Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 04. 21:28
Előzmény: #219278  zepi
#219280
A Z gen, aktuál 90-2000 közötti része (akit ez komolyan érint) kis túlzással, de esélytelen önállóan az ingatlanpiac jelentős részén. Még a panel is necces, ami szomorú!
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 04. 21:24
Előzmény: #219277  slash
#219279
Direkt betartottam mindent a leírás szerint úgy ahogy a ravak írja. 3 mm es egyenletes szilocsík kívülről. Belső élek csempe mellett színre tömítve 5mm en gumis nyíllal profin  gyárira húzva. Csontszáraz!
zepi
zepi 2024. 04. 04. 21:20
#219278
Abba azért belegondol egy saját lakásra vágyó fiatal pár, hogy tk. mennyiért is lakja a tulajdonolt 70-100 milliós újépítésű kecót? Mert jelenleg a legmagyasabb bérleti díj , sem akkora mint egy jól befektetett   70-100 milla éves hozama.
slash 2024. 04. 04. 21:17
Előzmény: #219274  Freszelés
#219277
Ez ha kijön 2 melós 2,5-3M alatt nem áll meg. Ezért nem is kezdek semmibe. 
slash 2024. 04. 04. 21:16
Előzmény: #219273  J0hnnyEnglish
#219276
Igen. Horror anyagárak vannak 3-4szeres mint pl 2014ben. Nálunk új gázsütő kell, 140+beszerelés. Ami most van 44e volt 13 éve. Borzalom. Másfél millát kell keresni. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 04. 21:14
Előzmény: #219274  Freszelés
#219275
KB 1 millát spóroltam a fizetett szabimon. Víz, villany, burkolás... nem mondod meg, hogy nem szaki csinálta... csak lassabb. 
Freszelés 2024. 04. 04. 21:09
Előzmény: #219273  J0hnnyEnglish
#219274
valahogy ezektől kevésbé kapok agyvérzést, mert ezek láthatóak, számolhatóak, egyértelműek.
a munkás meg: baszik jönni, 2x tovább tart, elbassza, elbarmolja, 3x annyi ideig csinálja... és tartja a markát.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 04. 20:59
Előzmény: #219259  Ishar
#219273
Héten fejeztem be a panyelfürdőt. IKEA bútor, ravak zuhanyzó (kerámia tálca, negyedkörív üveg) Grohe csaptelepek, Shell csapok, víz, szv új csövezés, segédanyagok! 1070000 a vége! Ebben csak pót csempe van, nincs teljesen újracsempézve. Igaz a klotyóhoz való cuccok is benne vannak. Mindentől is agyvérzést kaptam már a végén! 2 liter Héra gombásodásgátlós festék 9e, cemix csempe ragasztó C14 a kínlódás elkerülésére 10e/ zsák.... Horror árak vannak!
szieszta 2024. 04. 04. 15:35
Előzmény: #219269  Ecnedam
#219272

Teljesen igazad van, de  a politikusokat ez nem érdekli. A most befizetett nyugdíjjárulék már úgysem fedezi a kiosztott nyugdíjat, akkor meg nem mindegy, hogy milyen hitelből fedezik?
Az állampapír kamatokat is újabb hitelből tudjuk csak kifizetni. Ez egy nagy nagy piramisjáték, csak az  a szerencsénk, hogy az összes állam ugyanezt csinálja. Japánnal az élen, akiknek az államadóssága 220% és mégis jól élnek.
Ecnedam
Ecnedam 2024. 04. 04. 15:29
Előzmény: #219268  sityaki
#219271
És a másik,  ugyan ezen logika alapján a cs.támogatásokat is ha elveszik (babaváró, CSOK stb) az vajon milyen irányba fogja terelni a szavazatokat? Azzal nem vették meg a szavazatomat, hogy adták. Nem azért vettem igénybe, mert rájuk akartam szavazni, hanem mert esélyem sincs nélküle elindulni. Tekinthetem ezt kényszerítő körülménynek? Nyilván nem kötelező saját lakásban lakni, de abban szerintem nem lenne vita itt a fórumon, hogy többet árt az egész jelenlegi cs.támogatási rendszer mint használ. 
De képzeljük el a poszt Orbán rendszert, ahol eltörlik a 13. havi nyugdíjat és a babavárót, CSOK-ot, a kamatstopot a rezsicsökkentést és bevezetik a "kapitalizmust". Vajon túléli az a kormány a következő választást? 
Vagy olyan kényszerpályára állítja nem csak a jelenlegi hanem a következő kormányokat is amiből nem tudnak úgy visszajönni, hogy a nép se szívja meg + ők is túléljék a ciklust. 
Azzal, hogy adnak nem feltétlenül vesznek szavazatot. De azzal ha elvesznek azzal biztosan veszítenek 
szieszta 2024. 04. 04. 15:22
Előzmény: #219261  Ecnedam
#219270

A támogatás az egyik legrosszabb élénkítő módszer, sokkal több hátránnyal, mint előnnyel. Persze aki kapja, az valamilyen előnyben részesül, de  a többi mélyen hátrányba.
A kapitalizmus legnagyobb előnye a piacgazdaság szabályozó  mechanizmusa van ezzel megcsorbítva.
Nem beszélve a korrupció és csalás lehetőségeiről.
Amit megtámogatnak, annak emelkedik az ára, amit az egész társadalom megfizet.  Ha  a bank adná a hitelt, amit vissza kellene fizetni, azt ezerszer jobban használnák fel, átgondolnák a felelősséget.
Ez már inkább  a szocializmusra hasonlít, mikor  a politika szabta meg, mi mennyibe kerül, kit hozunk helyzetbe és ki lehet sikeres.
Mondjuk Marx megírta, hogy a kommunizmus a fejlett imperializmus következő lépcsőfoka. Lehet, csak most jött el  az idő a megvalósításához? Csak nehogy megint félremenjen, mert ugye a lölök és tiborcok nem nagyon fogják a vagyonukat felajánlani a többiek jólétére.
Ecnedam
Ecnedam 2024. 04. 04. 15:14
Előzmény: #219268  sityaki
#219269
Rendben, kifejtem miért gondolom így.
Arra alapozom a véleményemet, hogy attól mert 13. havi nyugdíjat adott a kormány még nincs garancia az adott nyugdíjasok szavazatának megvásárlására, VISZONT ha azt a későbbiekben elvennék tőlük az garantáltan szembefordítaná a jelentős részüket az aktuális kormánnyal. Ez mit jelent? A kormány saját csapdát állított önmaga számára. Mert ebből az utcából nem tud úgy kijönni, hogy ne termeljen maga ellen több százezer elégedetlen választót, illetve ahogy az idő halad a nyugdíjasok aránya nőni fog. Ezzel túlterheli a mindenkori aktívokat akik a jövő generációit megtermelhetnék (jó esetben a nyugdíjasoknak vannak unokáik, akikre gondoltam). Tehát nem csak rövidtávon lesz érdeke a mindenkori hatalomnak kiszolgálni ezt a széles szavazó réteget. Ez mit jelent? Zéró összegű játék, ha a nyugdíjasok többet kapnak, akkor az összes többi dologra kevesebb jut. Alapvetően nem azzal van a bajom, hogy adják, hanem hogy milyen áron és az, hogy a költségvetés állapota nem teszi indokolttá ezt a juttatást. Cserébe elvenni sem fogják tudni, mert azzal nem csak 1-2%-nyi szavazót kockáztatnak majd.
sityaki 2024. 04. 04. 15:01
Előzmény: #219266  Ecnedam
#219268
Csöppet sem válaszoltál rá, de még megteheted.
A nyugdíjasokat en bloc mozdulatlan tömegnek és klisészerűen hibásnak beállító mondatod volt a célpont. Már több millióan a rendszerváltás után születtek. Furcsának találnám azt is, ha pl. a most aktív dolgozók a nyugdíjba vonulás másnapján politikai platformot váltanának. Ha te is így gondolod, akkor honnan az egysíkú állítás...
Freszelés 2024. 04. 04. 14:48
Előzmény: #219266  Ecnedam
#219267
100%-ig egyetértek veled. Minden pontjával.
Hamarabb, olcsóbban, nagyobb, jobb lakást vehettem volna/vehetnék, ha nincs ez a piacba állandóan belenyúlkálás. Kármentésképpen felvettem a ~0%-os babavárót és betettem PMÁP-ba vagy részvénybe (már nem tudom, akkoriban ment ide is oda is).
Ecnedam
Ecnedam 2024. 04. 04. 14:15
Előzmény: #219265  sityaki
#219266
Fél éve vettük fel a babavárót és a CSOK-ot, mindkettőt lakásra fordítva amiben élünk. Nekünk lett kitalálva, fiataloknak? Igen. Új gyerekeket vállalva? Igen. Megváltoztatta a véleményemet, a rendszerről alkotott képemet és befolyásol majd a következő választáson? Nem. 
Jobban örülnék ha sosem létezett volna sem a babaváró sem a CSOK (vagy csak akkor ha az élethelyzetem 2016ban lett volna ugyanaz, mint tavaly de hát így jártam). Így most cserébe 3x annyi hitelem van, mint lett volna akkor ha sosem vezetik be ezt a két cs.támogatási formát + még gyerekeket sem időre kellene "szállítani" mert sima piaci hitelem lenne.
Remélem válaszoltam a kérdésedre. 
sityaki 2024. 04. 04. 14:01
Előzmény: #219261  Ecnedam
#219265
Ha nyugdíjas leszel, te is ilyen alapon fogsz szavazni?
bronz 2024. 04. 04. 13:41
#219264
Ez még egy igazi gittegylet lehet.
Egy igazi eltartott ingyenélő, akit nem lehet kirobbantani a helyéről.
Ecnedam
Ecnedam 2024. 04. 04. 13:21
Előzmény: #219260  bronz
#219262
"A 2.0-val megint csak azt érik el, hogy mocskos drága lesz minden anyag és a szakik is csilliókért fognak dolgozni."
Illetve elérik még a masterplast részvény árfolyammozgását, 7,8% pluszban van ma. Vajon hány politikus vásárolt mostanában belőle? :)
Ecnedam
Ecnedam 2024. 04. 04. 13:04
Előzmény: #219260  bronz
#219261
"Ha rajtam múlna, nagyon sok támogatás leállna, plusz a nyomorult 13. havi nyugdíj, amivel megveszik kilóra a nyugdíjasok egy részének szavazatait."
Demográfiai oldalról közelítve sajnos a nyuggerek aránya nőni fog, ergo egyre inkább érdekelt lesz az aktuális kormány a nyugdíjasok seggének kinyalásában. Persze a 13. havi nyugdíj nem segít az unokáik gyermekvállalási hajlandóságán. :)
"Ha rajtam múlna, nagyon sok támogatás leállna."
Ahogy a jelenlegi kormány operál, hamarabb vezetik be a jegyrendszert mint hogy ezeket feladják. Ha eddig képtelenek voltak a megszorításokra, amikor már régen indokolt lenne (és ettől függetlenül is csúszik a komplett társadalom lefelé) akkor ezt sajnos kár várni tőlük. 
Most is inkább Brüsszellel vannak elfoglalva, nem a költségvetési hiánnyal + MNB le nem írt veszteségével. Még MP is zavar ilyen szempontból mert addig sem a lényegről beszélünk amíg ilyen valóvilág villa 2.0 színvonalú témák uralják a közéletet a valós problémák helyett. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek