Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
link ábra elég vicces, de az az igazság, hogy én ugyanitt a csúcsokat kötöm össze, és azt mondom, hogy a következő nagy beszakadás alja ott lesz valahol 1600 alatt picivel, ott lesz érdemes S&P-t venni...
Az SPY ETF nem tudom, mennyire arányosan fizet, de havonta fizeti az osztalékot. Tberkihez hasonlóan én is egyedi részvényeket gyűjtögetek. Hozzá képest jobban diverzifikálok, viszont kevésbé foglalkozom a jelentésekkel, és ha lehet, nem végzek tranzakciót.
Az indexek nagy reszebe beleszamoljak az osztalekokat, vannak osztalekfizeto etf-ek. Nem foglalkoztam behatoan a temaval, egyedi reszvenyeket gyujtogetek, de nagy ivben tojok arra hogy felulteljesitem-e az indexet vagy nem, amennyiben elerem a sajat magamnak kituzott celokat.
Egy kerdes az index koveteshez, letezik olyan index koveto termek ami a dividenteket is kifizeti aranyosan. De en pl csak dividentes papirokat tartok es ha nem is tudom felul mulni az indexet, de azert az osztalekok szepen hoznak am.
4)Az USD gyengulesere nincs jo monetaris magyarazat: az USD es EUR kamatok varhato FED-ECB mozgasa eppenseggel ellentetes ezzel az esessel. De.
Lehetseges hogy a Trump magatartasabol van most mar eleguk a kulfoldi invesztoroknak. Eleguk van a csapkodo es mindenkivel szemben ellenseges, onmagaba zarkozo, a valodi szovetsegesekbe is belerugdoso uj USA politikakbol, Es fokozatosan elkezdtek, es most mar temposabban vonjak ki a penzt: adjak el az USD poziciokat mas devizakert. A NYSE reszveny piacon egyelore kevesse latszik ennek a hatasa, bar 3 honapja nincs erdemi emelkedes SPY-ban, de eses sincs meg.
Viszont az Eu piacok kozul jopar ennek kovetkezmenyekeppen maris buborekban latszik lenni. Lettorszag mar jo ideje abban van, es most mar Poland, Holland, Francia, Argentina, sot Spanyol Index is buborekosnak latszik. A gorog index megindult fel. Ez az penzfolyam egybevagy a "short SPY, long EEM " uj es egyre elfogadottabb Fund politikaval, lasd a J.Gundlach eloadasra valo allando hivatkozast a penzugyi sajtoban.
Van egy kis gond ezzel, lasd elozo bejegyzes: az EEM piacok indexe trendvonal ellenallashoz erkezett. Ha ezen most attor a kovetkezo hetekben, es akkor nem (D) fordulopont van EEM-ben, hanem egy nagy USA-nelkuli rally eleje Azsiaban, EU-ban es mashol, es akkor igen jo poziciokat lehet venni. Fundasan is konnyu emellett ervelni: Az SP500 jelenleg PE=28 szinten forog, az EEM piacok PE=14 szintje eppen fele ennek. A CAPE hasonlo aranyokat mutat, es a P/S mutatok is ilyenek.
Talan megkezdodik a kiegyenlitodes, megall es visszafordul a kimelyult szakadek a tozsdek ertekeltsege kozott, es megindulnak a levert szektorok es orszagok ujra felfele (energia, anyag, utility) , es vegre korrigalni kezdenek az eddigi super-kedvencek (technologia, elektronika, semicond).Latszolag csend van a piacokon. Ilyenkor szoktak a meglepetesek kierlelodni.
Ezek és a vakmajom elmélet alapján a mi részvény leválogatásaink is csak a lelki nyugalmunkat szolgálják. Olyan részvényeket választok ki, amelyek a saját értékrendem szerint megfelelőek, és közben tudom, hogy az átlagnál nem fog jobban hozni a portfólió. De ez így van rendjén. :)
1) Meglepoen erosnek latszik a nagynehezen beindult, de tegnap gap-up jelleggel megindult Gold szektor. A GDX, GDXJ Index egesz jol szamozhato itt (iii of c) hullam elejenek. Az A/D es mas technikai mutatok is ennek megfeleloen erosek most. A GDXJ meg erosebbnek tunik, erdemes lesz menni vele, tobb hetesnek igerkezik.
link
2)Az EEM es VWO Emerging Indexek elerkeztek a sokeves oldalazo haromszog felso vonalahoz. Most ott a (D) pont kovetkezik, es varhato hogy eroteljes ellenallasi savhoz erkezett.
link
Erdemes a stoploss-okat feljebb hozni az EEM piacokon.
3)Az olaj tegnapi nap vegere nemi erot mutatott. Egyelore kis korrekcional nem latok benne tobbet, leginkabb (iv of c) hullam elejenek gondolom.
Jó cikk, köszi.Szerintem a legjobb kérdés az hogy ki mit akar ebből a tőzsdézés című bohóckodásból kihozni.1. Intellektuális kihívást2. Keresetkiegészítést3. Hosszútávon megélhetést, munkajövedelem helyettesítést4. Semmit...
2-4.ig kollegáknak simán jó az indexkövetés és a buy and hold. Minden másra ott a mastercard.
Hosszútávon egy Buy&Hold
passzív portfóliót a befektetők pár százaléka tudja csak felülteljesíteni. Ez
olyan kevés, hogy akár véletlen is lehet. Előfordulhat, hogy az a kisszámú
befektető, akik szerencsésen teszik meg tétjeiket, valamilyen gurunak képzelik
magukat. Olvastam valahol egy cikket erről, ha rátalálok, belinkelem. Így
természetesen a legtöbb kisbefektetőnek is passzív portfólióban volna érdemes
gondolkodni. Legalább is túlnyomó részben erre kellene törekedni.
Tibi ne feledd, hogy W.Bufet; George Soros; Jim Rogers, esetleg napjainkban ill. Az elmult 10-15 evben...Kyle Bass, Mark Hart, es a sort folytathatnank jo nehanyan nem is piciket vertek meg a piacot....Szoval a kerdes sajnos joval osszetettebb mint azt a legtobben gondoljak, mert senki nem kotelez arra hogy csak 1 adott piacra fokuszalj...Ill. Kereskedj....
PSX : link
VLO: link
Szerintem minden paraméter alapján jobb VLO, de a következő 5éves EPS növekedés ( ami persze elemzői becslésekre alapszik és nem teljesen megbízható) tekintetében egyedülálló az osztalékfizető, 15 P/E rátájú SP500 cégek között.
PSX mellett szól viszont buffet növekvő pozíciója. Összességében szerintem a szektor pozitív kilátásokkal rendelkezik.
A parázs vitába nem szállok be, de mivel kezdők is olvashatják a fórumot, védelmembe veszem a passzív befektetést. A passzív portfólió statisztikailag a legjobb, amit a befektető választhat. Sem a profi, sem az egyszerű befektetők túlnyomó része nem képes tartósan felülmúlni annak hozamát. Az persze könnyen lehet, hogy a következő években a részvénypiacok gyenge v. negatív hozamot produkálnak, de ezt sem lehet előre látni, legfeljebb valószínűsíteni. Bárhogyan alakul a piac, nem azért lesz úgy, mert bármelyikünk előre látta.
7)Az olaj elso ALT. kilatasat a mult tapasztalata alapjan lehet TA bazison megrajzolni.
a)Hogyan is nezett ki az olajpiacon az utolso Olaj-ar osszeomlas utan a recovery? Az osszeomlas 2010-ben volt, es 2011-12 volt a recovery.
link
A hasonlosag szinte hullamrol hullamra precizen ugyanez volt. Es hogyan folytatodott?
link
Ez hasonlosagi alapon 1 even belul 70 USD kornyekere projektal.
b)A masodik ALT. a klasszikus Elliott recovery forma. Annak igy nez ki a szokasos formaja
link
Ebben lehetseges a lila valtozat is; amiel lenyegeben egy A-B-C hullamsorozatban most a (B) dupla-alj kovetkezne. A valoszinuseg azonban sokkal inkabb a kek valtozat mellett van.
"Tegnap ota az olajtermelok feszultsegei a Katar balheban
manifesztalodnak (es aminek nincs is Europai esszel felfoghato
magyarazata), de a Saudi es Egyiptomi vezetok azonnal retorziokat
kezdtek ellenuk. Az EGPT Index es a Saudi Tadawul Iindex is pocsekul nez
ki, sokeves minimum kornyeken jarnak."
Az en velemenyem az hogy ennek a balhenak semmi koze nincs az olajhoz. Ezt a feszultseget nem az olaj ara okozta hanem a valassi ellentetek. Bar en azt sem tartom kizartnak hogy szandekos a feszultseg keltes az olaj ar feltornazasa erdekeben, mert furcsanak tartom hogy az egesz balhe Trump latogatasa idejen kezdodott...
Ázsia: mérsékelt optimizmus
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019