Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 07. 02. 16:29
#77760

Nem hiszem, hogy a kormány a nemzetközi turizmust szívesen látná az idén. Budapesten az airbnb idénre felejtősnek tűnik.
https://index.hu/belfold/2020/07/02/koronavirus_merkely_bela_nyari_jarvanyhullam/
Moka-Miki 2020. 07. 02. 16:01
Törölt hozzászólás
#77759
Törölt felhasználó 2020. 07. 02. 15:41
Előzmény: #77756  2345678
#77758

Vidéken még ki akarják csavarni a zemberek kezéből a helikopterpénzt valóban a vállalkozók, de én a vidéki fizetésekkel nem tartom nagyon reálisnak, hogy fiatalok 25-30m-s új kégliket vegyenek. Ezeket a kicsit idősebb "befektetők" vehetik meg, akik további gyereket már nem akarnak, de azért felmarják az állami ingyen milliókat, hogy majd a bérlő fogja nekik a törlesztőt fizetni úgyis.
Csakhogy a fiatalok bérlés helyett vesznek kis hitellel egy kéglit indulásnak és eddig ők adták a bérlők jókora részét olyan településeken, ahol nincs főiskola és diák vagy valami nagy munkáltató.
Nem vagyok vidék szagértő, de ennek még lesz böjtje, hogy ugyan a vidéki fiatal kis pénzét nem a kápzsi lákáskiadó fogja zsebre vágni, cserébe meg beleugrasztják őket egy gyakorlatilag kényszerházasságba. Minél hamarabb annál jobb nekik állítólag és a gyerekgyártást is el kell kezdeni minél hamarabb, hiszen a hitel miatt muszáj nekik, különben kifutnak a pízbűl hamar.
Ráadásul a qrmány a nagy helikopterpénzt csak a gyerek gyártásra adja, ha már megvan a gyerek, akkor marad a családi adó meg a szokásos gyes, csp, autóvásárlási kedvezmény. Ez se kevés amúgy, de látható, hogy sokkal több pénzt adnak arra célra, hogy legyártsák a gyereket a magyar minta családok, mint utána arra célra, hogy akkor miből legyen a gyerek felnevelve. Azt már oldják meg a fiatalok maguk, akikr felmarták a pénzt és legyártották a gyereket.
Ez azért sem jó hír sokaknak, mert ha lesz is újabb "családvédelmi" akcióterv, annak a fő hangsúlya a gyerekgyártáson lesz, nem a felnevelésen.
nekem ez ugyanaz a recept, mint amikor már nagyon sok családot láttam szétmenni, mert addig volt öröm és bódogság, amíg a kéglit vették vagy építették és csinosították, aztán jött a hosszú 15-20 éves törlesztési szakasz, amikor meg a hitelt kellett kiköhögni minden hónapban és már nincs öröm és bódogság, mert nem marad pénz vásáni szíp dógokat csak az a rohadt törlesztő, hogy viszi. Aztán összevesznek ezen, aztán elválnak, ezt megszámolni nem tudom, hányszor láttam már.
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 02. 14:24
Előzmény: #77755  Zoom1
#77757
Most egy kicsit jobb a helyzet, de ha nyomtatják a pénzeket, akkor fordulhat a hajó...
2345678 2020. 07. 02. 14:23
Előzmény: #77745  macisajt
#77756
Így már értem ezt a nagy építkezési lázat. Valószínű,hogy CSOK-os lakások és  hamarosan gazdára is találnak.
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 02. 14:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#77755
Mert félsz a hiteltől, többen megírták, hogy van jó és rossz hitel. Az is kockázat, hogy mire összejön X pénzt az ingatlan ára már 2X lesz..
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 02. 14:10
Előzmény: #77752  fogpaszta
#77754
Szerintem is, senki nem foglalkozik ezzel.
producer1 2020. 07. 02. 13:31
Törölt hozzászólás
#77753
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 02. 13:26
Előzmény: #77750  kitsune
#77752
köszi.
-
bár nemigen látok különbséget a tapasztalat és az aktivitás között mindkettő azt nézi, hogy x idő alatt hány hozzászólásod volt..
-
de mindegy is :)
Alexander_Greybeard 2020. 07. 02. 13:26
Előzmény: #77732  Törölt felhasználó
#77751
Ikerház a legjobb befektetés, ha jó helyen jó telket sikerül szerezned. Sokkal többet keresel rajta, mint hasonló színvonalú családi házon. A vállálkozók/befektetők/vásárlók ott cseszik el, hogy nem mérik fel, mi a jó telek.
Ha például egy utcában hirtelen elfogy az összes üres telek, akkor az az utca nagyon rossz hely. Eddig miért nem építettek oda? Egy mánia tetőpontja kellett ahhoz, hogy már azt is jónak lássák.
Ennyi a megfejtés. 
kitsune
kitsune 2020. 07. 02. 13:23
Előzmény: #77749  fogpaszta
#77750
"A tapasztalati rang a hozzászólások számát és a regisztráció idejét veszi figyelembe.
Az aktivitási rang a hozzászólások sűrűségét vizsgálja egy adott időszak alatt.
A népszerűségi rang a hozzászólások felhasználói értékelése, illetve a moderációs események alapján készül."
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 02. 13:19
#77749
Abban tud valaki segíteni, hogy az mi alapján állítódik be, hogy kinek milyen a tapasztalata? 
-
A népszerűség és aktivítás még csak-csak mérhető, de a tapasztalat :)
Moka-Miki 2020. 07. 02. 13:17
Törölt hozzászólás
#77748
koba_k 2020. 07. 02. 13:01
Előzmény: #77745  macisajt
#77747
Budapesti vízfejet mindenképpen csökkenteni kell. Ennek egyik lépése a vidék fejlesztése. Ami nagyon sok idő, de megfog térülni.  
Törölt felhasználó 2020. 07. 02. 12:06
Törölt hozzászólás
#77746
macisajt 2020. 07. 02. 11:59
Előzmény: #77743  2345678
#77745

Most realizálódik a vidéki CSOK meg Babaváró hatása.
Aki szerződést köt 3 gyerekre nem 30-40 nm-es pesti panel vagy tégla lakásokban képzeli el a jövőjét.
Meg amúgy is most  vidéket akarják jobban fejleszteni, Bp. most fekete bárány.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 02. 11:43
Előzmény: #77741  Törölt felhasználó
#77744
Ez most egy olyan helyzet mint amikor nagy csapkodás megy föl és le a tőzsdéken. Van aki higgadt és várja a csodát ( ő hírdet 25 Mft-ért ) és ő kivár van aki be van szarva a helyzet miatt ( és/ vagy vmi miatt gyorsan el kell adnia ) és jócskán alámegy az eddigi áraknak.
-
De majd konszolálódik a helyzet és nem lesznek ekkora kilengések sztem.
2345678 2020. 07. 02. 11:41
Előzmény: #77740  Törölt felhasználó
#77743
Vidéki megyeszékhelyen  autóból nézem,hogy szinte minden  telken építkeznek (ikerház, 4 lakásos társasház stb.). Szintén tanácstalan vagyok: lesz ezekre kereslet ?
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 02. 11:37
Előzmény: #77740  Törölt felhasználó
#77742
Igen, azért ez a mostani helyzet meg fogja nehezíteni vagy másszóval meg fogja nyújtani azt az időt amíg értékesíteni tudják majd.
-
Gondolom úgy vannak vele, hogy ehhez értenek, ez bejött nekik a múltban emiatt ezt csinálják. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 02. 11:31
Előzmény: #77739  fogpaszta
#77741
Az az egy van. A hét elején még volt ugyanarra a lakásra vagy 5-6 hirdetés, ma már csak a DH van, gondolom, kizárólagosan csinálják. Néztem, áprilisban volt először 19,9, az gyorsan lekerült. Aztán még egy 19,9, az is gyorsan elment. Volt egy felújított 20,9 is, az volt eddig a legjobb deal, az is elment. Most 18,9 az alja.
Azért írom, mert ez tipikus kezdő lakás vagy normális piacon egy kiadható lakás. A konkrét lakás állapota szerintem nem alkalmas arra, hogy egy picit is normális bérlőnek kiadják. Pl nincs benne vízóra, nem valami igényes és józan paraszeszű az eladója, de eladó ennyiért.
A vicc, hogy ugyanilyet hasonló állapotban hidetnek 25,7-ért is. Na az tiszta idő és pénzpocsékolás, annyiért hirdetgetni és várni a nagy csodát.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek