Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
himihumi 2023. 04. 09. 21:30
Előzmény: #89939  vaktyuk99
#89940
Arra akarom felhívni a figyelmedet - eddig udvariasan, hogy van még mit megismerned a világról.
Te itt most méregeted a micsodádat. Én meg próbálom elmondani, hogy milyen információforrás érdemes a figyelmedre.
Nem tudok, meg nem is akarok egy tőzsdei fórumon pártprogramot írni, meg 700 oldalas monográfiát közölni.
Remélem ezt elnézed.
Én mára befejeztem. Jóccakát. 
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 21:22
Előzmény: #89938  himihumi
#89939
de nem más mögé bujj, hanem írdd le te mit szeretnél. Azon felül, hogy az oktatásból ki vennéd a tőkét. Azt látom, hogy diktatúrát.....amugy ki bántott életedben?
himihumi 2023. 04. 09. 21:19
Előzmény: #89936  vaktyuk99
#89938

Az a nagy helyzet, hogy a szemüveg, amit rád tettek (magadra szedtél), nos az egy neoklasszikus / neoliberális szemüveg, ezen keresztül értelmezed a világot. Jellemzően a Corvinuson (bár másutt is eltérő súlyokkal) erőltetik ezt az irányt.
Jóllehet ez a szemlélet igencsak elavult, nagyjából a 90-es évek elején volt uralkodó a tudományban (Reganizmus eredőjeként). 
Jóindulattal mondom, hogy érdemes úgy terelni az olvasmányaidat, hogy színesebb legyen a paletta, és akkor majd pontosan látni fogod pár év múlva remélhetőleg, hogy nagyon is oka van annak, amit írtam.
Javaslom kezdd Joseph Stiglitz munkásságának megismerésével a sort.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 21:16
Előzmény: #89935  Törölt felhasználó
#89937
Jaja, csak akkor merje ezt leírni, hogy ezt szeretné. Vagy írjon le bármit is ami saját és organikus, főleg gazdaságilag mi is a gond. Én sosem kérem számon azt hogy ő vagy ő miért ilyen, hanem akkor álljon bele a véleményébe! Írja le, hogy nem akar szabadságot, mert frusztrálja mások szabadsága, idegesíti az önmegvalósítás, mert zavarja hogy más megteheti. Azt hallom folyamatosan lassan hogy a BRICS már gazdagabb mint a nyugat, meg ekkora deviza aranytartalék stb....akkor ezek szerint a BRICS-nek a pénz sem áll akadályába hogy befolyást szerezzen de valahogy nem megy és mindenki a mostani demokráciát akarja jobban. Érdekes, hogy a nyugatot árasztják el ázsiából és afrikából, nem fordítva. Én csak ezt nem értem, tényleg kíváncsi vagyok a nagy világmegváltó alternatív mestertervre, hebegés habogás helyett, csak hogy tudjam hogy lenne jobb. A nyugat hibáit én is fel tudom olvasni az nem teljesítmény, csak keresem a nagy titkot az igazságos jólétre. Annyit mondott csak, hogy az oktatásba nem mehet pénz. Bravó.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 21:07
Előzmény: #89934  himihumi
#89936
magyarul pont az oktatásból akarod leépíteni a tőkét? Pedig ahogy írod ezeket, pont te szeretnél egy Frankeinstein kapitalizmust. Bár elég zavaros amiket írsz mit is szeretnél. És miért nem valósul meg szerinted amit szeretnél? Miért akarnád megakadályozni, hogy teszem azt hogy én a tőkémet hova fektetem? és ha nem fektethetem be oda a tőkémet ahova akarom, teszem azt a cimballomozó háromfülőek alapítványába az miért jó? és most is csak azt írod le mit tiltanál továbbra is, azt nem írod le mit építenél? De hisz megvalósult amit írsz: úgy hívják autoriter államkapitalizmus.
Törölt felhasználó 2023. 04. 09. 20:54
Előzmény: #89933  vaktyuk99
#89935

Hagyjad szegényt, válaszolt ő már eleget. Nyugat elbukik, és végre felemelkednek a keleti diktatúrák hidd el jobb lesz mindenkinek. Végre nem lesznek elfogadva a melegek, hanem mint ugandában teszik, végre lelőhetik őket, a szemét libsi újságírókkal sem lesz gond mert ha nem viselkednek nyugodtan a házuk lépcsőházában agyonlőhetik büntetlenül mint ahogy azt teszik a végtelenül demokratikus oroszországban. Aki nem lép egyszerre a Párttal azoknak sem kell többet a hőbörgését hallgatni, hanem végre átnevelő táborokba tehetik őket, mint ahogy teszik azt a "pacifista" kínában. Betiltják majd a tőzsdét, a buta lakosság nem veri majd el a nehezen megkeresett pénzét. A vagyoni egyenlőtlenséggel sem lesz probléma, mert végre megszűnnek a vagyoni különbségek, a felső tízezer kivételével mindenki végre koldosszegény lehet.
Újra lesz végre sorkatonaság, hisz attól lesz ember valaki. Újra lehet menni háborúzni a szomszéddal hogy megvédjük az ott lévő feleinket, vagy nem létező biolaborokat számolhatunk fel.
Annyi szép dolog vár ránk vaktyúk ha végre a gonosz lipsik nem nem lesznek képben. Hát nem látod?
himihumi 2023. 04. 09. 20:53
Előzmény: #89933  vaktyuk99
#89934
Leírták kismillióan (mondjuk pl. Piketty).
De én ennél radikálisabb vagyok: a tőkét minden olyan helyről ki kell ebrudalni, ahol aztán abszolút nincs helye. Gondolok itt elsősorban a politikára, oktatásra és a tudatiparra, valamint a tudomány egyes részeire. A tőkének megvan a helye, amit jól tud kezelni (ott is szigorú szabályok mellett): a fogyasztási javak esetében.
Csak hát ez nem megvalósítható a mai keretek között, mert a tőke hisztériázik, toporzékol és minden erővel ellenáll.
A woke azt befolyásolja, hogy nem lehet a mainstreammel ellentétes véleményt elmondani, mert keresztrefeszítenek, mint ahogy itt is történt. S amikor nem lehet egy problémáról beszélni, mert megtiltják, akkor onnantól megoldani sem lehet ugyebár.
(Valószínű az én hiányosságom, de azt sem tudtam, hogy mi az Quanon, rá kellett googliznom...)
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 20:33
Előzmény: #89932  himihumi
#89933
de megint nem válaszoltál: mi az a konkrét morális alap. és mi az ami jó lenne.
Valójában Te csak destruálsz, de nem építesz és azt sem tudod megmondani hogyan befolyásolja ez ami van az életedet negatívan. ne általános Qanon mantrákat mondd vissza azokat hallgatjuk. A woke mit is befolyásol az életedben, csak azt hallom vissza tőled amit a jobboldali trollok ismételgetnek. No offense de ez látható. 
És ha te ennyire ellene vagy mit teszel ellene?
Én csak azt látom, hogy  ez a gonosz nyugat az ami csak tesz, csinál, megold van organikus értékrendje. Ezzel szemben meg csak szájkaratét, meg nyafogást hallok, de cselekedet nincs. Akkor lássuk....
himihumi 2023. 04. 09. 20:21
Előzmény: #89931  vaktyuk99
#89932
Csak egyre reagálok, mert nem akarok hosszú lenni.
Nem csak a materiálisat tekintem hasznosnak. Sőt. Minden, ami körülvesz bennünket, az alapvetően szellemi konstruktum eredménye.
A kapitalizmus akkor tud működni, ha kő keményen korlátok közé van szorítva, és szabályozva van, valamint van mögötte egy morális talapzat.
A washingtoni konszenzus pont egy frankensteini kapitalizmust teremtett meg, aminek a nyugati világ most a levét fogja inni az elkövetkező 2 évtizedben, ha nem képes változtatni.

Morál nélkül pedig nem lehet társadalmat építeni, csak woke-kultúrát, meg fogyasztói csürhét lehet nevelni, akik aztán adott esetben megostromolják a Capitoliumot.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 19:47
Előzmény: #89928  himihumi
#89931
amugy ez nem cáfolható igy felületesen, DE vedd figyelembe, hogy az mindig szubjektív mi hasznos mi nem. Teszem azt egy 80 éves mamóka szemében aki mindig kapált, szemében az informatikai munka haszontalan buborékhámozás. Divathullám, marketing számomra nehezen megmagyarázható, hogy hasznos, ebben egyetértek, de nem én döntöm el mi a hasznos, mi nem.Tehát a kultúraváltást nem veszed figyelembe.Egy ápolói vagy egy hospice munkának mindig társadalmilag hasznos szerepe volt, de soha a történelem folyamán nem volt megbecsülve anyagilag sem. Illetve az előbbi témákhoz kapcsolódóan, a háborúknak óriási szerepe volt, de mára már lényegében hasznát nem látom, illetve minimális területek miatt megy a harc (naha egy tengerből kikandikáló sziklábol van vita de ennyi) és mai napig nem hallottam érveket a BRICS-nek szurkolóktól, hogy mi fog változni ha a BRICS támad, nyer, bombáz, befoglal, befolyást, nagyobb szerepet  szerez. Megszünteti a szegénységet? Több lesz a munka, nagyobb lesz a GDP, jobb lesz az egészségügy? Ingyen pénzeső lesz? Tisztább lesz a levegő? Tovább élünk? Komolyan érdekel. Bizonyíthatóan, minden hibájával együtt a globalizmus világkereskedelem hoztam el legközelebb az általános jólétet, a legkevesebb munkanélkülit a hosszabb minőségi élettartamot. Nem igazán látom, hogy Kína, oroszország tulajdonképpen miben tenné jobbá a világot? lemaradtam valamilyen világmegváltó ígéretről a BRICS-től? Inkább az az érzésem, hogy kína csak usa szerepét akarná max betölteni, de akkor miért lesz szerinted hasznosabb, igazságosabb a világ? Komolyan érdekel.Mert azt hallom tőled, hogy minden rossz most, meg a nyugati nagytőke rosszat akar de nem hallom az alternatívát, hogy akkor ki vagy mi hozna el fordulatot, amitől jobb lenne és mi is az a jobb tulajdonképpen?A hasznosságot azt érzem a materialista dolgokra érted, de azt már a fejlett világ meghalatta régen. van infrastruktúra, higiénia, alapvető orvosi ellátás, munka, ruha, termékek ami csak kell egy embernek. Magyarul maga a termelés, lehet hasznosabb számodra, de az már alapvető, mindenki tud gyártani ezért értelemszerűen leinflálódik a szerepe, lásd fosszíliák hosszú távon, hisz 70 éve van atom és természeti erőforrás, nem kell fétisizálni úgy aki olajat fúr és ez nem is nagy baj, lásd olajszennyezések.A festészet, zene hasznos vagy nem hasznos végül is? mennyit keressen egy zenész és ki dönti el és miért?Úgy gondolom aki csak a kézzel fogható dolgokat tartja hasznosnak, az a maslow piramis alján van értékrendben és preferenciái nem különböznek egy pontyétól, hogy csak az alapvető szükségleteit kielégítő dolgokat értékeli.Azaz egy festmény mennyit ér amit összemázoltak némi olajfestékkel, valakinek értéktelen, aukción meg elkel 10 millió dollárért, akkor ez a szemedben megvetendő, hogy valaki ezért fizetett annyit abban az időpontban? pedig ő csak az állatoknál magasabb igényét elégítette ki.Ha egy manöken egy fotoval jól keres, nem érted neked miért nem fizetnek annyit. Azért, mert nem a fotó a lényeg, hanem hogy az a személy van rajta aki már fogalom annak aki megvette azt a fotót, lásd NFT-k.
Szóval igazából azt nem látom, hogy a kritikákon túl, nincs semmilyen alternatív levezetés ki hozna el mit, bár ezek mögött egyéni sérelmek szoktak lenni, ami nekem is van, de ettől függetlenül nem a rendszert hibáztatom, mert tudom, hogy a világtörténelemben csak rosszabb lett volna , azzal együtt hogy most is van baj bőven. Egyébként szerintem pont a kézzel fogható általad hasznosnak itélt dolgok zsigerelik ki a világot és az általad kritizált megfoghatatlan dolgok ártalmasabbak legkevésbé. Hogy szemedben nem hasznos az a te értékítéleted. Inkább legyen ezer only fans és inkább éljenek az emberek ilyenekből, mint szülessen egy diktátor aki manapság milliárdokat taszítana nyomorba, éhezésbe. lelki bajainkat meg másként kell orvosolni, nem pedig elnyomo rezsimek imádatával. Egymás megtámadásának már valóban nincs haszna, max a fegyvergyártóknak. A másik kérdés, ami magas labda lesz neked, honnan tudod hogy az ember nem igényli hogy tereljék valójában. Ha nem a mocskos nagytőke lenne, akkor miben lenne neked vagy másnak jobb? Hisz régen: 50-500-5000 éve csak rosszabb volt még kiszolgáltattabbak voltak az emberek. Mert ha jol sejtem, akkor nagy anyagi gondjaid amugy nincsenek. és nem arról van szó, hogy nagyapád cipész szakmaját vitted tovább, amiből nem tudsz megélni, mert akkor megérteném ezt az egészet.
KrisztinaI 2023. 04. 09. 19:28
Előzmény: #89926  vaktyuk99
#89930
himihumi 2023. 04. 09. 19:27
#89929
Végre egy európai politikus, aki ki meri mondani, hogy nem szabad USA csatlóssá válni, és nem kell engedni belerángatni magunkat egy háborúba.
.
https://index.hu/kulfold/2023/04/09/emmanuel-macron-egyesult-allamok-kina-peking-tajvan-europa-konfliktus/
.
Pezsgőt bontok! :)
himihumi 2023. 04. 09. 19:03
Előzmény: #89927  KrisztinaI
#89928
Mondjuk egy halom fölös erőforrást át kellett volna iránytani a kapitalizmus vadhajtásai felől olyan szolgáltatások és technológiák felé, aminek van valós hozzáadott társadalmi értéke.
Mondjuk az AI-nek brutális jóléttermelő-képessége lehet, ha észszerűen használjuk. (nem fogjuk, ne legyen kétségetek, ez megint a hatalom kiterjesztésére lesz felhasználva)
Legyünk őszinték: a marketingnek, a divathullámoknak, vagy akár csak a tőzsdézésre elszórt erőforrásoknak vannak sokkal jobban megtérülő társadalmi hasznosulásai. 
Hány ember él tőzsdei elemzőmunkából? Aminek jelentékeny része léggömbhámozás, sőt rosszabb annál. Alapkezelők, miegyéb. Csinálhatnának -velem együtt valami hasznosat. CSakhát olyan ennek a rendszernek az anatómiája, hogy mint a példám mutatja, ez a léggömbhámozás 10x annyit fizet, mint a termelő munkám.
A technikai jellegű kereskedés, meg aztán még elméletben sem tesz hozzá semmit a társadalomhoz...
Tekintsük ezt önkritikának.
KrisztinaI 2023. 04. 09. 18:50
Előzmény: #89926  vaktyuk99
#89927
AI meg csak most indul...
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 18:46
Előzmény: #89923  KrisztinaI
#89926
meglepődnél, hogy pont emiatt a társadalmi ok miatt nem terjesztik el az AI-t, mert ezt csak az alapjövedelem bevezetésével párhuzamosan lehetne megtenni
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 09. 18:40
Előzmény: #89922  LilProfit
#89925
már pedig az SSC-s kismancik csak olyan munkát tudnak elvégezni, amit mindenhol pótolhat az AI. Ők vagy elmennek Lidl-özni vagy szülni vagy háztartásiba. Mondjuk a szememben az egykeresős modell teljesen elfogadott, sőt, hogy otthon minden rendben legyen+főzés+bevásárlás az kb. egy napi 6 órás meló, ha gyereknevelés is van: különórás, edzés akkor simán teljes idős munkakör. Vagy akár a férfi is fordítva.
KrisztinaI 2023. 04. 09. 18:38
Előzmény: #89922  LilProfit
#89924
Ezeknek az embereknek, ahogy Humanoid írta, semmilyen perspektívája nincsen. Van lakashitelük, autóhitelük, és a semmire jól fizető munkájuk...
KrisztinaI 2023. 04. 09. 18:35
Előzmény: #89922  LilProfit
#89923
És ezek vannak többségben, főleg Mo-on... 
LilProfit
LilProfit 2023. 04. 09. 18:33
Előzmény: #89921  KrisztinaI
#89922
100% egyetértek! És pont ezeket a munkánkat nyugodtan vigye az ai. 
KrisztinaI 2023. 04. 09. 18:30
Előzmény: #89916  LilProfit
#89921
Sok dologban egyetértek veled, de ha már dolgoztál nagy multinál egy jó nagy irodaházban, lsd SSC de még az sem kell, hogy legyen, akkor elég világos, hogy abból a sok emberből kb a 70% hazaküldhető, ezt már 4 éve is mondtam, és most is így gondolom.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek