Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 2024. 04. 17. 09:41
Előzmény: #220037  N0MAD
#220040
Igen. Ugyanis mar sok helyen falun annyi az ingatlan, mint becs elovarosaiban. Es mondjuk burgenlandba az ingazas siman havi 200-250e ft amortizacioval, es ott azert jellemző a minimalber (1450eur) valamint eleg keves a munkahely. Becs pedig mas fizetesi szint.
Mar sokan inkabb kikoltoznek, ha nincs ingatlanjuk, mert jobban megeri berelni akar venni kint, mint h ingazz es vegyel moi ingatlant. 
sztiv 2024. 04. 17. 09:39
Előzmény: #220019  Pistike12
#220039

Tessék egy pár:
https://ingatlan.com/33516410
https://ingatlan.com/33923329
https://ingatlan.com/33388331
Előregisztrációban kapott egyedi árajánlatokat nem fogok linkelni, de ott is messze van a nm ár az általad említett 1.5 milliótól...
Pistike12 2024. 04. 17. 09:36
Előzmény: #220033  FR73
#220038
Ebbol is latszik, hogy nincs oko okozati osszefugges a minoseg es ar között...
Lehet csodalkozni meg meg nem erteni - sztem is fos a 9- de megis draga. 
Ahogy irtam regebben a keleti orszagok is qva dragak ingatlan teren a fizukhoz kepest - boven nyugati felett - es, megis romhalmaz fosok. Lasd moszkva kinai varosok stb. 
De ez volt itt a cel, a kelethez kozeledes, a nagyerdemu ezt kerte es meg is kapta. 
Draga a lakhatas, draga az auto draga az elelmiszer=csorok vagyunk. 
270 ev megujulas az ingatlanoknal, 16 ev atlageletkor a kocsiknal. Piros paradicsom. 
Csak azt nem ertem tovabbra sem, hogy a topik nagy resze abban hisz h csorosodunk, es jol latja, de nem veszi eszre, hogy az ingatlanaremelkedes epp a csorosodasunk jele. Aki azt hiszi h megall, az vszinu abban hisz hogy jobb lesz:) 
N0MAD 2024. 04. 17. 09:32
Előzmény: #220035  Pistike12
#220037
Azok a győr melletti ingatlanok alighanem az ausztriába ingazás bázisai, biztos szarok a fizetések így?
N0MAD 2024. 04. 17. 09:30
Előzmény: #220030  Pistike12
#220036
Nem pisti. Többségébn még mindig nem kötvény hanem befalapok meg részvények.N+1szer elmondtam hogy az állampapír csak a “hátha szükség lesz rá” mennyiségben.A többi tbsz. Engedd már el ezt a nem kapható maszlagot.
 
“ csucson kiszalltal es mas eszkozosztalyba fektettel, de ennek ZERO hatasa van az ingatlanpiacra es az arakra. ”
No shit sherlock, nem én egyedül mozgattam az ingatlanpiacot? Sokkoltál.
Pistike12 2024. 04. 17. 09:29
Előzmény: #220032  mr_bob
#220035
A hirdetesi arakbol. Mibol masbol ha nincs prompt adatbazis? Nem eladott? Ahhoz kepest a lementett hirdeteseim nagy resze eladasra kerult. Testverem is venni akart a 13ban lakast es amit kinezett kisoportek.
Jo allapot= ujszeru nem kell ralocsolni azonnal 100e/nmert.
Jo lokacio= van munkahely infrstruktura, nem a vilag vege. Ami letezik szamomra= budapest. A videki lufik nem jo lokaciok. Erdekes modon arrol nem nagyon szolnak a hitek h a videki fizuk beka segge alatt a pestihez képest ahogy az elerheto munkahelyek szama es minosege valamint a szolgaltatasok is. Ennek ellenere qva dragak a videki ingatlanok. 
Tudok gyor melletti telepulesrol, ahol az ingatlanok 14 ota  8-10xtek...
N0MAD 2024. 04. 17. 09:27
Előzmény: #220033  FR73
#220034
Úgyvan. És a semmi kellős közepe ha tömegközlekedést is nézünk, de ráckevére ki lehet jutni átszállás nélkül ha kényelmetlenül is, lassan is, és nyáron nyolcvan fokos fülkékben is. Viszont egymás nyakában levő házakkal.
FR73 2024. 04. 17. 09:04
Előzmény: #220018  Pistike12
#220033
Alkalomadtán havonta egyszer végig szoktam autózni a 9. ker Vágóhíd utcán, az árak alapján ez ma Budapest egyik legelitebb környéke. Hát mit mondjak? Biztos én ülök fordítva a lovon, de az egy felhájpolt igazi lepra környék továbbra is, nem lehet semmit sem szépíteni rajta, a sz@r attól még sz@r marad, hogy sztaniolba próbáljuk csomagolni.
Ehhez képest egy békási Duna közeli 4 emeletes panel már igazi luxus lokáció.
mr_bob
mr_bob 2024. 04. 17. 08:59
Előzmény: #220028  Pistike12
#220032
mit jelent az, hogy jó állapotú, jó lokációjú lakás? hány százaléka ez a magyar ingatlanpiacnak? 1-2-3%? illetve a nem stagnálást miből veszed észre? a nem eladott hirdetési árakból? máshonnan nem igazán, mert a ksh majdnem egy év késéssel publikál, szóval nem sok fogalmunk lehet mi történt 2023-ban.
Xis24 2024. 04. 17. 08:52
Előzmény: #220017  slash
#220031
Ősi földtúró nemzetségből származom. A tenyerem nem kérges de már érzem, hogy hív a föld 😃 
Pistike12 2024. 04. 17. 08:44
Előzmény: #220029  N0MAD
#220030
Orulok hogy megint a kotveneidrol beszelsz, amit mar nem lehet venni:)
Azert az sem artana, ha egy ingatlan ár topikban az ingatlan árakról lenne szo jellemzően, mert az bar egy jo dontes volt h a csucson kiszalltal es mas eszkozosztalyba fektettel, de ennek ZERO hatasa van az ingatlanpiacra es az arakra. 
Es nem, nem lehetne euroban szamolni erdemben mert itthon vagyunk. A realban valo szamolas sem az igazi teljes mertekben, mert ha valaki realarcsokkenesbe hisz, annak kimondotan elonyos hitelre vasarolni, mert rogziti a lakas nominal arat, es a tartozasnak csokken a realerteke. 
N0MAD 2024. 04. 17. 08:27
Előzmény: #220026  Pistike12
#220029
Ez de unalmas.
Szóval újszerűről beszéltél viszont ezt az ÚJ árakkal véled igazolni?
Nem tetszett elfelejteni hogy mi meg REÁL csökkenést vagy lecsorgást emlegettünk? 
De tudod mit? Térjünk vissza rá pár év múlva,  jópár éves trendekről még kicsit korai vitatkozni. Én 22 nyarán megtettem a tétemet, eladtam minden befektetésit, nem vettem újat, meglátjuk jól döntöttem e. Nem fogom tudni letagadni. Megmondtam hol van a pénzem túlnyomó része, milyen arányban, publikusak a hozamok.
Egyelőre nem érzem hogy vesztésre állnék, de valahogy azt hiszem most sincs igazam, meg a jövőben sem lesz, mert te megmondtad.
Lehetne hogy a jövőben az előző éves statisztikák alapján naugyézzunk és ne havi hírverések alapján, valamint reálban számoljunk (esetleg euróban) mert a forint kicsit kevéssé sarokpont?
És ne olyanokat  hogy az x éve vett lakások ha ma lenne új építésű, akkor….. meg ne a tervezőasztalon vett lakások árait hasonlítsuk a beköltözhető újéhoz, ilyesmi.
Köszönöm.
Pistike12 2024. 04. 17. 08:21
Előzmény: #220023  mr_bob
#220028
Neztel egyebkent jo allapotu jo lokacioju lakast? Nem igazan veszem eszre hogy stagnalna... Nagyon nem.
A 13 keruletben ujszeru 60+os n+2es 80mtol van, de inkabb 90mtol.... Tavaly 89mra volt 80nmes n+3as ujszerure viszont ajanlatom. 
Az n+2esek 70m alatt kezdodtek.. 
Pistike12 2024. 04. 17. 08:07
Előzmény: #220025  J0hnnyEnglish
#220027
Ebben a topikban csokkenesrol volt szo es hogy nem szabad venni ingatlant...ev elejen volt par modositas h stagnalas stb... 
Ezt a raketat meg munisintol kerdezd. Bar lehet ebben tevedtem, mert ez az arnovekedes nominalisan egy vasarlonak mar mar raketa... Nagyon magas ez a bazis... 
110m egy 60nmes a 9ben. Tavaly ev elejen lehetett kapni boven 80m alatt. 
Pistike12 2024. 04. 17. 08:04
Előzmény: #220024  N0MAD
#220026
Kepzeld, ha tevedek mondom... 
Egesz vegig jo lokacioju uj vagy ujszerurol irtam. 
Biztos en vagyok a hibas, hogy minden teny itt sok emberrel szembe jon... 
Kognitiv disszonancia? 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 17. 08:04
Előzmény: #220022  Pistike12
#220025

Az inflációs csúcs, a munkanélküliség és gazdasági lassulás alapján szerintem a többség stagnálásról beszélt és esetleg jobb alkupozíciókról.
Nekem rohadt mindegy hidd el, azt viszont te nem érted meg miért nem látunk bele rakétát a kövi időszakba.
N0MAD 2024. 04. 17. 07:59
Előzmény: #220022  Pistike12
#220024
Te, amúgy te életedben mondtál olyat hogy “nem volt igazam”?
És valahogy elfelejtetted megpendíteni hogy a “lakás” kifejezés az nem csak z újépítésűeket jelenti. Tudom értsük bele.
Kiváncsi vagyok bármilyen statisztikában nem találnál e olyan pontot hogy a tököm utcai arany szélkakasos sárga tetejű házakban levő harmadik emelet négyes számú lakásai (a lépcsőtől jobbra) drágábbak lettek mint tavaly voltak. (Felújítás után)
mr_bob
mr_bob 2024. 04. 17. 07:56
Előzmény: #220022  Pistike12
#220023
nem emlékszem armageddonra és 1et fizetsz 2őt kapsz akcióra. inkább az éveken át tartó döglődés, vergődés volt a konszenzus, ami reálban lassú lecsorgás. az eladósodottak segge be van védve a kormány által, ezért hatalmas ár csökkenés nem lesz. úgy tűnik, hogy az emelkedéshez szükséges kiszámítható reálbér emelkedés és szuper alacsony kamatkörnyezet még várat magára, mert beragadni látszik az infláció itthon 6-8% között (2024-re). az újépítésű természetesen más terep, ott a külföldi kezek mélyebbre tudnak nyúlni a zsebben, viszont nem az a pár ezer lakás eladási ára fogja meghatározni egy közel 10 milliós ország ingatlanpiacát. attól, hogy a porsche emel idén 30%-ot, ami a lakosság elhanyagolható részét érinti, az átlag ember nem fogja tudni 30%-al drágábban eladni a 10 éves használt opelt, mert nincs aki kifizeti, teljesen más a vevő profilja.
Pistike12 2024. 04. 17. 07:38
Előzmény: #220021  J0hnnyEnglish
#220022
Olvasgass vissza, hogy le voltam hülyezve, mert itt armageddon lesz arcsokkenes, TILOS venni, mert 1et fizet 2ot kapsz akcio lesz szinte... 
Most meg mar csak egy gyenge cinizmusra futja:) 
Meg nem olvastambl senkitol, hogy" beneztem, baromsagokat irtam stb"... 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 17. 07:30
Előzmény: #220018  Pistike12
#220021
Micsoda zseni vagy, hogy te előre szóltál :) már csak az a kérdés ki, mit és hol vásárol össze ilyen nm áron. Lehet egyébként, nyugodtan, csak valamiért az ilyen társasházakban mindig a drogbárók, stricik, zsarolók is felszaporodnak.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek