Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 05. 24. 21:00
Törölt hozzászólás
#119040
tihamer
tihamer 2021. 05. 24. 20:51
Előzmény: #119034  HerrLudwig
#119039
Ismét súlytalan hozzászólás Lajos részéről.
Zoom1
Zoom1 2021. 05. 24. 20:51
Előzmény: #119034  HerrLudwig
#119038
Melyik kettőt érdemes elolvasni?
Törölt felhasználó 2021. 05. 24. 20:49
Törölt hozzászólás
#119037
Törölt felhasználó 2021. 05. 24. 20:35
Törölt hozzászólás
#119036
greenman76
greenman76 2021. 05. 24. 20:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#119035
Ha a házban lévő lakások nagy része kiadott, annak azért az a hátránya, hogy  nincs igazán "gazdája",
senki sem törődik igazán a környezetével!
Én legalábbis sokszor ezt láttam a belvárosban....
HerrLudwig 2021. 05. 24. 20:23
Előzmény: #119013  infin
#119034
Az ingatlan tényleg nem "egy darab papír", de az, hogy te annak a tulajdonosa vagy, az ugyanúgy csak egy darab papír (egy bejegyzés a földhivatalban), mint amikor egy cégnek vagy a tulajdonosa. Szóval így nézve a részvény sem egy darab papír, hiszen részesedés egy vállalatban, aminek meg nyilván vannak eszközei (akár ingatlanai is).
A te analógiáddal minden csak egy darab papír, a munkaszerződésed, a bankszámlaszerződésed, sőt, a pénz, ami a tárcádban van, az is csak egy darab papír.
Az ingatlannal foglalkozás mindenkinek macera, csak páran lusták 1-2 könyvet elolvasni a részvényekről, ezért inkább szivatják magukat vele és előadják - például itt a fórumon -, hogy ez igazából nekik jó.
Zoom1
Zoom1 2021. 05. 24. 20:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#119033
Te tudod... szerintem ha egy ingatlannál több a lehetőség, az mindenképp megfontolandó. Ha van rá keret, megér egy kis plusz pénzt, a lokáció pedig méginkább.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 05. 24. 19:49
#119032
Stagflációhoz tartozó, aki éppen nem olvasta a cikket:
https://cdn.portfolio.hu/articles/images-o/n/y/e/nyersanyagokkk-454758.png
Törölt felhasználó 2021. 05. 24. 19:46
Törölt hozzászólás
#119031
infin 2021. 05. 24. 19:38
Előzmény: #118951  J0hnnyEnglish
#119030
Ez a nézet pár évtizede még tényleg így volt. De azóta egyre kevésbé igaz. Sokan elválnak és újraházasodnak, sokan meg csak bőven 30 után házasodnak először (sok ilyen példát tudok). Sokan csak későn vállalnak így gyereket is. Az alkalmazkodóképességet pedig lehet fejleszteni, nem kell passzívan beletörődni, ha úgy érzi az ember, hogy csökkenni kezdett. Egyetértek azzal, hogy jó társsal jobban megy az élet és ennek része lehet az is, hogy sikeresebb is lesz az ember, bár szerintem ebben nem mindenkinek van egyformán szüksége egy élettárs támogatására.
Zoom1
Zoom1 2021. 05. 24. 19:33
Előzmény: #119009  tihamer
#119029
Ha rövid ideig, így alakul azt nehéz kihasználni, ha csak nem tuti az infó.
Tavaly tettem át euróról  forint számlára, amikor megugrott, de átszámítva csak 354-55 körül jött ki... Persze, ha lett volna revolutom, akkor lehetett volna fogni rajta. 
infin 2021. 05. 24. 19:29
Előzmény: #119027  unidentified user
#119028
És hova vándorolnának ki tömegesen? Mennyi ember az ami már elég tömegesnek számít szerinted?
unidentified user 2021. 05. 24. 19:25
Előzmény: #119001  J0hnnyEnglish
#119027

"Egyelőre továbbra is tartom, hogy idén nyárig vidék/ családi ház nagykiszálló van, 1 év múlva már bukó!"
A részleges home office nagyon úgy tűnik, hogy végleg velünk marad, heti 2 nap bejárás pedig Pest megyén túlra is kitágítja a kört. Persze erre Magyarországon még rátett egy lapáttal a falusi CSOK és a babaváró.
Ami itt izgalmas, és az egyik legnagyobb veszélynek érzem, az a tömeges kivándorlás 2022-2023-ban. A magasan képzett, jól kereső rétegben egyfajta csodavárást látok, hogy ha győz az ellenzék, akkor megszűnik a nem haveri nyereséges cégek vegzálása. Kérdem én: miért szűnne meg? Most ki tiltakozik ellene? Az átlag Józsi bácsi inkább még örül is, hogy kurucosan kiszorítjuk a multikat, és szittya magyar kézbe kerül a nyereség (kerülne, ha az új tulajdonosi kör működtetni tudná). Szóval ebben semmiféle javulást nem várok, ha maradnak a mostaniak, akkor nyilván folyatódik a fosztogatás, ha meg visszajön az előző garnitúra, akkor megdörzsölik a tenyerüket, hogy 2010-2022 között lebontották a fékeket-ellensúlyokat, és könnyebb dolguk lesz a harácsolásban.
Ha ez a magasan képzett, nyelveket beszélő réteg itt maradt részében is tudatosul, akkor minden eddiginél nagyobb kivándorlási hullám jön, ami nagyobb csapás lesz az ingatlanpiacra, mint a 2012-2013 körüli, amikor többségében szakmunkások és piacképtelen diplomások mentek ki mosogatni.
infin 2021. 05. 24. 19:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#119026
Értem. Szerintem is teljesen valid, ha valamiért úgy döntesz hogy inkább tanulsz, mint pénzt keresel. Nekem magánéletben volt érzelmi döntés, szóval így bonyolultabb helyzet volt számomra (de azóta ugye már rendbe tettem minden ilyet)
Törölt felhasználó 2021. 05. 24. 19:21
Törölt hozzászólás
#119025
infin 2021. 05. 24. 19:20
Előzmény: #119018  Benzedrine
#119024

Az tény, hogy most nem 2018 van, ez igaz:) (bár ez nem cáfolja amit írtam). Ha euróban van, az valszeg tényleg nem lesz gond:) lehet, hogy a máp+ sem, majd kiderül.
Törölt felhasználó 2021. 05. 24. 19:19
Törölt hozzászólás
#119023
infin 2021. 05. 24. 19:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#119022

Érdekes az elemzésed:) Azt pedig tényleg csak te tudod megmondani, hogy megbánod-e valaha ezt a vételt. De nem "ér" utólag a később beszerzett plusz információk birtokában meggondolni magunkat vagy azért mert később változott valami, úgyhogy sztem nem érdemes utólag megbánni semmit, ha csak ezen múlna:)) Én eddigi életemben nagyon ritkán bántam meg bármit utólag, ha mégis, annak mindig érzelmi oka volt de ott is mindig dolgoztam rajta, hogy tegyek valamit, hogy helyrehozzam a dolgot úgyhogy ilyen téren minden rendben most. Egy kezemen könnyen meg tudom számolni h hányszor fordult ez elő velem
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 24. 19:16
Előzmény: #119018  Benzedrine
#119021
" mindenkinek más oka van rá, nekem pl az, hogy nem tudok dönteni."
"Ha a fele pénzed euróban, fele máp+ban van, nem fog kevesebbet érni a magyar ingatlanpiacon a következő években."
***
Erről beszéltem. Te most nem azért vársz a vétellel mert 'nem éri meg' hanem azért mert nem tudod mit vegyél, azaz te jelenleg még nem vagy vevő, nem is mondasz le semmiről azzal hogy nem veszel mert még azt se tudod mit szeretnél... a fórumosok többségére ez nem igaz! Nagyon is tudják mit szeretnének, akarják is rohadtul csak hát ugye le kellene nyelni a békát amit az utóbbi évek rakétája okozott!!! Az árstagnálás nekik nem vígasz (bár nyilván jobb mint a további rakéta)!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek