Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 06. 05. 22:43
Előzmény: #6556  Törölt felhasználó
#6560
10 év ide, vagy oda az ösvényen, mit számít? :D A lényeg, hogy végre sikerült megvilágítanom a találati arány és a R/R kapcsolatát a számodra. (nyerők aránya szorozva átlagos nyereséggel) és ebből kivonod a (vesztők aránya szorozva átlagos veszteséggel), ez az érték legyen mindig pozitív, erre figyelj! Ez felgyorsít majd az ösvényen és hamar kiérsz az aszfaltra, ahol már könnyebb lesz a haladás.
Tibi0002 2017. 06. 05. 19:56
Előzmény: #6557  pomperj
#6559
Ezért is vettem nemrég Phillips 66-ot, mert az nem termel, csak feldolgoz. Biztonságosabbnak tűnik.
Törölt felhasználó 2017. 06. 05. 19:39
Előzmény: #6534  Törölt felhasználó
#6558
Köszi az infót, a gondolatokat. Bizony még emésztenem kell az általad elmondottakat. Jó ötletnek tartom az egy adott elv mentén a diverzifikációt és a swing-ek is eléggé dominánsak, igy az irányba állás és tartás talán jobban működik főleg 0.4-0-5% round fee-k esetén. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy hogy fog megváltozni a helyzet az USAF után. Jelen állás szerint ez előtt én biztos cash-be megyek, és megnézem, hogy mint mond a piac. Ha az emlitett LTC történet és a BTC között lesz valami párhuzam, akkor addig emelkedhet az ár. Konzervativan 3.5K, (még meredekebb) buborékban ki tudja medddig. Hetes gyertya RSI 2013 április - novemberében 94-99 között volt, most 88 magasságában vagyunk, vagyis van még hely, ha nagyjából ugyanazt a fraktált futja be az ár. Addig pedig kell a gyomor a fibo min. 38.2, esélyes 61.8 szintű korrekciók kiülésére.
pomperj
pomperj 2017. 06. 05. 18:13
Előzmény: #6544  pomperj
#6557
6)Az olajpiac fundas helyzete. Az olajpiaci drama eddig a termelok dramaja. Venezuela allam osszeomlasban van, a 20m lakos ehezik (!) mert az allam keptelen ennivalot importalni, annyira alacsony az olajar. Ehhez kozeledo allapotban van Irak, Libia, Algeria es Nigeria. A Nigeria allami bevetelek zuhanasat jol mutatja az NGE chart. A nep menekulne, de nincs hova es nincs ra penze se. Algeria, Venezuela, Nigeria kitermelesi koltsege 100 USD kornyeken van, ezek az elso felborulo allamok. A masodik korben Irak 80, Libia 70 USD breakeven arral mukodik. Most az olaj 47 USD, es kaphato. link Tegnap ota az olajtermelok feszultsegei a Katar balheban manifesztalodnak (es aminek nincs is Europai esszel felfoghato magyarazata), de a Saudi es Egyiptomi vezetok azonnal retorziokat kezdtek ellenuk. Az EGPT Index es a Saudi Tadawul Iindex is pocsekul nez ki, sokeves minimum kornyeken jarnak. Sziria allam mar osszeomlottnak tekintheto, a lakossag fele atmenekult a szomszedokhoz, es oriasi feszultsegeket okoz. Igen konnyen megeshet a kornyezok kozul (?) egy masodik allam osszeomlasa is, es letezik domino-hatas. Ebben a helyzetben eros politikai-gazdasagi vezetes kellene a vilagban, es lassu szabalyozott olaj ar emelkedes. De Trump szamara minden orszag masodlagos, es egyebkent is eleg vilagosan megmondta a legnagyobb olaj-importor Europanak, hogy ne szamitsanak ra. Semmiben. Az amerikai shale-olaj furosok nagyjabol havi 1.5-2.0M/ho mennyiseget tudnak termelni, es az mindossze vilagtermeles 2% resze. Arra boven eleg, hogy megtorpedozzon egy kis OPEC kitermeles-visszafogast. Ha egy kozepes meretu termelo kiesne, mint pl. a fentiek barmelyike, akkor azonnal olajhiany less, es az olaj ara felugrik. Nem keresnek uj mezoket evek ota. Alig van uj furas szarazfoldon, tengeren egyaltalan nincs.. Pokoli rondan nez ki a tengeri furosok allapota. 7)Technikailag az olaj kilatasaira 2 ALT. van szerintem a hetes charton.
Törölt felhasználó 2017. 06. 05. 17:10
Előzmény: #6553  Tazsomaru
#6556
Kedves toled hogy megemlited mit kellene csinalnom....egyelore ugy gondolom, hogy minimum 10 evvel vagy mogottem az osvenyen,de lehet hogy tevedek, mert a kockazatkezelesi resz tovabbra is a gyengeseged...nem csak iranyt kereskedek (ahogy ezt te nevezed) ez a megnevezes nagyon felrevezeto foleg kevesbe tapasztalt kereskedok szamara, csak ne hogy teged is felre ill. megvezesennek ezzel....en kiallok azok mellett akik informacioval latnak el ill. onzetlenul probalnak masoknak segiteni, mas meg nem...Talal volt valami olyan idezet a magyar irodalomba; ..."hogy bunosok kozt bunos aki nema"...kivancsi lennek a te generaciod kepes-e ezt megerteni ill. a mindenapi eletben hasznositani....azon atlepek ill. leptem, hogy szinte majdnem minden nap tragar hangvetelu emailekkel zaklat 1 beteg ember aki ha talalkoznank valoszinuleg nagyon osszehuzna magat, ha hasonlo hangnemben probalna kommunikalni, mar ha ezt lehet annak nevezni.... Mondjuk erdekes hogy nekem ajanlod hogy lepjem at, mert megtettem sot a te hsz-dra sem reagaltam, ha jol emlekszem te kezdted megint....szoval lehet hogy az 5 perc meditaciodat kicsit novelned kellene...es ugy masok szemeben a szalkat sajat magadban a gerendat....Szoval sokat kellene valtoznod hogy toled megfogadjak valamit is.....Sok sikert, passziv portfolioval nem sokat fogsz haladni az osvenyen....sot...;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 06. 05. 11:09
Előzmény: #6551  Törölt felhasználó
#6555
"Annak semmi jelentosege, hogy hanyszor tevedsz ill. van igazad" Ezt nem így látom. Ha ezt így kijelented, akkor a hozam/kockázatnak sincs önmagában semmi jelentősége, ezt csak amatőrök gondolják így, (én is így gondoltam valamikor). A R/R nem választható szét a találati aránytól. Ha csak arra koncentrálsz hasonlóan gondolkodsz, mint aki a találati arányra fókuszál. Van egyszer a találati arány, és van egy átlagos R/R. A kettőből lehet kalkulálni egy elvárt értéket. Ha ez pozitív akkor jól kereskedsz, ha negatív, akkor veszteséges leszel hosszútávon. Azt írtad valahol, hogy az esetek 60%-ban tévedsz és 40%-ban van igazad (lehet, hogy rosszul emlékszem, de ennek most nincs is jelentősége). Ha 1.5 vagy ennél rosszabb átlagos R/R-al kereskedsz akkor veszteséget termelsz. 2 lehetőséged van, vagy javítasz a találati arányodon, vagy jobb R/R-ra törekszel. Én sávokat kereskedek, ezek jóval nagyobb valószínűségek, mint trendet kereskedni. 20%-ban tévedek, 80%-ban igazam van. Így 1/0.25-nél jobb átlagos R/R-ra kell törekednem., ami a te nézetedben nem valami jó, de ez érthető is. Nem azért érzem jól magam, mert az esetek többségében igazam van, hanem , mert így sokkal inkább kisimul a profitgörbém, ugyanazt az éves hozamot, kisebb DD-vel, kisebb ingadozásokkal érem el, mint egy iránykereskedő.
bubodoktor
bubodoktor 2017. 06. 05. 10:54
Előzmény: #6552  Törölt felhasználó
#6554
Én úgy láttam, hogy két kérdést intéztem hozzád, nem pedig állást foglaltam... :-)))
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 06. 05. 10:12
Előzmény: #6551  Törölt felhasználó
#6553
Igazad van. Rosszúl fogalmaztam, ezért elnézésedet kérem.! Nem te szitod a tüzet, csak táplálod. Lulo meg sem említett most téged, nem is neked címezte az írását, hanem Jánosnak, aki rendkivűl fegyelmezetten átlép az ilyeneken. Ez erős önuralomra vall, ezért tisztelem Őt, példás viselkedés. Ellenben veled, aki még akkor is felül egy ilyen provokációnak, ha nem neki szól. Ez ostoba reakció. Engem is zavarnak lulo agresszív kirohanásai, de nem adom alá a lovat, hogy méginkább teleszemetelje a topikot. Meditálnod kellene naponta pár percet, önfegyelmet, önuralmat gyakorolni, ez a kereskedésben is előre visz.
Törölt felhasználó 2017. 06. 05. 05:41
Előzmény: #6548  bubodoktor
#6552
Ha megadod az email cimed akkor atkuldok egyet az emailjei kozul amivel " megtisztel"...Kinek mi a hobbija.... Kivancsi lennek ra eloben hogy mennyi maradna a magabiztossagabol es faragatlansagabol.... Minden jot neked! U.i.:Szerintem nem szerencses olyan dologhoz hsz-nod ill. Allast foglalnod amirol extrem hianyosak az informacioid...
Törölt felhasználó 2017. 06. 05. 03:52
Előzmény: #6550  Tazsomaru
#6551
Mar ajanlottam hogy, ne kommentaljuk egymas hsz-it!!!!Te mindig ujra kezded....(alatomos sunyi alak vagyok en ugye???) ezert allitasz rolam folyamatosan valotlansagokat...azt is tudjuk hogy teves kovetkezteteseket vonsz le (mondhatni a fantaziadban kialakulnak dolgok majd azt tenykent kezeled velem kapcsolatban)....majd piszkalodo hsz-kat irsz nekem... Nem szitottam a topikban semmit,de trollok rosszindulatu banto megjegyzeseire idonkent reagalok....lasd a mostani esetet is....(nyilvan Lulo ill. legyen szep heted banto hsz-a nem bantja a te szemed)...("eleg diplomatikus vagy" ill. nem vagy az)... Azt tudtuk es tudjuk rolad, hogy fogalmad sincs a kockazatkezelesrol..nem veletlenul lukkadtal ki a pasziv portfolio mellett... BTC poziciom nem 5%-ot hozott (ez a te teves logikai kovetkeztetesed)...egyebkent semmi jelentosege, csak azert irtam hogy a feltetelezgeteseid fantazia vilagba visznek.... A tokem jelentos resze ha a fizikai arany es ezust tombjeimre gondolsz:~30-35% korul van ezust barokban~6-8% arany tombokben(ez nem passziv portfolio, hanem a portfoliomon belul a kotvenyeket helyetesiti)...tudom hogy nem erted,de ez nem az en problemam...Ne aggodj 1 nap majd megerted, es akkor banni fogod, hogy nem figyeltel ill. nem hallgattal ram... Hidd el ertem en hogy te arra koncentralsz hogy a cashflow-d rovid tavon pozitiv legyen a passziv befekteteseidnel....Nekem eleg pozitiv cashflow-m van az elet minden teruleten, szemelyes, ceges es a kereskedesi szamlaim osszesegenek eredmenye ezt eredmenyez...(leirtam korabban miert nem jo ha tul magas aranyban (tobb mint 20%-a a portfoliodnak osztalekfizeto rv-bol all); nem veletlenul W.B-et sem erolteti a Berkshire-nel az osztalekot...remeljuk sikerul majd ezt is valamikor megertened... Nem portfoliokat hasonlitottunk ossze hanem 1-1 kereskedesi otletet....(nyereseges kereskedoket a tobbiektol csak nehany dolog kulonboztet meg), ez pedig nem mas hogy a kereskedeseikben probalnak minnel jobb hozam/kockazat alapu kereskedeseket lekereskedni, ill. portfoliojuk olyan kereskedesek, poziciokbol allnak amiben a hozam/kockazat arany minnel jobb.... Annak semmi jelentosege, hogy hanyszor tevedsz ill. van igazad...(ezt csak az amatorok ill. trollok ugralnak ezen; egyebkent igy a legegyszerubb felmerni hogy ki hol tart eppen az osvenyen... A "sunyi" celozgatasaid pedig nem vezetnek sehova, mert te is tudod hogy nem en uszitok ebben a topikban, hanem...azon viszont csodalkozom, hogy kezdesz a trollok szintjere szepen lecsuszni te is....(kicsit meglepett) Sok szerencset mert szukseged lesz ra!!!
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 06. 04. 19:02
Előzmény: #6545  Törölt felhasználó
#6550
Szeretném előre leszögezni, hogy a BTC pozid egy nagyon szép trade., de 0.5% kockázat link nem több, mint egy trade. Ez a pozi 2 év alatt 5%-ot hozott a portfóliódban, ami így is szép teljesítmény. Te sem ajánlottál nagyobb méretű pozíciót akkor senkinek, a kockázatok miatt. Azért ezt összehasonlítani egy indexel, - amibe kockázat kerülők 50%-al, merészebbek akár 100%-al meg tőkeáttéttel szállnak be, - szerintem butaság. A tőkéd nagy része neked is egy kockázat kerülő passzív portfólió, aminek hozama sincs. Arról nem is beszélve, hogy az utóbbi időben elég nyogodt volt a topik, feleslegesen szitod a tüzet.
bubodoktor
bubodoktor 2017. 06. 04. 17:23
Előzmény: #6537  Törölt felhasználó
#6549
Ne cseszegesd, végül is az SP500 akkori, 1800 körüli szintje valóban kritikusnak bizonyult, bár nem azért és nem abból a szempontból, ahogy ő gondolta... :-)))
bubodoktor
bubodoktor 2017. 06. 04. 17:06
Előzmény: #6545  Törölt felhasználó
#6548
Te ott leszel július 15-én? És ha igen, minek? :-)))
Törölt felhasználó 2017. 06. 04. 11:39
Előzmény: #6543  Törölt felhasználó
#6547
"A 'tőzsdeguruk' az Önök fülét akarják teletömni, nem pedig az Önök pénztárcáját." (Warren Buffett) )))
Törölt felhasználó 2017. 06. 04. 11:33
Előzmény: #6543  Törölt felhasználó
#6546
Nyilvan a 14K-s daxli celaradat nem linkeled ide...pedig azt se mostanaban tetted...;)Lehet hogy a gunyolodas helyet nem artott volna piciket figyelned 2015. marciusaban... u.i.: Olvass tobbet!!!;)
Törölt felhasználó 2017. 06. 04. 11:28
Előzmény: #6542  Törölt felhasználó
#6545
S&P500 kevesebb mint 4%-ra van a celaradtol!!!(lassan nagyon lassan gratulalhatunk)...Mondjuk a BTC mar magasabban van mint a celarad; raadasul nem eloszor...:) Melyikben volt jobb a hozam/kockazat arany??? (250-300$-rol 2500$-ra vagy 1900-2000-rol 2500ra)...Kivancsi vagyok mennyi idore lesz szukseged hogy ezt az egyszeru dolgot megertsd!!!! u.i.: Szerettel varlak julius 15.-en 11-kor a Hosok Teren, kivancsi vagyok 1/10 annyira bator vagy mint az emailjeidben...;)Legyen szep heted!
pomperj
pomperj 2017. 06. 04. 11:06
Előzmény: #6541  pomperj
#6544
5)A nemesfem piac nez ki a leginkabb bull formanak az osszes kozott. Az nem meglepo, hogy a Gold es Silver futures chart nagyon hasonlit. Viszont a ketto koze beekeltem a COT, Commitment of Traders chartot, ami nagyon is figyelemre melto. link Ugyanis mikozben 1.5 eves minimumra esett az elkotelezett long speculatori volumen, mindossze 20.000 szintre, igy ujra lett helye a bearamlo penznek, es ezzel megnyilt az ut felfele. Raadasul vegre szinkronban emelkedik most arany is, az ezust is es nincs divergencia. Ezert pillanatnyilag a GLD+SIL piacon jo bull elojelek vannak, jobb mint az osszes tobbi piacon. A kovetkezo hetekben az 1300 fole valo hatarozott emelkedes is valoszinunek latszik. 6)Ehhez kepest az olaj piacon joval nagyobb a bizonytalansag. Az OPEC bejelentes a kitermelesi kvota meghosszabbitasara egy negativ drama lett, es a korabbi erosen elkomplikalt Elliott szamozasom legalabbis ketsegesse valt. Ha visszamegyunk az alapokhoz, es feltetelezem hogy 2015 vegen volt keszen a zuhanas (C) vege, akkor lehet egy sokkal egyszerubb strukturat is elkepzelni, es akkor a kilatasok erdemben maskepp alakulnak kozeptavra is. folyt. kov.
Törölt felhasználó 2017. 06. 04. 10:58
Előzmény: #6542  Törölt felhasználó
#6543
"A prognózisok sokat elárulnak a készítőjükről, de semmit nem árulnak el a jövőről." "A makrogazdasági prognózisok 10 centet sem érnek." "Mi továbbra is minden politikai és gazdasági prognózist ignorálni fogunk. Sok üzletember és befektető fizet meg drágán az ilyen jellegű figyelemelterelésekért." (Warren Buffett) :)))))
Törölt felhasználó 2017. 06. 04. 10:48
Előzmény: #138  pomperj
#6542
Köszönöm a korrekt elemzést (megint!). Good luck 2013-2017.
pomperj
pomperj 2017. 06. 03. 20:21
Előzmény: #6540  pomperj
#6541
3)A gorog Indexre erdemes egy pillanatra ranezni. link Van egy kesznek latszo, 1-5 hullamos (C) bear market lejtmenet sok eve, ami raadasul szep dupla alj formaban vegzodik. Az egesz struktura meglepoen tiszta es kesz A-B-C forma. A gorog piac 2016 eleje ota gyorsuloan emelkedik, es lehet hogy a legjobb igeret az EU-ban a kovetkezo evekre? Erdemes lehet a stabilabb szektorokban indulo poziciokat nezni. Bank of Greece, Telecom, es a tengerhajozok erdekesek lehetnek. Persze, a cegek mind levert allapotban vannak most. 4) A Bond piacon a Junk/TLT hanyados meglepoen jol elojelzo az SPY fordulataira. A hanyadosban a divergencia nehany honappal elore jar, mint az SPY. Mind a felmeneti periodusok indulasa idejen, mind a korrekciok kezdetenek kozeledtekor a divergencia jol jelzett az utolso 10 evben. Most is alakuloban van egy divergencia; de meg nem szakadt le egyertelmuen, talan a nyaron megtortenhet. Erdemes elgondolkodni. link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók