Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj szerda, 15:11
Törölt hozzászólás
#110100
mereszZenesz szerda, 15:10
Előzmény: #110084  pomperj
#110099
Nyitottam egy NaturalGas longot 2.18 -nál 
Matyi_atya
Matyi_atya szerda, 15:06
Előzmény: #110097  BKKT
#110098
Húszmilliós ajándék? Az tényleg tökéletes.
BKKT szerda, 14:43
Előzmény: #110096  mamoka47
#110097
Tegyél mellé minden gyereknek 1-BTC-t és egy tökéletes ajándékot adtál nekik...
mamoka47
mamoka47 szerda, 13:47
#110096
 Én ma már minden gyereknek a családba 1-18 éves korig  S&P 500 ETF-et adok ajándékba. (a pénz csak arra fordítható!!)
pomperj
pomperj szerda, 13:46
Előzmény: #110087  Boole
#110095
Nezd meg COIN napos chartjat.
Az aug.eleji pokoli nagy 270-->160 zuhanas utan, eddig a leggyengebb recoveryt csinalta, 
alig tobb mint fibo38; es tegnap ujra jo nagyot esett, 210-->190.
Nagyon aggodneek, ha lenne cripto poziciom. Mert COIN nagy korrelacioval ugyanugy megy, mint
a cryptok. Es kulonben is, COIN-nak nagy BTC pozicioja van, es mogotte jo nagy Bond tartozasa.
.
Lehet, hogy COIN egyedul van? Akkor nezd meg MARA chartjat; ha lehet meeg csufabb.
En sem akarok tobbet bukni, mint a minimumot. Akinek van kedve rizikozni, tegye.
KrisztinaI szerda, 13:34
Előzmény: #110092  BKKT
#110094
Igen, érdekes, hogy az Amazon Cloud főnöke most mondta az emberkéinek, hogy 2 éves távlatban a programozást el lehet felejteni, mert addigra AI átveszi, és mindenkinek product manager-nek kell lenni.
https://www.businessinsider.com/aws-ceo-developers-stop-coding-ai-takes-over-2024-8?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=business-sf
Szerintem az AI a bőrt is le fogja az emberekről húzni, az ASOS már csinálja is:
https://www.linkedin.com/posts/linkedin-news-uk_you-can-now-haggle-with-asos-to-get-extra-activity-7230205371200548865-yIOS/?utm_source=share&utm_medium=member_desktop
KrisztinaI szerda, 13:23
Előzmény: #110089  Boole
#110093
Tegnap kiderült az 1 milliós job korrekció....az már elég sok. Nem tudom, hogy hogy kutyulják meg ezeket a riportokat, de az emberek egy jó része szerintem egyre csóróbb és egyre kevesebbet vásárol, a McDonald's é társai is ezt mutatják. 
BKKT szerda, 13:23
Előzmény: #110089  Boole
#110092

Mostanában biztos, hogy nem lesz recesszió sőt, egy erőteljes felívelés előtt állunk...
Három évet kell még várni, ekkor fog megérkezni és az elmúlt száz év legnagyobb recessziója lesz...
Nekem ezt dobják ki a számok és a chartok...
KrisztinaI szerda, 13:22
Előzmény: #110088  mamoka47
#110091
Mindkettőtökkel egyetértek.Veled azért, mert az embereket így lehet elaltatni,azt hiszik, hogy gazdagodnak, pedig az egészet megeszi az  infláció, az, hogy mindenért a többszörösét kell fizetni, a cégek tudatosan rontják mindennek a minőséget, sok ember pedig már meg sem kérdőjelezi, hogy miért vacak, aki pedig igen, annak nagyon kell ügyeskedni,vagy nagyon sokat kell fizetni, ha nem akar azt.Volt erről egy nagyon jó karikatúra, és igazat adok neki. (lsd lent)
Néplázadást egyébként az örökös long tőzsdével is el tudok képzelni, mert ha a neten megnézegeted a kommenteket (ezt már íratm),akkor abból az látszik, hogy nagyon sok embernek nagyon kezd elege lenni: az élet drága, mindenen spórolni kell (most már change-ként élik meg, hogy hááát el kell kezdeni otthon főzni, a nagy áruházakban pedig vitrinbe kerülnek bizonyos termékek a lopások miatt), és azt is látom, hogy az embereknek a celebritykből is kezd elegük lenni, valahogy már nem "admired" emberek, egyre több dühös kommentet látok, vagy a kommentelés letiltását, az emberek kezdik unni,hogy ezek a kirakatban rázzák a rongyot, amíg ők a McDonald's-ba sem mehetnek el. Trump már csinált a Captiolumon népfelkelést, nem tudom, hogy most mi kellene hozzá, de a helyzet az, hogy ő, Musk, és ezek az emberek égni akarják látni a világot.
Boole-val is egyetértek, rengeteg chart van, ami azt mutatja, hogy a buy the dip leginkább retail volt, és nem institutitional.... valahogy nagy a csend....
Ez volt a mém, ami nagyon jól leírja, hogy mi történik:
https://x.com/PlanetOfMemes/status/1800139348110659669
LBalaton
LBalaton szerda, 13:21
Előzmény: #110088  mamoka47
#110090
Én úgy látom,amíg a háborúnak nincs vége,addig nem engedik esni a tőzsdéket.
Itt a nyugati demokrácia a diktatúrák elleni "feszülése" van. 
Boole szerda, 13:16
Előzmény: #110088  mamoka47
#110089
Amit írtál, azt nehezen hiszem el Én is. De azt nem szeretném ennyi idősen már átélni, hogy mi van ha ismét igazam lesz és mégis a régi irányelvek a helyes várakozás. A számokból azt látom, hogy a gazdaság már lassulva emelkedik. Recesszió még sehol. Kérdés, hogy mikor várható recesszió és ezt mikor kezdi a piac beárazni. A Fed a patikamérleget próbálja alkalmazni. Sokszor sikerült neki és amikor nem, akkor azonnal beavatkozik, vagy a jegybankok összehangolva beavatkoznak. Ha ebből indulunk ki, akkor igazad van. 
mamoka47
mamoka47 szerda, 13:00
Előzmény: #110087  Boole
#110088
 Ne is haragudj de ez egy téves illúzió(látomás, vágyálom) hogy komolyan essen a tőzsde. Sajnos én sem értem, de már próbálom megérteni  az ""örök long""  gondolatát. Sajnos nekem is hátrány a már a 26 éves tőzsdés múlt. De azt látom ,hogy a mai tőzsde már rég nem az eredmények, előrejelzések, fibonaccik birodalma. Miért is lehetne ráhúzni a mai tőzsdére egy 50 évvel ezelőtti gondolatmenetet??. A mai  tőzsde maga a gazdasági stabilitás azon a 400-500 (lehet akár 1milliárd is?)millió tőzsdei befektető(nyugdíjalap tulajdonos)keresztül. Ha ők vesztenek, összeomlik a világgazdaság. Ezt a politika(mert minden politika)már nem engedheti. Őszintén? Nem mindegy mennyi pl az Nvidia  PE értéke??  lehet 100 -200  vagy 1000.Az a lényeg hogy több legyen mindig, hogy a pénzgyár működjön. Az baszna be ha az árak esnének, az emberek elvesztenék megtakarításaikat, a gazdaságok a földbe állnának, akár pl az USA-ban lázadások törnének ki.  Akkor már legyen az Nvidia 1000 PE értékű!. Nincs jelentősége. Most 2008-óta egy 16 éve tartó Bull piac van, de én semmi esélyt sem látok arra hogy a következő 16-20-50 évben ez megváltozna. Persze, 6-8 hónapra eshet a piac 15-20 %-ot, de arra hogy 1-2 évig Bear piac legyen arra várni szerintem butaság.  Ha majd a következő 20 évben ameddig még engem érdekel a tőzsde  véletlenül ekkorát esik, akkor majd még több  pénzt tolunk bele.
Boole szerda, 11:48
Előzmény: #110083  pomperj
#110087
Tisztára olyan érzésem van, hogy valami váratlan fog történni, amely miatt nagy esés alakulhat ki, pedig nem igen van előjele.
pomperj
pomperj szerda, 10:48
Előzmény: #110085  NUKE
#110086
lasd tegnapi chart
NUKE szerda, 10:14
#110085
TLT szerintetek melyik irányba mozdul? Érdemes lenne beszálni?
pomperj
pomperj szerda, 09:41
Előzmény: #110083  pomperj
#110084
3)NG
Ha az eddigi chartok es szamozas jo, akkor mostantol felgyorsulva kell emelkednie.
A 2.30 fole kitores megerositenee ezt a varakozast.
De a lenyeg az, hogy mostantol semmi keresnivaloja NG-nek 2.10$ korul, de foleg nem 1.88$ alatt.
.
https://imgur.com/a/lgNfso1
.
4)Benzin Fund, UGA
Letorte az utolso supportjat, 61.95$ juniusi support alja ala beesett,  61.62-nel is jart:
es ettol kezdve ez a kanari a banyaban: valoszinu, hogy WTI/Brent is a csuf Bear ALT. szerint lefele tart.
HA jol sejtem, az olaj temaban a kovetkezo hetekben nem sok jot fogunk latni.
Es eleg valoszinu, hogy DBC commodity index is letori 21.6 supportot; es vele mennek a femek is.
.
https://imgur.com/a/Nmpfk6v
pomperj
pomperj szerda, 06:34
#110083
1)Azsia
Az USDJPY ismet gyengulesbe kezdett, es ez ismet segiteni fogja Azsia  tozsdeket. 
Most a recovery elerte a fibo62 szintet Japanban, Koreaban,  sot Singapore-ban kisse at is torte.
Szoval itt lehet par nap lassulas es korrekcio az emelkedes kozben, de aztan folytatodasra szamitok. 
.
2)SPY
oldalazos korrekcio volt tegnap. 
Nehez eldonteni, hogy apro Micro-korrekcio, vagy a vart elso (iv) hullam?
Ha (iv), akkor meg  van hely arra, hogy kisse meg lejjebb jojjon; ugy szebben nezne ki.
Ha micro korrekcio, akkor kisse a tegnapi csucs fole varjuk ma.
A lenyeg az, hogy egyelore (iv-v) hullamok  sorozatara lehet szamitani, mikozben VIX volatilitas
fokozatosan emelkedik,  mikozben SPY es NDX  kisse feljebb maszik.
.
https://imgur.com/a/NJyHDeE
TheSnake2020 kedd, 21:33
Előzmény: #110063  pomperj
#110082
Írtam én is korábban az EUR/HUF topicban pont ugyanezt. Szerintem is 60 fölé. 
TheSnake2020 kedd, 21:30
Előzmény: #110072  Fabrizio66
#110081
Szerintem Concorde tud. Nekem régebben volt náluk penny stock néhány 100 dollárért.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek