Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 14:18
Előzmény: #89891  LilProfit
#89900
jaja, ez jó vita, de szerintem ez sem látható még, illetve kérdések a peremfeltételek. Szóval csak okoskodhatunk.
Gondolom az excell tábla dönti el ezt a kérdést a peremfeltételek függvényében hol éri meg hol nem. Lásd bérköltség. MO-n minden bérköltséget figyelembe véve, hasamra ütök szuperbruttó 700e egy melós alkalmazása itt lehet nem éri meg beruházni. Japánban mondjuk  4M havonta ott megérheti stb.....illetve ez egy folyamat lesz, mert ha most hirtelen 10%-os lesz a munkanélküliség az AI-robotizálás miatt, akkor a fogyasztás visszaesése okán nem lesz akkora kereslet az adott cikkre, ami miatt megtérülne a beruházás azaz van egy szociális kihatása, extrernális hatások stb.stb....
Gondolj bele, egy életszerű dolog. MO, közműátírás. Még mindig ürlapokat, meg birtokátadási jegyzőkönyveket kell golyóstollat lehelgetve kitölteni, felesleges adatokkal, ahogy 30 éve mert igy jo a rendszernek, lesz 2 kismancinak munkája aki iktatja, holott teljesen felesleges ez az egész, de simán lehetne ügyfélkapuval automatizálni, még sem teszik a negatív szociális következmények miatt. Gondolom lenne ügyvédi, meg munkavállalói, érdekvédelmi, kamarai ellenállás. Állami, multi álláshelyek száma, hány százaléka nem hasznos? Mégis van.
De jó a kérdés, biztos sokan félnek ettől a dologtól.
Alkapjövedelem tényleg lassan eljön....?
himihumi 2023. 04. 09. 14:16
Előzmény: #89891  LilProfit
#89899
Én IT automatizálásban dolgozom jelenleg.
Magas üzleti folyamatokat (is) automatizálok. Csomó elemző, adatgyűjtő, döntéshozatali pontot kiiktatat a munkám. Csak úgy pillognak a kontrollerek, amikor egyik nap még ők raknak össze valamit, másnap meg megfut automatikusan, és egy rakat munkaidejük felszabadul.
Pedig messze nem AI, amit csinálok, hanem viszonylag "egyszerű" automatizálás.
Könyvelés, pénzügy, projektmenedzsment, meg egy csomó terület automatizálódik.
Az AI rendszerek belátható időn belül képesek lesznek szinte mindent ellátni, várhatóan jobb minőségben, mint a tudásmunkások...
A kérdés inkább az innentől, hogy melyik területet éri el előbb, és melyiket később...    
pomperj
pomperj 2023. 04. 09. 14:13
#89898
Befektetes  tema.
A ValueLine uj Q2 listai kozul bemasolok negyet.
.
1-2)Az elso ketto a biztonsagrol szol. Melyek a legnagyobb cegek, es hogy vannak  PE alapon ertekelve?
Melyek a legbiztonsagosabb cegek?  es kozuluk melyektol varhato legjobb teljesitmeny
a kovetkezo egy evben? (Timeliness: 1 legjobb, 5 leggyengebb)
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230409v02xcxu1a.jpeg
.
3)Akovetkezo lista a szektorok varhato teljesitmenye szerinti sorrend, a kovetkezo egy evben.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230409v02xked4v.jpeg
.
4)Es vegul, a legjobbnak gondolt 15 szektorban a  legjobbnak gondolt cegek, timeliness, safety,
es a varhato osztalek es arfolyam emelkedesi potencialjuk. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230409v02xd1d4t.jpeg
ehe
ehe 2023. 04. 09. 14:11
Előzmény: #89894  himihumi
#89897
Ez a karvaly nevű fidesz fan is irogatott ilyen Petry Zsolt nevű szerinte nem kivándorlóról, aki amúgy már a 90-es években is kinn tette a semmit - labdarúgó volt, később "lépett szintet" és vált edzővé.
Majd több ilyen "munka" lesz :D.
kkv14 2023. 04. 09. 14:10
Előzmény: #89892  vaktyuk99
#89896
OK.  Értem!  Egy generációt csúsztam...
KrisztinaI 2023. 04. 09. 14:10
Előzmény: #89890  LilProfit
#89895
Értem, szóval ezért tesztelték ChatGPT-t, hogy meg tud-e írni egy MBA esszét. :-)
himihumi 2023. 04. 09. 14:08
Előzmény: #89887  vaktyuk99
#89894
Ez sajnos így van. Kifejezetten a fejérgalléros munkahelyeket fenyegeti az AI.
És sajnos az sem igaz, hogy ő hát majd képződnek másmilyen munkahelyek. Valamilyen szinten igen, de egyszerűen olyan tömegben, mint amit az AI és automatizáció kivált, sajnos nem képződik munkahely.
Köztudott tény, hogy az automatizált rendszerek fenntartása ötöde/ tizede annyi munkaerőt igényel, mint a nem automatizált rendszerek.
Mindez nem volna baj, ha a társadalomnak lenne válasza arra, hogy mi lesz azzal a 90%-kal akinek gyakorlatilag a munka a megélhetési forrása.
Félő, hogy a mai tőke- munka nagyságrendileg 50-50%-os jövedelmi aránya eltolódik igen durván a tőke javára, és létrejön egy új kasztrendszer. Legalább is ez a félelmem.
Nos erre igen gyorsan kéne társadalmi választ találni, ami nem könnyű, hiszen a nagytőke érdekeivel szemben szinte lehetetlen most is hajózni.  
Törölt felhasználó 2023. 04. 09. 14:08
Előzmény: #89884  vaktyuk99
#89893
A multis tapasztalatod az mi volt? Láttál irodát fényképen? 
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 14:06
Előzmény: #89888  kkv14
#89892
nem. nem X-es. X-generáció nincs nyugdíjban még életkoruk alapján. Lásd: wikipedia
"Az egyes generációk meghatározása nem pontos, ugyanis a vélemények megoszlanak arról, mettől meddig tart egy bizonyos szakasz, továbbá egyes vélemények szerint átfedések is kialakulhatnak, ugyanis a változások többnyire a technika fejlődésével hozhatók összefüggésbe, ami területenként és közegenként eltérő lehet, azonban általánosan az a vélemény terjedt el, hogy a generációk 15 vagy 20 évenként követik egymást. Ebből kiindulva az 1920 és 1939 között születettek az ún. veteránok, a Baby boom-korszak az 1940 és 1959 között született embereké, míg az X generáció-hoz az 1960 és 1983 között születettek tartoznak. Az Y generáció-ba az 1984 és 1994 között, a Z generáció-ba pedig az 1995 és 2009 között születetteket sorolják. A 2010 után születetteket "alfa" generációnak (Generation Alpha)[1] szokták nevezni."
De én X generációba szűkebben a '67-'81-nek ismertem de nincs kőbe vésve.
LilProfit
LilProfit 2023. 04. 09. 14:05
Előzmény: #89887  vaktyuk99
#89891
Ennek az ellenkezőjét vezettem le, én örülnék, ha levezetnétek, miért a magasan képzett mérnök munkája van veszélyben. Benne vagyok, nem látom, amit ti. De nyitott vagyok! Szerintem csak az alacsony értékű, nem hatékony munkákat fogja elvenni, semmi mást. 
LilProfit
LilProfit 2023. 04. 09. 14:04
Előzmény: #89885  KrisztinaI
#89890
Szerintem nem így kéne nézni. A jogász cég is automatizál (do not pay nevű oldal!!!) és a büfé is automatizál. Ki 2% hatékonyságot növel, ki 20%-ot. A gyorséttermek mind rá fognak menni a soundhound éttermi appjára. Statiszta szerint a telefonos rendelések 30%-át bukják az éttermek, mert nem veszik fel időben, vagy egyszerre csak egy vonal van. McDrive mögött is egy ember álldogál, aki fél munkaidőben beszél, felében kiszolgál. Ezt a fél munkaidőt is meg lehet spórolni, hang AI pontosabban, gyorsabban hozza be a rendelést. A meki egész konkrétan munkaerő-hiánnyal küzd! Nem fognak senkit se kirugni, mert nem beszél a mikrofonba. Szerintem alá van becsülve az AI és nem pusztulást, hanem virágzást fog hozni az életünkben. 
kkv14 2023. 04. 09. 14:01
Előzmény: #89888  kkv14
#89889
Kis nyugdíjas...
kkv14 2023. 04. 09. 13:59
Előzmény: #89881  vaktyuk99
#89888
1,5 millió nyugdíjas az nem X-es? Azok mind privatizálók? " Iszonyúan jól élők?"
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 13:58
Előzmény: #89885  KrisztinaI
#89887
jol írod ez így lesz: nem az alacsony értékű munkákat váltja ki az AI, hanem a középosztálybeli szellemi munkákat.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 13:54
Előzmény: #89872  kkv14
#89886
Akkor szövegértelmezés megint mit írtam:
"A legtöbb baromságot 45 felettiektől hallom. "
Ami nem általánosítás. Ohhh, my God! Ha szerinted ez a mondat minden 45 felettire vonatkozik, akkor szerintem te se erőltesd....
KrisztinaI 2023. 04. 09. 13:54
Előzmény: #89882  LilProfit
#89885
Én már láttam US job opening statisztikát,ami mutatja, hogy kiket keresnek.
Csak gondold meg, hogy mennyibe kerül egy ipari robot, hogy krumplit süssön a McDonaldsban, és milyen cost-ot vált ki, és mennyibe kerül ChatGPT, hogy 10 magasan fizetett jogász helyett valaszolgasson......
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 13:51
Előzmény: #89868  Törölt felhasználó
#89884
IKV-s lakást a szülő már az X generációs gyereknek vette de facto. és nem nem írtam sehol, hogy multinál dolgoztam, elhiszem ezzel a bicskanyitogató, de éretlen stílussal 20-30 éve jol elvoltál, már más lenne a helyzet. persze ismerve ezt a vonalat szerintem te is megfelelő helyen tudsz helyezkedni (mást akartam írni).
Tanácsodat köszönjük tartsd meg, már elég sokat ártottatok az országnak igy is.
KrisztinaI 2023. 04. 09. 13:50
Előzmény: #89880  Törölt felhasználó
#89883
Ez igaz, sokat számít, de a régi szép időkben elmentél az SZTK-ba, meg beutaló sem kellett, és csináltak veled valamit. Most 3-4 hónapra kapsz időpontot, és nem csinálnak veled semmit, vagyis egeszegmegőrzést kell prioritizálni, de nem magyarázom neked tovább, mert nem akarsz meghallgatni (alkalmazkodás képessége).
LilProfit
LilProfit 2023. 04. 09. 13:47
Előzmény: #89829  KrisztinaI
#89882
Nem értek egyet, illetve túl kicsi meg az ai hatása, nem látszik mi lesz, ha elterjedt. Nálunk a teamben ketten programoznak. Ami eddig egy hét munka volt, azt a chatgpt megcsinálja nekik fél óra alatt. Ki lesznek rúgva emiatt? Nem! Több bevételt fognak termelni a cégnek. Hatékonyság nő. Annyiban egyetértek, hogy az alacsonyabb szintű munkákat ki tudja váltani, viszont a képzettebbek munkáját épp felertekeli! Szerintem. Kis mintán alapul a véleményem, ezt belátom
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 13:44
Előzmény: #89871  KrisztinaI
#89881
ilyenkor az szomorít el, hogy egy láthatóan "tompa kés", aki szövegértelmezési problémákkal küzdő, valszeg seftes "maszek" stílusú (és ez nem korosztály bírálat, csak ebben a korosztályban sok van ezekből, mielőtt valaki magára venné), valószínű akkori vállalkozó, sefteléssel, meg a joghézagokat, akkori gyerekcipőben levő jogalkalmazosákat kihasználva értelmi képességeihez képest valószínű iszonyúan jól él. De nem is ez a bicskanyitogató, hanem hogy hogy veri magát és beállítja a Z és Y generációt is valami lusta hülye tékozló tömegnek. Legyen szerencséje, élvezze amije van, de ja ahogy mondod, legalább huzza meg magát, nehogy itt legyen egy olyan kormány ami akkora vagyonadót vet ki, és leviszi a nyugdíjat a mostani 30%-ra, amikor menne  nyugdíjba hogy csak füstöl, ha a politika ugy kívánja. Én nem kívánom, mert otthoni viszonyok között lenne vesztenivalóm, és nyugaton ez már beszédtéma. nem lenne jó. De ja ahogy könnyebb volt harácsolni (én elhiszem hogy kemény munka volt a 90-es 2000-es években az adómegkerülő harácsolás, de attól még társadalmilag és kulturálisan káros) akkor, lehet 20-30 év mulva ugyanolyan könnyű lesz elveszteni egy jogszabállyal.
Amit humi írt: hogy ja ő is érzi mennyire igazságtalan két kattintással tőzsdén többszörösét keresni. Szerintem humi emiatt ne fájjon a fejed Y-ként (ha az vagy), mert ami miatt fáj a fejed az X-esek többszörösét összeügyeskették, láthatóan erős intellektuális képességek nélkül és fejfájás nélkül, sőt amit te szégyelsz azt egy seftes X-es melldöngetve hirdet és döngöli az Y Z generációkat a földbe. Szerintem ez a baj a fiatalokkal, hogy nem állnak fel közösen és zavarják el ezeket . természetesen nem a tisztességes, konstruktív X-esekre értem, mert tudom ők között is van sok rendszer kritikus.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek