Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nudli
Nudli 2023. 07. 13. 20:01
Előzmény: #200970  J0hnnyEnglish
#200980
Amugy haver mindta aki 3 hazat felepitett, hogy  hazat nem lehetbefejezni csak abbahagyni
mr_bob
mr_bob 2023. 07. 13. 14:23
Előzmény: #200975  Törölt felhasználó
#200979
ha hajlandó és képes a pályaelhagyásra, ahogyan azt ehe írta
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 07. 13. 14:15
Előzmény: #200975  Törölt felhasználó
#200978
Igen, csak ez nem úgy megy, hogy nélkülözni és mániásan spórolni kell érte. El kell döntenie az embernek az irányt, a fontos célokat 10 évente rangsorolni. Igen a ragsorolás közben lehet lemondás bizonyos dolgokról, vagy többlet munka. Vannak akik mániásan hasonlítgatják magukat a másikhoz, ez is nagy baj, és mai világ még csak ráerősít. Hasonlóan vagyok ár irigykedéssel...
Nudli
Nudli 2023. 07. 13. 14:15
Előzmény: #200975  Törölt felhasználó
#200977
Igen ez fontos mondás. Ezt irtam le. De iszonyat munka energia és tudásvágy kell hozzá. 
Nudli
Nudli 2023. 07. 13. 14:14
Előzmény: #200972  EURHUF_goes_to_haven
#200976
"Kevesekben van meg az akik nem fogadják el a kártya leosztást amit az élet adadobott nekik és változtatni akarnak. "
ezt irtam. Igen te bátor voltál, ment el a pénzed nem pánik volt hanem tudtad lesz egy pont ahol változik, csináltál egy ravasz tervet.  Igen a WEB-en ott van az alexandriai könyvtár a népek bölcsessége, fiatalként mit nem adtam volna ezért.. a NET 80%a szemét.. de az én nyolcvan százalékom nem a másik ember 80%a tehát..ez a kollektiv bölcsesség. 
Életrevalóság és tudás, ha alkalmazott akarsz lenni akkor piacképes tudás és nyelv-nyelvek.  Most divak kinaiul tanulni..f..ság.. minden kinai jól beszél angolul elég ha megtanulsz pár udvarias nyelvi formát és viselkedési formát, ismered a szokásaikat és a kölcsönös tisztelet.  Angol a világnyelv a világ eszperantója.
Én azt látom külföld indulásnak jó (ha másra nem arra mindenképp erösitsd a nyelvet és ha nem próbálod meg akkor egész életedben bánnád) de egyrészt mindig is auslander leszel elsö generációsként, másrészt itthol ismered a viszonylatokat ez  a gyökered, itt érzed a rezdüléseket.   
Ráadásul nem változik amit mondtam, be van korlátozva az életpálya, 25évesen láthatöd az életed 65éves korodig..láthatod az ivét. Egyébként ez sokakat kielégit, miért ne, 4kor kiesik a kezedböl a ceruza a cég gondja nem a tiéd ha igérnek többet elmész? Ez igy helyes hiszen pénzért  adod bérbe a tudásod és munkaerőd.  A vállalkozás a kutya vacsorája, benne a lehetoségekkel és a bukással. 
Törölt felhasználó 2023. 07. 13. 13:59
Előzmény: #200971  Nudli
#200975
fejben dől el minden közhelyes de igaz. Aki akar az 1-2 szintel feljebb tud lepni a kasztok közt ha elég elszánt és kitartó 
Nudli
Nudli 2023. 07. 13. 13:58
Előzmény: #200970  J0hnnyEnglish
#200974
Igen, állandó versenyben vannak, ott a virtuális világ és kellenek a jelvények a csetreszek mert anélkül senki vagy. Olyanok mint a béka felfújják magukat nagyobbnak látszódjanak. 
Nincs rosszabb mint amikor lesajnál a szomszéd és beáll az udvarra egy új suzuki "terepjáróval" , nekik ez trauma. 
Pedig nem minden kell hanem az elég. A legtöbben ha elérik az álmaikat akkor is csalódnak ha nem akkor még inkább. Eléri és rájön nem az övé hanem a kiskegyedben olvasta vagy a neten látta. 
Már látok biztató jeleket, viszik gyereket a természetbe, egy alap jólét már elfogadható nekik és ha tudnak spórolnak, tartják a kapcsolatokat, sütögetnek...próbálnak élni.  
Törölt felhasználó 2023. 07. 13. 13:56
Előzmény: #200968  z0li23
#200973
mostanában nem igazán vagyok szomjas 🤣
szvsz 7 életre eleget  benyomtam már, jó a  csapviz is
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 13. 13:56
Előzmény: #200971  Nudli
#200972
Ez eléggé beskatujáz ~mindenkit. De én szerencsés voltam örököltem is, dolgoztam Ausztriában is, tudtam tanulni is, otthon is viszonylag jobb munkám volt, és most hogy kijöttem sikerült igazán nagy léptékekben pénzügyi értelemben előre lépnem, úgy hogy fizetek egy albérletet és egy hitelt. Ha csak ennyit sikerül elérnem, hogy a hitel ki lesz ütve, és esetleg haza költözök akkor is jobb helyzetben leszek mint aki 0 ról indult. (korábbi példa aki nyugdíjjas évig fizeti a hitelt)  Ez az elveszélt 5-10 évet... hogy is mondjam persze értem, én is feléltem minden megtakarításom mikor kijöttem (fizikailag a fizetést vártam az utolsó héten), de kiszámoltam és tudtam, hogy működni fog. Azóta vettem (használt)autót, és egy részt már elő is törlesztettem... 2,5 év alatt. 
Persze annak aki nem tud szakmában elhelyezkedni nyelvtudás vagy más miatt, ott ez változhat. De az, hogy NINCS a társadalomban kitörési lehetőség... pont akkor mikor otthon is youtube on kersztül is rengeteg tudás hozzáférhető, szerintem erősen szűklátókörű. Nagyon sokat tud, aki akar tenni azért, hogy a munkaerőpiacon , nem csak a magyaron értékesebb legyen. Lassan úgy látom, hogy 1-2 jól használható nyelv tudása többet ér mint egy bsc diploma . (persze a 2 együtt sok ajtót megnyit, ahol minimum elvárást komolyan veszik), de már maga a nyelv is megsokszorozza a fizetési potenciált. 
És akkor még a JÓ szakmunkásokról EV-kről beszélek nem is beszéltünk. Nem könnyű élet, önmanagelni kell, de ha tényleg jó az ember akkor a munkájának meg tudja kérni az árát bőségessen otthon is, középvezetői fizetés sem elérhetetlen ha valaki ügyes és jól managelni magát.
Nudli
Nudli 2023. 07. 13. 13:45
Előzmény: #200951  EURHUF_goes_to_haven
#200971
A kialakult társadalmakban sehol nincs lehetöséged csak úgy kitörni. 
Magyarországon 1990óta volt 3 ilyen idöszak.
Kialakult társadalomban a végzettséged az életkorod a beosztásod látatlanban kiadja azt a metszési pontot ahol tartasz, milyen autód, lakásod van hova jársz nyaralni milyen kertvásosi részen laksz.
igy van kialakitva a társadalom, tanulsz dolgozol adózól és nyalhatsz, kapod a számodra kitalált játékszereket. 
Megnézheted usában vagy eu legtöbb országában fiataloknak ott van a tanulmányi hitel és a lakástörlesztés vagy lakásbérlet, ott annyira nem divat többlet munkát vállalni a gyerek miatt. 18év felett legyen önálló.
Nem berzenkednek mert a fiatalon befektetett nélkülözés és energia adja a késöbbi jólét értékét.
Witness: Egyre több egyetemista küzd a túlélésért Franciaországban | Euronews 
Kevesekben van meg az akik nem fogadják el a kártya leosztást amit az élet adadobott nekik és változtatni akarnak. Új lapot kérnek. Komoly bátorság mert ha elveszitesz 5-10 évet akkor ennyivel lemaradsz a többietöl. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 07. 13. 13:43
Előzmény: #200967  Törölt felhasználó
#200970
A probléma az, hogy az átlag nem gazdasági szemléletű. Direkt nem használom a sodródás szót, mert mindenkit visz a víz, csak valakit leránt az örvény. Nem egy olyan gyerekes családot hallok, ahol majdnem kész a kacsalábon forgó ház, viszont térkő kert, konyhabútor, a fasztudja mi soha nem ér véget. Emiatt nem megy el nyaralni, a gyerekeivel sem, program nincs, el van a homokozóban meg a tv előtt a gyerek. Nekem erről van egy elég határozott véleményem ( részben átéltem), nem a csillivilli nyaralás a lényeg, de, hogy sokaknak egy kurva sátrazás, vagy fürdés nem fér bele, és az együtt töltött tartalmas idő sokkal fontosabb, minthogy mekkora házam van... Ez most látványosan megszaporodott körülöttem. Nyilván mindenki azon spórol amin tud, nekem a lakhatással kapcsolatban is megváltozott a véleményem, vagyis itt is sokan többet akarnak mutatni. Én ezzel úgy vagyok, hogy inkább kevesebbet ( nem vagyok igénytelen), de a tartalmas és normális élet fontosabb.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 13. 13:21
Előzmény: #200967  Törölt felhasználó
#200969
Ez a kis kerestűekre igaz elsősorban aki most is megél, csak a megtakarítási képessége csökkent őróluk volt szó, hogy arra jobban oda kell figyelni. De ők pont rendelkeznek megtakarítással. Akinek csak annyi van ami a hó végén megvarad az kényszerpályán mozog, nem tudja eldönteni , hogy megtakarít e vagy nem , max azt hogy eszik e... luxus kiadás kizárva, stb... 
z0li23
z0li23 2023. 07. 13. 13:20
Előzmény: #200967  Törölt felhasználó
#200968
Így van, amikor szomjas vagy akkor más késő kutat ásni. 
Törölt felhasználó 2023. 07. 13. 12:22
Előzmény: #200953  HPPapa
#200967
szerintem meg nem most, hanem eddig kellett volna inkább tartalekolni.Sporolni akkor kell amikor van miből nem amikor a nehéz idők eljöttek.Total anticiklikus gazdasági szemléletű lettem itt, hála az elmúlt sok év forum olvasgatasnak és a nálam jóval okosabbak hasznos tanacsainak
HerrLudwig 2023. 07. 13. 12:21
Előzmény: #200965  HPPapa
#200966
Maradnak a tihamerok meg ncseedek. Nekik jó ez a szint.
HPPapa 2023. 07. 13. 12:15
Előzmény: #200960  Freszelés
#200965
K-Európa sorsa hosszútávon sajnos ez lesz. Elvándorlás, elnéptelenedés és többek között a legfényesebb elmék mennek el.
Évtizedek óta tartó trend, amit ki tudja, hogy lehetne megfordítani.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 13. 12:03
Előzmény: #200963  Second Wave
#200964
Ha jól értem azt mondod klikkvadász--> Igen az.
A másik, hogy beragat, ezt mondjuk annyira nem gondolnám mert végső esetben tudja törni a PMÁP ot viszonylag rövid idő / bukó alatt így az addig megszerzett hozamát rontja, de szerintem minuszba nehezzen tud menni. Logikus, hogy kamatjóváírás után, hogyha feltöri -1% al számolva is még jobban jön ki egy azonnali előtörlesztéssel, feltételezve, hogy a visszaváltási feltételek nem változnak, de amennyire tudom futó szerződéseket nem lehet módosítani, vagy minimum az azonnali eredeti feltételek melletti visszaváltást fel kell ajánlani.
Second Wave 2023. 07. 13. 11:49
Előzmény: #200945  EURHUF_goes_to_haven
#200963
Fura, hogy a visszaváltási marzs változásának alacsony kockázatát a hvg a MÁP+-szal próbálja indokolni. Azzal a papírral, aminek a visszaváltási feltételei a kiáramlás megkezdésekor romlottak.
Mindemellett ezt a mondat elég érdekesre sikeredett, vajon mit akart üzenni a költő?
  
"a múltbeli tények is azt mutatják, hogy az állam egy erősebb eladási hullám esetén sem nyúl a futamidő vége előtti eladási lehetőség korlátozásához: a MÁP+ (korábbi népszerűsége csúcsán „szuperállampapír”) több ezer milliárd forint értékben került értékesítésre a lakosság részéről, amikor a megugró infláció miatt a 4,95%-os éves kamat már nem volt vonzó"
 
Mondjuk egy promóciós célú contentben nem annyira gáz, itt az a lényeg, hogy a hirdetés körül legyenek szavakká öszeálló betűk a hirdetés felett és alatt a megfelelő arányban elhelyezve, hogy szakszerűnek nézzen ki, és a kereső is azt higgye, a cikk emberi olvasásra készült.
Végső soron csak annyi a kockázat, hogy a user beragad a jelzáloggal biztosított hitelébe. De az már nem a hirdetési felület tulajdonosának és a hitelközvetítőnek a baja...
ehe
ehe 2023. 07. 13. 11:36
Előzmény: #200959  ehe
#200962
*hitel nyakig és/vagy vállalkozás és/vagy pályaelhagyás
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 13. 11:34
Előzmény: #200959  ehe
#200961
Ja ok akkor ebben egyet értünk. Nem mondom, hogy nem lehetett kihasználni a konjunktúrát, de inkább az alacsony hitelek amik valóban segített, CSOK utána felverte az árakat. 
Az általam leírt tervet pedig épp én valósítom meg, mivel otthoni fizetésből nem tudnám így törleszteni a hitelem... 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók