Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bandi_ujonc 2024. 01. 09. 09:11
Előzmény: #61813  filter
#61820
Gratula. 
Én azért még várom, hátha. 
geza77
geza77 2024. 01. 09. 09:10
Előzmény: #61812  Freszelés
#61819
így van! De ezt a birkák sosem fogják észlelni. 
"A klasszikus infláció az, amikor a zsemle 50 helyett hirtelen 100 forintba kerül. Trükkösebb módja az, amikor továbbra is 50 forint, de csak kisebb zsömlét kapunk érte. Ezeket a helyzeteket azonban még könnyen tudja kezelni az inflációs statisztika. Amikor azonban mondjuk a zsemle minőségét rontják, azt már nehezebb megragadni. A közszolgáltatások esetén pedig szinte lehetetlen, pedig itt is ugyanaz történik: ugyanazért a pénzért (befizetett adó) kevesebb szolgáltatást kapunk. Például, ha eddig 1 km-re kellett mennem a háziorvoshoz, most azonban a körzetösszevonások miatt 10 km-re kell járnom, és esetleg kevésbé elérhető a háziorvos, az bizony azt jelenti, hogy ugyanazért a pénzért (befizetett adó!) kevesebbet kapok, ráadásul még az explicit költségeim (idő, üzemanyag) is nőnek. Ez infláció, de semmilyen statisztikában nem jelenik meg. Ugyanígy infláció, ha bizonyos orvosi vizsgálatok/beavatkozások, amik eddig ingyenesek voltak, mostantól pénzbe kerülnek, vagy a várólisták hosszának növekedése. Szintén infláció az is, hogy az oktatásban egyre kevesebb szolgáltatást kapnak a gyerekek, mivel nincs elegendő tanár."  http://www.zsiday.hu/blog/rejtett-infl%C3%A1ci%C3%B3
geza77
geza77 2024. 01. 09. 09:07
Előzmény: #61817  Fsociety
#61818
Nem segít a dollár és zlotyi lendülete sem, se a gáz meg az olajár, se, se a magas kamat se, hogy semmi gond nincs, amitől gyengülnie kéne...
Fsociety
Fsociety 2024. 01. 09. 08:50
Előzmény: #61813  filter
#61817
Lehet h fals letores lesz ebbol,ja. 
filter 2024. 01. 09. 08:49
Előzmény: #61813  filter
#61816
filter 2024. 01. 09. 08:48
#61813
shortot zártam (nettó 5 egység nyereséggel) nem várok érdemi forint erősődést:
 https://invst.ly/12y2ze
Freszelés 2024. 01. 09. 08:45
Előzmény: #61807  EURHUF_goes_to_haven
#61812
Azt sajnálom, hogy a KSH az inflációban nem méri azt, hogy ugyanazért a sok adóért milyen elfinlálódott közszolgáltatást kapsz. Kicsit gyengébb oktatás, kicsit gyengébb eü stb stb... az hogy a kenyér, zongoraláb ára épp mennyi az csak a dolgok egy része. Ezek a kevésbé mérhető dolgok is ugyanúgy az életünk részei és ezekért is fizetünk, a közszolgáltatások kb mindenkinek az inflációs kosarában benne van (mert a gyereke tanul) vagy azért csak jár háziorvoshoz... (ha meg nem, mert hitvány szar a minősége, akkor ugye fizet mint a katonatiszt).
geza77
geza77 2024. 01. 09. 08:42
#61811
Járja szuverén népNEMZETHHY útját a csüngőhasú hortobágyi deviza.  Szélcsendben hullámok nélkül is majd felborul ez az ócska rozoga lyukas ladik. A semmi is jól megüti. Ma éppen a dollárral meg a zlotyival próbálja tartani az iramot. De nem megy neki...
https://imgur.com/a/QjmQJhD
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 09. 08:38
Előzmény: #61809  Fsociety
#61810
Ezeket a jövőbeli dátumat nem igazán értem, ha jól sejtem a választásokra gondolsz. Miért van az hogy akkor amikor tényleg gazdaságilag szar van , akkor nem árazódik az be oda ahova a világpiac alapján való lenne, ami most megjelenik az import árakban, de majd a 26 os választások után ??? ugyanmár... ez ugyanolyan gumi határidő mint eddig. Funda alapon ha marad a narancs az pont, hogy nem változás-> minden ugyanúgy. 
Ahogy lentebb  írták, nagy krach ot eddig se tudott senki mondani, mert ok, hogy vasútvonalakat bezártak a kórházi ellátást lassan a szerencsejáték zrt szintjére hozzák, de nagy töréspont továbbra sincs. Vagyis legalábbis én csak egy folymatos lecsúszást látok, mást nem. Az pedig nem egy vízválasztó, hogy akkor mostantól 500 lesz az EUR. Ameddig tudtják itt tartni addig tartják szerintem. De az import termékek ára attól még nem fog átárazódni, mert akinek kell az úgyis megveszi, ha csökken is a kereslet a melemelt árakon kisebb forgalom melett is hozza a profitot.
Fsociety
Fsociety 2024. 01. 09. 08:02
Előzmény: #61807  EURHUF_goes_to_haven
#61809
2026 utan le is lesz kapcsolva a villany. Addig birjuk ki,ha kerhetem 😀
Fsociety
Fsociety 2024. 01. 09. 08:01
Előzmény: #61799  x2029J
#61808
Ha mar igy nagy tisztelettel es intelligenciaval megszolitottal...Ez a problema mar reg kitisztult, a gond ott volt,h ugy raktak szopoagra az elejen,ahogy tudtak,mert akkor meg senki nem tudott semmit,legfokepp az ugyintezok. Fizessel ,oszt jo van. 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 09. 07:52
Előzmény: #61806  Bandi_ujonc
#61807
Csak akkor ha azt a KSH is úgy gondolja :D de most komolyan valaki is meglepődik, hogy elszaporodtak a szolgáltatók részéről a "személtkedések" , lásd voda is tavaly is és idén is zokszó és minden nékül úgy emel 15% mint a pinty.. Ami a tározókban van gáz, az biztossan drágán érkezett amíg ahelyett olcsóbb nem érkezik addig nem fognak változtatni, nincs törvényben rögzítve, hogy a holland tőzsde alapján kellene számlázni, meg ugye nálunk van rezsi csökkentés is (igaz akkor is többet fizettünk már akkor amikor még olcsóbb is volt, de hát ez kit zavar...).
Ugyanezt érzik már a naplemesek is, és a katasok is, nomeg az autóbontók és a hulladékudvarok. Rá kell csak nézni az EÜ-re.. torpedózni kell, hogy épp melyik kórházban van milyen ellátás... vagy ha páciens  szülni szeretne... vagy baleset éri... 
Én továbbra sem értem, hogy ezeket a dolgokat miért nem árazzák be a Ft árfolyamába.. mert itt stabilitás , és bizalom, na az nincs. Inflában mi vagyunk az elsők szomszédokhoz képest, és mi fúrjuk legjobban az EU-t is belülről.. A katonaságunk egy vicc, és azt is épp az az OKJ kis dandárzseni egy megsértődött ovis szintjén próbálja vezetni. Szerintem itt már nincs megállás. A nép kellően lebutítva, vagy tönkretéve, aki értelmes volt elmenekült, aki marad, az hallgat, vagy beletőrődik, mert még csak a szomszédokat viszik a fekete autók... Tessék nyugatra tekinteni birkák!!! Ott meg lehet nézni, hogy néz ki egy tüntetés traktorokkal, amihez több más szervezet is csatlakozik... Ha ez így megy akkor legyen szíves az utolsó kapcsolja le a villanyt, miután minden szegments teljessen és visszafordíthatatlanul tönkretettek, ha a földeket megmérgezték, vagy kiárulták, és az utolsó Ft ot is ellopták... 
Bandi_ujonc 2024. 01. 09. 07:32
Előzmény: #61800  x2029J
#61806
Ezt sem sikerült értelmezned.
Inflában csökkenést mutatnak, miközben nem vagyok egyedüli eset, ahol próbálnak pénzt tarhálni azzal, hogy önhatalmúlag megemelik az átalányt alap nélkül, ami pont infla növelő hatás. 
Bandi_ujonc 2024. 01. 09. 07:30
Előzmény: #61799  x2029J
#61805
Nem.
Először írtam a jelen állapotot, az átalányt, erre válaszoltál. Írtál jelleggörbét, stb. 
Utána írtam a múltat, csak fyi jelleggel.
Majd válaszoltam neked, hogy ez átalány, erre megerősíted, hogy "Átalánynál is ez zavar be. Tavalyi fogyasztásgörbe idén már nem aktuális."
Ez nincs így, átalánynál nincs görbe.
Majd most írod, hogy tulképpen nem sikerült követned a beszélgetést, illetve feltételezed, hogy sem nekem sem "a haverom"nak nem tiszta.
De, nekem tiszta, feltételezem Fsociety is érti.
Te viszont belezavarodtál. 
mpagnes 2024. 01. 09. 07:19
Előzmény: #61803  mpagnes
#61804
Ja és mindenkinek más az infláció. Minél nagyobb a jövedelem, annál kisebb az infláció.
mpagnes 2024. 01. 09. 07:17
Előzmény: #61800  x2029J
#61803
De egyébként, ha a gáz egységára nem változik, de több fogy, akkor növeli az inflációt. Van 100 Ft. 10 Ft megy gázra. Következő évben 11 Ft megy, mert 10%-al több fogy, akkor ez 1 % infláció. De persze, ha a fizetés közben 100 helyett 110, akkor nulla infláció.
mpagnes 2024. 01. 09. 07:06
Előzmény: #61800  x2029J
#61802
A számításnál nem azt nézik, hogy mennyi az ára, hanem azt nézik, hogy mennyi pénz megy el rá. De hát logikus, mert az X egységnyi pénzt nézik, hogy X plusz mennyi pénz fogyott el az adott termékre. Az inflacioba azt nem veszik bele, ami nem fogy. Abban csak az van, ami fogy. Tehát kevesebb gáz fogyott forintban, akkor bizony csökkent a ráfordított pénz mennyisége.
qpec 2024. 01. 09. 06:13
Előzmény: #61799  x2029J
#61801
Nem itt a helye a gázos témának,de ha lehet ,a személyes tapasztalatom kedvező,Igaz 5 évig diktáltam,a rezsi bisz-basz bevezetése előtt már átálltam  a hőmérsékletfüggő elszámolásra és jól működik.Igaz évente felkeresem az irodát egyeztetés céljából.A szakképzett régi ügyintézők a topon vannak,de a postai ügyintézők gyakran a zokni kategóriát képviselik.Tehát mint mindent ezt is magadnak kell intézni és figyelni rá,mert meg lehet szívni.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók