Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TitusPullo
TitusPullo 2024. 01. 07. 14:20
Előzmény: #61619  TitusPullo
#61620
Persze jo kis olcso mbh hitellel megsegítik a vejkot is
TitusPullo
TitusPullo 2024. 01. 07. 14:08
Előzmény: #61610  BKKT
#61619
bár csak ott lennének, de nagyon itthon vannak, a vejkó már nem tudja mit szerezzen épp, most biztosítót készül venni. a récsöl pedig állami elővásárlás nélküli tokaji földeket.
Fsociety
Fsociety 2024. 01. 07. 13:59
Előzmény: #61617  BKKT
#61618
Par hete irtam,ebbol betonfal lesz. Itt kizart h ebbol soft landing legyen. Akkora atombomba ketyeg,h kivancsi leszek,mi lesz az a hir,vagy esemeny,amivel a propaganda elnyomja majd az egeszet. Talan ez az EU tanacs,es h Viktor egy zseni. Mas nem nagyon. Ha bebasz Kina Taiwanon,vagy az olaj jo esellyel elpattan,akkor a fideszre raomlik a szar. A baj az,h rank duplan. Amit ezek itt osszehoztak,azt a tortenelem konyvekben nagyon sokaig fogjak emlehetni. Na nem a magyarban,ott siker lesz.
BKKT 2024. 01. 07. 13:56
Előzmény: #61611  Boomer
#61617

Ezekre a terhekre még rápakolódik, hogy a fogyasztás nem fog hamar visszatérni a normális szintre..
Újra megindultak a magyarok külföldre tankolni és vásárolni... és még csak most jön újabb 21/ft emelés az üzemanyagokra... A külföldiek tankolása és itt vásárlása is vissza esik jelentősen...
Adóbevételek sem fognak teljesülni... Nagy szarban vagyunk!
A költségvetési kilátások már semmi okot nem adnak a bizakodásra...
Infláció magas marad=pénznyomtatás...
A forint gyengülése most a legkevésbé sem hiányozna az államnak a magas devizaadósság miatt...
Szinte megoldhatatlan feladat előtt állunk... 
Sok pénzt kell nyomtatni mert anélkül elkerülhetetlen lesz az összeomlás... De a forintnak sem szabad gyengülni... minden 3.5 forintos gyengülés 1%-al több devizakamatot is jelent...
Nehéz kifejezni, hogy mekkora szarban vagyunk.....
x2029J 2024. 01. 07. 13:53
Előzmény: #61613  Fsociety
#61616

Egyelőre az eu-s pénzeket lopták, meg a cégeket zabrálták. Multikat különadóztattak, bankokkal hozatta jóléti intézkedéseket. Egyszóval a pénzes régeg faxával verték a csalánt.
Az ilyen rendszerek mindig felélik a lóvét, és amikor a fenti kör már letarolták, államosították, akkor jöhet a középréteg megkopasztása. Ott már gond lesz, mert ők urnához is járnak voksolni, nem úgy a multik/bankok, eu-s bürokraták.
TheSnake2020 2024. 01. 07. 13:52
Előzmény: #61605  Boomer
#61615
Végre valaki aki funda alapon közelíti meg a dolgokat. Akkor egy kis technikai mert azért én abban hiszek. 2024 valahol a fordulat éve lesz. (A la Szarvasvadasz, ő is gondolt ilyen időpontra.) A forintra is vélhetően ez lesz igaz. A Bollinger negyedévesen 420 ás tető, de nem biztos, hogy idén felszúr oda. 2023 éves gyertya fekete teteje 400 körül, azaz 2024 és éves záró alatta, de lehet, hogy közel hozza. Az innen jóval kevesebb mint 10% os gyengülés. Jelenleg a kamat különbözet egy kb 3-4 között a rövid papiroknál EKB-FED-MNB  4-5-10. Ez is valahol a 390-400 közötti Eurót ad nekem. Azaz innen a PMAP a nyerő a következő negyed években. Normális ember azonban diverzifikal. Ami szerintem történni fog, hogy a 2024 es költségvetés összedőlése a 2. negyed év után egyre jobban fog látszani, illetve valahol ott várnám a jelet is árra, hogy egy jóval komolyabb tőzsdei esés megindul. Addig azaz stabil forint , és folyamatos váltása a kamatoknak devizára. Ott újra tervezés. Nem kereskedési tanács, csak szélső pontoknál veszek tőke  forintból devizat,  ez valahol 370 alatt van. Jelenleg 50% deviza.
.
x2029J 2024. 01. 07. 13:49
Előzmény: #61610  BKKT
#61614

El kéne őket zavarni a p*ába, én benne vagyok.
Az első szabad választásnál is voksoltam 1989-ben, és azóta is mindig.
Sokféle szavazatot leadtam azóta, de a FIDESZRE SOHA egyszer sem.
Erre büszke vagyok. Nem miattam jutottunk ide, hanem a szűklátókörű, könnyen becsapható választók miatt. Kicsit még zuhannia kell az életszínvonalnak, hogy ráébredjenek mekkora marhák, és elzavarják orbicseket.
Fsociety
Fsociety 2024. 01. 07. 13:46
Előzmény: #61611  Boomer
#61613
Ha 26ban itthon behuzzak,marpedig behuzzak,na akkor lesz kutya vilag. Onnantol kenytelen lesznek nem finomkodni,mert addig is muveszet lesz,ha ez a takolmany forint meg az orszag egyben marad. Import olcso minkaero,tonnaszamra fog jonni. 26 utan aztan velemenyemmszerint szoritanak a hurkon es onnantol az eddiginel is komolyabb erobol kormanyzas johet,h me essen szet a kerti pottyantos. Nemzethy erzelmek feltuzelese,h madein is orulhessen,AVH is kicsit odalep majd. Addigra tervezem,h dobbantok,azt mar nem varom meg. 
x2029J 2024. 01. 07. 13:44
Előzmény: #61606  BKKT
#61612

Amíg nem borul a külker egyenleg, addig nem várható forint összefosás.
2022 őszén azért szakadt a forint, mert az elszálló energiaárak miatt úgy nézett ki, hogy tartós devizahiánnyal néz szembe majd az ország, ahogy a török is évtizedek óta.
Egyelőre az energiaárak visszamentek, ez egy darabig nem fenyeget.
Ha megint kilőnek, akkor lehet a forint ellen spekulálni.
A másik, hogy ilyen túlértékelt forinttal a külkeregyenleg szintén romlani fog.
Példaként a tankolás. Nálunk a legdrágább, tehát nem nálunk költik el a devizát az autósok. Sőt, mi magyarunk is inkább kivisszük a devizát, és külföldön tankolunk.
Más termékekkel is így lesz. Ez rontani fogja a forintot, amíg az árak helyre nem állnak.
Boomer 2024. 01. 07. 13:43
Előzmény: #61606  BKKT
#61611

Lehet hogy óriásit tévedek, ezért vagyok nagyon kiváncsi a véleményetekre.
Szerintem is orditás lesz a vége.....
Itt első sorban arra számítok hogy választások miatt amennyire lehet - minimum nyárig - megpróbálnak mindent elodázni.
.
Az új jegybanktörvény lehetővé teszi hogy adott évbben még ne kelljen egyszerre mindent visszafizetni - "jegybank üzemelhet negatív tőkével"
A kamatterheket illetően a porfolió szerint így néz ki a dolog - 2024-es év:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230606/brutalis-osszegbe-kerulnek-jovore-az-elszallo-kamatok-a-magyar-kormanynak-619480
Tehát a portfolio szerint 2023 Júniusban még 2024-es (optimista) GDP 4,1% lehet a kamat teher.
Azóta a kiderült hogy a tervezett költségvetés nem megvalósítható mert a számított GDP alacsonyabb 2023-as bázisra épül. Tehát emiatt 2024-ben 4,1% fölé emelkedhetnek a kamat terhek - GDP arányosan többet költünk rá, de nominálisan ~ 3500 mrd HUF kéne legyen elméletben.
BKKT 2024. 01. 07. 13:38
Előzmény: #61608  x2029J
#61610

Kit érdekel már a pénzeső...
Haverok milliárdokkal kitömve..... Récsölék Marbella.n... 60-puszta elkészült....
A többiek meg egyék meg azt amit ezek az urak nekik hagytak...
Fsociety
Fsociety 2024. 01. 07. 13:38
#61609
Na,akkor egy kis kormanykozeli sirdogalas. 
https://index.hu/gazdasag/2024/01/07/varga-mihaly-koltsegvetes-kormany-allamhaztartas-allamadossag/
Lopnak,amit tudnak,nincs holnap,csak a beteges hatalom megtartas. 
x2029J 2024. 01. 07. 13:34
Előzmény: #61604  gilgalad
#61608

Ez így van... Durva rotty lesz, mint 2008 után.
Csak most nem lesz újabb Manyup sok ezer milliárd meg eu-s pénzeső 10 évig.
TheSnake2020 2024. 01. 07. 13:32
Előzmény: #61594  N0MAD
#61607
Kapható csak nem neked és sor állas van érte. 
BKKT 2024. 01. 07. 13:21
Előzmény: #61605  Boomer
#61606

"Forint összeomlás nemhogy nem várható, hanem max 10% romlás lehet benne" 
Közel 20% kamatot fizetünk euróban, ha így maradna a forint.... Nincs itt valamilyen nagyon súlyos egyenlőtlenség???......
Abban igazad van hogy nem lesz forint összeomlás....
Én már egyenesen forint összefosást várok.... Ami kési nem múlik... A forint össze fogja fosni magát, ez már elkerülhetetlen.....
Boomer 2024. 01. 07. 13:11
Előzmény: #61500  Boomer
#61605

Ennek a tegnapi dolognak nekifutnék mégegyszer, szóval ismételve:
2023 nyarán a kormány költségvetést készít 2024-re az akkori jelen adatok alapján. 2023 Q3 és Q4-ben azonban továbbra is olyan gyenge gazdasági eredmények születnek hogy a 2024-es költségvetés eleve minusz 3000 mrd hiánnyal indul, mert nem teljesített úgy a gazdaság 2023-ban. 2023 év végén a nyugdíjasok extra juttatást kaptak amit 2024-re évesítve kivetítve már jelentős, viszont 2023 nyarán erről még nem tudtak ezért hiányzik a 2024-es költségvetésből.
A kormámy által 2023-ban készített 2024-es optimista terv szerint a hiánycél 2.9%, tervezett infláció 5%, GDP növekedés 4% de ez mind 2023-as nyári vágyálom. És akkor bár Matolcsy, a költségvetési tanács, és már Varga Misi is szigort és visszafogottságot szeretnének, de velük szemben Nagy Márton a karmester.
A külkermérleg most kb 6xx mrd HUF pozitiv és igen ez döntően nem az exportnak hanem a visszaesett importnak, a hazai fogyasztás kb ~ 25%-os összeomlásának köszönhető. De a 2024-es költségvetés hibás tervezésre vélhetően (nem)megszorítás és át(nem)hárítható extra adók jönnek majd amik továbbra is lassító hatásúak, meg nullás hitelek a haveroknak ami infláció növelő hatású de érdemi keresletet nem támaszt mert ellopják.
Pontosan ezek miatt hogy a külkermérleg jó, és vélhetően Matolcsy még csökkent ugyan kamatot egy darabig, de reálkamat van/várható szerintem. Forint összeomlás nemhogy nem várható, hanem max 10% romlás lehet benne, kivéve ha nagy külső gazdasági sokk történne (mégegyszer privát vélemény : )
Matolcsy a 430-as euró árfolyamot későbbi előadásában árfolyamválságnak nevezte, ezért nem hinném hogy hagyná a forintot elesni, sem nyomtatni nem készül de a kormány által meghirdetett 0%-os hitelekkel nem tud mit kezdeni. Nagy Marcival szinte már mindenki szembefordult, csak Orbán tart ki mellette, ezért vélhetően valamilyen középút jöhet a 2024-es évben. Amennyiben a NagyMarci út jön az akár a kormány bukását is jelenthetné....
Változás akkor lehet a képben (külső tényező) ha a Német gazdaság megáll amire az autóipar és az ingatlanpiac adhat talán lehetőséget. Más külső ok lehet még az energia árak jelentős mértékű emelkedése amire 2024-ben szerintem még nem lehet számítani.
A finfancial forecastsban volt egy szavazás amit Pomerj indított és arra vonatkozott hogy a gazdasági ciklusban hol vagyunk, és általános vélekedés akkor az volt hogy nagy visszaesést várt mindenki, de közben azóta is felfelé ment pl az sp500. Szóval ha lenne valami brutál nagy esés az érinthetne minket, de csakis hazai eseményeket nézve jelentős kereslet növekedés lenne inflatórikus. Ezt csak jelentős béremelés válthatná ki ami állami szektorban nemhogy nem megvalósítható hiszen üres a kassza, de egyenesen megszorítás kéne, privát szektorban pedig nem várható akkora emelés. Tegye fel a kezét akinek tényleg inflációkövető emelése volt...
Osztom a fórumban kialakult általános nézetet hogy nagyon nagy a szar, csak azt látom hogy most még el lehet odázni, és 2024-ben még talán nem lesz nagy árfolyam ugrás. Tűzszünet a háborúban is segíthetné az árfolyamot, bár legkevésbé erre tartanak a dolgok.
Szóval a sok probléma ellenére milyen éves kilengéseket és árfolyamot vártok ?
gilgalad 2024. 01. 07. 13:06
#61604
Most ment ki egy volt kolléga pici gyerekkel a rohadó nyugatra. Hosszú évek óta halogatta, nem bírták tovább. Januártól bezárt egy kifőzde tőlem pár száz méterre, mert nem bírja, sem ő sem a beszállítói és a fogyasztói. Építőiparos haver is menekül, vége. Ahogy Európa kiadó zenekart idézném, az marad aki nem elég bátor.  Sztem elég szarul állunk és nem lesz szép az igazság pillanata, bocs ezért a nem túl pozitív meglátásért…
BKKT 2024. 01. 07. 12:56
Előzmény: #61601  x2029J
#61603
Fsociety
Fsociety 2024. 01. 07. 12:43
Előzmény: #61601  x2029J
#61602
Jaja.
x2029J 2024. 01. 07. 12:21
Előzmény: #61599  Fsociety
#61601
#61150 : "xauhuf én voltam, de mivel én sem madein vagyok, így az sem ő volt."

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek