Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2020. 04. 16. 15:32
Előzmény: #67999  Sarpac
#68000
Igen, a turizmus, vendéglátás nehezebben foga talpra állni, mert még évekig óvatosabbak lesznek az emberek, amíg teljesen ki nem kopik a friss félelemérzet.
Sarpac
Sarpac 2020. 04. 16. 15:29
Előzmény: #67987  elemerorsos
#67999
Nem fog visszatérni! Ez sajnos mentálisan is beleég az emberekbe! Hiába nyitnak vissza mindent a szolgáltató szektor az ami alapvetően meghatározta az elmúlt években a budapesti ingatlanárakat. Egyrészt brutális lesz a forgalomnövekedés, mert vidékről is majd kisbuszokkal autóval fogják hurcibálni a gyerekeket is iskolába és mindenki aki teheti ingázni fog. A másik az elszálló infláció is keményen vissza fog ütni mivel az ingatlan úgymond nem szerepel a kosárban, így a a kosár árainak emelkedése az ingatlanra negatívan fog hatni (kell a kajára miegyébre a pénz).
CyrusTheGreat 2020. 04. 16. 15:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#67998
Azt azért hozzátenném, hogy a cikk alapján 10 éve működik, folyamatosan építkeztek, jó munkát végeztek (szakmai elismerések, hírverés, stb) - és mindez egy hónap alatt fejreáll... Azért ez a két tény egymás mellett eléggé rosszul néz ki.
Más kérdés, hogy egyetértek a kormány programjával kapcsolatos nézetével.
elemerorsos 2020. 04. 16. 15:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#67997
"szelelő ablakú 100+ éves "korszerű" szigeteletlen lakásokban lakni" - egyszer megnéznéd valamelyik klasszikus házban levő felújított lakásomat, lehet néznél nagyokat... azzal nyitunk hogy összes lakáshatároló falon körbe hangszigetelés, olyan külső nyílászárók, hogy ha 1 méterrel előtte menne el egy traktor, abból se hallanál semmit, stb...
elemerorsos 2020. 04. 16. 15:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#67996
Ezen tök fölöslegesen agyalunk, most már látszik, hogy a politikusok az első para és karantén után rájöttek, hogy egyrészt ez nem olyan durva vírus mint amire számítottak, másrészt a gazdaságban nagyobbak a károk, mint amit a vírus a fegyelmezettség mellett okoz, ezért a várttól gyorsabb újranyitás lesz.
teglaherceg 2020. 04. 16. 15:25
Törölt hozzászólás
#67995
CyrusTheGreat 2020. 04. 16. 15:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#67994
Ezt nem kétlem, nem is azt mondtam, hogy nincs hosszútávra kiadott lakás, egyszerűen csak azt, hogy alapvetően azért nem olyan zsíros buli pincérnek/szakácsnak/idegenvezetőnek lenni, hogy a belvárosi magasabb bérleti díjat fizessék - legalábbis saját és ismerősi körben én nem ezt láttam. Akik nálunk a házban bérlők, lényegében mindenki diplomás/irodai munkát végez (sokan eleve szívességi lakáshasználók vagy kedvezményes lakbért fizetnek, de ez már más kérdés). Ettől függetlenül természetesen még lehetséges, hogy pincérek laknak a Károly körúton, de azért szvsz nem ez a jellemző.
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 15:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#67993
Múltkor már linkelték, hogy leírta a csávó, akinek általában iszod a szavait, hogy mit tett az airbnb a belvárossal:
https://ingatlanmuhely.reblog.hu/ha-vege-a-bulinegyednek-akkor-vege-a-bulinak-is
teglaherceg 2020. 04. 16. 15:11
Törölt hozzászólás
#67992
CyrusTheGreat 2020. 04. 16. 15:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#67991
Az általad említett, szolgáltatói szektorban dolgozó emberek nem a belvárosban béreltek lakást az esetek döntő többségében, oda csak dolgozni jártak.
teglaherceg 2020. 04. 16. 15:08
Törölt hozzászólás
#67990
elemerorsos 2020. 04. 16. 15:07
Előzmény: #67988  Törölt felhasználó
#67989
Figyelj nekem tök mindegy, mibe kötsz bele, ha a bérlőknek tetszik.
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 15:04
Előzmény: #67986  elemerorsos
#67988

Igazad van, valószínűleg ha kacsát tartanék se érezné jól magát benne.
Nevezzük wellness-nek, ne uszodának, úgy nem kötök annyira bele.
Ja belmagasság is kb 0m(egyszer kétszer ráfanyalodtam, nem csak a levegőbe beszélek, igaz ez se ma volt már).
Biztos én vagyok megalomán, de számomra wellness értéke se volt, de ez gondolom már részben az én hibám is.
elemerorsos 2020. 04. 16. 15:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#67987
Erre írtam a félreárazást. Azért arra ne vegyél mérget, hogy ez sokáig így lesz. Lehet arra számítani, hogy a belvárosi dizájnlakások helyett XI kerületi panelt vesz ki valaki, de nem érdemes. A külsőbb részeken azért emelkedtek az árak az elmúlt években, mert a belvárosból egy csomóan kiszorultak. Ha visszamennének, akkor a külsőbb részeken teljesen összeomlana a piac, mint 2010-2014 között. De én nem erre számítok, a belvárosba vissza fog térni az élet a határnyitással.
elemerorsos 2020. 04. 16. 14:57
Előzmény: #67984  Törölt felhasználó
#67986
Kacsaúsztató? 23 méteres úszómedence. Egy lakóparkba szerinted mekkora kellene? Olimpiai medence?
teglaherceg 2020. 04. 16. 14:56
Törölt hozzászólás
#67985
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 14:53
Előzmény: #67979  elemerorsos
#67984
Uszoda, ne viccelj már, az egy kacsaúsztató.
A konditerem meg egy labirintus, full nyomasztó, erősen középszerű az egész.
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 14:52
Előzmény: #67978  lctlct
#67983
Háznál nagy eséllyel a fűtési időszakban vállalhatatlan lesz a levegő. Lesz egy szomszéd, akinek borzalmas kazánja van, vagy fene tudja mit dobál bele. Ezzel persze nem mernek semmit se kezdeni országunk dicső vezetői.
teglaherceg 2020. 04. 16. 14:52
Törölt hozzászólás
#67982
elemerorsos 2020. 04. 16. 14:52
Előzmény: #67978  lctlct
#67981
Azt nem, de mást igen. Ez ilyen, az meg olyan. Lakásban az strangokon keresztüli áthallás a gond, házban meg a szomszédok folyamatos tevékenysége, mert mindenki azt hiszi, hogy a házában azt csinál és akkor, amit akar. (Ezt amúgy nagyon kellene szabályozni, mint pl. Ausztriában...) Oldalakat tudnék írni csak saját történeteket családi házas övezetről...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek