Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Fabrizio66
Fabrizio66 2021. 02. 01. 15:53
#35920
pomperj, elindult a dow/sp a labda pattanásából lefelé?
smith83
smith83 2021. 02. 01. 15:35
Előzmény: #35908  JeGeMeLOV
#35919

3. hullámba ugrás gap up nyitással? Amúgy nekem is 1-ről van egy 1000 db-os kis speka. :)
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210201v01vchues.jpeg
pomperj
pomperj 2021. 02. 01. 15:30
Előzmény: #35915  hellforceone
#35918
Hadd idezzek  20 evvel ezelotti klasszikus mondast.
.
"Well, the old line economy stocks just don’t work because they have earnings and eventually rising interest rates impact earnings. New economy stocks have no earnings, so investors don’t see a need to exit. "
.
Nos, most is ugyanez a helyzet a tozsden veheto dolgok felenel.
,
"
Boole 2021. 02. 01. 15:25
Előzmény: #35916  pitcairn2
#35917
Befektetési hitel is volt, amelyre további részvényt vagy államkötvényt lehetett venni. Nonszensz. 
pitcairn2 2021. 02. 01. 15:04
Előzmény: #35913  pomperj
#35916

az 1980-as évek előtt a "share buyback" is tiltott műfaj volt...
most meg orrba szájba ez megy "olcsó" hitelből...
ez a "piac" már rég megérett a pusztulásra, minél hamarabb lesz vége ennek a shitshow-nak annál jobb...
hellforceone 2021. 02. 01. 15:03
Előzmény: #35913  pomperj
#35915
Ebben igazad van... de ki csal már megint?? Nem a kisbüfi, szóval szerintem ezért nem igazán jó a kicsik oldalán keresni a hunyót, hogy mekkora csalók a reditesek. Érdekes, mikor 2008-ban a bankok bedöntötték a fél világot, akkor őket ki kellett menteni és csak 1-2 pórul járt szerencsétlen ment 1-2 évre börtönbe, pedig hány ember élete ment tönkre - igaz, sokszor a saját felelőtlenségük miatt is...
pitcairn2 2021. 02. 01. 15:00
Előzmény: #35913  pomperj
#35914

ez kb. semmi ahhoz képest amit a nagy jegybankok csináltak az utóbbi években...
pomperj
pomperj 2021. 02. 01. 14:55
Előzmény: #35907  Boole
#35913
Megtiltanam, ujra, hogy barki front-run -olhassa masok tranzakciojat.
Azt regen is tiltottak. Amikor meg telefonon lehetett tradelni a brokeren  keresztul.
Sok broker ult es sokat, mert a kapott 1-10m db-os megbizas vegrehajtasa elott maga vagy baratai 
elobb felvasaroltak. Vagy eladtak.  Meg Martha Stuart-ot is leultettek ezert 10 eve.
.
Ezek ugyanazok. Csak eppen sokkal rafinaltabbak es gyorsabbak.
A ceget azonnal eltiltanam a parkettrol. es egy 10 eves borton eleg, hogy par evre a tobbinek is elmenjen a kedve ettol. Itt a sajto egyfajta kisbefektetoi szabadsagharcnak probalja eladni a mediakban a csalast.
bankos
bankos 2021. 02. 01. 14:52
Előzmény: #35910  hellforceone
#35912
Mit gondoltok holnap folytatódik ez az őrült ezüst rally?? 
Törölt felhasználó 2021. 02. 01. 14:50
#35911
Sziasztok,
Nem kivanok allast foglalni a hedge fundok es a RH-os kis spekik kozott zajlo dolgokrol.
Akik regebb ota kereskednek azok tudjak h igenis vannak olyan helyzetek amikor a broker vagy CFD szolgaltato nem enged ujabb poziciot nyitni 1 adott termekben, vagy egyszeruen emeli a margin kovetelmenyeket; ha ez sem lenne eleg akkor megkernek h adott idon belul zarjad a mar meglevo pozicioidat...stb.stb.
Az szerintem kicsiket tul van a torvenyes kereteken, h egy adott poziciot zarnak az ugyfel bele egyezese nelkul, ha az ugyfel minden kovetelmenynek (margin) eleget tesz es nem szeget meg semmilyen szabalyt.
Szeretnek azonban nehany dolgot tisztazni, 1 rv shortja; vagy 1 nyersanyag vagy mezogazdasagi termek shortja egeszen mas dolog...
A piacok nem veletlenul jottek letre; ugye itt volt ahol a gazdak, termelok, banyaszok kepesek voltak a termekeiket ertekesiteni (akar meg az adott termek betakaritasa ill. kibanyaszata elott is)...ez 1 teljesen normalis es meg szokott dolog.
Az ezust shortja 1 egeszen mas dio mint a GME vagy mas rv bekeritese....(ezust hataridos kontraktusokbol elmeletileg barmenyit el lehet adni) az esetek nagy reszeben pedig keszpenzes elszamolas van.
Raadasul a legnagyobb ezust ETF-ket kezelo bankok igen csak benne vannak az ezust aranak "menedzseleseben" nagyon diplomatikusan fogalmazva. Ha igazan komolyan akarnanak 1 short squeeze-t csinalni a sracok akkor nem a piacokon kell venni az ezustot, hanem a nemesfem kereskedoktol (fizikait) nekem is ezert van fizikai ezustom (annak az arat hosszabb tavon nem lehet) semmifele margin kovetelmenyekkel es semmifele szabalyozassal manipulalni arra hogyha ha nem tetszik az ar senki nem tud ra kenyszeriteni h eladjam, emelhetik a margin-t vagy mondhatjak azt h a piacon nem adhatok el tobbet stb.stb.
Mas az ezust squeeze egyebkent egyes befektetesi bankok erdeke akik mar komolyabb poziciot vettek fel ebben, szoval csak ovatosan mielott valaki beleugrik 1 divatosnak igerkezo otletbe; mert lehet h eppen azoknak a befektetesi bankoknak tesznek sziveseget azzal h nehany kevesbe informalt kis speki neki ugrik az ezust piacnak...
ettol fuggetlenul az ezust arat rendkivul alacsonynak tartom; es mint korabban irtam el tudom kepzelni h nehany even belul 120-130$ legyen de nem a wallstreetbets-es spekik miatt.
Ha valaki a befektetesi bankok ill. a jegybankok ellen akar fogadni esetleg nehany hedge fund ellen; akkor erre a legjobb terep a BTC; a fiat tartalek alapu penzugyi rendszernek semmilyen eselye sincs a BTC ellen; ez 1 matematikai teny... a kerdes inkabb csak az h mennyi ido alatt milyen ertekben ertektelenednek el a kulonbozo devizak a BTC-vel szemben.
Nyilvan nem lesz ez a kereskedes sem egy nyari piknik; de tovabbra is az evtized ill. korunk legjobb kereskedesi ill. befektetesi lehetosegerol beszelunk.
Kb. 10-15 napon belul ujabb csucsra (42000$) fole megy az arfolyam legalabbis az en modeljeim szerint...es meg mindig jobb most beszallni mielott egyre tobb ember szamara valik vilagossa ez. Vagy mielott a wallstreetbets-es spekik szamara is vilagossa valik.
Michael Saylor szerda-csutortokon tart 2 napos prezentaciot az usaban levo cegeknek hogyan tudjak az amcsi cegel penzugyi megtakaritasaikat ill. annak 1 reszet BTC-be torvenyesen fektetni a jelenlegi szabalyoknak megfeleloen. Nem mondom h az osszes ceg aki reszt vesz ezen az oszes keszpenz allomanyat holnaptol BTC-be fogja fektetni, de van 1 olyan erzesem h kb.4-6het elteltevel jelentosen megnohet a vasarloi oldal a BTC-n.
Konzervativan majus-oktober kozott 80k-120k-s arfolyamot tudok elkepzelni; extrem jo (corporate FOMO esetben) akar 250ezer USD-os arfolyamot is elkepzelhetonek tartok, bar erre jelenleg kevesebb mint 30% eselyt latok.
Mindenkinek sok sikert a piacon!
hellforceone 2021. 02. 01. 14:46
Előzmény: #35909  pitcairn2
#35910
De talán megérte várnod olyan sokáig az ezüst pozijaidban végre ;o) - és ezt most nem szarkasztikusan gondolom.
pitcairn2 2021. 02. 01. 14:43
Előzmény: #35898  Boole
#35909

mindenki tudja, hogy ez az egész egy csalárd kaszinó:)
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 02. 01. 14:40
Előzmény: #35901  bankos
#35908
Van egy mini pakk, mivel nem lottózom, ez az én szelvényem. Szépen épül a charton a háromszög (ék?), 2.4 környékére mutat a célár. Kis túllövéssel lehet számolni, 3 körül el lehet adni, nyári fagyi pénz megvan
Boole 2021. 02. 01. 14:28
Előzmény: #35906  pomperj
#35907
Mit tiltanál pontosan? Mi az álláspontod?
pomperj
pomperj 2021. 02. 01. 14:16
Előzmény: #35900  Törölt felhasználó
#35906
1)A robinhood mostanra nem-klasszikus, de  EFT nagysagrendu, tozsdemanipulator lett.
Az megszunt brokerhaznak lenni.
Eleve sem annak indult, kezdettol sem kert penzt a tranzakciokert, ahogy egy brokernek kell.
Az egesz uzleti modellje a "tozsdei front-runner" mufaja.
.
Masodpercenkent feldolgozza a bejovo megbizasokat, es csoportositva eladja hedgefundoknak, akik front-run mufajban elore lekaszaljak a profit lehetoseget. Mire a robinhood ugyfel tranzakcioja beerkezik a tozsdei computerbe, mar keson erkezett. Eleg 1 ezred masodpercet keslelteni. A hedgefunf HFT computere mar leskalpolta elotte a profitot.
Az mar erdektelen, hogy valojaban tizezred-masodpercenkent, total-automatikusan, tiszta highfreqvency uzemmodban megy az egesz. Es  robinhood az ezredmasodperc kesleltetesert es az atadasert kapja a hedgefund-tol a penzt.
Es mire a kicsik raugranak, ok mar le is kaszaltak, es ket kezzel adjak nekik tovabb a felpumpalt aru, de mar kipukkadt buborekot. Ezert van tele a chart nagy gap-up resekkel, es persze foleg nyitasban. Mire a kislegenyek megjonnek, mar el is ment a profit.  A hedgefund computere gyorsabb.
.
2)Nincs mas megoldas, ezt be kell tiltani. 
Kulonben nyilt csalassorozat elozhet meg minden tranzakciot.
valojaban eppen a kicsik vedelmeben kellene azonnal tiltani.
DE, meg lennek lepve, ha elotte valaki nagyok nem keresnek magukat degeszre.
Boole 2021. 02. 01. 14:10
Előzmény: #35903  kozi723
#35905
ZOM szerintem olyan 2 USD-t érhet legkésőbb március-augusztusra. Kivéve, ha valami váratlan nagy esés lesz.
pomperj
pomperj 2021. 02. 01. 13:55
Előzmény: #35889  noble
#35904
Norbi, helyes eszrevetel.
Ha klasszikus szamozassal probalod.
De a commodity/deviza  mufajban nagyon gyakori a leading diagonal.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210201v00vro2b7.jpeg
Ha elfogadod Leading Diagonalnak, es akkor nincs ez a problema.
kozi723
kozi723 2021. 02. 01. 13:49
Előzmény: #35901  bankos
#35903
Nekem van egy pici kizárólag spekulatív céllal. Hogy 1 fölé megy-e nem tudom, de én pont 1-es bekerrel vagyok. Egyébként nem kergetek hiú ábrándokat és nem elvárás a részemről 4-5 usd pár hónapon belül, úgyhogy ha csak 1,5 usd-ig jut 1 év alatt akkor sem fogok szomorkodni. Ha a reddites csapat pedig mégis rátalál és megtépi, akkor az már csak ajándék :)) (én tartom türelmesen)
mkbr220 2021. 02. 01. 13:41
Előzmény: #35899  kozi723
#35902
Nem lehet, hogy pont ez a hurrá-optimizmus és short-vadászat kombó lesz a veszte a piacnak, mert egy esés/pánik hatása így még nagyobb lehet?
Nem vagyok világvége váró, ugyanakkor elgondolkodnék az autózáson ha kiszerelnék a féket a kocsimból pl súlycsökkentés jeligével vmi reddit fórum tanácsára...
bankos
bankos 2021. 02. 01. 13:39
Előzmény: #35899  kozi723
#35901
ZOM megy ma 1 dolcsi fölé?  Van valakinek? 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek