Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kbb 2018. 01. 27. 14:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#20500
 Hát én ilyen kiemelt prémium ingatlant nem vettem még, de ha ennyi pénzem lenne, akkor elvárnám, hogy magáról a lakásról is legyen kép a hirdetésben... nem pazarolnám a drága időmet zsákbamacska lakások megnézésére.
pitcairn2 2018. 01. 27. 14:14
Előzmény: #20498  azember
#20499
"teljessen masfajta tarsadalmi berendezkedes. "
azaz hamis illúziók:)
azember 2018. 01. 27. 14:03
Előzmény: #20496  pitcairn2
#20498
Mert o meg ebben nott fel. A gold mar csak egy vesz koztes megoldas lehet. Ami igazan jon az nem a crycpto currency meg arany meg fiat hanem egy teljessen masfajta tarsadalmi berendezkedes. Optimlizalva lessz az egesz. Mi az a penz? Igazandibol egy idoegysseg. Ami lenyegeben az optimalis elosztasa es managelese az eroforrasoknak es felhamozot erteknek. Sharing economy egy bevezetes erre. Nem kell penz mert nem fogsz kocsit venni ha az onvezeto mert az csak pazarolna ezt az eroforrast amikor 98% ban csak all. Nem lessz penz ha a mezogazdasagi termekeket mar on szabalyozo telepen allitjak elo. Nem lessz penz ha a filmet amit nezel AI allitotta elo szemelyessen neked. Ehehz nem kell penz hanem az eroforrasok optimlaizalassa. Ha elfogadod azt hogy van egy magasabb inteligenciaju dolog ami tudja ezt kontrolalni akkor a penz mit fogalom eltunik. Es ehhez nem kell teljes automatizalodas hanem mar eleg ez a hibrid allapot beveztesnek. Mar most is egyre kevesbe  jelentos a birtoklas inkabb a hasznalat jon be. Ez az egesz csak egy inteligensebb eletvitel kerdese.
azember 2018. 01. 27. 13:50
Előzmény: #20494  pitcairn2
#20497
:) Hat az is igaz!  Habar uj rendszer nem lesz szerintem amig nem lessz egy mesterseges inteligencian alapulo hatekonayabb rendszer. De akkor mar penznek mint fogalomnak is mas lessz az ertelme. 5-10 even bellul biztos nagy valtozasok lesznek ha addig kibirjuk tenyleg valami nagy gondd nelkul. Hiszen mar most is egyre hibridebb a rendszer. A tozsdei folyamatok nagy resze mar AI. nagyon sok egyebb teruletre szivarog be ugy hogy eszre sem vesszuk.
pitcairn2 2018. 01. 27. 13:49
Előzmény: #20490  azember
#20496
szvsz
nominálisan is lehet nagy zuhanás, reálértéken pedig még nagyobb lehet
ami pedig a fiat korszakot illeti:
elbondolkodtató az, hogy a leghosszabb ideig hivatalban lévő FED elnők az utóbbi években masszívan gold bug-ba ment át és mindezt mély tisztelettel hallgatják a legrangosabb nemzetközi fórumokon... 
http://soo.gd/zIX8
pitcairn2 2018. 01. 27. 13:42
Előzmény: #20494  pitcairn2
#20495
persze "én" nélkül az első sor
pitcairn2 2018. 01. 27. 13:42
Előzmény: #20490  azember
#20494
én mindenki mást lát bele az ábrába:)
pl. szerintem a fiat korszak vége felé közeledünk:)
azember 2018. 01. 27. 13:34
Előzmény: #20491  buyandhold
#20493

akkor ez a te valóságoddá válik. És úgy érzed, ott történnek a dolgok, és neked is ott kell lenned."
Pontossan! ezt mondom! FOMO fear of missing out!!
Dupla pontossan!!! ezt mondom itt a portalon hogy egyreszt az arak masreszt az elerheto realis minoseg sokkal rosszabb London/New yorkHong Kong/parizs fele tengelyen
azember 2018. 01. 27. 13:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#20492

Valasz:
https://www.forbes.com/sites/nextavenue/2017/08/06/the-surprising-top-10-list-of-best-places-to-retire-abroad-from-live-and-invest-overseas/#4223ad061d12
par szerintem mindnekeppen beszeltem mar amerikai nyugdijasokkal akiknek pesten is van hazuk... Ez a tendencia nohet is akar foleg a magyar gyokerekkel rendelkezok koreben.
A baj altalaban az hogy a kovetkezo generacionak egyetem meg baratok fontosak es egy ido utan mindneki rajon hogy a legfontosabb a csalad.Meg van a pszichologiai jelenseg ami a felelem attol hogy kimaradunk. Anmi azt jelenti hogy krobe vesszuk magunkat nyuzsgessel ami azt az illuziot kelti hogy eletunk is mtelibb /mozgalmasabb A nagy koltozes is majd egy bizonyos szint utan eri meg mint ahogy Floridaban is ahogy lattam a nyugdijasok elozonlottek de a tobbsegenek meg azert van egy tisztesseges haza meg fel elete Minnesotaban meg new yorkban is.
buyandhold 2018. 01. 27. 13:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#20491
egyvalaki biztos:
https://index.hu/kultur/2017/12/29/donath_mirjam_interju_kivandorlas_emigracio_new_york-i_magyarok_menjek_maradjak_masok_alma/
"Volt ablaka, csak a tűzfalra nézett a földszinten, és nem jött be rajta fény. A napfény a legdrágább New Yorkban. De a küzdelem közben mindez nem számít. Az, hogy harminchárom évesen két lakótárssal osztozol egy szobán, itthon elgondolhatatlan. Ezen legfeljebb akkor gondolkodtam, amikor hazajöttem, és újra megláttam, mekkora az itthoni lakásom, és mennyi pénzt fizet érte a bérlő, én pedig annak a háromszorosát fizetem ki egy akkora szobáért, amekkora itt a vécé. Hazajönni mindig reality-check volt, hogy átérezzem kicsit, mennyire túlhájpolt, élhetetlen világban élek New Yorkban. De ha kint vagy, és körülötted mindenki ötezer dollárt fizet a lakásáért (kb. 1,3 millió forint – K. B.), akkor ez a te valóságoddá válik. És úgy érzed, ott történnek a dolgok, és neked is ott kell lenned."
azember 2018. 01. 27. 13:21
Előzmény: #20483  pitcairn2
#20490
Oszinten szolva ezen az abran pont en nem azt latom.
-A dollar egyreszrol elinflalodott. Szoval igazandibol lufi kipukkanas sosem lessz it sem mert a fiat penzek elertektelenednek. ezert nominalissan az arak mehetnek fel folyamtossan egyenletessen a vilag vegeig. Hiszen a dollar is kb 98%at elvesztette realertekenek.
-Az abraban azt is fel tudjuk fedezni hogy ez a novekmeny elnyegeben veve elegge egy vonalu volt ami azt is jelenti (foleg ingatlanpiaci szempontbol ) hogy ha nem nezzuk a ar eves kilengeseket es marpadig itt hosszabb legalabb 5-10 neha egesz eletoltos szakazban gondolkzunk akkor a tozsde es aaz ingatlan arak csak fel mentek!!!
Az mar masik kerdes ki mikor hogyan jart. mert ugye ingatlanban tarolni az osszes vagyopnunkat sem eri meg a kihagyott lehetosegek miatt.
Ameddig az alaptezis fenn all hogy embereknek lakni/elni/dolgozni kell addig a lokacio nagyon fontos marad ezaltal az ingatlanpiaci kilengeseket mindig normalizacio koveti. Ezert en ugy velem mar nominalissan nem nagyion lessz nagymerteku zuhanas maximum realerteken kovetkezhet be stagnacio. Hiszen azert elegge olcso a hazai piac mar lassan Bukaresthez kepest is.
pitcairn2 2018. 01. 27. 13:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#20489
sokféleképpen lehet ezt interpretálni, egy biztos ingatlanból nem lehet ki- beugrálni, aki itt megteszi a tétjét az hosszútávon fogja élvezni az előnyöket vagy viselni a következményeket
azember 2018. 01. 27. 13:11
Előzmény: #20474  gyula1971
#20488
Valahol olvastam hogy 1930 as evekben voltunk ebben az evszazadban legkozelebb Ausztria szintjehez. Szerintem ennek egyik fo oka egyebbkent ausztria osszeomlasa, na mindegy.. 
1930 ban szerintem eppen hogy draga lehetett relative a pesti ingatlan hiszen az osszes magyar foldesur es arisztokrata ide menekult Erdelybol/Szlavoniabol/Racfoldrol vagy Felvidekrol... Persze amerikai szempontbol meg pont forditva nevesegessen olcsok voltak. Ez volt most is egy kcsit ezert ugrottak meg az arak mostanaban hogy normalizalodjon a piac
ncseed 2018. 01. 27. 13:06
Törölt hozzászólás
#20487
ncseed 2018. 01. 27. 13:04
Törölt hozzászólás
#20486
buyandhold 2018. 01. 27. 13:00
Előzmény: #20432  Törölt felhasználó
#20485
koszi a hozzaszolast, visszakanyarodtunk oda, amibol kiindultam...
...videki nagyvarosban kevesebb penzbol/fizetesbol is (sokkal) jobb szinvonalon lehet elni, mint egy fovarosban... es az a lenyeg, nem az hogy milyen gazdag...
ki nem szarja le, ha valakinek pl. van NewYork-ban egy alagsori peneszes garzonja, ami 200millio ft-ot er, ha abban nyomorog, es napi 10 orat dolgozik, es evi 5 nap szabadsagot kap....es 70 eves koraig dolgozik, ha megeri egyaltalan....
...ha eladna, akkor Magyarorszagon abbol (pl. ingatlanba fektetve), elete vegeig munka nelkul elelne, es egesz evben utazgathatna. vagy ami jolesik neki... ne en ezt probalom itt magyarazni....
amint mar tobbszor irtam: egy pesti panel arabol, itt a balcsin munka nelkul meg lehet elni nagyon jo szinvonalon....
pitcairn2 2018. 01. 27. 12:59
Előzmény: #20474  gyula1971
#20484
ezt azért írom, mert - kíváncsiságból - én is kerestem ilyen adatokat - és egyszerűen nincsenek!!!
a mi "történészeink" nem foglalkoznak ilyenekkel és nem is értenek ehhez...
ők inkább fasisztáznak és komcsiznak ez a "szakterületük"...
pitcairn2 2018. 01. 27. 12:55
Előzmény: #20481  azember
#20483
a részvénypiacot elnézve én nem stabilizálódást, hanem fokozódó volatilitást vélek felfedezni
http://schrts.co/E5B4nX
ha ez a benyomás helytálló, akkor az elkövetkező években nem stabilizálódás, hanem méretes pofára esés várható, ami a lakáspiacot is érinteni fogja
pitcairn2 2018. 01. 27. 12:51
Előzmény: #20477  pitcairn2
#20482
persze "városhatások" helyett városhatárokat akartam írni
azember 2018. 01. 27. 12:47
Előzmény: #20466  pitcairn2
#20481
Igen csak peladul mas helyeken ez ala[pjaraton 30-40 eve megy (termeszetessen van egy nagy feliveles az utobbi 10 eveben) Nem mehetunk ez mellett el mivel ez a vilagpiaci fosodras.
Budapesten valoban van euoforia de helye amit mondass a tulzott letargiat valtja fel ez termesztes. Ezutan fog bekovetkezni a stabilizalodas ami ebben az esetben 4-6%os novekedest jelenthet eves szinten (szerintem) a gazdasagi fejlodessel parhuzamossan

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek