Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2017. 08. 15. 14:53
Előzmény: #17079  sakal83
#17080
Ja és ahol könnyed laza mosolygós lakóközösség van illetve emberek...
sakal83 2017. 08. 15. 14:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#17079
"Budapest egy világbajnok hely, bármelyik turistát megkérdezed megmondja! Meg azok is akik itt élnek és van pénzük!" Kemény vagy. Kicsit más értékrenddel bírsz/bírunk:) 1. Turista: főként az idióta csórók jönnek bebaszni és qvázni olcsón 2. itt élnek és van pénzük: no comment... és mi a helyzet a többi 1.9 millióval? :) Jó helyek: Riviéra, Tarifa, Miami stb. Jó itt élni: kérlek segíts: Mondj kérlek: - jó kórházat? - jó általános iskolát gimnáziumot? - ahova kiengedheted a kölyköt - jó sportolási lehetőséget a kölyöknek
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 15. 14:36
Előzmény: #17074  pitcairn2
#17078
Azért omlottak össze, mert a jenkiknek érdeke volt. Ők játsszák még mindig a muszikát, amire a világ táncol. Lehet erre fújjogni, de ez van. Pl. az olaj sztorit ismered is: szóltak a szaúdi haveroknak, hogy az OPEC lengessen be ezt-azt, aztán putyin tökeit megszorongatták. Ha mindent egy lapra feltettem volna, mára komoly gondban volnék, mint pl. Balu. De nem tettem, bár én is alábecsültem a tökszorongatás mértékét. Azt gondoltam 2015 nyarán, lassan lehet tankolgatni energetikai cégekből, és tankoltam is. Meg is bántam. Tanultam is belőle: jenkikkel szemben pozit csak akkor, amikor már muszáj. (Még jó, hogy elég kis pozik voltak, de ez nem csak azon múlott, hogy jó volt-e az elgondolás, hanem betartottam pár szabályt, amit kiegészítettem még náhánnyal.) Én ezt olvasom ki a csártokból :)
ncseed 2017. 08. 15. 14:29
Törölt hozzászólás
#17077
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 15. 14:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#17076
Elárulom: én a hajléktalanok "ba...tatásával" is egyetértek, csak legyen annyi gerinc és emberség az (ön)kormány(zatok)ban, hogy összehoznak nekik valamit. Ha kiteszik őket vidéki településre (zsákfalu, stb.), és ott munkát adnak nekik, akkor értelmet adnak nagyságrendileg több 10e ember életének. Így meg csak céltalanul bolyonganak, tarhálnak, koldulnak, stb. Látszik, hogy nem kezelni akarják a problémát, hanem a szőnyeg alá söpörni. Ezeket az embereket "kezelni" kell (mentálhigiénésen, stb.), ezek sérült emberek, erre vannak állítólag a patkányegyházak, amik évente 100 milliárdos nagyságrendben nyelik el az adófizetők pénzét (nagy részét direkt állami támogatás formájában), és minden kormánnyal jó viszonyban vannak, mert egymás nemi szervét nyalogatják... ehh, nem kezdem újra... ha holnap teszem azt Mátyás királyt (vagy klónját) királlyá koronáznák, és én lennék az egyik tanácsadója, akkor 10 éven belül rá sem lehetne ismerni Magyarországra, annyit fejlődne. 20 év múlva a sógorék vízumért könyörögnének :) (Na jó, ez már csak vicc volt... inkább 19 :) az a 20...)
ncseed 2017. 08. 15. 14:21
Törölt hozzászólás
#17075
pitcairn2 2017. 08. 15. 14:20
Előzmény: #17071  upgrayeddAKS
#17074
ha már provokáltál akkor kérnék némi interpretációt a nyersanyagindexekkel kapcsolatban miért omlottak ezek össze ilyen gyalázatosan ennyire laza monetáris politika mellett? és miért lennének hasonló dolgokkal szemben immunisak a nagy részvényindexek (pl. S&P) vagy urambocsá sz ingatlanpiac?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 15. 14:20
Előzmény: #17069  pickpepe
#17073
Túlzás, hogy messze van, de van még bőven mit ledolgozni, az tény. Viszont én már hozzávettem az összevetésben a feketegazdaságot, stb. is. Úgy már lehet, hogy "lőtávolon belül" van. Hamburg amúgy egy koszos, vacak város (német mércével mérve). Ez nyilván a kikötőnek köszönhető, ami viszont gazdaságilag sokat lendít rajta (vámbevételek, stb.) Én persze még így is "szeretem", de azért Münchenhez nem mérném. Lehet, hogy gazdaságilag pariban vannak, de ég és föld a 2 város. (Persze a többi szempont meg erősen szubjektív...)
ncseed 2017. 08. 15. 14:14
Törölt hozzászólás
#17072
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 15. 14:12
Előzmény: #17064  pitcairn2
#17071
Igazából csak ki akartam provokálni néhány csártot :) Tudtam, hogy lehet számítani Pitcairn-re :)
Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 14:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#17070
Gazdagrétről: link
pickpepe
pickpepe 2017. 08. 15. 14:09
Előzmény: #17049  upgrayeddAKS
#17069
egyetértek, de azért Hamburgtól még messze van BP. Hamburg ha jól emlékszem top 10-ben van ez EU régiós listán.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 15. 14:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#17068
A hsz. 99%-ával totál egyet tudok érteni. De a poén kedvéért: "- Egy minimális bérlakásállomány van a legrászorultabbaknak" pl. matolcsicska meg a többi genetikai hulladék :) részére. Nekik fillérekbe kerül a bérlés állami/önkoris tulajdonostól. Ezt a részét nem nagyon hangoztatnám fentiek miatt :) A lényeg, hogy állambá most kivételesen nem azt játssza, mint a 2000-es évek elején, és nem osztogatja a kamattámogatott hiteleket. Megtanulták, hogy csakis a holdudvarnak jár az ilyesmi :) A többi meg egye az ostoba propagandát, úgyis annyi agyuk van, hogy azt elcsócsálják jó sokáig, sőt sokaknak még az is túl sok :) A lényeg: belülről rothad ez az ország, be kellene engedni legalább 100e kínait :) Nem mondom, hogy a magyarok eleve, születésüktől fogva hülyék (én is magyar vagyok, mégis magas az IQ-m), de ez a beteg társadalom megbetegíti a "zembereket". Kell egy kis "mémfrissítés", néhány magyar kisvárosnyi kíynai, stb. személyében :) (Megint csak megj.: akinek nem inge...)
ncseed 2017. 08. 15. 14:08
Törölt hozzászólás
#17067
pitcairn2 2017. 08. 15. 14:05
Előzmény: #17050  upgrayeddAKS
#17066
pitcairn2 2017. 08. 15. 14:02
Előzmény: #17050  upgrayeddAKS
#17065
a nyersanyagpiac összeomlása vhogy nem passzol a mostani részvénypiaci eufóriához... link link
pitcairn2 2017. 08. 15. 14:00
Előzmény: #17050  upgrayeddAKS
#17064
a CRB index frankón összeomlott a pénznyomtatás ellenére... link az S&P-vel is megeshet ez...
pitcairn2 2017. 08. 15. 13:59
Előzmény: #17055  sakal83
#17063
a 60-70%-os összeomlással természetesen a részvénypiacra gondoltam, de gondolom ez az ingatlanpiacnak se tenne jót... különösen a spekulatívabb részének... ami pedig az unortodox gazdaságpolitikát illeti én az unortodox gazdaságpolitika (pénznyomtatás) mellett bekövetkező összeomlásra céloztam... no ebben az esetben mit fognak csinálni a mélyen tisztelt jegybankár elvtársak? azonnal megindulnak a venezuelai jegybankár elvtársak által kitaposott ösvényen? ami mára már hiperinflációs káoszba torkollott... nem hinném... szerintem várni fognak... majd akkor lépnek akcióba amikor már "mindenki" a "bölcs pénznyomtatásukért" fohászkodik...
because 2017. 08. 15. 13:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#17062
A CSOK-ot sokan úgy veszik igénybe a környezetemben, hogy megtartják a régi lakásukat, mivel ezt a támogatást nem tudja felvenni, akinek nincs semmije, nem biztos ezért, hogy venniük kell majd 10 év múlva valamit, inkább eladják majd az egyik lakásukat, ha muszáj...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 15. 13:56
Előzmény: #17058  sakal83
#17061
"szarabb bizonyos értelemben a helyzet, mint a válságban. Csak mosolygósak az adatok." Persze, erről írtam szőr mentén nemrég én is. Az ország rohad szét, de pár kivételes régió prosperál. Ez amolyan fejlődő világbeli jelenség, Kínától Namíbiáig, de van, ahol a 2-számjegyű GDP-növekedés enyhít a "periféria" nyomorán. Mo.-on meg 4 millióan élnek mélyszegénységben, van vagy 2 millió "alkesz" (alkoholista + ún. nagyivó), stb. PErsze az átfedés is elég nagy...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek