Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2019. 07. 21. 14:47
Előzmény: #44813  Zazie90
#44820
Te irtal az AIrol ami paradigmavalast okoz. Arra varhatsz:) Ne keverjuk a digitalizacioval es a robotizacioval. Latod ez a problemam. Az nem mi hogy digitalisan kotsz egy szerzodest a tcomnal. Az sem hogy a google ajanl egy ettermet:) az mi szamomra tivabbra is bullshit. Ha esetleg sikerulne az lenne a veg... amig azt nevezik a tornacipos jeremie tamogatason froccsozo startupok hogy adjak mar meg egy mintat es a nagy sokasagbol az o novumuk majd megtalja a mintat es ezt nevezik minak addig nincs mirol beszelni. Ez nem tobb mint topshop hasizomerosito csodagep:) 
 A robotizacio a gyartasban mas tema. Ott csak a megerulesrol es arrol lehet vitatkozni hogy a moge rakott its arc miatt valoban kisebbe a munkaerigenye. Azon hogy letezik fejlodik es egy irany arrol nem. A szolgaltatasok es szakertoi tevekenyseg kivaltasara nem alkalmas esetleg tamogatasara. A fodraszos cikk is ezt irja le. Sok its nem hiszi es nem akarja elfogadni hogy egy sima tamogato terulet a cegek nagy reszenel. A valsag mar egyszer megmutatta nekik hogy az it fejlesztesek nagy resze nem letszukseglet csak hype. Volt is sirasrivas:) Azert megy most jol a soruk mert ez a trendi es van ra penz. Ha annyira jot szeretnenek csinalni akkor gyerunk mri elemzo es diagnosztizalo szoftvert az asztalra 0;1%os hibahatarral. Na ez paradigmavaltas lenne:)
hardrock 2019. 07. 21. 14:28
Törölt hozzászólás
#44819
impudent 2019. 07. 21. 13:23
#44818
A Fay utcaban garzon elado csupan 22 milcsiert.
Ez vagy valami gangos haz akkor meger 6 milliot ha pedig egy uj lakoparki amit ketlek akkor az uj csillogasa miatt max 15 ot.
pitcairn2 2019. 07. 21. 11:34
Előzmény: #44807  Zazie90
#44816
és azt se, hogy mivel érték el ezt az un. "eredményt"...
ami mindössze csak átmeneti állapot...
johai 2019. 07. 21. 10:50
Előzmény: #44810  subzero444
#44815
Szep dolog az 5g,kormanyunk is igy veli.....az a baj hogy egy kozonseges polgar csillagaszati tavolsagokra van tole,es nem oldja meg a nepesedes kerdeset.
Mesterseges intelligencia talan igen,pl sztornozna az allomanyt,lasd terminator.:(
*
Erdekes az MI-ben latjak a jovot sokan,de az alapveto problemakhoz hozza se mernek nyulni a jelenben....meg a sima digitalizacio is drasztikus allasvesztesekkel jar,amit ugye atiranyitananak a szolgaltatasi szektorba,boldoguljanak ahogy tudnak.
Hat nem tudnak,az is betelt.
Nagyon ugy nez ki ez a gdp orientalt rendszer a veget jarja,eltavolodott a kozhaszon elvetol,ez mutatkozik meg a lakasarakban is.
Zazie90 2019. 07. 21. 10:49
Előzmény: #44810  subzero444
#44814
5G is egy jó hasonlat. 10-15 éve még egy Nokia-n megérkező sms volt a technika csúcsa ma meg már önvezető kocsikhoz meg millió más alkalmazáshoz építünk instant elérhetőséget olyan adatasavon amin az egész emberiség tudását lehet at transzferalni másodpercek alatt..
Zazie90 2019. 07. 21. 10:45
Előzmény: #44808  sakal83
#44813
Ugye a fórumon eléggé nehéz belőni valakinek egyreszt az értelmi képességeit másrészt a hátterét.
"Mar 14 eve az MI felhasznalasaval kapcsoltos penzugyi megoldasrol irtam a diplomamat"
Ilyent írsz miután linkelés egy nagy AI fodrászos linket amiben igazandiból 3 szó van az automatizaciorol az kissé abszurd...
Mit gondolsz mi az AI? Es mi az automatizálás? 
A Transferwise és Facebook hasonlatok pont azért kellettek mert 14 évvel ezelőtti romantikus kisfiu szemléleted van a dolgokról. Dolgok változnak és az AI/digitalizáció/automatizalas már itt van a mindennapokban.
Egyébként ha Facebook akkor Baiduhttps://blog.aimultiple.com/baidu/
sakal83 2019. 07. 21. 10:20
Előzmény: #44811  sakal83
#44812
Ja és közben lakásfórumon vagy:) nyaralás közben... azért próbáld jól érezni magad:)
sakal83 2019. 07. 21. 10:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#44811
Mondjuk ebből a hszből a Te gyerekkori frusztrációd olvasható ki:) Fizu nyaralás légkondis kocsi:) bőbő én ki tudom fizetni:) Valóban a tehetségedet bizonyítod:)
subzero444 2019. 07. 21. 10:18
Előzmény: #44809  sakal83
#44810
Tudom hogy off, de ezt le kell írnom:
Szerintem neked fogalmad nincs hogyan fejlődik a világ, hogyan kerülnek új dolgok felhasználásra. Én most épp az 5G hálózat tesztelésében veszek részt, (nem, nem a két kezemmel kattingatom a dolgokat, hanem automatizáltak a tesztek). De a hozzáállásod alapján x éve, mikor kidolgozták magát a szabványt, már leállítottad volna, mert "zavarnak a fantáziálásukkal" és x évig nem ment élőben a dolog? És igen, csomó idő volt míg eljutott működő képes állapotig, de így működik a világ. Sőt mondok jobbat: csomó dologról bebizonyosodik, hogy nem működik és kuka lesz. Gondolom szerinted ez is kidobott idő és pénz. Na jó, nem folytatom, mert ez a forum nem erről szól.
sakal83 2019. 07. 21. 10:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#44809
Van. Igen. A 97%a atlagos kepessegu magat brandelo nulla. Nem irigylem a fizetesuk csak nem szeretem ha a munkamban zavarnak a fantazialasukkal majd azt kovetoen az idomet rabolva eljutunk oda h nem megy:) 
Varom a mukodo MI teruleteit Toled:) egzaktul peldakkal.
sakal83 2019. 07. 21. 09:59
Előzmény: #44806  Zazie90
#44808
Az online bank es a transferwise nem MI:) gyakorlatilag NINCS mogotte semmi extra:) egy qva alkalmazas amin kattingatsz. Errol beszelek. A hyperol hogy magad is elhiszed. Mar 14 eve az MI felhasznalasaval kapcsoltos penzugyi megoldasrol irtam a diplomamat. 14 eve igyanaz a piacvezeto ceg ugyanott tart gyakorlatilag. Ami igertek mar akkor meg mindig a habokbaan van...
Zazie90 2019. 07. 21. 09:33
Előzmény: #44801  pitcairn2
#44807
Pitcairn szerintem érted mit írtam ezért nem kinalsz komolyabb refutaciot... Itt az eredményt nem nagyon lehet magyarázni...
Zazie90 2019. 07. 21. 09:31
Előzmény: #44800  sakal83
#44806
Nem vagyok infos, van még nagyon sok mindne más is. De szerintem már alapkövetelmény rajta tartani az ujjad a világon. Pld Facebook noha nem használom az első 50 000 regisztralo között vagyok. (Még Myspace volt az úr amikor még csak egyetemi volt a FB)
Pár éve Transferwise, online bankok etc most meg hogy mi a jelen/jövő folyamatosan nézni kell mi a pálya és személyes életre vonatkoztatni
Zazie90 2019. 07. 21. 09:24
Előzmény: #44802  sakal83
#44805
Szóval az AI még automatizációs temaban van egy fodrászos cikk ahol elmondjak hogy fodrász robot még nincs de már a foglalási rendszer viszont automatizált. Fodrász robot ez kb 50-s évek gondolkodás. Az is lessz de a ami már van különböző folyamatok automatizalasa (amire utaltam is)
https://www.nature.com/articles/d41586-018-07501-y
Olvasd pld ezt, jobb ralatasod lehet a témára.
dixike 2019. 07. 21. 08:47
Törölt hozzászólás
#44804
dixike 2019. 07. 21. 08:37
Törölt hozzászólás
#44803
sakal83 2019. 07. 21. 00:33
Előzmény: #44799  Zazie90
#44802
pitcairn2 2019. 07. 21. 00:16
Előzmény: #44799  Zazie90
#44801
az álmoskönyv szerint nem jó arra menni amerre terelnek...
különösen ha ennyire agresszívan teszik...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek