Szia, ki tudnád fejteni jobban ezek miértjét: 1, a pénznek csak fele lehet ingatlanban(100M. alatt egyáltalán semmi) 4, külföldön nem veszek ingatlant(csak ha második otthonom). A 2-3as pontot értem, de ezeket nem. Miért nem lehet 100milla alatt ingatlanba fektetni? Miért nem jó egy külföldi vétel, amikor már itthon annyi a lakás, mint ahol 2x a fizetés.
Sziasztok! Emlékszem rá, hogy volt arról szó itt a fórumban, hogy ikerházaknál simán van a közös falnál áthallás. Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek olyan tapasztalata, ahol a két ikerház kött 1 autóbeálló van. Nem garázs, az egyik fele nyitott a másik fele fal, illetve két oldalt a házak falai határolják, kb 4x5meter. Köszönöm!
Lehet nem leszek népszerű, de szerintem nem feltétlen a hugnak van igaza. Ő kölcsönt adott. Az hogy ebből házat vettek, bitcoint, vagy felrakták a pirosra, az ő szemszögéből mindegy. Neki a kölcsön + kamatok jár vissza. Ha pl leégett volna a ház, és a harmadát érné, megelegedne 2millaval? Nem hiszem. Ez kb szerencse volt hogy így alakult.
Sziasztok. Autópályától milyen távol vennétek lakást/házat ahol már nem, vagy alig hallani. 600-700 méter elég? Konkrétan Budaörs m1-m7 feletti szakaszára gondolok. Éloben is megnézem, csak kíváncsi vagyok a véleményekre. :)
Sziasztok! Van egy dolog amit nem értek (nagyon laikus vagyok a hitelekhez :) ). Most ugye magasok a kamatok, tiszta sor, inkább kerüli az ember, mondjuk úgy hogy a hitelfelvételi hajlandóság alacsony. Amit viszont nem értek, hogy meg lehet-e csinálni, hogy egy banknál felveszek most mondjuk x millió hitelt, majd mondjuk 1 év múlva egy másik banknál veszem fel ugyanígy x-et, de kevesebb kamattal, és végtörlesztem az előzőt. és a maradék 9évben (ha eredetileg 10éves) alacsony kamattal fizetem. Vagy ilyet nem lehet?
Az elsétálás joga nem inkább szigorítás? Ha én bank lennék, és tudom hogy az ügyfelem megcsinálhatja ezt, tuti jóval szigorúbb feltételekkel adnék neki hitelt, és nem engedném 70-80%-ig behitelezni az ingatlant.
B, Szerintem nagyon gyorsan fog eljönni a visszafordulat és nem biztos hogy pont akkor lehet olyan ingatlan találni amit meg is vásárolna az ember. Lehet hónapokat kell várni mire jön(ne) a megfelelő, akkor meg késő lesz. Én nem ugra-bugrálnék ingatlanból/ba. Ja a sok időről meg ne is beszéljünk, ami az eladás/ujravétellel elmegy. Az is sokat ér, ha megmarad.
Sziasztok! Bár ez kicsit témától eltérő hozzászólás, de egy ikerházba szeretnénk költözni. Gondolom ha a falszomszéd van akkor olyan mint a lakás, elég jól áthallani. Vagy ez kivitelezőtől függ, hogy mennyire jól végezte a szigetelést? De ha egy tároló van közöttünk? Akkor már gondolom ilyen gond nincs. Valakinek van tapasztalata ilyen téren ikerházzal?
Itt a lényeg szerintem, hogy az idő/foglalkozásfaktor nincs figyelembe véve. Én 10%-ért tuti nem adnék el ingatlant/garázst hogy utána (ha bejön a számítás) visszavegyem. A keresgélés, ügyletek..stb. Csomó időt elvisz, ami pénz. Más kérdés, hogyha valami 2kattintásba kerülne(részvny, állampapír ..stb vétel), ott nyílván pár százalékért is lehajol az ember.
Az a kérdés, hogy a fizetések tartják-e az inflációt, vagy nem jön egy olyan hullám, hogy nincs fizemelés, sőt, örülj, hogy az ember, hogy van munkája.
Bár engem nem érint, de azért gondolom inkább vasút/hév közelébe költöztek ki. Akinek az (volt) a terve hogy autóval ingázik minden nap, az tényleg nem túl okos döntés.
Ha meglenne, már vettek volna. Szerintem ilyen árakon nagyrészt hitelből van a vétel. Befektetők nem hiszem hogy tömegesen lennének erre a bruttó 4-5% körüli hozamra. A hitel viszont drágul! Természetesen lehet tévedek.
Saját tipp: Szerintem Budapesten nominálértékben stagnálás, kis emelkedés jön, ami reálértékben kis csökkenés. Mire alapozom: Nincs eladási kényszer. Nem dőlnek be hitelek, nincs nagy munkanélküliség, semmi. És az embernek van egy pszichéje: ha a szomszéd eladta 40milláért a panelt, akkor az enyémet is el lehet adni ennyiért. Nichts kotya-vegye. És el is fogja, lehet csak 1-2év múlva, de kitartja addig, mert nincs kényszere. Az mellékes, hogy közben reálértéken bukik vele 5-10%-ot, vagy ha most pár millát lejjebb vinné, akkor 1-2év alatt kereshetne vele ennyit állampapírban.Ez az emberi psziché.
Az a baj, hogy szerintem nem olyan egyszerű csak megemelni a minimálbért. Illetve az lehet 100milla is, ha a forint olyan gyenge lesz. Az a nem egyszerű, hogy vásárlóerőben jelentősen nőjön. És szerintem itt a versenyképességben van a kutya elásva. Ugye felteszi az ember a kérdést, hogyha valaki itthon nem kapja meg az x ft-ot, de nyugaton igen, akkor ezek szerint nincs gond az ember versenyképességével és lehetne itthon is emelni? Ez azért nem így van, mert ott a környezet (automatizálás, szervezettség..stb) miatt képes nagyobb produktumot végezni, ami nálunk el van maradva. Na és ez a legnagyobb hibája az elmúlt jópár évnek, hogy ebben nem fejlődtünk szerintem.
1, a pénznek csak fele lehet ingatlanban(100M. alatt egyáltalán semmi)
4, külföldön nem veszek ingatlant(csak ha második otthonom).
A 2-3as pontot értem, de ezeket nem. Miért nem lehet 100milla alatt ingatlanba fektetni? Miért nem jó egy külföldi vétel, amikor már itthon annyi a lakás, mint ahol 2x a fizetés.