Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Freszelés szerda, 16:55
Előzmény: #110118  KrisztinaI
#110120
Én meg dolgoztam velük nyugaton és most remote-ban is. Összesen 3 különböző cégnél volt(ak) közvetlen indián kollégáim. Több ideig volt indián kollégám, mint amennyi ideig nem.
KrisztinaI szerda, 16:55
Előzmény: #110109  KrisztinaI
#110119
Akinek nem tetszik, tudna esetleg egy jobbat feltenni? :-)
KrisztinaI szerda, 16:54
Előzmény: #110115  Freszelés
#110118
Voltam Indiában SSC embereket tanítani 
Freszelés szerda, 16:52
Előzmény: #110111  KrisztinaI
#110117
de a végén a melót valakinek el kell végeznie. Idővel a szerencsések, akik együtt nőttek fel a technológiával, akikkel együtt nőtt a komplexitás azok kiöregednek. Tudom, hogy ez nem a holnap, hanem inkább a következő 1-2 évtized problémája, de mégis.
mereszZenesz szerda, 16:49
Előzmény: #110099  mereszZenesz
#110116
És el is adtam...
Freszelés szerda, 16:48
Előzmény: #110114  terelemel
#110115
Kérdezz meg egy indiait hogy ő mit csinálna az adott helyzetben és negáld, mert ők mesterien ráéreznek hogy mi az amit NEM szabad. Gyakorlatilag 10-ből 10x a mindenféle szempontból leszarabb lehetőséget választják. Érzékük van hozzá.
terelemel szerda, 16:46
Előzmény: #110110  KrisztinaI
#110114

"Multi szinten szerinted Indiában mit csinálnak az emberek?" 
--  
Nagyon egyszeru, 90%-ban tonkretesznek mindent amihez hozzaernek es hozzafernek. Ez nem vicc!
Freszelés szerda, 16:44
Előzmény: #110110  KrisztinaI
#110113
Dolgoztam 10, 100, 500, 25000 és 150e fős cégnek is több országban, magyarnak, külföldinek, multinak mindenféle formában: belsős, külsős, on-near-offshore, T&M alapon, projekt alapon, de volt hogy termékfejlesztettünk vagy épp volt hogy a saját termékemet értékesíttem.
KrisztinaI szerda, 16:41
Előzmény: #110111  KrisztinaI
#110112
ui. szerintem ő is tudja, hogy az AI mennyire pontos, de gondolom, hogy azzal számol, hogy addigra nagyságrendileg megoldják.
KrisztinaI szerda, 16:40
Előzmény: #110106  Freszelés
#110111
Ők már sehogy.... "the winner takes it all", ahogy mindenben, pont ezzel beszélgettem valakivel a marketing role-ok kapcsán.... 5 különböző kézséget várnak el, ez igaz, és azt papolja az embereknek, hogy ne mélyüljenek el nagyon egy dologban, utána rácáfol, hogy igen, többcélú ember kell, de professzionális tudással legalább 3 területen... megkérdeztem tőle, hogy szerinte azt hol lehet kezdőként elérni. Sehol.
Az újoncoknak két lehetősége lesz: gazdag boomer gyerekeiként örökölnek és azt fenntartják, vagy a szülőkkel élnek életük végéig.
KrisztinaI szerda, 16:37
Előzmény: #110105  Freszelés
#110110
Te mekkora cégnek dolgozol? Multi szinten szerinted Indiában mit csinálnak az emberek?
Az accounting nagy része sem az, hogy számokat ütögetünk a rendszerbe, hanem a judgement, hogy miért azt és miért oda.... ennek ellenére van process alapú SSC Mo-on és Indiában, meg Ázsiában más helyen.....
mindig a value added munka nyer, és az nem mindenkinek van... hanem az is mindig fejlettebb országban van, ahol a stratégiával foglalkoznak.
KrisztinaI szerda, 16:34
Előzmény: #110107  poreci
#110109
Ez valakinek a részletes elemzése a mai retailről:Winners and Losers in Consumer Staples and Retail Today.
➡ "Macy’s recently cut its full-year sales forecast, highlighting challenges faced by the department store operator amid cautious consumer spending and increased promotional activity. Despite beating Wall Street’s earnings expectations, the retailer missed on revenue, reflecting the difficulties in navigating a selective shopper environment.
➡ Macy's now anticipates net sales between $22.1 billion and $22.4 billion, down from the previous forecast of $22.3 billion to $22.9 billion. This revision also indicates a year-over-year decline from the $23.09 billion reported in fiscal 2023. The company also lowered its expectations for comparable sales, projecting a decline of 2% to 0.5%, a downgrade from the earlier estimate that included potential gains.
➡ In this context, companies like TJ Maxx and Target are emerging as winners in the retail space. TJ Maxx’s off-price model attracts budget-conscious consumers, while Target’s balanced product mix continues to draw in loyal customers. Both retailers are better positioned to navigate the current environment, where shoppers are looking for value and essentials, leaving Macy’s to grapple with a tougher market outlook and the need for more promotions to drive sales.
Stocks to watch.
➡ Macy (M) Breaking down below the 50- and 200-day moving average, premarket now $16.23. closed yesterday at $17.74. This looks like a good short on the open.
➡TJ Maxx (TJX) Hitting a new high with a gap up breakout. This could be a great day trade. Buy on the daily momentum then sell with a nice profit. Anyone here trade options?
➡Target (TGT) This one may have gotten away from us premarket. After earnings this morning, it's up 15% already. We may short if it gets too high, too fast.
don_king
don_king szerda, 16:33
Előzmény: #110101  pomperj
#110108
Csak az az ,,egy arany” nem egy uncia volt, hanem egy kb 3.2 grammos aranyérme!
poreci szerda, 16:27
Előzmény: #110104  mamoka47
#110107
Nézte valaki a Macy jelentést részleteiben, hogy ez mitől esett be 15%-ot?? (azon kívül, hogy van nekem, tehát esik)
Freszelés szerda, 16:27
Előzmény: #110105  Freszelés
#110106
és ahhoz, hogy valaki megnézze, hogy az amit az AI alkotott az tényleg jó-e, ahhoz azért értően kell tudni olvasni a generált kódot. Értő olvasás meg akkor van, ha előtte sokat, nagyon sok kódot írtál. Sorok százezreit... Vagy innentől vakon megbízunk majd a generált kódban? Tudom lesznek, tesztek is... azokat is elolvasom. Jó esetben értem majd hogy ott mi van, de a produkciós kód? Arra mint blackbox tekintek? Biztos vannak olyan projektek, ahol ez oké, de lesznek bőséggel olyanok is, ahol minden esetben jól kell működni, különben baj van. Ahhoz meg látni és érteni kell a belső működést is, különben nem tudja valaki kiszúrni a hibát.
Én kódoltam eleget, szerencsémre megszereztem a gyakorlatot (ami idővel persze erodálódik), de az új húsok a piacon? Ők hogy szerzik meg az alapokat?
Freszelés szerda, 16:21
Előzmény: #110094  KrisztinaI
#110105
A szoftverfejlesztés 90 százaléka nem kódolás, hanem minden más: egyeztetés, töprengés azon hogy amikor "ezt írta" akkor vajon mire gondolhatott a megrendelő, mérlegelés hogy mi éri meg és mi nem, kompromisszum keresés, priorizálás, konfigok túrkálása, miértek megválaszolása, analitikák-statisztikák-reportok böngészése, processzek végignyomkodása, stakeholderek kergetése, az üzlettel való cseverészés, stb.
Nem, nem vagyok chief/lead/po/pm/techlead/akármi. Sose voltam semmi más, mint egy utolsóvonalas külsős fejlesztő és ebből állnak a napjaim 15 éve.
mamoka47
mamoka47 szerda, 16:06
#110104
"""A 30 éves jelzáloghitelek átlagkamata a 766,55 ezer dollárig terjedő értékű lakások esetében6,50 százalékra csökkent a múlt héten az egy héttel korábbi 6,54 százalékról"". Az USA-ban mindenki hülye? egy ilyen lakáshitelnek kb évi 42 000usd csak a kamata! Mennyi ott a fizu? Évi min 100 000USD gondolom, mert különben nem jön ki a matek. Ennél már nálunk  ft-ban is olcsóbb.
BKKT szerda, 15:34
Előzmény: #110101  pomperj
#110103

Az arany maradt....
Könnyen megmunkálható, jól osztható, ritka fém, ami ezen tulajdonságai miatt befektetési értéket is képviselt évezredekig és képvisel jelenleg is...
A világ meg halad és folyamatosan változik..
A történelem folyamán számos dolog maradt fenn több száz vagy ezer évig is, majd hirtelen eltűnt a fejlődő világnak köszönhetően...
Az aranyról nem gondolom, hogy hirtelen eltűnne, de változni fog a megítélése...
A Bitcoin lesz a tökéletes arany a későbbiekben és ezen már nem lehet változtatni...
pomperj
pomperj szerda, 15:16
#110102
SPY daytrade
A futures tegnap ota felfele kunkorodik, ugyhogy egyelore a tegnapi oldalazast kis micro-korrekcionak
 tekintem, es tovabbi emelkedesre szamitok, mire wave(iii) keszen lesz. Lasd a reggeli chart.
pomperj
pomperj szerda, 15:11
Előzmény: #110097  BKKT
#110101
Regen, a kozepkorban 1 arany erteke, egy oltozet jo minosegu ruha ara volt.
Regen, 100 arany  egy jo kocsma/etterem vendeglato hely erteke volt. (lasd "Egy Magyar Nabob")
.
Mostanaban, 1 arany =2500$, egy jo minosegu oltony erteke. 
Mostanaban, 100 arany egy kis kavezo/cukraszda megnyitasahoz szukseges ertek. 
.
Szerintem, adj  1 uncias Arany Coin-t, Gold Eagle vagy Kruggerrand, vagy Maple Leaf fajtabol.
Ha jol megy a sorod, adj tobbet belole.
Eddig minden penz megseemmisult: Lasd Kossuth Banko, Gulden,  Korona,  Pengo.
Az Arany maradt.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek