Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 07. 03. 10:10
Előzmény: #77817  ehhminek
#77820
Ez az őszig tartó haladék a kéménybélelésre honnan jön?
CyrusTheGreat 2020. 07. 03. 09:59
Előzmény: #77815  Törölt felhasználó
#77819
Meglepődnél, mennyien mennek az OTP-hez hitelért. Eleve az új projektek jó részét az OTP finanszírozza.
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 03. 09:59
Előzmény: #77809  JeGeMeLOV
#77818
Nekem ezt írta múltkor:
Tegnapi nappal egyre több banktól kapom azt az infót, hogy elfogadják s külföldi munkaviszonyt május végétől.
Amire picit még számolni kell, hogy az ingatlan értékét lehet hogy picit alul becsülik, vagy jól becsülik de max csak 70% ig engedik finanszírozni, vagyis a legjobb ha van egy kb 30% kos önerő!
ehhminek 2020. 07. 03. 09:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#77817
Az Izabella utcainál esélyes, hogy nincs bélelve a kémény, őszig van végső haladék. Két kémény látszik, de lehet, hogy több van, az még kb fél-1 milla, és a fűtés sincs korszerűsítve.  
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 03. 09:57
Előzmény: #77815  Törölt felhasználó
#77816
Nem véletlenül van az a mondás, hogy aki OTP-nél bankol, sikeres ember nem lehet 
Törölt felhasználó 2020. 07. 03. 09:50
Előzmény: #77811  CyrusTheGreat
#77815

"OTP már biztosan nem fogadja el a külföldi jövedelmet:"
A hitelközvetítőmnél a listán se voltak fent, mert csak a top5 ajánlatot listázták :)
Poénból megkérdeztem tőle, hogy mit ajánl az OTP? Elkezdett vörösödni, hogy hát nem nézett utána, de ha azt akarom, akkor utána néz.
Mondtam neki, hagyja a fenébe, azért jöttem, hogy map+ alatti kamattal kapjak szabad felhasználásút, csak poénból kérdeztem :)
Aztán mégis megnézte utána és mondta, hogy sajnálja de sokkal magasabb kamatra lenne az OTP-nál. Úgy látszik nem esett le neki, hogy én ezt tudtam, csak poénból kérdeztem, hogy oldjam a feszültséget, meg semmi buzulás, az nuku :)
Törölt felhasználó 2020. 07. 03. 09:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#77814
Feltételezem, hogy nem klasszikus munkavállaló vagy. Ha klasszikus kisvállalkozó vagy, akkor saját céged van, amit aztán mindegyik bank másképp fogad el. Ráadásul ezt ki se írják a weboldalra, de a jó hitelközvetítő tudni fogja, hogy hol nincs egyáltalán esélyed pl kata vállalkozással.
Törölt felhasználó 2020. 07. 03. 09:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#77813

Meg kellesz nézni a pontos ajánlatot :) Sokat nyaralunk Miskolc környékén mert az egyik legszebb táj az országban a hegyeivel és a változatosságával, ott mindenki kelleszezik.
A hitelközvetítők díjait a bank fizeti ténylegesen, persze a te törlesztőidből, de te ugyanazt a kamatot kapod egyébként, mintha szerződnél a bankkal. Ilyen formában igaz az állítás, hogy nem kerül neked többe a hitel, ha közvetítőn keresztül megy.
Van viszont pár egyedi kedvezmény, ha közvetítőn keresztül veszed fel, nekem pl ingyenes lesz egy előtörlesztés 5 év után, meg egyéb apróságok még.
Én amennyire tudom 20m feletti hiteleknél lehet egyébként a banktól egyedi kedvezményeket is kérni, kedvezőbb kamatot, de valóban nem mindegyik hitelközvetítő megy ennek utána.
A másik előny, hogy egyszer találkoztam a hitelközvetítővel, ott mondjuk több órát voltam, de minden pappert kitöltöttünk és utána meg kétszer kellett a bankfiókba bemennem, közben értékbecslő meg közjegyző és ennyi.
Nem vagyok egy könnyű eset általában a szolgáltatóknak, de a hitelközvetítőt én csak ajánlani tudom. Határozottan kevesebb időm ment el a hitelre így.
Persze az akcióknak nézz utána, mert például nejem nyithatott volna úgy is számlát, hogy az én ajánlásomra és akkor kaptam volna valamennyi pénzt érte. Nem nagy összeg, de tényleg csak lehajolni kellett volna érte. Nem néztem utána az éppen futó akciókcióknak a banknál.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 03. 09:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#77812
Én annyit tudok, hogy amikor én vettem fel hitelt akkor a Hitelnet.hu oldal amit kiadott legolcsóbb hitelt ( UniCredit banknál ) azt maga a bank csak 1-2 ezer Ft-al drágábban tudta adni.
-
Úgy, hogy Full minden kedvezmény be volt állítva.
-
Aztán rá pár év múlva vettem fel újra, akkor ugyanez játszódott le.
-
Azt mondta a bankos nő, hogy 100%, hogy nem tud igaz lenni amit a közvetítő oldal ígér mert végső soron akkor is neki kell rögzíteni a rendszerben és az nem is engedi más paraméterekkel.
-
Mivel mindkét esetben csak 1-2 ezer Ft-rol volt szó mentem közvetlenül a bankba.
CyrusTheGreat 2020. 07. 03. 09:30
Előzmény: #77809  JeGeMeLOV
#77811

OTP már biztosan nem fogadja el a külföldi jövedelmet:
https://www.otpbank.hu/portal/hu/4QGc8IofS76ACg1tElRfXg.html
Meg kell nézni a többi bankot is, szerintem már a közepes bankoknál is ez a módi.
CyrusTheGreat 2020. 07. 03. 09:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#77810
Nézd meg, hogy milyen ajánlatokat hoznak és menj fel a bank weblapjára. Egyáltalán nem kizárt, hogy jó ajánlatot hoznak, de ha mondjuk jó kapcsolatban állsz a bankoddal, kicsit kilógsz a mass retail szegmensből (premium vagy valamelyik másik felső szegmens), akkor azért nem lehetetlen a bankodtól neked sem jó feltételeket kiharcolni. A hitelközvetítők inkább abban jobbak, hogy hajlamosabbak a hitelbírálat részleteiről információt megosztani, mire figyelj, mi szerepeljen pontosan a kérelmen, milyen igazolások legyenek, stb. Ezeken a soft információkon kívül azért olyan sok mindent nem remélnék tőlük, de egy beszélgetést megérhet szerintem.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 03. 09:26
Előzmény: #77808  Zoom1
#77809
Olvastam ebben a topicban, hogy külföldi fizetésre már nem adnak a magyar bankok hitelt, mert rizikós lett minden a covid miatt. Ez igaz? 
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 03. 09:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#77808
Személye válogatja, össze kell hasonlítani, amit hoz, és amit Te tudsz intézni. Néha az is számít, ha valahol van kapcsolata, és tudja gyorsítani az ügyintézést. Nekem a Bp Banknál egy hónap alatt átment 2 hitel is, szerintem ott jól jött. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 03. 08:59
Törölt hozzászólás
#77807
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 03. 08:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#77806
Nekem már megvolt a reggeli 3 kv. 
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 03. 08:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#77805
Utóbbi krt-on belül van, ott a lokáció is sokat számít.
Törölt felhasználó 2020. 07. 03. 08:34
Törölt hozzászólás
#77804
CyrusTheGreat 2020. 07. 03. 08:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#77803
A 22-es azonosito mar lassan harom eves, az mar a mania volt, nem csoda, hogy ilyen aron azota is hirdeti.
Törölt felhasználó 2020. 07. 03. 08:17
Törölt hozzászólás
#77802
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 03. 07:53
Előzmény: #77794  fogpaszta
#77801
Bp- én is azt látom, hogy egyre többen keresnek albérletet, de legtöbbször csak 1 hónap kaucióval, ami eléggé ingatag. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek