Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 16:40
Törölt hozzászólás
#68700
berlini
berlini 2020. 04. 20. 16:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#68699
Ha alaposan olvasnád (és értelmeznéd az MNB lakossági eladósodottsági csili vili grafikonokat, akkor érszrevehetnéd, hogy a lakossági összhitelállomány norminálisan igaz hogy elérte a 2008 előtti állományt, de a lakossági jövedelmi szinvonallal összehasonlitva annak a szintnek csak fele. 
(Ha tényleg olvastad volna az MNB statisztikáit, akkor tudnád, hogy a hitelszerződésdarabszám pedig a fele a 12 évvel ezelőttinek.)
A hitelszerkezete teljesen más. Akkor a rulettszintűen kockázatos devizahitel volt túlnyomórészben, (ingatlanhitelezésben szinte csak az) és lámpással kellett keresni a több évre lefixált kamatú hiteleket.
Októberben nem jöttek semmilyen szinű nyilak az ingatlanár csökkenésről, hacsaknem az itteni beirásokat nem veszed mérvadónak. (Ne vedd.)
Kiadásra annak érte meg, aki tudta, hogy a MÁP+ -on nem lesz reálhozam. És azt is tudta, hogy az ingatlanok Budapesten hosszú évek átlagában nagy valószinűséggel reálértéktartók lesznek, (azaz több éves átlagolásban az árszinvonal emelkedés legalább a hivatalos inflációt hozza. És ezek után a kiadás hozama csak hab a tortán.)
Az hogy a járvány okoz -e tényleges árcsökkenést, azt senki nem tudja még. Egyenlőre befagyott a piac és az itteni várakozásokkal ellentétben nem látni a beszakadást. Ha az be is jön mondjuk 10-15% erejéig, akkor amilyen gyorsan az bekövetkezik ugyanolyan gyorsan vissza is pattan. Eddig is dézsából öntöték a piacokra a pénzt. Ami most jön az ehhez képest szunami lesz. Aminek hatására minden ami kp, vagy ahhoz hasonló likvid , pénzeszköz, az reálértékében a következő 1-2 évben feleződik. Kiváncsi vagyok, hogy ha valaki ma pánikszerűen megszabadul egy 40 milliós ingatlantól Budapesten, az tud-e majd 2 év múlva (MÁP+ kamatostul) egy ugyanilyen lakást ugyanott venni. Tippem szerint nem. Legfeljebb egy 10 millás hitelfelvétellel. 
Jó üzlet lesz.
tihamer
tihamer 2020. 04. 20. 16:25
Előzmény: #68173  impudent
#68698
"Neked és tihamérnek úgy látum 2 alternatíva létezik a szociálizmus vagy Orvbán."
Ez téves!
Én a kapitalizmust támogatom!
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 16:07
Törölt hozzászólás
#68697
Zoom1
Zoom1 2020. 04. 20. 15:03
Előzmény: #68686  Portfoliooo
#68696
A végével a sorkatonasággal nem értek egyet, szerintem teljesen felesleges. Arra jó, hogy kiveszik a fiatalt a munkából, szerintem semmi értelme nem volt. Fegyelemre tanít, akkor inkább tegyék kötelezővé a sportolást a fiataloknak. 
Saját ipart kellene fejleszteni, és nem sportcsarnokokat (de lehet, hogy arra nem kapunk pénzt az Eu-tól). Akkor voltam utoljára sportcsarnokban, amikor sportoltam, kb 20 évvel ezelőtt. Akkor fogok max legközelebb menni, ha lesz gyerekem és sportolni fog. Nem csak ennek a kormánynak a bűne, hogy itt tart az ország, hanem sorozatos rossz döntésekkel jutott ide. Pl a vízlépcső, amit félig megépítettek, vagy a rengeteg gyár, amit privatizáltak.
https://www.youtube.com/watch?v=H72yZgrWbxU
Zoom1
Zoom1 2020. 04. 20. 14:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#68695
Most művészet lesz eladni ingatlant. Tavaly nyár elején kellett volna eladni, aki erre ráérzett az jól járhat. Igen, 2-3 hónapot lehet látni előre, addig jó eséllyel csökkenni fognak az árak, de hogy hosszabb távon mi lesz az lutri. Szerintem olyan, mintha bemennél egy kaszinóba, és valamelyik színt megjátszod.
Zoom1
Zoom1 2020. 04. 20. 14:36
Előzmény: #68682  PBoborjan
#68694
Adó, de hívhatnák füstadónak is. Az áfát miért kell fizetni, ha a fizetésből már fizetünk adót? 
Zoom1
Zoom1 2020. 04. 20. 14:25
Előzmény: #68626  impudent
#68693
Ezt nem értem, hogy miért mondod, kifejtenéd? Szerintem az, hogy a fizetés 2/3-át adókban kifizetjük, úgy hogy mellette mindent fizetnie kell,és külön gondoskodni mindenről, ez sokkal igazságtalanabbnak tartom. Az, hogy a képviselők fizetése nincs a bértáblához kötve, azaz maguknak szépen megszavazzák mindig, míg az ország fele minimálbért keres hivatalosan (vagy minimálisan az felett, mert Bp csak az ország negyede) , azt pedig nem emelik érdemben, ezek  szerintem sokkal igazságtalanabbak. 
Placi82 2020. 04. 20. 12:52
Előzmény: #68639  sakal83
#68692
Nem akarok, keretlen tanacsot osztogatni, es elnézést elore ishogy beleszolok, de ha van faktorcegnel ismerosod akkor le lehet roviditeni a 3 eves tervet a kalaszi ügyben, mert celiranyosam tudod megkinalni az eladot egy altalad szimpatikus árral. Erted hogy mire gondolok? 
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 11:52
Törölt hozzászólás
#68691
johai 2020. 04. 20. 09:31
Előzmény: #68689  johai
#68690
Arrol mar nem is beszelve hogy negativ kamatu kotvenyekkel bajos a jarulekfizetes.
At kell alakitani az egesz rendszert.
johai 2020. 04. 20. 09:27
Előzmény: #68682  PBoborjan
#68689
Manyupra emlekszel biztos!
Arra hivatkoztak a megszuntetesenel hogy nagyon rosszul jar aki marad.
Ennyit az ongondoskodasrol,illetve erdekes lenne kovetni a pinz nyomat 2015 elejeig,amikor is sec perc alatt eltunt ez is,ja nem is hiszen ez esetben a penz valaki mas zsebebe vandorolt.
Forex,sfr speka.
CyrusTheGreat 2020. 04. 20. 09:16
Előzmény: #68687  impudent
#68688
Eleve Max Weberrel és a protestáns etikával kapcsolatban csak óvatosan járjon el az ember. 
impudent 2020. 04. 20. 08:18
Előzmény: #68683  PBoborjan
#68687
Szerény személyemben tisztelhetsz valakit aki nem hulye tehat ilyen tanacsokat ne ádj Nékem
Portfoliooo 2020. 04. 20. 05:08
Előzmény: #68680  Zoom1
#68686
En ezt nezem eppen: demografia:  https://www.youtube.com/watch?v=Av-cuR2N-zg
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 03:59
Törölt hozzászólás
#68685
Zoom1
Zoom1 2020. 04. 20. 01:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#68684
Elkéstél már vele. 
PBoborjan
PBoborjan 2020. 04. 20. 01:17
Előzmény: #68661  impudent
#68683

Ingyen tanács. Olvasgass Max Webert.
.A protestáns etika és a kapitalizmus szelleme
A szegénység nem erény. Az egy nyavaja amitől szabadulni kell.
PBoborjan
PBoborjan 2020. 04. 20. 01:11
Előzmény: #68680  Zoom1
#68682

Értem én, csak akkor mire fel vonnak le járulékot? Ha úgysem kapok érdemi ellentételezést érette?
PBoborjan
PBoborjan 2020. 04. 20. 01:09
Előzmény: #68647  Törölt felhasználó
#68681

Igazság szerint a múlt nemzedék mit hagyott ránk 89-90-bern? Egy roncs gazdaságot, egy roncs társadalmat, fülig eladósítva. Elvesztették a hidegháborút. Mindenki ártatlan egyénileg, de a vesztesek szívnak.
Ehhez képest végigbulizták  a legvidámabb barakkot, hitelből, mi meg fizessünk. Egy frászt. Menekül is mindenki külföldre. Perspektivikus, nem mondom.
A Fidesz eddig jó csinálta, a körülmények és az erőltetett béremelések miatt megúszta nominális nyugdíjcsökkentést. Kvázi elkezdtük (átmenetileg, mert a demográfia visszanyal) kinőni  a problémát.
Most a gyurcsányi útra léptek, ebben a szarömlésben belátták egyetlen masszív hátországuk az agymosott nyuggerek, kapnak is 13. havit. Végjáték, finálé. S nem , nem lesz utána jobb, csak rosszabb. Evvan, öveket feszesre húzni, puff jön.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek