Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
LilProfit
LilProfit 2023. 04. 09. 18:20
Előzmény: #89918  lngnl
#89920
Viszont kívánja a sorstárs, már ha Magyarország keltetnek számít. 
Karvalytokes
Karvalytokes 2023. 04. 09. 17:58
Előzmény: #89915  Törölt felhasználó
#89919
Ez nem sértegetés volt csupàn konklúzió:))
lngnl 2023. 04. 09. 17:56
#89918
Kellemes Husvetot Kivanok!
Egy Y generacios, kulfoldon elo, nagytokeseknek dolgozo, AI-t hasznalo, keleten es nyugaton mar elt forumozo!
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 17:55
Előzmény: #89916  LilProfit
#89917
logikus érvelés, de erős kétségeim vannak, hogy egy fehérgalléros átképződik kékgallérossá. Nem véletlen, hogy kékgallérosoknál van munkaerőhiány nyugaton is, holott csak anyagi okokból megérné váltani sok esetben. Egy irodai alkalmazott szinte biztos nem fog sztómazsákokat és pelusokat cserélni, arról nem beszélve, hogy az ápoló egy komoly szakma. Szinte erre születni kell, hogy szeresse valaki ezt a hivatást űzni. 
Szóval a te levezetésed exceltáblaszerűen pöpec. Amugy jól indult a levezetésed, mert nagy eséllyel a munkaerőhiányt tölti be az AI először, azaz nem veszi el a munkát. Többen említettétek és másnál is hallottam, hogy sok melót megold és kevesebb munka lesz azon belül amit végeztek. Igen, de akkor mégis csak kevesebb ember kell majd végső soron nálatok is és/vagy kevesebb lesz a fizu. Teszem azt sok informatikai részmunka elinflálódik, mert több lesz az üresjárat. Nem?
LilProfit
LilProfit 2023. 04. 09. 17:38
Előzmény: #89895  KrisztinaI
#89916
Erről senki se beszélt, maradjunk a témánál. 
 
HUMI és 99 ugyanazt mondják (tök meglepő amúgy), de szerintem ti csak egy lépést láttok előre és túlzás a számaitok. 
 
Alap tézisem, hogy akut munkaerőhiány van a fejlett Nyugaton. Nem véletlenül jönnek még a híresen migráns ellenes Magyarországra is minden évben új rekordot döntve. És nem csak építkezés. 
 
Határozott véleményem, hogy az AI a fehér galléros munkának a kuli részét fogja megoldani. Ahogy humi írta, folyamat optimalizálás, alapfokú szöveg írás, kódolás, ügyfélkapcsolat. Ez mind betanított munka. 
 
A kék galléros munkák egy részét is kiváltja. De nem lesz emiatt látható munkanélküliség, mert nem hirtelen fog berobbanni az ai és lesz bőven idő az átképzédekre. 
Például! Ápoló szakember, nővér hiány. Ez a fejlett nyugat egyik legnagyobb problémája, bár remélem sokan nem tudjátok, mert nincs rá még szükségetek. Ott is akut nővér hiány van, ahol amúgy jobb a fizetés. A sok felszabaduló munkaerő egy arra alkalmas része át lesz képezve. Aki képezhetetlen, valószínűleg lecsúszik, de ez nem fog hatalmas látható tömegeket jelenteni. Olyan lesz, mint a lámpa gyújtó meg a lóvasutas, hogy hát elvitte a történelem. 
 
Nálunk a cégnél epekedve várjuk, hogy a sima munkát elvigye az ai, hadd tudjunk végre valós értéket teremteni. Ne csak időnk 20%-aban.
Törölt felhasználó 2023. 04. 09. 17:07
Előzmény: #89914  Karvalytokes
#89915
Ez ám az érvelés. Hát igen, ha elfogynak a tények a buta ember számára nem marad más, csak a sértegetés. Köszönöm ebből nem kérek, bizonyos IQ szint alattiakkal nem érdemes vitatkoznom, mi ketten végeztünk, továbbiakban a butaságaidra nem kívánok reagálni mert téged a tények úgysem érdekelnek. Gondolom te se bánod. Várjad továbbra is a nyugat halálát, és a világ diktatúráinak felemelkedését, Kívánom, hogy álmaid diktatúrájában élhess. Engem a továbbiakban a te összeesküvés elméleteid és marhaságaid nem érdekelnek.  :)
Karvalytokes
Karvalytokes 2023. 04. 09. 16:04
Előzmény: #89863  Törölt felhasználó
#89914
Dehogy érted.Nem értesz te semmit...
JackOne
JackOne 2023. 04. 09. 15:57
#89913
Áldott Húsvéti Ünnepeket, mindenkinek!
JackOne
JackOne 2023. 04. 09. 15:56
#89912
...csak nézek ki a fejemből Húsvét Vasárnapján a fórum mai teljesítményén, amely alól egy kivetél van: János -:) - subjective, a véleményem szerint...
KrisztinaI 2023. 04. 09. 15:35
Előzmény: #89909  vaktyuk99
#89911
Én is értem, amit mond, és nem is védek senkit, inkább csak perspektívába próbáltam helyezni a dolgot. :-)  Lehet másokat gyűlölni (még gazdaggá is teszik), de igazából a saját boldogságodért te vagy a felelős. Olyan, mintha a a példában szereplő ember dühös lenne, mert ő nem mehet el  a Clinique La Prairie klinikára, és szerinte csak ezért rosszak a fogai, miközben Rossmannban néhány 100Ftért minden elérhető, hogy jobb legyen a helyzete. 
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 15:26
Előzmény: #89908  kkv14
#89910
miért szűnne meg a munka becsülete?
Természetesen akinek van értékelhető piaci tudása ugyanugy kap fizetést joval többet mint az alapjövedelem, melyet félre is tehet, befektethet, hisz megdolgozott érte. Ugyanugy aki többet akar, többet keres és többje lehet.
De tény, hogy nem lesz annyi (repetatív) munka darabszám, mint amennyi kell. Meg amugy is, kénytelenek lesznek olyan képzéseket tanulni amiből meg hiány van: szociális szakmák. na ezentúl lehet ezek lesznek a jol fizető szakmák, mert attól hogy valami nem termel GDP-t igenis nagyon fontos pozitív társadalmi haszna van.
Az alapjövedelem csak az igazságtalan segélyrendszert váltaná le és abból is lehetne tengődni. Nem hiszem hogy aki többet akar elérni az csak emiatt ne dolgozna. Ápolni, megszerelni, megvarrni, felszögelni, kicserélni, megnyírni ugyanugy emberi erőforrással lehet csak.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 15:19
Előzmény: #89907  KrisztinaI
#89909
igen ez mindig mítosz, de nem teszek ugy mintha nem érteném, amire gondol, talán. Big TECH, FED stb....
abban nem értünk egyet, hogy ez a gonosz nagytőke rosszat akar. Tipik példák:
A nagytőke rovarokat akara etetni velünk. nagytőke: nem, de meg akarjuk oldani valahogy a világ élelmezését és olyan formában fogod azt bevinni, hogy nem érzel vagy látsz különbséget mintha hagyományos hust ennél.
A gonosz nagytőke kiírt minket. Nagytőke: nem, de magatokat pusztítjátok el ha többen lesztek, mert korlátozottak az erőforrások, plusz a természet is pusztul.
A gonosz nagytőke AI-val elveszi a munkákat. Nem, de tisztában van vele mindenki, hogy hatékonyabb folyamatok elérhetőek. Most is van alapjövedelem, mindenféle állami segély néven és otthon "Apa" révén. Na annyi van, hogy ezentúl mi a gonosz nagytőke biztosítunk digitális alapkrediteket, amit igénybevehetsz szolgáltatásokra, szabadon, persze lesznek apróbetűs részek, hogy a kontehosok is utálhassanak tovább:)
kkv14 2023. 04. 09. 15:11
Előzmény: #89906  vaktyuk99
#89908
De mi lesz a következő generációval?
Mi lesz a munka becsületével?
Egyáltalán mi lesz a motiváció?  
 Mi lesz az élet értelme?
KrisztinaI 2023. 04. 09. 15:02
Előzmény: #89905  himihumi
#89907
Nem értem, hogy ki az a nagytőke. Szerintem ezek csak alkalmazkodásra képes gazdag emberek, akik használják a lehetőségeket, legyen az tax heaven bankszámla, vagy az emberek hülyesége, és hamarabb értik/kreáljál a trendeket,mi te. Nézz meg egy Clinique La Prairie oldalt, 1970 óta az egészséggel vannak elfoglalva, akkor még csak világsztároknak, míg a minap egy fiatal fogorvos doktornő azr mondta nekem, hogy még most is vannak emberek, akik fogat sem mosnak.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 14:59
Előzmény: #89905  himihumi
#89906
de az csak ugy működik ha a résztvevők önként "behodolnak". Azaz a chipbeültetést senki nem akarja, de csellel az értelmetlen okostelefonőrülettel a felhasználók önként és dalolva figyeltetik meg magukat az okostelefon-alkalmazásokkal. Problem solved.
Szóval azt fogja mondani és mondja is a technologiai nagytőke, hogy oké jóváírok neked havi X összegű digitális valutát amit el kell költened, mert az AI automatizálás miatt ez is belefér, de tudom hogy emiatt a te munkádra nincs szükségem, cserébe költsd el, utazz, telefonálj, kajálj saját lakásod és autód nem igen lesz, de cserébe csak oxigént kell beszívnod és széndioxidot ki. És a kis miujság azt mondja oké de jó, amugy se vagyok másra alkalmas. Vagyona nem lesz, csak költése, de az alanyi jogon. Persze a nagyon okos X generációs pukkad meg az irigységtől, hogy bezzeg amikor ennyi idős volt mennyit kellett seftelnie és adót csalnia és ezek a mai fiatalok bla bla bla. Kis miujság meg hosszu körmökkel annyit mond, hogy OK Boomer, te meg az olcsó és méltatlan vagyonfelhalmozás korában éltél, nekem meg sosem lesz saját lakásom, hadd fogyasszak én alanyi jogon, ha nekem biztosítja a digitális rendszer ahogy neked biztosította a régi offline világ, hogy ügyeskedhess.
vagy valami ilyesmit képzelek el. Flat-sharing, car-sharing stb....
Miért jó ez? mert a rendszer zavartalunk el van, nem lázadnak, nem vonulnak utcára, mert a rendszer pont annyit visszaoszt, hogy ne lázadjanak fel ellene, ahogy '56 után, engedte a GMK-zást, fusit, víkendházat stb....így lehet irányítani a társadalmat.
himihumi 2023. 04. 09. 14:39
Előzmény: #89902  vaktyuk99
#89905
A nagytőke érdeke szvsz az hosszútávon, hogy a lehető legnagyobb hatalmat tartsa fenn magának. 
És ennek nem mindig a mostani szimbiotikus mindenki fogyasszon többet elv mentén tudnak megfelelni.
A gerjesztett háborúk sok egyéb eszköz mellett szintén ezt a célt szolgálják.
Majd megtanulod te is hogy a nagytőke elképesztő gátlástalanságokra képes... 25 évesen én sem hittem el idősebb ismerőseimnek... Aztán rá kellett jönnöm, hogy ez egy kemény világ. Sokszor csak jelekből lehet látni összefüggéseket, ahol felfeslik a szövedék...
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 14:37
Előzmény: #89901  KrisztinaI
#89904
közmű irodába MO-n sem kell már menni feltétlenül és mindenhol, csak nyakatekert az egész. Látszik, hogy látszatmunkaerő megtartáshoz igazítják az ügyintézést.
Ügyvéd ismerősömnek 1 évig huzodott a gázóra átírása én egy 4 hónapos vízóra átírással tartom a rekordot, mert nem tudták melyik céghez is tartozik az adott óra. Vicc.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 14:30
Előzmény: #89901  KrisztinaI
#89903
Teljesen igazuk van, ezt várom én is már mindenhol.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 14:28
Előzmény: #89894  himihumi
#89902
viszont a nagytőke érdeke a kereslet is, azaz ha nincs ki fogyasszon akkor a bevétele esik, csak ugy nőhet a nagytőke ha nővekvő kereslet van. lehet ez lesz a visszatartó erő, hogy mindent automatizáljon, ami automatizálás már 20 éve rendelkezésre áll. Beszállítóként kb. 6-7 multinál láttam lehetőséget rá, hogy automatizáljanak és még sem lépték meg. Gondolom a bérköltséget ki tudták ugy sakkozni, hogy a tulajt meg lehetett győzni annak elhalasztásáról, plusz a mérnökgárda minőségében (support) sem állt rendelkezésre. És az átlag magyar vezető nem ért ugy igazából a technologiához, de a melóst tudja cseszegetni, aki valahogy megoldja a dolgokat (jo kis szakik). Ipar 4.0-t nem lehet ugy leb@szni, az nem fog attól jobban dolgozni:)
Egy jó informatikus meg nem fog ugrálni az inkompetens odarakott felettes hülyeségeire, amennyit fizetnének egy alkalmazott informatikusnak, ha szabadúszóként 3x megkeresheti. Szóval az AI-robotizálás papíron szép csak és megvalósítható.
KrisztinaI 2023. 04. 09. 14:21
Előzmény: #89900  vaktyuk99
#89901
Itt azért nem csinálják, mert olcsó a munkaerő. UK-ban minden automatikus, azt sem tudtam, hogy hol a közmű irodája, banki ügyfélszolgálatnál nem is akarják, hogy odamenj.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek