Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 02. 01. 13:38
Előzmény: #35899  kozi723
#35900
Azért nagy probléma, mert aki nem ezt a stratégiát játssza, az veszít.
Ha végiggondjuk, nyáron és ősszel is ez ment, csak kevésbé látványosan. Aki nem másolta a hoodlereket, az nem nyert (vagy nem annyit).
Ne gondolja senki se azt, hogy ezen a nagyok nem nyertek. Pont ők voltak a hasznonélvezői a hoodler tömegeknek. És mostantól ez lehet a norma. 
kozi723
kozi723 2021. 02. 01. 13:33
Előzmény: #35877  JeGeMeLOV
#35899
Tudod mi a durva? Hogy egyre csak több lesz az ilyen piaci szereplők. Napról napra nyílnak a számlák, lassan már a reddit-re már többen kattintanak mint a twitterre. Eddig a pistabácsik kötögettek a tőzsdén, most már a marikanénik is ezt fogják tenni rétessütés és a veteményes gondozása helyett :D 
.
Minden bizonnyal nagy sírás lesz a vége, mert lesz majd aki nagyon szarul nyúl bele, de nekem nagyon úgy tűnik hogy ez tényleg csak a kezdet. Alapvetően most mókás, hogy ezt csinálják és megrángatnak egy-egy papírt, még talán szerencsésen részesülhetünk belőle ZOM által, de azért ez veszélyes is. Én legalábbis azért aggódok hogy egy szép napon mondjuk short pozíciókkal a károkozás lesz a cél és megfektetnek "poénból" valamit. Mert éppen aznap olyanjuk lesz. 
.
Mi sem támasztja alá jobban, hogy egyre csak többen és többen lesznek ezek a kereskedők, hogy olyan ismerőseim írnak rám, hogy hol nyissanak számlát akik világéletükben pénzpiaci alapokon kívül nem vettek semmit (azt is a banki ügyintéző másfél perces érvelése alapján). Holnap pedig már FB bejegyzés alapján 12-es tőkeáttéttel turbo short silver certit akarnak venni. :) Na mindegy, csak egy észrevétel volt, reméljük nekünk is csurran cseppen néhány papírban. 
Boole 2021. 02. 01. 13:27
Előzmény: #35893  poreci
#35898
Lehet ezt magyarázni így vagy úgy, de egy a lényeg, hogy mindenkinek el kell döntenie, hogy a lehetőségekhez képest olyan szabályok között kíván tőzsdézni, ahol egyenlő feltételek vannak, vagy mindenki úgy csinálja ahogy akarja teljesen törvénytelenül. Mindenki maga dönti el, hogy becstelen ember-e vagy sem. Amit a napokban csinálnak azt csak becstelen ember csinálhatja. Teljesen tisztességtelen és gusztustalan. Itt nem csak a feleségüket csalják meg, hanem egyenesen kettős házasságot követnek el. Eladják a becsületüket némi haszonért cserébe. A tőzsde harc a nemesebb célokért. Aki ezt meg támogatja, azt majd az élet megtanítja, hogy eljön az idő, amikor nem lesz szerencséje és a végelszámoláskor majd jöhet a jajveszékelés, mert béke az nem lesz lelkében. Nem ártana az embereknek megtanulniuk az erkölcsi felelősségvállalást, amitől egy ember felnőtté válik. Nem attól felnőtt valaki, mert dolgozik és eltartja magát. Nem is attól, hogy a szülei már nem élnek. Egyes fórumokon jönnek ezek az ostoba, gyerekes hozzászólások, hogy a pénz a lényeg, a többi nem számít. Csak sajnálni tudom az ilyen embereket. Azt gondolják, hogy az így keresett pénztől egy komoly ember boldog lehet és majd ettől lesz büszke férfi. A férfi attól lesz igazán férfi, ha gyámolítja az elesetteket és védelmezi az arra rászorulókat, ha gondol a szeretteire és ellen áll a nemtelen csábításnak. Persze az erkölcsi felelősségvállaláson kívül ehhez alapvető intelligencia is kell. 
bankos
bankos 2021. 02. 01. 13:12
Előzmény: #35896  JeGeMeLOV
#35897
Közben ezüst újra jönne 30 dolcsi fölé..... 
Lehet kitart még pár napig ez a hegymenet
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 02. 01. 13:09
Előzmény: #35893  poreci
#35896
Noha értem mi a probléma az egésszel, én se tartom rendszer szintű kockázatnak, és nem hiszem, hogy emiatt majd az apple telefon gyártás helyett trollokat fog fizetni, akik pumpaljak a céget a tőzsdén. Lesz pár ilyen cég, de nem rendszer szinten, így a lerohado jövőt se látom bele ebbe. És azt is jó vélemények tartom, hogy amint lehet menni pénzt költeni, ezek a rohamok elmaradnak a virtuális térben és majd ehelyett fesztivál vip jegyeket vesznek egyszerre 1 millióan. Majd üzérkednek azzal később a szerencsevadászok. Zárásként: végül úgyis a kicsik szívnak, nem lesz itt hedge fund apokalipszis. 
chart-trader
chart-trader 2021. 02. 01. 13:05
Előzmény: #35890  Törölt felhasználó
#35895
Pedig a válasz nagyon egyszerű: mert szinte mindenki örül annak a látszatnak, ami zajlik, a hosszabb táv nem érdekli őket. Az eszeveszett pénznyomtatás miatti tőzsdei emelkedés frankó, az ezt követő magas infláció smafu. Megszivatják a nagy alapokat frankó, az ezt követő továbbgyűrűző hatás lényegtelen. És lehetne sorolni még. Csak a baj, hogy mindannyian szívunk majd, mint a torkosborz.
Törölt felhasználó 2021. 02. 01. 13:05
Előzmény: #35888  JeGeMeLOV
#35894
EVFM ugy ugral le-fel 10%-okat jelenleg mint a fozott higany.
poreci 2021. 02. 01. 13:03
Előzmény: #35890  Törölt felhasználó
#35893
azért várjál egy picit.
Szabad piac van, mindenki lehet annyira hülye amennyire akarja.
Eddig a nagy alapok bármit kitaláltak, azt véghez tudták vinni, shortoltak , manipuláltak kedvük szerint.
A Social média ilyen jellegű fejlődése ÉS a ki@szott sok fedezetlenül nyomtatott dollár viszont egyértelmű, hogy piaci turbulenciákat okoz.
Ezekben a mai piaci folyamatokban egyértelműen leginkább felelős a FED.
És hogy mi fog történni? Győzni fog a kapitalizmus. A pyrrhosi győzelmeket arató kisbefektetői tábor hite az első sikertelen lépésnél össze fog omlani, mentik majd a menthetőt egymás nyakát taposva és szídják közben azokat az alapokat, akik el fogják tőlük szivattyúzni a pénzüket. 
Megtalálták az agyon shortolt GME-t. Én is vettem anno 50 USD-ért. Még kb. 6 évvel ezelőtt. Leesett 10 USD-re és nem értettem hogy bár jó eredményeket hoz és sok cash van a cégben mégis miért esik, de mindig esett. Illetve értettem, el lehetett magyarázni, hogy azért mert a fizikai játék vásárlás piaca halott. De nyilván agyon volt shortolva. Ezért itt hatamas nyereségeket lehetett elérni egy 3 milliárd USD kapitalizációjú cég koncentrált megtámadásával. Kb, mint amikor Spartacus nyert az első néhány légióval szemben.
Azonban amint egyre többfelé fog fordulni a támadás (AMC, BB, Nokia, Ezüst, Biotech stb stb) annál kevésbé lesz hatékony, annál kevésbé fog nyomást elhelyezni a shortokra és annál kisebbet fog lökni az árfolyamokon.
Miért kellene ezt a dolgot szabályozni? Meg kell lovagolni és ha az embernek szerencséje van, akkor leakaszt egy kis extra profitot... A többit a piac majd elvégzi , meglátjuk ki marad a végén a pályán.
 
Boole 2021. 02. 01. 13:02
Előzmény: #35890  Törölt felhasználó
#35892
Nem tudom, hogy miért nem értik. Talán nem akarják megérteni, talán nem képesek rá, talán nem érdekli őket. Talán mind a három egyszerre.:) 
JackOne
JackOne 2021. 02. 01. 12:59
Előzmény: #35872  Placi82
#35891
Igen, miközben az egész Plepsz mögött a lenagyobb ágyuk állhatnak...-:)(:- ...semmi más nem történik, csak hogy lehet egy még nagyobb válságot kirobbantani (két élű kaszával kaszálni)...?... én az 5. felfutás biztos jeleként értelmezem ami most történik - mi lehet a vége  Lehmann Brothers hitel váltság, csak 10 x/ 100 x nagyobb gyújtó bombával fog indulni 20.000 Mrd + 1.900 Mrd USD öntés és "0" % kamatok világában ...
A következő Hitel felvétel a Hold, vagy a Mars nevezetű Bolygón lesz lehetséges, amelyet az ottani Központi Bank fog nyomtatni 3D BiTCoinban, nem hiába készül a TESLA .... -:)))
Törölt felhasználó 2021. 02. 01. 12:46
Előzmény: #35879  Boole
#35890
Én azt nem értem, hogy emberek (szabályozók, fórumozók, bárki) hogy nem értik meg ezt, amit írsz.
Annak, ami ma zajlik elképesztő következményei lesznek, ha hagyják. Nemcsak az hogy bárki cseszheti a szaktudását. Ez a legkevesebb. Tele lesz a világ olyan cégekkel, amik menedzsmentje egész nap a stocktwits-en  pumpálja az árfolyamát, közben meg szétrothad a cég, mert nem lesz kényszerítőerő, hogy üzletszerűen működjön. Aztán majd a sok okos néz ki a fejéből, hogy akadozni fog a net, áramszünetek lesznek, stb, stb. Tényleg mindenki ezt akarja 10 év múlva??? 
noble 2021. 02. 01. 12:45
Előzmény: #35864  pomperj
#35889
Szia, gold d1 chart-on az 1es hullámon belül nem lehet a iii a legrövidebb. A 2es meg inkább 5 hullámnak tűnik lefelé, az korrekció nem lehet, min egy 5 hullámos párja kell, hogy legyen.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 02. 01. 12:32
Előzmény: #35885  Ensis
#35888
Nagyon idióta világot élünk, hogy ilyen stocktwits.com kaliberű oldalakon kell tőzsdei döntéseket előkészíteni, de muszáj alkalmazkodni ehhez az entropiahoz. Már múlt héten elkezdték szervezni a #biowar tag alatt a shortolt, de valóban jó biotech cégek felfuttatasat. BCRX-et ajánlom továbbra is, fundasan is remek cég, emellett hatalmas szekta van mögötte, ami hát most mit mondjak, jelenleg supportot ad neki 😅
Boole 2021. 02. 01. 11:55
Előzmény: #35886  bankos
#35887
Ha nem is szóról-szóra egyezően.:)
bankos
bankos 2021. 02. 01. 11:50
Előzmény: #35879  Boole
#35886
Ezt az írást olvastam máshol is, szóról szóra 🙂
Ensis 2021. 02. 01. 11:38
Előzmény: #35877  JeGeMeLOV
#35885
Francba velük, pénteken realizáltam SRNE nyerőt, ma meg nyomják preben.
Mondjuk én mára szép lejtmenetre számítottam, nem pedig mennybemenetelre...
Placi82 2021. 02. 01. 11:30
#35884
"Az olyan kereskedőt, legyen az magánszemély, vagy intézményi kereskedő, aki egymással összebeszélve, érdekszövetségben legalább 3-an együtt cselekszenek, azokat végleg eltiltanám a kereskedést"
Akkor az egész Wall Street bezarhatna :) 
lngnl 2021. 02. 01. 11:22
Előzmény: #35877  JeGeMeLOV
#35883
Remelem azert ZOMot es Modernat nem fogja cibalni nagyon, mert nincs kedvem az eszement volat figyelni 5 perckenkent.
mr_bob
mr_bob 2021. 02. 01. 11:14
Előzmény: #35879  Boole
#35882
szerintem nem fog velünk maradni sokáig ez a mentalitás. amikor újra lehet utazni, újra nyitnak országok, akkor ezek az emberek szépen eltűnnek a tőzsdéről. visszamennek sportfogadni, meccsre/koncertekre járni, koktélokat inni, stb. szerintem amilyen gyorsan jött ez a pótcselekvés a karantén miatt, ugyanolyan gyorsan el is fog tűnni.
Boole 2021. 02. 01. 11:14
Előzmény: #35879  Boole
#35881
Ha én lennék a JPM bank helyébe, akkor engedélyt kérnék a szabályozótól, hogy jelentős mennyiségű ezüstöt adhassak el a piacon, ideiglenesen átlépve a küszöböt. Majd az árak beesésekor a mennyiséget kiegyenlíteném. Ezt még megtámogatnám a határidős és opciós piacon is megfelelő stratégiával.  

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek