Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 01. 11. 19:05
#1760
Jézusban a hívő ember nem a csodák miatt hisz és nem is azért mert meg halt érte.
A csodák a hitetleneknek kellenek,hogy hitelesebb legyen amit mondasz a hívő anélkül is tudja,hogy amit hall az Istentől való.Jézus,történelmi korában is voltak hívők akiknek volt személyes kapcsolata Istennel,ők pontosan tudták,hogy ki Jézus és követték,és voltak olyanok akik azért követték mert lenyűgözte őket az ember aki képes csodákra és voltak olyanok is akik azért követték,mert azt mondták nekik más emberek,hogy ő Jézus a megváltó,nem nem azért követték mert az Atya jelentette ezt ki nekik.És amikor véresen megkorbácsolva,tömegek gúnyolódása közepette vitte a keresztet mérhetetlen  lelki és testi gyötrelmek közepette vajon kik voltak azok akik még mindig a messiást látták benne?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 01. 11. 17:57
Előzmény: #1751  szarvasvadasz
#1759
"A fejlett számomra nem csak és nem is elsősorban technológiai értelemben jelent fejlettet, de ma mindkettőben előrelépés szükséges a valódi fejlődéshez." Nagy igazság... ++++++++++++++++++++
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 01. 11. 17:56
Előzmény: #1750  sanka
#1758
Nem csak szimplán rossz döntéseket hoztak, hanem szinte bizonyos, hogy halvány lila fogalmuk sem volt arról, hogy a reaktortérben ún. reaktormérgek keletkeztek, különösen Xe-135. Sarkítva azt lehet mondani, hogy a ruszkik megfizették annak az árát, hogy nem csak Manhattan-projektjük nem volt ("lopták" az atomtitkot), de még csak olyan képzéseket sem indítottak, mint ami a jenkiknek rendelkezésükre állt. (Nota bene: 3 mile island-nél senki sem halt meg, és ott is az volt a baj, hogy más területen voltak képzettek a mérnökök, de ők legalább ismerték a Xe-135 meg a többi neutronelnyelő tulajdonságait, stb. A jenkik 3m.i.-ben amúgy atomtengeralattjárók reaktoraihoz voltak szokva, épp csak teljesen más design a kettő, de még a teljesítmény is kb. 2 nagyságrenddel eltér...) Az oroszok cs.-ban kb. mindent elkeféltek, amit el lehetett, és az sem véletlen, hogy a legolcsóbb, leg"fapadosabb" grafitmoderátoros RBMK "robbant". Persze nem úgy, mint egy atombomba, ezt sokan félreértik, de most nem ez a lényeg, a H2 robbanást is komolyan kell venni, ha radiaktív elemeket juttat a légkörbe...
flyati 2021. 01. 11. 16:42
Előzmény: #1756  offshort
#1757
Találtam 2 Jézust  :):):)    https://www.youtube.com/watch?v=oZFC4VK8Pis
offshort
offshort 2021. 01. 11. 16:17
Előzmény: #1749  flyati
#1756
jez us élt, él, és élni fog! 
Copperfield csak kisinas, még vizen se tud járni!
vízből tud bort csinálni? .... na ugye! :)
Törölt felhasználó 2021. 01. 11. 15:40
Előzmény: #1753  offshort
#1755
nehogy más legyen az oltásban
offshort
offshort 2021. 01. 11. 14:47
Előzmény: #1752  sasa44
#1754
"A koronavírusos Böjte Csabának Kásler Miklós intézte el a magyarországi gyógykezelést"
---------------------------------------------------  
https://24.hu/belfold/2021/01/07/bojte-csaba-koronavirus-kasler-miklos/?fbclid=IwAR3ObLThmGLQ3kcJLiBDxt-Xd_Vn_9T04B4ADzeKcamSRbaaqbW4eX0fGDw   
 
offshort
offshort 2021. 01. 11. 14:42
Előzmény: #1752  sasa44
#1753
"Sajtóértesülések szerint a Vatikán 10 ezer adag oltóanyagot rendelt.
Oltásban részesülnek a Vatikánban dolgozó egyháziak is, elsőként azok, akik az előrehaladott életkoruk miatt veszélyeztetett kategóriába tartozónak számítanak."  
https://magyarnarancs.hu/katasztrofa/a-vatikanban-is-megkezdodik-az-oltasi-kampany-234783?fbclid=IwAR0OURt1xsRkcQriRHvwIx6wPoWSLbMUr0qX2BrKn4DjVithc73kBbYsROI   
sasa44 2021. 01. 11. 11:44
Előzmény: #1747  krida
#1752
Gondolom a COVID-ot is isten teremtette. Miért is? Az emberek meg elrontják az alkotását a védőoltással. Vagy a védőoltást is isten teremtette? Most akkor mi van?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 01. 11. 11:33
Előzmény: #1750  sanka
#1751

"...az univerzumban sem fogunk hip-hop új élhető bolygót találni. Ez a sors, a fejlődés pusztítással jár, egyelőre. Csernobilban azért kellett az ott dolgozók rossz döntései is, na meg az akkori államigazgatás is..."
 
Szerintem az élet szerteszét jelen van az univerzumban, csak mi még fejletlen faj vagyunk - de fejlődőképes. A fejlett számomra nem csak és nem is elsősorban technológiai értelemben jelent fejlettet, de ma mindkettőben előrelépés szükséges a valódi fejlődéshez.
 
Ehhez kapcsolódóan megnéztem a hétvégén az idén megjelent lenti dokumentumfilmet. Azoknak ajánlom, akiktől a "nem vagyunk egyedül" gondolata idegen, de nyitottak az új dolgokra, kinyílhat tőle egy eddig bezárt ajtó, ami új kérdéseket indukál.
 
Számomra nincs benne áttörő erejű újdonság, de kétség kívül erénye a filmnek, hogy áttekintő jelleggel egy csokorba gyűjti az elmúlt jó hetven év ismert és kevésbé ismert eseteit jó minőségű képi anyaggal és hitelesnek tekinthető dokumentumokkal, megszólaltatva az érintett civil és hivatalos szervek kiemelt szereplőit is. Érdemes bekapcsolni a feliratozást, olykor visszatekerést igényelhet egy-egy beemelt dokumentum, párbeszéd vagy jelenet (pl. 1:14:30 környékén).
 
Aztán a végén ki-ki az általa ismertnek vélt univerzum megfelelő polcára teszi a látottakat/hallottakat.
 
The Phenomenon
sanka 2021. 01. 11. 08:15
Előzmény: #1745  Törölt felhasználó
#1750
Én sem gondolom, hogy az emberi lét végtelen, talán nincs már ezer vagy száz sem és sajnos, az univerzumban sem fogunk hip-hop új élhető bolygót találni. Ez a sors, a fejlődés pusztítással jár, egyelőre. Csernobilban azért kellett az ott dolgozók rossz döntései is, na meg az akkori államigazgatás is.
flyati 2021. 01. 11. 02:10
Előzmény: #1735  offshort
#1749
Szerintem Jézus csodatételeit  elhiszik .:)
 De akkor   mi a helyzet  Copperfield Dáviddal  és Danny Bleuval  ?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 01. 10. 20:59
Előzmény: #1743  Törölt felhasználó
#1748

Te a reklámot, én a könyvet látom benne, nekem ez nem probléma. Akkor rosszul érzékeled, ami a "beszippantást" illeti - egyszerűen érdekel a jövőnk és a helyem benne.
 
"Az általunk ismert emberi világnak úgysincs már sok hátra" - ebben egyetértünk, egy jobb világ jön.
krida
krida 2021. 01. 10. 19:42
Előzmény: #1743  Törölt felhasználó
#1747
A COVID éppen abban segített a mai embernek, hogy megértse: amit a Jelenések könyve ír a végidőkről, az valóság. A legszomorúbb az, amikor az ember az ilyen intő jelek ellenére is a homokba dugja a fejét, ragaszkodik hitetlenségéhez, istentagadásához, és sajnos ezért mondja a Jelenések könyve: "káromolták a menny Istenét, és nem tértek meg cselekedeteikből".
"...a többi ember pedig, akiket nem öltek meg ezek a csapások, nem tértek meg kezük alkotásaitól,  hanem imádták az ördögöket és a bálványokat, amelyeket aranyból és ezüstből, rézből, kőből meg fából készítettek, és amelyek sem látni, sem hallani, sem járni nem tudnak, és nem tértek meg gyilkosságaikból, varázslásaikból, paráználkodásaikból, és a lopásaikból sem!"
Az ember hajlamos olyan isteneket keresni magának, amelyek nem léteznek, az ember kreatív, és hamar kitalál ilyeneket, s utána felháborodik, ha valaki megkérdőjelezi a butaságokat :) Jézus keresztje viszont ott ragyog mindenek fölött, utat mutat, életet és reményt ad.
-viszont: "Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt; aki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt."- mondja Jézus, és ez így igaz, a halállal befejeződik a földi élet, és Őelé áll mindenki, aki itt nem vállalja fel Őt, sőt megtagadja, azt bizony Ő is meg fogja tagadni ama napon.
Törölt felhasználó 2021. 01. 10. 17:42
Előzmény: #1728  Törölt felhasználó
#1746
Törölt felhasználó 2021. 01. 10. 17:11
Előzmény: #1744  sanka
#1745
Tanultam annó egy kis automatikát (szabályozás- és vezérléstan)... a prof-ok a kurzus alatt alaposan elmagyarázták, hogy mi és hogyan történt Csernobilban... nos, a világ jelenleg ugyanazon a döntési pályán mozog, mint akkor és ott... nem véletlen, hogy a "covid19" névre hallgató moderátorrudakat ilyen gyorsan és ilyen mélyre kellett leengedni a reaktív zónába... 
sanka 2021. 01. 10. 16:40
Előzmény: #1743  Törölt felhasználó
#1744
"Az általunk ismert emberi világnak úgysincs már sok hátra... 1-2-x évtized ide vagy oda semmit sem számít..."
Mi lesz szerinted?
Törölt felhasználó 2021. 01. 10. 16:32
Előzmény: #1742  szarvasvadasz
#1743
HVG reklám??...:)... (oszt' nem megsértődni ám!)...;)
 
Érzékelem, hogy téged (máris) beszippantott vagy (éppen) beszippantani készül a posztmodern tudományvallásnak ez a legújabb szektája... nincs ezzel semmi baj.
 
Az általunk ismert emberi világnak úgysincs már sok hátra... 1-2-x évtized ide vagy oda semmit sem számít...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 01. 10. 16:08
#1742
Jó kis könyv. A képen és alatta a mesterséges intelligencia és a kapcsolódó területek jelenkori kutatóinak névsora.
 
Élet 3.0 - Embernek lenni a mesterséges intelligencia korában
 
"...Ez volt hát az Ómega-csoport meséje. A könyv további része egy másik mese - amelyet még senki sem írt meg: jövőnk a mesterséges intelligenciával. Milyennek szeretnénk látni? Kialakulhat-e olyasmi, ami akár távolról is hasonlít az Omega történetére, és ha igen, valóban ezt szeretnénk? Félretéve a spekulációkat az emberfeletti Ml-ről: hogyan kellene kezdődnie a történetünknek?  Hogyan hasson az MI a munka világára, a törvényekre vagy a fegyverekre az elkövetkező évtizedben? Még távolabbra tekintve: hogyan írnánk meg a befejezést? Ez a mese valóban kozmikus méreteket ölt, mivel nem kevesebbről szól, mint az élet sorsáról univerzumunkban..."
Törölt felhasználó 2021. 01. 10. 15:51
Előzmény: #1737  badsector1
#1741
mindig a "nézőpont" a lényeges: 
 
"... A fejsze pedig immár a fák gyökerére vettetett. Azért minden fa, a mely jó gyümölcsöt nem terem, kivágattatik és tűzre vettetik. .."

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek