Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tom6210 2023. 04. 10. 09:20
Előzmény: #89956  KrisztinaI
#89960
Mi az a magasabb hozzáadott értékkel bíró tevékenység amit a felszabadult idejében a bér HR-es például tud végezni? Dinamikus jóga?
Amúgy honnan tudod, hogy nem a meglévő esszékből ollózza össze az AI aztán átfogalmazza? Nem saját magától találja ki elég nagy adatbázisból dolgozik.
LilProfit
LilProfit 2023. 04. 10. 09:19
Előzmény: #89955  KrisztinaI
#89959
Kapitalismusban gondolkodunk, nem ember ellenes bosszúban. A kapitalizmus lényege a profit. A Szent profit. Ha ehhez ember kirugas kell, akkor az. Ha ai, akkor az. A hatékonyság növelés eredménye a profit. Ha ugyanazok az emberek ai eszközökkel több profitot termelnek, akkor nemhogy nem lesznek kirugva, de még vesznek is fel néhányat. Egyébként igazatok van, ssc lehet az első fecske, amin jól látszik a hatás 
KrisztinaI 2023. 04. 10. 09:15
Előzmény: #89955  KrisztinaI
#89958
Amikor ez a cikk íródott, a legnagyobb álom az volt SSC-ben, hogy a számla magát bescannelje, beolvassa róla az adatokat, és bekönyvelje, esetleg a due date-kor kifizesse (ez az automatizálás), ehhez képest a PWC  AI- al segíti a jogászok munkáját szerződések alapjának megírásához, vagyis most már a másik két emberre sem lesz akkora szükség a kontrakt menedzselésében.
KrisztinaI 2023. 04. 10. 09:08
Előzmény: #89953  tom6210
#89957
Mire érted, hogy mi az? :-) 
KrisztinaI 2023. 04. 10. 09:08
Előzmény: #89953  tom6210
#89956
Ha Ai most már meg tud írni egy MBA esszét, akkor elég magas fokon lehet automatizalni, annál kevesebb ember kell.
KrisztinaI 2023. 04. 10. 09:05
Előzmény: #89953  tom6210
#89955
Micsoda? 
Az automatizálás célja mindig is az emberek kidobálása volt. HA már elég standard a folyamat, akkor miért ne csinálja egy gép?
KrisztinaI 2023. 04. 10. 09:04
Előzmény: #89951  KrisztinaI
#89954
SSC röviden az, amikor egy nagyvállalatnak  vannak irodái Spanyolországban,Németországban, stb ott ül Maria, Jesus  es Günther és Olga , mindketten bejövő számlákat könyvelgetnek  elejétől a végéig, bejövő, bescanneli, bekönyveli, figyeli a lejárati idejét, kifizeti, tartja a szállítóval a kapcsolatot, esetleg menedzseli vele a kontraktot, stb
Ezek az emberek keresnek havonta 3000EUR-t mondjuk, miért ne szerezzünk Mo-on embereket 1000 EUR-ért, akik beszelnek spanyolul,németül, csináljunk rá folyamatot, amiben mondjuk a talán a kontrakt menedzsmentig ezt megcsinálják, ekkor már nem kell csak Olga és Jesus,  másik kettőt ki lehet rúgni. Ennyi.
tom6210 2023. 04. 10. 09:01
Előzmény: #89952  KrisztinaI
#89953
Én is erre gondoltam, hogy ha veszélyezteti az AI a munkahelyeket itt kell meglátszódjon először.
 A cikk meg lehet 2021-es de látszik benne , hogy az automatizálás gondolatát a vezetők úgy élik meg , hogy fokozza a munkavállalói élményt meg ezáltal magasabb hozzáadott értékű tevékenységet is tudnak végezni. 
De mi az? 
KrisztinaI 2023. 04. 10. 08:53
Előzmény: #89951  KrisztinaI
#89952
Mellesleg a legjobb előkészítő terep AI-nak.
KrisztinaI 2023. 04. 10. 08:53
Előzmény: #89950  tom6210
#89951
2021-es cikk.
Az SSC nem más mint a manufaktúra leváltása  szalagos gyártósorra.( így magyaráztam a főnökömnek  Dél-Afrikában)
 50-es korosztály ezt sem érti.
tom6210 2023. 04. 10. 08:46
Előzmény: #89947  KrisztinaI
#89950
A jövőt is az emberek nagy része ugyanúgy szorongva ítéli meg többségében helytelenül.Már szerintem elég régi mantra, hogy a gépek elveszik az emberek munkáját. 2016 óta nyomatják az ipar 4.0- át és én úgy látom , hogy még mindig nem általános. Az általános mindig a hype valami új dolog körül. AI is annak lesz jó aki tudja hogyan lehet vele hatékonyságot növelni. Arra is jó, hogy lefoglalja az embereket , tehát tökéletes manipulációs eszköz lesz. Én nem hiszem , hogy bármilyen munkát kiváltana fehérgalléros munkakörökben.
Lásd SSC- k:
https://computerworld.hu/karrier/ettol-tartanak-a-legjobban-a-magyarorszagi-ssc-vezetok-301108.html
Még mindig nem sikerült megértenem miféle munka is ez. Szerintem olyasmi mint amit a mátrix kreált Mr. Andersonnak. Kellenek az ilyen munkahelyek az illúzió fenntartására. 
KrisztinaI 2023. 04. 10. 08:34
Előzmény: #89947  KrisztinaI
#89949
Bocs az elírásokért, a telefon önállosítja magát.
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 04. 10. 08:31
#89948
top dividend alapokat keresek, ötlet?
KrisztinaI 2023. 04. 10. 08:27
Előzmény: #89942  Törölt felhasználó
#89947
Humanoid azr mondta, hogy tanult pszichológiát, ha így van akkor értenie kellene, hogy az emberek itélőképességét a szorongás tompítja. Tipikus példa az eladó azt mondja neked, hogy ez az utolsó darab...
Mindkét rendszer ezzel operál: a diktatúrában ellenséget kreálnak neked: a zsidók, a melegek, a bevándorlás, stb akiktől neked félni kell, de majd én megmentelek téged... a nyugati világban félelelm  az értékeidet támadja meg: nem vagy szerethető, ha nincs új telefonod, cipőd, ha nem vagy ultravékony, vagy nem látszol ultragazdagnak.. stb. De tessék én adok neked mindent, gyere és vedd meg. A nyugati előnye, hogy még nagyjából eldöntheted, hogy meddig szállsz be: attól, hogy Brad Pitt az év legszexibb ferfija,nem kell, hogy olyan hajad legyen,mint neki,max szoronghatsz miatta, viszont Kim Jong Un elrendelheti, hogy olyan hajad legyen,mint neki. A jövedelmi viszonyok is befolyásolják a dolog súlyosságát. Ha BRICS- Ben most épül a középosztály, akkor ők jobban fognak most s korábbihoz képest élni, mint a nyugati, ahol lehet, hogy most fog leépülni.(megbeszéltek, hogy miért - AI, asvanykincsek, USD printing, stb)  Szerintrm ennyi az egész. :-)
Törölt felhasználó 2023. 04. 09. 22:04
Előzmény: #89945  rratfai
#89946
Nemes fémben énis vagyok. Ezüstöt preferáltam, de eddig nem nagy üzlet :) 16 dollárnál száltam be jópár éve és most is csak 24 körül van, tehàt nem nagy bolt. Épp ezért manapság már nem is befektetésként tekintek rá, hanem mint biztosítás, ha esetleg nagyon elszaródna a világ…..
rratfai 2023. 04. 09. 21:58
#89945
Húsvéti,kissé sértett fütyi méregetés,emocionális abúzus járja át a kommentek zömét.Lesz itt miről beszélni a jövő héten.Subject:Leányom már nyugaton,fiam előkészítés alatt.Subject!!!Nincs sem jogom,sem felhatalmazásom, bármely ideológiai alapon,torzult,beteg diktatúra támogatására.Számomra mindahány ugyanaz,más hatalmi szereplőkkel,tényezőkkel,célokkal.Felesleges a túlzó provokácíó,az egészséges előre visz.Nyersanyag piacon az egyik szemem,főleg oil,ipari-nemes fémek.A másik szemem jól kivehető,szabad szemmel látható  meglátásaitokon.A hatalmi harcokat vívják meg ők,mert nem a szépek,a jók és nem is csúnyák,gonoszak lesznek a túlélők,hanem akik a leggyorsabban tudnak alkalmazkodni.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 21:53
Előzmény: #89942  Törölt felhasználó
#89944
irániakkal, dél-afrikaikkal (jaja, mondták hogy durvul a helyzet ott, pedig rogyásig van föld kincseivel) , indiaival, jordánnal, brazillal beszéltem és imádják Európát. Egy brazil majd megőrült Budapestért, egyik sem mondta, hogy huuu ha tudnád de jó ott. Ja két hete egy mexikói volt nálam vendégségben, ő is el van itt. Keresem azt a helyet ami jobb mint Hollandia. De tényleg mondd el kérlek, hogy mi nem jó? ja igen PC. Én szoktam kritizálni a melegeket. na most ha nincs meleg a társaságban akkor idétlenül jön a jó emberkedés, hogy ne általánosítsak. Ha meleg is van a társaságban és hallja hogy melegeket kritizálom, akkor kimered a szeme és azt mondja...ááááá, rohadt mocskos b.zik, utálja mindet :) a mlege b.ziznak a legtöbbet. De én azt is megértem, hogy laptop mögül meg elméleti olvasmányokból nem lehet tájékozódni, mert ugy járnak egyesek mint humi. De én trollkodás nélkül tényleg érdekel mi is a gondja napi szinten a wokekal nekem napi szinten közmű szolgáltatókkal van bajom vagy a banki applikáció szarakszik vagy az egyik szomszéd a sövénynyírással akar átbaszni. A tőzsdén meg én baszom el, de ezért nem a rendszert hibáztatom.
De figyi, akkor miért nem élnek olyan országban ezek ahol szerintük jobb? Ja hogy ennyire nem hitelesek? De ez akkor is undorító, hogy élvezik a rothadó nyugat jólétét,nyugati csöcstől kapnak fizut és szidják őket. Akkor tessék közösségbe verődve oda menni ahol jobb akár Alföldön egy közösséget alapítani olyan morállal amilyet akarnak, olyan fizetési rendszerrel amilyet akarnak és megmutatni hogy na, ez működik. igazából a Humi félék cselekvőképtelensége validálják, hogy a mostani nyugat minden hibájával jobb mint bármi.
czm 2023. 04. 09. 21:51
#89943
https://www.youtube.com/watch?v=U93Is76LFPo
--
mar csak egy kerdes maradt hatra:
melyik evben indul a polgarhaboru usakoknal?
allitolag 2026 egy kicsucsosodasi ev - legalabbis asztrologiailag
usa az egyeduli orszag, ahol tobb fegyver van kinn a lakossagnal, mint a lakosok szama
Törölt felhasználó 2023. 04. 09. 21:34
Előzmény: #89937  vaktyuk99
#89942

Rengeteg hibája van a nyugati demokráciának is ez nem vitás, de ezerszer élhetőbbek, mint bármelyik diktatúra. Persze túltolják a "polkorrektséget", de semmire nem kényszerítenek rá. A magyar és keleti propagandamédiával szemben a valóság az, hogy senki nem kényszerít, hogy meleg legyél, nem műtik át az óvodásokat meg iskolásokat sunyin a szülők beleegyezése nélkül :)
Nem leszel meleg ha meglátod a tv-ben, hogy két lány mesefigura csókolózik :)
BRICS országok nagy része koldusszegény, nem is értem ezek miért ettől az alakulattól várják a megváltást, az alternatívát :)
Indiában még mindig a lakosság vagy 70 százaléka a középkorban él, kasztrendszer van. Olyan csudajó ott az élet, hogy inkább jönnek magyarországra kamionozni már a nők is. Dél afrikai köztársaság, nahát az is egy nagyon fejlett gyönyörű hely. Brazília: a 100 millió mélyszegény meg 30 millió éhező országa....
Nem értem, hogy bármelyik két agysejtnél többel rendelkező ember, hogy várhatja ezektől a megváltást meg az alternatívát?! Na mindegy... ezt csak az "alufóliasisakosok" érthetik meg, ők átlátnak a szitán...... vagy csak egyszerűen buták és semmi más csak a nyugat gyűlölet élteti őket, és bárki kedves nekik ami nem demokrácia.......
himihumi 2023. 04. 09. 21:30
Előzmény: #89939  vaktyuk99
#89941
Arra akarom felhívni a figyelmedet - eddig udvariasan, hogy van még mit megismerned a világról.
Te itt most méregeted a micsodádat. Én meg próbálom elmondani, hogy milyen információforrás érdemes a figyelmedre.
Nem tudok, meg nem is akarok egy tőzsdei fórumon pártprogramot írni, meg 700 oldalas monográfiát közölni.
Remélem ezt elnézed.
Én mára befejeztem. Jóccakát. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek