Én úgy értelmeztem azért rakják ki mert a jövőben kevesebb osztit akart fizetni és inkább fejlesztésre akart költeni, a brazil kormány pedig inkább a magas osztalékot akarja fent tartani.
Közép magas inflációban érdekeltek. Hosszabb távon negatívak lesznek a reálkamatok ( következő 7-10 évben). Kemény pénzügyi elnyomás lesz, hogy elinflálják az államadósságot. Vagy lehet, hogy megpróbálkoznak a japán modellel. Csak szerintem azzal azért nem lehet, mert ott sokkal alacsonyabb a fogyasztási határhajlandóság, mint a nyugati világban. Így egy japánhoz hasonló államadósság teljes monetarizálásának nyugaton nagy infláció következménye lenne. Így marad a lassabb elinflálás...
PBR Ugy nez ki, a brazil kormany (akinek a magas osztalek igen jol jon a nagy deficit miatt) total hulye, azert rugja ki a CEO-t, mert az igazgatosag hatarozata szerint kifizeti most Q1 utan az osztalekot. . Ha az osztalek eltunik, ami 2023ban 2.43$/sh volt, az kb. 15% osztalek, az nagy veszteseg evente, akkor azt a piac ha beddiszkontalja elore most, akkor tovabbi jo nagy eses lesz belole: ha pl. csak 3 evet, mert utana Lula talan veszit a valasztason, nos, az is nagyon durva zuhanas lehet. Akkor siman visszaeshet 10-12$ savba. De LULA-nak nepszeruseg kell, nem jozan uzleti dontesek. . Az uj CEO rol ezt tudni: . Like Prates, the new CEO Chambriard was part of Lula’s transition team for energy in 2022. At that time, she had already been identified as a possible candidate for Petrobras’s top job. The former ANP head has defended the need for Brazil to explore for oil in new areas, including the Equatorial Margin and the Pelotas Basin. . “The pre-salt boom is over. It’s time to look for new frontiers, so Brazil can keep producing oil,” she told Bloomberg in an interview in December. Chambriard also backs more investment in domestic oil refining, and wants to see more commodities processed in Brazil rather than exported as raw materials. The ousting of Prates marks a deterioration in Petrobras’s governance, and Chambriard’s mission won’t be easy, Citigroup Inc. said in a note. She “arrives with the pressure to fulfill the investment plan and accelerate Petrobras’s capex expansion” and this may result in lower dividend payments, it said.
A tegnapi PPI egy érdekes állatfaj volt, mert miközben igaz, amit írsz, hogy az áprilisi nagyon magas lett, suttyomban a márciusi adatot lefelé módosították kb 0.3%ponttal minden soron (final demand, core, stb). Vagyis, ha a két hónapot egyben nézzük, akkor kb piaci konszenzusnak megfelelő volt (havi ~0.3%). Ettől még a US CPI nem néz ki jól, már amennyiben 2% elérése valóban a cél a Fed részéről, és szép csöndben nem elégszenek meg 3-4% körüli középtávú inflációval. 7-8%-os kamatokkal az egyébként is fenntarthatatlan U.S. adósságpálya rövid úton szakadékba zuhanna, ennek minden tőkepiaci következményével együtt. Ezt valószínűleg a Fed is tudja, szerintem előbb fognak kamatot vágni és csendben elengedni az inflát, minthogy tovább emeljenek. Vagy brutál fikális kiigíztásra lesz szükség, akkor viszont a recessziós narratíva ül. Bár kizárt dolognak tartom, hogy Trump legyen majd a fiskális fegyelem zászlóhordozója, igaz, Bidenről sem nagyon tudom elképzelni.
1)A tegnap fo hire az volt, hogy a Producer Price Index Aprilisban +0.5% nott, ami ugye eves szinten extrapolalva 6%. A Final Demend meg +0.6% nott, az eves szinten 7.2%, Ez a leggyorsabb PPI emelkedes 2 eve. . Ha jol tudom, ma jon ki a CPI. Ami talan megis bekattint valamit az invesztoroknal, mert a tegnapi PPI emelkedesre, egy egyertelmu emelkedo inflacios trendre, egy rovid 3 oras eses utan optimista vetelekkel reagaltak. . Megnezve a kozeptavu 10Y piaci kamatok alakulasat, es a Bond piacon 4 eve lathato oriasi esest, en egyaltalan nem lennek meglepve, ha a kamatok 2 even belul (kapaszkodj !) akar 7-8% szintre is emelkedhetnek. Kozeptavu chartban az eddigi Bond zuhanas ( es kamat emelkedes) igy nez ki: , https://imgur.com/a/EMTtqyn . Tisztaban vagyok vele: ez a chart varakozas homlokegyenest ellene megy a piaci konszenzusnak. Most a piacon a konszenzus a kamatcsokkenesi varakozas: oszre 1-2 vagas. Jovo meg erosebb. Es valoban, lehet osszel 1-2 kamatvagas. Ezt a charton egy technikai felkorrekcio is sejteti. . De a tapasztalat az, hogy az emelkedo piaci kamatok azt is sejtetik: erkezik recesszio elvtars. Megeshet, hogy hogy a Q4-->Q1 GDP novekedes lelassulas 3.4%-->1.6% utan a Q2 negyedeben tovabb lassul. Es Q3-ra akar recesszio is lehet. Az olaj areses mintha erre mutatna. Ismetlem: ez a konszenzussal szembeni allaspont; de, szerintem novekszik a valoszinusege.
1)Olaj Folytatodott az eses, es most mar a 1-2, i-ii utan kell legyen, szoval most mar az a veszely hogy wave(iii) indul meg lefele. Ehhez le kell torni a 77$ supportot meeg, az esest 5 subhullamra formazni. Ha igy lenne, az komoly technikai kart jelent az olaj kilatasaiban. Nem szivesen irom, de akkor a 60$ arfolyamsav is latotavolsagba kerulne nehany honap mulva. . https://imgur.com/a/giYNVep . 2)NG Mar a 2.39$ szintnel jar. Tovabbi felfele lepcsozes a valoszinu. A target sokkal feljebb van, 1-2 ev bull tavlat. . 3)India Azsiaban most India Nifty index nez ki a legjobb alkalmat kinalni rovidtavu belepesre. Az oldalazo ABCDE alakzat kesz, es impulziv kitores feljebbre technikailag innen valoszinu. WIT es INFY indiai IT ADR-ek le vannak verve, vagy a ket bank johet szoba, miutan beindultak fel. . https://imgur.com/a/6aWRQov . 4)Kina Az amerikai vamok miatti kinai reakciot mersekeltnek gondoljak a szakertok a sajtoban, es a bevezetes elhuzodasa is csokkenti a sokkot. SSEC oldalaz. Egyelore kivarok, legfeljebb daytradelem ha alkalom adodik.
A múlt heti 15%-os részvényárfolyam-emelkedés után 7,80 USD-ra a részvény 18-szoros határidős P/E rátával kereskedik.
Az átlagos határidős P/E 12-szerese a fém- és bányászati ágazatban az Egyesült Államokban.
A részvényesek teljes hozama 2,1% volt az elmúlt három évben.
Az értékelési modell a belső értéket részvényenként 8,08 USD-ra becsüli.
IAUX
2024 első negyedévének közzétett eredménye: 0,051 USD veszteség részvényenként (szemben a 0,053 USD veszteséggel 2023 első negyedévében)
2024 első negyedéves eredményei:
0,051 USD veszteség részvényenként.
Bevétel: 8,41 millió USD (85%-os növekedés 2023 első negyedévéhez képest).
Nettó veszteség: 15,7 millió USD (a veszteség 20%-kal nőtt 2023 első negyedévéhez képest).
Az előrejelzések szerint a bevétel átlagosan évi 58%-kal nő a következő 3 évben, szemben a kanadai fém- és bányászati ágazat 12%-os növekedésével.
Új nagy kockázat a pénzügyi helyzetben.
A társaság a jelenlegi szabad cash flow trendje alapján kevesebb mint egy évnyi készpénzkifutással rendelkezik.
Szabad pénzforgalom: -87 millió USD
Ez jelentős kockázatnak számít. Egy évnél kevesebb készpénzzel a vállalatnak tőkét kell emelnie vagy adósságot kell vállalnia, hacsak nem javul a pénzáramlás. Ez felhígítaná a meglévő részvényeseket vagy növelné a mérlegkockázatot.Jelenleg a következő kockázatokat azonosították a vállalat számára:Főbb kockázatok
Kevesebb, mint 1 év készpénzkifutó a szabad cash flow trend alapján (-87 millió USD szabad cash flow).
A részvényesek száma jelentősen felhígult az elmúlt évben (56%-os növekedés a forgalomban lévő részvényekben).
MUX
A konszenzusos bevételi becslések 23%-kal nőnek, az EPS csökkent
A 2024-es pénzügyi évre vonatkozó konszenzusos kilátásokat frissítették.
A 2024-es bevétel előrejelzése 162,6 millió dollárról 199,2 millió dollárra nőtt.
Az EPS-becslés részvényenként -0,53 dollárról -0,76 dollárra esett.
Az Egyesült Államok fém- és bányászatában jövőre átlagosan 30%-os nettó bevételnövekedés várható.
A konszenzusos árcél 11,88 USD-ról 13,13 USD-ra emelkedett.
A részvények árfolyama 11%-kal 10,70 dollárra esett az elmúlt héten.
CPNG
A konszenzusos EPS becslések 11%-kal estek, a bevételt növelve
A 2024-es pénzügyi évre vonatkozó konszenzusos kilátásokat frissítették.
A 2024-es bevételi előrejelzés 29,6 milliárd dollárról 30,0 milliárd dollárra nőtt.
Az EPS becslése 0,284 USD-ról 0,251 USD-ra esett részvényenként.
A nettó bevétel az előrejelzések szerint jövőre 54%-kal csökken, szemben az Egyesült Államok Multiline Retail ágazatának 20%-os növekedésével.
A konszenzusos árcél 22,64 USD-ról 25,59 USD-ra emelkedett.
A részvények árfolyama 5,9%-kal 22,25 dollárra esett az elmúlt héten.
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.