Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
izommanujra ma, 13:33
#227441

Minden lakónak havi részletes kötlség elszámolást készítek és számlákat küldök stb. Teljesen profin csinálom amennyire tudom automatizálom.
Ez egy külön szakma már nálam ( elszámolások könyvelések lakók ügyének intézése lakó szerződés lakás felújítás stb)
Ha valaki azt hiszi ezt 0 munka hát nagyon nem ok 1-2 lakásnál még nem sok meló volt de most már így 5 nél érzem a terhet.
Jó most idén tisztogattam rendbe gatyába ráztam a dolgokat sok helyen  el volt egy kettő nagyon kanászodva és gyalázta  a lakást .  sokáig évekig nem volt szinte semmi nyilván ha hagyod, hogy tönkre tegye mi is lenne a gond... de aztán hirtelen egyszer csak rendet kell tenni itt is ott is az idei év volt ez ..
izommanujra ma, 13:31
#227440

Én készítem az adóbevallásom még az asszonynak is én vagyok az egyszemélyes hadsereg :D
5 évig a számlákat meg kell őrizni ha nincs meg és elkap a NAV véged ennyi lakással már nem lehet feketézni lazáskodni.
izommanujra ma, 13:29
Előzmény: #227438  FR73
#227439

Hogyne költség alapu elszámolástban adózom al akások után kötelező vezetni minden költséget a NAV ha kijön minden számlát meg kell tudni mutatni persze. (Nincs könyvelőm én csinálom ezt is )
FR73 ma, 13:28
Előzmény: #227437  izommanujra
#227438
A kontrolling azt jelenti, hogy lakásra lebontva látod a pontos költségeid és bevételed is. Ha veszel szilót vagy csőgörényt, azt is. Ha fizeted a bérlőd helyett a számlákat, azt is. Ha 300km-t autózol miatta egy évben, azt is. Ha közjegyzőit iratsz, azt is. Stb
izommanujra ma, 13:23
Előzmény: #227436  FR73
#227437

Lakások feletti ellenőrzés kontrollra gondolsz? fél évente 1 szer szoktam alapból megnézni őket csak
Ha észreveszem valakivel gond van jobban rájárok az utolsónál most kell sajnos havi szinten kimennem..
Jelenleg buta szerződést kötötttem  12 hónap mulva küldöm el (  addig nem tudom csak rendkívüli módon ) a két macskájával a padlót össze sz@ratta  rettenetes volt kapott írásbeli figyelmeztetést és az anyja fizette ki a  bérleti díjat mert szerencsémre megtaláltam facen eltünkt kikapcsolta atelefont stb.
De tavasszal teszem ki , mert  kilakoltatási moratórium után leszünk.
Szörnyű pedig egy kis fehér jól szituált csajt képzelj el nyilván bolti dolgozó  2 macskával gondoltam mi baj lehet és kacérkodik velem én hülye 12 hónapon belül ha elküldöm normállal dupla kauciót adok neki vissza ezt igértem ha ő megy el bukja a kauciót . Mondtam ha nem tudja akarja fizetni a lakást és nem rendeltetés szerüen használja menjen vissza adom a kaucióját csak menjen. azt mondta vigyázni fog rá  és fizeti rendesen meglátjuk a jövő hónapban.  De most ő hozzá havi szinten kell kijárkálom .
Atöbbivel most nincs gond azt jól választottam. CSak sajnos a nagy számok törvénye alapján az ilyen mindig beesik  mindig nem lehet mindent jól csinálni gond mentesen kicsit túl szigorú vagyok magamhoz.
Vagy a kontrollingot a költség vezetésre gondolodsz ?  Igen szoktunk spórolni  étterembe nem járunk  baromságokra nem költjük a pénzt és új autóra stb.
FR73 ma, 13:14
Előzmény: #227432  izommanujra
#227436
Ezt az őszinteségi rohamodat most becsülöm, tényleg. Bemutatod, hogy van azért teendő és gond is vele.
Egyébként csinálsz te valódi igazi kontrollingot, azaz az utolsó fillérig  költségeid, stb?
izommanujra ma, 13:01
Előzmény: #227433  izommanujra
#227435

Közben meg az egyik fiam mindjárt 18 éves.. jó még 8 év van 3 év múlva vissza vonulok marad kemény 5 év adómetnesen ha lesz annyi lakás amivel kimaxolom és  nem veszi el egy kedves kormány.
De én a családi duplázást is kétlem miből pedig elkellene 10 éve nem emelkedett.
Rendesen benen vagyok a mókuskerékben én is ábrándozok a vissza vonulásról aztán még mindig nincs semmi  nyilván vagyon egy anyagi biztonságot ad egy fellépést a munkahelyen ha szigorítanának, de akkor is...  Asszonyak viszont nagyon jó csak háztartásozni  Igazi FIRE élet :D
HPPapa ma, 12:57
Előzmény: #227423  izommanujra
#227434
Ettől a bohóctól ne vegyél készpénznek semmit.
izommanujra ma, 12:53
Előzmény: #227431  Ishar
#227433

A családi adókedvezményt csak lakásból vagy munkabérből tudom érvényesíteni.
Ha nincs elég lakás szám nem tudom érvényesíteni az összeget
Ha dupláznak még 2-3 lakást kéne ( hitelre tudok ) venni.
De akkora a feladat már ezzel hogy csak na.
Ráadásul 2026 ban kormányváltás következtében el is vehetik.
Nekem megéri ( ha magam csinálok mindent ) és adómentes lehetek.
Nyilván már 10 éve ezt számolgatom gyüjtöm a lakásokat, hogy majd az adómentességet ki tudom maxolni
Aztán a realitás az hogy még mindig dolgozok ÉS A LAKÁSOK UTÁNA még mindig adózok :D
izommanujra ma, 12:51
Előzmény: #227429  izommanujra
#227432

Úgy voltak vele ha már "lelakták " maradjon piaci ár alatt a lakás ára. Nyilván...
Sajnos ha nem újítod feljelszted az ingatlanokat is egyre gyatrább rosszabb albérlőid lesznek egyre kevesebb pénzért ezt nem akartam inkább beruháztam és új bérlők
A pofátlan az volt mikro megmondta a srác a házam külső fa részét nem festhetem le csak 2 hónap mulva ( állag megóvás romlás már a szu ette a ház valát ) na házat se veszek kiadásra többet .
Mígnem a róka fogta csuka helyzetet az oldotta meg, hogy elküdltem.  Le is lakta nem is szólt gond van csak sunyizott és még hátráltatta azt  is , hogy a fát felcsiszoljam és lefessem  hogy ne romoljon az állapota.
VAnnak gondok a lakkal sok.
Másikba fél roma szerzetet sikerült bekapnom 2 hölgy bérelte.  Az utolsó  évben már megmutatni sem akarta a lakást!    mire kikényszerítettem  a megtekintést (előfizetős villanyóra ) mire kiderült fél éve egy roma úriembert is ( közjegyzői bérleti szerződés ) beköltöztetett gyanús volt mert facen kiírta kapcsoaltban él vele mondom ha ez beköltözik végem.
Végül közjegyzői papírral ( előfizetős villanyórával )  tudtam kitenni mondtam nem lesz áram mehet ahova akar tavasszal felmondtam a lakást neki ( közjegyző is +70 e ft ilyen esetben.
Szal még azt is megadtam nekik vissza kapják a kauciot csak huzzon a francba ha te láttál még lelakott lakást  elsírnád magad mi volt ott  dögszag putri a kutyája az ajtót a szekrényt megrágta.
Kb 1,5 mft omba került rende hozni és most egy informatikus kiscsaj bérli végre
De kegyetlen élmény volt ez is ( na ezért buktam e miatt a lakó miatt a 3 heti nyári betervezett nyaralásom )
Szóval nem fenékig teljfel igen a lakás kaidás befektetés megvan az ára  a pénznek.!
 Egyáltalán nem könnyű pénz!
Ishar
Ishar ma, 12:49
Előzmény: #227422  izommanujra
#227431
"llyenkor elgondolkodom lehet részvény ETF be kéne tenni mindent aztán élvezni az életet és utazgatni ? Csak ott a másik veszély mi van ,ha egy S&P index majd lefeleződik és 2-3 évig ott is tartózkodik akkor miből élsz azokban az években?  Az ingatlan még mindig stabilabbnak tűnik, de valamennyire röghöz köt és gond van vele." --- Látod, már meg is válaszoltad magadnak, hogy miért inkább lakásokat gyűjtesz 2-3 százalék bérleti hozammal számolva.
sztiv ma, 12:47
Előzmény: #227427  izommanujra
#227430
Igen, a vásárlás költségei jóval nagyobbak, nemcsak az ingatlanátruházási illeték, áfa, ahnem a földhivatal, közjegyző, ügyvéd, NIE szám, stb., nyugodtan lehet a vételár 10-11%-val számolni, igaz tartományfüggő... Viszont a bérbeadás adózása nagyjából hasonló mint itthon, főleg ha hitelre veszed.
izommanujra ma, 12:44
Előzmény: #227426  izommanujra
#227429
jav . piaci ár alatt akartak bérelni  az újak viszont elfoadták ( nyilván ) a piaci árat .
izommanujra ma, 12:43
Előzmény: #227425  sztiv
#227428
Ha kiköltözöl és ott élsz persze hogy más a matek ha nem akkor jó sokba van ak inti befeketés.
izommanujra ma, 12:42
Előzmény: #227425  sztiv
#227427
Illeték is több ha jól tudom ..
izommanujra ma, 12:42
#227426

Ingatlan befektetés is csak annak való Magyarországon is, aki hajlandó megfogni a kalapácsot az ecsetet és megcsinálod magad a felújításokat.  Keresed magad az albérlőt és van affinitásod hozzá.
Ha ezeket mind szakemberekkel végeztetném nem érné meg ingatlanozni (3 % se biztos maradna )  akkor tényleg jobb a részvény ETF  bár az sem stresz mentesebb.
4 lakásba idén lakó keresés (2 őt brutál lelaktakta és pofátlan volt    2 esetén meg inflációs emeléssel volt gondjuk .  piaci áron akartak bérelni de az újak már  elfogadták a jelenlegi piaci árat )
Viszont 3 lakást majdnem teljesen fel kellet újítanom a Kanizsai házba mosogatógépet kellett szerelnem és mobil garázst felhúznom, hogy értelmes igényes albérlő jöjjön ( de kifizette rá a felárat)
Szal melós év volt nagyon  -- nagyon számomra.
sztiv ma, 12:41
Előzmény: #227423  izommanujra
#227425
Ez mekkora ordas nagy hazugság! Milyen 30%-os ingatlanadó?
Ha nem vagy spanyol rezidens, akkor a bérleti hozam (amiből levonhatod a közös költséget, a jelzáloghiteled kamatait, a javítást, amortizációs költségeket, biztosítást, kezelési költségeket, stb.) akkor EU-s állampolgárként 19% adót kell fizetned. Az itthoni 15%-hoz képest ha hozzáadjuk a nálunk le nem vonható költségeket nagyjából hasonló kiadás jönne ki....
wantuu ma, 12:41
Előzmény: #227422  izommanujra
#227424
Van köztes megoldás is, max 2-3 ingatlan - akár kicsit nagyobb értékű. Pénz másik fele ETF, kötvény. Az is az előnye, hogy ha az egyik láb nagyon megugrik vagy leesik, akkor át lehet súlyozni.
izommanujra ma, 12:31
Előzmény: #227420  izommanujra
#227423

Linkelem ujra a Spanyol ingatlanról a véleményét az ingatlanosnak mert az első link nem működik.
https://www.youtube.com/shorts/LFkmTFQXp1Q
izommanujra ma, 12:23
Előzmény: #227421  izommanujra
#227422

Még a 3 hetes  tengerparti nyaralásom (kocsis öneállátás ólcsón kihozva ) is le kellett mondanom  a lakóknak hála... szuper volt :S
Ilyenkor elgondolkodom lehet részvény ETF be kéne tenni mindent aztán élvezni az életet és utazgatni ? CSak ott a másik veszély mi van ,ha egy S&P index majd lefeleződik és 2-3 évig ott is tartózkodik akkor miből élsz azokban az években?  Az ingatlan még mindig stabilabbnak tűnik, de valamennyire röghöz köt és gond van vele.
izommanujra ma, 12:21
Előzmény: #227419  Bolton01
#227421

én is ezzel számolok 2,5  vagy 3 % ból kell megélni..
Igen igy ennyi ingatlannál már kezdem érezni elég melós  időnként.. Idén 5 lakásból 4 ben lakót kellett keresnem  3 at csinosítani újítani a két kis kezemmel kemény évem volt az idén...+ még ott az igazi melóm  is mellette mert még nem rútgam ki ezt a lábam  sem.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek