Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 14:51
Előzmény: #67971  elemerorsos
#67980
És ezek még csak a zavaró hangok,nem beszéltünk még a műanyag zsákokban összegyűjtött sok xarrol ami csak úgy ontja a füstöt és a bűzt,beterítve akár egy egész utcát,volt olyan szomszédom,akinek nem volt egyszerűen szemete,mindent elégetett,szerintem még a döglött macskáit is amiből volt vagy 100 :)
elemerorsos 2020. 04. 16. 14:48
Előzmény: #67975  Törölt felhasználó
#67979
A Corvin sétányon a lakásárak 350 ezerről 1,2 millióra nőttek az elmúlt 10 évben. Van egy bérlői réteg, aki imádja, mert minden ott van 2 perces sétán belül. Éttermek, üzletek, mozi, uszoda, konditerem, szórakozóhely, stb. Nyilván aki az agglomerációban él az ezt nem érti, de a bérlők 99%-a ilyet keres, mint a Corvin, és 1% olyat, mint az agglo.
lctlct 2020. 04. 16. 14:48
Előzmény: #67971  elemerorsos
#67978
A lányom a városi tégla lakásban minden reggel fél hatkor kell ha akarja ha nem mert az alsó szomszéd akkor megy zuhanyozni...Azért a családi házban csak nem hallod ha a fürdőbe megy a szomszéd....
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 14:46
Előzmény: #67973  berlini
#67977
Én meg már említettem, hogy volt is szerencsém a nyolcban lakni éveket, csak hogy betájoljalak ez már a 2010-es évek eleje.
A 90-es években nem jártam arra, de a viola környékére még halványan emlékszem, hogy az milyen volt a 2000-es években, gondolom ez is hasonló volt, na nem mintha a 9 rehabjára mondhatnánk, hogy kész van, de nekem kicsit szimpibb, mint a nyóc.
Nem mondtam, hogy semmi nem történt ott, ettől függetlenül budai szemmel sajnos még mindig erősen vállalhatatlan a környék, hiába van ott néhány új ház, plusz egy sétányka.
Magasan került időközben a léc, ez van.
elemerorsos 2020. 04. 16. 14:45
Előzmény: #67972  Toniba
#67976
"Ezzel az 5% AFA-val sok vallalkozonak betettek. Nem lesz itt laksepites mindenkinek." - és ha csökken a kínálat, az szerinted hogy fog hatni az árakra? Vagy, szerinted azért csak egyes építkezésekre vezettek be 5%-os áfát, hogy az általános árcsökkenéshez vezessen?
--
"Nem fog megszunni a lakasberles csak mas zsebekbe fog menni a berleti dij." - eddig is adott ki lakást a Cordia, Metrodom is, nem volt ezzel semmi baj. A magánszeméllyel nem tudnak versenyezni hatékonyságban, túl drágán működnek. Ráadásul ha tényleg beesnek a bérleti díjak, ahogy várod (én nem), akkor miért is lesz jó nekik kiadni?
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 14:41
Előzmény: #67973  berlini
#67975
Corvin köz tényleg jó hely. Fényes nappal lehet tanulmányozni a Plaza hátsó bejáratától 50 m-re, ahogy egy narkós a kőpadon fekve egyszerre szarik, pisil és énekel is. 
További áremelkedést várok :-)
berlini
berlini 2020. 04. 16. 14:37
Előzmény: #67971  elemerorsos
#67974
Az én szomszédom itt a családi házam mellett olyan helyen dolgozik, ahol az egyutas palettákat ingyen megkapja. Minden szabadidejében (tehát hézvégén,) azt vágja motors fűrésszel több hónapon keresztül a szezon előtt.
berlini
berlini 2020. 04. 16. 14:34
Előzmény: #67967  Törölt felhasználó
#67973
Bocs, a kovász tényleg félrement!
A "szegény ember" együttérző megjegyzést arra kaptad, hogy szörnyülködtél a Corvin Közön.
Jártam már párszor arra és ami még fontosabb sokszor jártam arra a 90-es években.
Szerintem egy jól sikerült példa arra, hogy hogyan lehet egy teljesen lerongyolódott területből valamit csinálni.
Nem mondom, hogy mindenhova ilyet tessék, de az ott a helyén van.
Toniba 2020. 04. 16. 14:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#67972
Ugy latom neked eselyed sincs növeszteni.
Hidd el nekem aki allami tamogatassal epit berlakast annak meg fogja erni kiadni.
Nem fog megszunni a lakasberles csak mas zsebekbe fog menni a berleti dij.
Ezzel az 5% AFA-val sok vallalkozonak betettek. Nem lesz itt laksepites mindenkinek.
Ugyan ez lesz a lakaskiadassal is.
elemerorsos 2020. 04. 16. 14:31
Előzmény: #67968  Törölt felhasználó
#67971
Meg a benzinmotoros fűnyírók. Éltem én is családi házban, valaki tuti, hogy vagy füvet nyírt (nyilván benzinmotoros fűnyíróval), vagy flexelt. Mivel ezek jó messzire elhallatszanak, nem is kell, hogy a szomszéd csinálja, elég, ha 100m-es körzetben valaki, annak meg elég nagy az esélye, hogy valaki épp csinál valamit. Teljes csend ritkán van. Ha meg kifogsz például egy autószerelőt vagy asztalost a szomszédban, akkor teljesen lőttek a nyugalomnak.
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 14:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#67970
Miért, mi mit mondtunk?
Más szavakkal, ugyanezt.
Ja, mert neked nem tetszik a túlárazott/túlértékelt kifejezés.
Bár érdekes most mégis sikerült megint az érték szóhoz közelítened.
Én se mondtam, hogy akkora ökör, aki 40nm-t vesz 50 millióért a Balaton utcában, ha neki ez az érkezése.
Nekem más érkezésem van.
Valószínű a mostani lakásom se vettem volna meg a februári piaci árán, ezerszer inkább bérlek hasonlót.
johai 2020. 04. 16. 14:28
Előzmény: #67956  breezer88
#67969
Házak ára korant sem nőtt annyit mint a belváros,vagy a panel.
Igaz fel kell újítani az elérhető árukat,de nagy telekkel,jó lokációval,és magas beepithetoseggel örök érték.
Itt is vannak azért csúnyán tularazottak,ezeknél a tulaj mindent többszörösen számol,ezekkel nem érdemes foglalkozni.
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 14:24
Előzmény: #67956  breezer88
#67968
Ha jól sejtem még nem laktál családi házas övezetben:)
Ne gondold,hogy a szomszédban az egész estét átvonyító kuvasz,nyugisabb légkört jelent mint egy szomszéd a társasházban :)
Xar mindenhol van,amit vagy kifogsz menet közben vagy nem.
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 14:24
Előzmény: #67966  berlini
#67967
Na majd hátha ez, csak közben lapozott egyet a fórum, és hát mit mondjak ez egy igen jól sikerült fórummotor:
https://forum.portfolio.hu/topics/lakasingatlan-arak-topik/20340?oldal=3397#7045289
Amúgy a kovászos csávó nem én vagyok, ne kóstolgassál, ennyire én nem vagyok hippie.
berlini
berlini 2020. 04. 16. 14:21
Előzmény: #67962  Törölt felhasználó
#67966
Ez a link még a kovászos viccednél is jobb lett.
Kattints rá, te péksegéd.
teglaherceg 2020. 04. 16. 14:20
Törölt hozzászólás
#67965
teglaherceg 2020. 04. 16. 14:20
Törölt hozzászólás
#67964
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 14:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#67963
Ja de amikor mi ugyanerről beszélünk, akkor valami szerencsétlen fogalmatlan nincstelen idióták vagyunk, mert nincs hozzá még 4 panelünk alátámasztani az igazunkat.
Milyen érdekes.
Törölt felhasználó 2020. 04. 16. 14:18
Előzmény: #67959  berlini
#67962
Na de haragszol ma a világra.
Erre nem lesz válasz?
https://forum.portfolio.hu/topics/lakasingatlan-arak-topik/20340#7045289
Amúgy az a vicc, hogy a mostani konkrét támadásodra(? - lol) is válaszoljak, hogy téglaherceg is kijelentette már párszor, hogy kb tökkelütöttek vásároltak már befektetésre 2018 óta, de azért szajkózza itt a csak egy ár van, ami a piaci faszságát.
Fejtsem még ki ennél részletesebben, pontosan mire gondoltam?
teglaherceg 2020. 04. 16. 14:18
Törölt hozzászólás
#67961

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek