Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2017. 06. 03. 17:52
Előzmény: #6538  pomperj
#6540
Igy nez ki a nemet Bund chart most: link Aprilis kozepen kesz lehetett a (2) hullam, (vagy (a of 2) hullam). Jo esellyel osz tajan megindulhat fel a Bund yield feljebb, az 1.0% iranyaba. Ha meg a Bund maszik fel mondjuk 0.5% szazalekot, akkor a magyar kamatszint legalabb ennyit emelkedik. Ha az MNB-ECB spread is novekszik, akkor ev vegere 4.0-4.5% kamatozasu, es joval olcsobb 10y MNB kotvenyeket is lathatunk. 2)A deviza piac Az elozo pontban a varakozas lenyege az volt, hogy USD is, es az Euro kamatok is emelkedni fognak; es kb. egyforma mertekben; es igy eleg nehez latni, merre mennek az arfolyamok. Igy az EURUSD mozgas fo iranyat inkabb mandinerbol, az USDCHF es GBPUSD chartokat egyutt nezve lehet vilagosabban latni. Az USDCHF egy jo nagy oldalazo haromszogben mozog, es abbol felfele illene kitornie. A GBPUSD egy 3 eve eso impulzusban van, es most egy (4) hullam fel-korrekcioja vege tajan jar. Szoval meg egy eses valoszinu. Ebbol az kovetkezik, hogy EURUSD fo iranya innen inkabb lefele mutat hetes charton. Ha igy van, akkor 2016dec. 1.03 szint ota egy W-X-Y korrekcio a legvaloszinubb, aminek mostanaban az 1.12-1.14 savban kellene vegzodnie. Valahogy igy: link Az Azsia devizak kozul a USD-Yuan ellen erdekes a helyzet: fordulat van, a yuan erosodese elkezdodott. link Ennek egeszen vilagos kovetkezmenyei vannak egesz Azsiara. Tobbek kozott a Shanghai tozsde erosodeset, es vele mas Azsia tozsdek bull erosodeset is jelenti.
Törölt felhasználó 2017. 06. 03. 15:14
Előzmény: #153  pomperj
#6539
folytatas 2)Nehany ev mulva ugy fogunk visszatekinteni 2013 Q4-re, hogy nocsak, ott van az az emlekezetes meredek tuske felfele, es mint a Tanuban, “akkor meg nem sejtettem, hogy” kifejezessel folytatodik a mondat, es valoszinuleg az “es utana az a meg meredekebb zuhanas lefele” kifejezessel zarodik. Szerinted meddig esnek még a piacok? Talán valami emelkedés is lehetne idén végre már. Köszönöm a válaszod.
pomperj
pomperj 2017. 06. 03. 15:03
Előzmény: #6536  pomperj
#6538
A FED target rate most meg 1%, made a 6m t-note kamat piac mar majus eleje ota felette van. Most 1.06%, es amikor 2 het mulva ules lesz, igen jo esellyel emelik a kamatot, Mennek a piac utan, ahogy szoktak. link A 2y kamat 1.29%, szoval eppen belefer a szokasos 2m-2y savba egy ujabb 0.25% emeles juniusban. c)A Euro-ban a zero-kockazatunak tekintett nemet Bund kamatszint tavaly nyar ota emelkedett -0.2-rol 0.3-0.5% kornyekere. A hullamszerkezet (2) oscillalos korrekcioja lassankent kesznek latszik, es ev vegere 1.0% korulre, a chart ellenallasi (piros) zonajaig varhato az emelkedes. Bar Draghi igyekszik semmit sem mondani, a piac ( es Euroval egyutt a GBP bond chart is ugyanilyen forma) megindult magasabb kamatok...es vele sok eves bear bond piac iranyaba. Miert fontos ez a fordulat a reszvenyek szamara is? folyt. kov. .
Törölt felhasználó 2017. 06. 03. 12:52
Előzmény: #200  pomperj
#6537
"ultimo nyaj"
pomperj
pomperj 2017. 06. 03. 12:35
Előzmény: #6519  pomperj
#6536
1)Bond piac allapota a) Az adossag-gorben most Argentin, Brazil, es Torok allapapirok vannak 10% folotti hozamokkal. A 8% kategoriaban Ukrajna, DelAfrika es Pakisztan van. A 7% kategoriaban Russia, Mexico, Indonez papirok vannak. A gorog 6%ra esett, es egyebkent is: megnezzuk mi van az Athen tozsden. A Magyar papirok a benchmark 10y kategoriaban most 3% korulre esetek vissza 2 honappal ezelotti 3.5%-rol. A Kina, Portugal, Chile kategoriaban vannak. A hitelkartya adossag mufajban nem nott a nemfizetok aranya. Viszont a muni kategoriaban igen, es ugy tunik hogy hullamoazva bar, de a spread az allampapirokhoz kepest 1% szintrol 2.4% szintre emelkedett; szoval a ceg kotvenyek es onormanyzatok papirjai egesz jo 3-4% hozamuak, es a rizikojuk egyelore meg nem is magas. b)A Tbond futures chart azt mutatja, hogy most van a 2012 ota a legmagasabb aranyu, 10% mennyisegu long iranyu spekulacios volumen. Ez semmi jot nem jelent, meg kell nezni, merre ment utana a bond arfolyama akkor. link Most meg mindenki a akamat csokkentesere var? mikozben 2 het mulva FED ules? Akkor mit is mutat a 6m es 2y bond kamatsav, hogy vajon mi varhato a FED ulesen? folyt. kov.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 15:28
Előzmény: #6532  Tibi0002
#6535
akkor mitől volt ötvenöt mikor minden ugyanez volt, sőt rosszabb, ráadásul 62 dolláron még csak a felén lenne a 125-nek...vicc az egész, de csinálják csak, kivárom a végét...elismerem h rosszul kalkuláltam nagyon, késő bánat, itt én már nem zárom...van opim, ha elviszik az egekbe némileg kompenzál....decemberig még sok minden változhat...
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 15:22
Előzmény: #6521  Törölt felhasználó
#6534
Szia, Talan irtam errol korabban valamelyik topikban az elmult 1-2 hetben....Lehetseges hogy hasonloan fog viselkedni... Nem egyszeru kereskedni a BTC-t es mas kriptocurrency-t.... Szerencsere nekem eleg jo bekerulesi araim vannak, ha jol emlekszem a papirpenztarcakban levo BTC-mnel ~381$...; a CFD szamlan meg ~540$ korul....Nem emlekszem pontosan de en mar kozel 2,5-4-szer annyit kivettem ebbol mint amennyit befektettem....(szoval eleg konnyu ulni ezekben a befektetesekben ill. pozikban)...Csak LTC-bol sikerult tobb mint 12000AUD kivennem (pedig abban viszonylag apro pozim volt ill. van)... Igy nem igazan erdekel hogy esik vagy emelkedik 10-20%-ot... 2015. marciusaban amikor elkezdtem errol irni itt a forumon a tobbseg kinevetett es kifigurazott, sokan hecceltek vele....akkor azt irtam hogy a kovetkezo 1-2 evben siman emelkedhet 40-80%-ot....ill. azt is irtam az akkor rendelkezesemre allo informaciok alapjan, hogy velemenyem szerint a kovetkezo 20-25 evben 40K-1M$-ig is elnezhet az arfolyam...a mostani informacioim birtokaban ezt jelentosen lefele kell modositanom,de az 50-100K-s arfolyamot nem tudom kizarni a kovetkezo 20-25 evben....Mar akkor is 3 kulonbozo kockazatrol beszeltem, es ugy latszik az egyik ahol is arrol volt szo, hogy talan lesz 1 jobb blockchain alapu technologia lehet az egyik kockazat....Az elmult honapokat vegignezve valoszinuleg nem 1-2 jobb lesz hanem akar tobb is lehet...Nyilvan abbol a nehany szaz ill. a jovoben keletkezo nehany ezer kryptocurrency-bol jo ha talan 0,5-1% lesz kepes fennmaradni de amelyek velunk maradnak azok komoly novekedes ele nezhetnek....Sokan beszelnek Lufirol, de 1 nagyon fontos dolgot figyelmen kivul hagynak...ez pedig nem mas mint 1 uj szektor letrejotte, aki emlekszik a Nasdaq lufira az jol tudja, hogy az ott levo cegek 80-90%-a nagyon rovid idon belul eltunt es olyan cegek mint amazon, apple nagyon komoly esesen mentek keresztul nemelyik 80-90%-os esesen...Szoval ha ugy nezed hogy valaki amazon-t vasarolt a 90-es evek vegen, esetleg 99-2000 kozott annak vegig kellett neznie, hogy a befektetesenek egy jelentos resze kodde valt nehany honap leforgasa alatt...Nyilvan nem mindegy hol vasarolt, hogy egy 40,50,60 esetleg 80%-os zuhanast kellett vegig neznie az amazon befektetesen....(nem vagyok amazon fan,de rendszeresen vasarlok naluk)...Hasonlo dolgok lesznek ill. vannak a kryptocurrency-knel...Nem tagadom, sot en is osztom azt az eszrevetelt, hogy az elmult 2 evben a BTC meg 6-8-szorozta erteket, es azt is elismerem, hogy nem fog tudni ilyen mertekben tovabb novekedni...Nyilvan van, volt es lesz is benne komolyabb korrekcio es zuhanas...,de ez elmeletileg barmilyen mas befektetesi eszkozre igaz lehet.... Na most aki amazonba fektetett nehany szaz esetleg ezer dollart az 20 evvel kesobb szepen meggazdagodott (keresett nehany milliot)....Akik BTC-be ill. mas altcoins-ba fektettek ill. fektetnek azok kozott is lesznek nehanyan akik ezzel szep vagyonra fognak szert tenni, de nem mindenki nyilvan.... pl. az en esetemben BTC-nek minimum tovabbi 700-900$-t kellene korrigalnia ahoz, hogyha most eladnam es kesobb vissza szeretnem venni, hogy breakevenbe legyek, eleg sokat kellene fizetnem az adohatosagnak....Nyilvan el fogom adni 1 nap a BTC-met es akkor kell majd adot fizetnem,de hova kapkodjak... Arrol is irtam korabban hogy valoszinuleg ha lenne komolyabb eses a kryptokban akkor valoszinunek tartom hogy remek lehetoseg lesz nehany altcoins-ra valtani a BTC-m egy reszet, mert a kisebb altcoins-ok sokkal volatilisebbek, szoval ha a BTC esne mondjuk 30-40%-ot akkor ezek eshetnek 60,70,80%-ot igy remek alkalom atsulyozni a kryptoba fektetett penzt... Az en celom jelenleg hogy a kryptokbol kivegyek 100k$-t (az egy ujabb kereskedesi szamla) es megtartsak hosszabb tavra egy 5-20 kryptobol allo portfoliot aminek erteke mondjuk 20K a jelenlegi helyzetben...(mondjuk 25% BTC es masik 15 krypto 5%-os aranyban)....Valoszinuleg az a portfolio is kepes lesz 5-10 even belul 1-2 kereskedesi szamlat hozni... (van 1 hobbim: szeretek kereskedni es szeretek ujabb es ujabb kereskedesi szamlakat letrehozni, kulonbozo szamlak es kereskedesi rendszerek pedig kepes kisimitani a hozamgorbemet...)... Sok sikert! u.i.: kicsit ritkabban leszek a jovo hettol- julius kozepeig...
kurkuma 2017. 06. 02. 15:22
Előzmény: #6531  Törölt felhasználó
#6533
Számítottam a dollár gyengülésre, a csökkenő USA készletekre, az OPEC ülés néhány napos hatására. 54-55-ös sávba vártam még egy körre, utána le. Elég nagyot tévedtem, Trump is remekül időzítet.
Tibi0002 2017. 06. 02. 15:09
Előzmény: #6531  Törölt felhasználó
#6532
Ez igaz. De a készlet adatok hetente jönnek. A megállapodás sem ér sokat, ha nincs hatása, hiszen az olajtermelés kétharmada az opecen kívül történik.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 13:17
Előzmény: #6530  Tibi0002
#6531
erre lépett az opec összesen 15 hónap csökkentéssel és az ár ott van jelenleg, mint mikor elkezdték a csökkentést...amiből még 9 hónap hátra van....
Tibi0002 2017. 06. 02. 13:12
Előzmény: #6528  Törölt felhasználó
#6530
link Tavaly nagyjából ugyanitt álltak a készletek, és ez rendkívül magasnak számít. Az összeesküvés elméletet nem tartom tárgyilagos érvnek, de mindegy, hagyjuk. Ettől még a piaci hangulat felfelé is hajthatja az árfolyamot. Csak építeni nem érdemes rá, szerintem.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 13:09
Előzmény: #6527  Tibi0002
#6529
55-nél minden ugyanez volt, most meghosszabbították még 9 hónappal...
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 13:08
Előzmény: #6526  Törölt felhasználó
#6528
nem nő semmilyen készlet, manipuláció folyik, itt már a készlet nem számít...
Tibi0002 2017. 06. 02. 13:07
Előzmény: #6526  Törölt felhasználó
#6527
Objektív érvet is írhatnál, hogy ha valamiből dugig vannak a készletek, és a kínálat kicsivel nagyobb, mint a kereslet, akkor miért indokolt az emelkedés.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 13:04
Előzmény: #6525  Tibi0002
#6526
szerinted....
Tibi0002 2017. 06. 02. 13:01
Előzmény: #6522  kurkuma
#6525
Mi oka lenne emelkedni az olajnak? A készletek rekord magasságban vannak, és továbbra sincs túlkereslet. A 35 $ sem lenne túl alacsony ár ilyen helyzetben.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 12:08
Előzmény: #6523  kurkuma
#6524
vagy valami váratlan bejön a képbe pl valahol háború, ahol ez olajilag számít, ez nem túltermelés, ez mesterséges szarakodás, bármi történne két nap alatt olajhiány lenne...
kurkuma 2017. 06. 02. 11:48
Előzmény: #6519  pomperj
#6523
Illetve arra gondoltam János, hogy május elején is visszahúzták az olajat 45,5 USD-ről vagy 6 dollárt, nagyjából a semmire, bár ebből nem lehet kiindulni.
kurkuma 2017. 06. 02. 11:38
Előzmény: #6519  pomperj
#6522
Persze, én sem hiszek a fordulatban, csak arra írtam, hogy képes vagyok a lehető legrosszabbul időzíteni a kiszállást. Igazából már a hét elején zárnom kellett volna, nagyot hibáztam, egyre fájóbb döntéd lesz, a mai is egy laza, kellemes délutánnak igérkezik.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 11:00
Előzmény: #6500  Törölt felhasználó
#6521
Mit gondolsz egy hasonló setupról BTC esetében, mint ami az LTC-nél történt: Segwit hirre az árfolyam fel, majd az aktiválás óta esés - konszolidáció? E szerint a BTC forkig az árfolyam fel, majd aktiválás után esés?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek