vakarhatja a fejét hogy száll vissza jól árasítva.. Sehogy a végén a tömeg buk ( PMAP ) lakás árakhoz képest kb . erre számítottam a PMAP osokat kopasszák meg a  lakás tulajok  magas áron megetetik őket a lakásokkal az a helyzet.
izommanujra ma, 15:26
Előzmény: #228816  Xis24
#228817

Sajnos már most szép árak vannak..
Xis24 ma, 15:25
Előzmény: #228813  z0li23
#228816
Nézegettem pár ingatlant. A 10% "természetes" áremelkedésre már sok helyen most is rátettek az új belépők 15-20-30% túlárazást. Ezért gondolom, hogy le fog fagyni a piac. A jelenlegi árszinvonal sem nagy buli a befektetőteknek. ha így eláraznak akkor aztán várhatják a csudapénzt 😃 Majd megy más helyre. 
izommanujra ma, 15:15
Előzmény: #228814  Xis24
#228815

Nyitott kapukat döngetünk dől a lé a fiatalokra albérlet támogatásként és mégse jó a rendszer...
z0li23
z0li23 ma, 14:49
Előzmény: #228809  izommanujra
#228813
Néztem ez a Bankmonitoros videót. Köszi a linket! A kommentekben azt írják, hogy akár a 18 - 20 % -os növekedés is elképzelhető. Ugye a nyugdíjpénzek + állampapírosok + várható euro árfolyam miatt mindenki ingatlanba menekül majd. ( buszsofőrök is ) 
izommanujra ma, 14:45
#228812

Bérletit én csak 3,5  - 4 % al fogom növelni az inflációval de könnyen lehet jövőre is fog a bérekhez mérten 8-9 % al nőni a bérleti.  Azt vettem ugyanis észre sokszor ( mert mindig inflával emeltem a bérletiket ) hogy az évek alatt a piaci bérleti díjak dinamikusabban  mentek felfele mint az én inflációval emelt bérleti díjaim  (Inkább a fizetéseket követik a piaci bérleti díjak mint az inflát az a nagyon minimumok minimuma csak! )
Murdoch ma, 14:44
Előzmény: #228808  izommanujra
#228811
Hihetetlen magabiztossággal jön tőled a bullshit. Gondolom hamarosan majd a tiroli pórnép fog migrálni Kanizsára, mert ott milliókat keresnek még a Mekiben is.
izommanujra ma, 14:41
#228810

Orbán fiatalok támogatását jelölte ki a lakhatásra én lakás bérlésre támogatásokra számítok ( azt lehet gyorsan eljuttatni a fiataloknak gyorsan  lakásokat 2026 ig még mutatóban is nehéz lesz felépíteni )
Jön a lakás bérlésre a kafatéria elem meg a fiatalok  bérleti díj támogatása aki hivatalosan adja ki részesül ebből is aki meg nem az nem,   de ez fehéríteni is fogja a piacot.
Én erre számítok.
izommanujra ma, 14:39
Előzmény: #228806  Xis24
#228809

Bankmonitoros főni mondta 1917 tól fejleszti a bérlakás programját Bécs
Mire azok a bérlakások mutatóba túlárazottan felépülnek évek  és rájön a jónép a bérlakásra senki sem vigyáz totál ráfizetés az egész.. Mese habbal az egész  bankmonitoros főni mondha 5-10 év mire ebből valamit lehet érzékelni ...
Növekedést várok jövőre 10 de inkább 15 % is meg lehet  az árak tekintetében.
izommanujra ma, 14:37
Előzmény: #228807  izommanujra
#228808

Aki a csúcs pénzt keresi mindegyik között az az autoszerelő (2000-2200 as nettó fizetéssel - 2500 euró körül bruttó )
!
Biztos az én rokonaim életképtelenek ez lehetséges..
Kint osztrákba  vagy németbe ha sokat keresel az  állam jó sokat von el van 30-40-50 % os adókulcs is! 
Nincs  is értelme sokat keresni szóval sokra mész te a 6000 eurós fizetéssel is  lehúz a rendszer!
izommanujra ma, 14:34
Előzmény: #228805  Pistike12
#228807

Jó Ausztriába van 2 hónap bér még ok.
20 % os jövedelem adóval 2800*0,2   2240 eur
Rokonom németbe 2400-2500 eurot keres  (valahol 2000-2200 at kap ki ) ott nem hiszem van e mellé  1 havi bér de  mindjárt kijavítotok
Jobb helyeken van Magyarországon is Karácsonyi pénz nekem áprilisban van egy Bónusz ha jól megy a cégnek +1 havi bér még lecsúrran cseppen.
az hogy 1500 euro vagy 2000-2200 euró ( nettókról beszélek ) marad meg nem akkora difi már a nyugat vs Pest közötti  különbség .
Xis24 ma, 14:32
Előzmény: #228804  izommanujra
#228806
Ez idáig en is eljutottam a magam gondolatmenetével. Ha ennyi a bér akkor a bérleti árak 250-es átlagos szintje 2 kereső esetén már igazán elviselhető.. na és akkor mégis, hogy lehet az hogy nem tudnak érdemben nőni a bérleti díjak? Hát úgy, hogy azok maradnak albérlők akik mégis alatta vannak ennek. De akkor mikor nőhetnek ezek az árak?  Hát ki tudja? Viszont ha csak 4%-ot vagy annyit sem tudok kihozni a dologból.. akkor kell nekem a nyűg? Nem. A franc se fog albérletezni. .. főleg amikor AIRBNB tiltás volt a levegőben.. azóta meg kolesz, meg szolgálati lakás meg szabályozás, meg sapka talán???  stb. Kérdés, hogy hányan gondolkodnak majd úgy, hogy ők se vállalják ezt?
Pistike12 ma, 14:25
Előzmény: #228803  izommanujra
#228805
Nagyon el vagy te tajolva. Ausztriaban a minimalber kb 1500 euro es erre kotelezoen jon meg 2 havi evente, tehat 1750 euro es alig vonnak le belole adot mertvl  ez az ehber. Ausztriaban egy full atlag melos 2800-3000 bruttot keres + 2 havi, ami meg 500eur/ho.
Az itthoni 400 netto atlaggal, amiben minden berjellegu kifizetes benne van, szarra sem eleg az elmult evek csucspolitikaja miatt... 100db pizza bmeg az egy havi atlagber. Szanalom a kobon. 
Soha nem volt ilyen csoro az atlag itthon
izommanujra ma, 14:15
#228804

1500 eurókat keressük idehaza ( Pest ) és  mindenki lázadozik..
van erre egy mondás : " Jó dolgába hülyül meg az ember "
izommanujra ma, 13:23
#228803

Meg kell állapítanom Pest már majdnem utól érte nyugatot nem sokkal vannak előrrébb fizetésekben.
Ok biztos lehet 3-4 ezer eurót is simán keresni , de az echte németre  van szabva  vezetői pozició  Magyarként te nehezen rúgsz labdába. Ha Németország szakad le mi tudunk fejlődni ( EU pénz nékül kicsit kihívásos ) akkor könnyen pár év múlva ( 2028 ra ) még a végén utól is érjük őket  (Pest )
Aztán ehhez párosul a nyugat európai lakás ár és bérleti díj természetesen ..
izommanujra ma, 13:17
Előzmény: #228800  izommanujra
#228802

Kint nem szakmába dolgoznak azaz egyik csak az autószerelő (2200 euro ő keres a legjobban) .. Összeszerelő üzembe a fűsészerelő  szallagon (1800-2000 euro kb ) a fodrász csak az meg  valami mosodába dolgozik. (1200 euro 6 órába talán ) ... Nagy karrier..
slash ma, 13:16
Előzmény: #228796  Xis24
#228801
Jó. Akkor térjünk vissza 20 év múlva  a melósra amikor már nem lesz térde meg dereka meg gerince. Ráadásul elbaszcsizza a lovét , nem vagyok meglepve.. :-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek