Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KaszaPista 2022. 05. 20. 10:37
Előzmény: #519  kruksz
#520
Devizakockázat alatt azt értik, hogy a devizában elért árfolyamveszteség a forintosítás miatt lehet nulla vagy pozitív is. Vagyis pl. a kimutatott 1%-os USD veszteség a forintosítás miatt és a forint 1%-os vagy annál nagyobb gyengülése miatt a forintban számolt eredmény nulla vagy ténylegesen árfolyamnyereség lesz.
kruksz 2022. 05. 20. 10:29
Előzmény: #518  lo5o_
#519
Ha az ügyleti nyereséget/veszteséget MNB referencia árfolyamon számolták volna át, akkor egyezne a számítás. A "devizakockázatnak" mint elvi koncepciónak nem értem, mi köze egy konkrét számítási művelethez.
lo5o_ 2022. 05. 20. 10:04
Előzmény: #517  boxika
#518

Az M30-as kérdésemre adott válaszukban ezt is írták:
.
.
.
Az éves realizált nyereség és veszteség az ún K86-os dokuemntumon került riportálásra a NAV irányába. A riportált összeg csak az IBCE alatti számlák tekintetében történt meg. A számítás az alábbi módon került elvégzésre:Az egyes, nem forintban történő kereskedések során Önnek nemcsak a részvényárfolyam-változásokkal, hanem devizakockázattal is számolnia kell. A devizakockázat okozhatja azt, hogy a NAV-nak az általuk leírtaknak megfelelően forintban megküldött adatok és a tevékenyégnaplójában (Activity Statement) ettől eltérő bázisdevizában (USD, EUR, stb.) megjelenített profit vagy veszteség forintosítva az Ön saját számításai szerint bizonyos mértékben eltérő lehet. Az Interactive Brokers a számítások során a kereskedési napon esedékes MNB referenciaárfolyamot használta fel.
boxika 2022. 05. 20. 09:55
Előzmény: #516  kruksz
#517
Nem napi árfolyamot használtak és csak a profitot forintosították, nem pedig külön a vételi és eladási tranzkciókat.
kruksz 2022. 05. 20. 09:50
Előzmény: #515  dre81
#516
Szia! Nekem más összeg jött ki, mint amit ők leadtak a NAV-nak. Nincs azzal teendőd, ha ők módosítottak, ha te a legjobb tudásod szerint kiszámoltad a saját verziódat (szerintem a napi MNB árfolyamokat biztosan nem alkalmazták pl. az egyes tranzakciók elszámolásánál). Elvileg önbevallás működik, tehát automatikusan nem hívnak be csak azért, mert mást írtál be. A lényeg, hogy ha mégis, akkor meglegyen minden számításod és tudás a fejedben, amivel bizonyítod, hogy mit miért. 
dre81 2022. 05. 19. 19:17
#515
sziasztok, a magyar IBKR ugye lejelenti a NAV-nak a jövedelmet, ami automatikusan bekerül az SZJA bevallás tervezetbe. Erről persze analitikát többszöri kérésre sem adtak, sikerült vkinek reprodukálni ezt a számot? Ráadásul én már beadtam a bevallást (az IBKR által adott számhoz nem nyúltam), erre most írtak, hogy módosították a jövedelmet és újra leriportálták a NAV-nak, ilyenkor nekem mi a teendőm?
lo5o_ 2022. 05. 19. 15:59
#514

Egy kis plusz infó az M30-mal kapcsolatban...
.
>>>>
.Köszönjük, hogy az Interactive Brokers Ügyfélszolgálatához fordult.Az M30-as formanyomtatványon csak a Magyarországra vonatkozó kivetett forrásadók kerül feltüntetésre; azon forrásadók (mint például az Amerikai) melyet adózása nem Magyarországon történik (mint pl. az Amerikai osztalékok esetén) nem szerepelnek a dokumentumon mint adóalapot terhelő adó. Ezen forrásadók tételesen lebontva szerepelnek az Activity Statement --> Withholding Tax szekció alatt a Description oszlopban "HU Tax" megjelöléssel.
Ezen összeg nem került megfizetésre a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) részére, valamint az M30-as dokumentum sem került megküldésre a NAV irányába.
Az ellenőrzött tőkepiaci ügyletek után szerzett nyereségeket - az adóosztályunk tájékoztatása alapján - nem szükséges az M30-as formanyomtatványon feltüntetni, azok csak a NAV felé megküldött, ún. K86-os dokumentumon kerülnek megadásra. Mivel az Interactive Brokers esetében ellenőröztt piaci kereskedés áll fenn, így a fentiek alapján az éves nyereség / veszteség nem szerepel a dokumentumon.
Az éves realizált nyereség és veszteség az ún K86-os dokuemntumon került riportálásra a NAV irányába. A riportált összeg csak az IBCE alatti számlák tekintetében történt meg.
.
.
A következő körben rákérdeztem, hogy akkor miért vonták le a számlámról a forrásadót a MTEL részvényem után, ha nem küldték el a NAV-nak. Erre a válasz:
.
>>>>
.
Az adóosztályunkkal történt egyeztetést követően szeretnék pontosítani a korábban közölt információkon: bár maga az M30-as dokumentum nem került megküldésre a NAV felé, azonban a dokumentumon szereplő adó befizetése megtörtént az Interactive Brokers részéről, azt ismételten nem szükséges megfizetni.
A téves információért szíves elnézését kérem.
.
.
Alakul....
TothTam
TothTam 2022. 05. 19. 08:12
Előzmény: #512  McDee
#513

Május 20-ig van még lehetőség a bevallás benyújtására.
Majd a bevallások feldolgozása után fognak szólni ha valami nem kerek.
Ez kb 1-2 hónap között szokott lenni, ha utána nem szólnak akkor minden szám rendben van.
De ha valamit elírsz akkor sincs nagy gond mert nekem például küldtek egyszer egy helyesbítő határozatot, és azt csupán el kellett fogadnom.
McDee 2022. 05. 19. 05:28
#512
Kapott már valamelyikőtök IB valóságtól elrugaszkodott NAV-nak adott jelentése és a tényleges számok alapján beadott bevallás miatt az adóhatóságtól behívót, vagy valamilyen visszajelzést?
McDee 2022. 05. 19. 05:05
Előzmény: #486  kozi723
#511
Önellenörzéssel lehet módosítani a bevallást. Ha jól tudom, ez amár lezárt adóévre is vonatkozik (ellenőrizni kell a jogszabály szerint)
kruksz 2022. 05. 17. 17:47
#510
Ma máshogy néz ki a 2021-re vonatkozó éves activity statement, mint múlt héten. Az osztalékok közé beemelték a migrálás előtti UK account adatokat, a forrásadók között viszont jelenleg fals adatok vannak. 
KaszaPista 2022. 05. 17. 16:15
Előzmény: #488  kozi723
#509
Helló Kozy!
Sikerült az adókiegyenlítés helyesbítés.
Javítani vagy önellenőrizni kell a 2020-as bevallást?
Köszi
kruksz 2022. 05. 16. 08:27
#508
Kicsit olyan érzésem van, mintha próbálkoznának, csak még gyerekcipőt hordanak.
kruksz 2022. 05. 16. 08:26
Előzmény: #500  rwinke
#507
Jogos. De ennek tényleg ellentmond, hogy ETÜ eredményt jelentettek a NAV-nak (bár nálam teljesen rosszat), hogy HU taxot vontak és hogy egyáltalán bármilyen M30-at készít a létező adóosztályuk az ügyfeleknek.
lo5o_ 2022. 05. 15. 18:58
Előzmény: #504  boxika
#506
Az általam számolt ETÜ és az IB által beküldött ETÜ különbsége nálam a levont forrásadó +/- pár száz Ft, ezért gondolom, hogy valami hasonló történhetett. Írtam nekik egy hibajegyet, remélem még 20-a előtt előjönnek egy értelmes válasszal.
lo5o_ 2022. 05. 15. 18:52
Előzmény: #502  rwinke
#505
Ha nem számít magyarnak az IBCE, akkor miért küldték el a NAV-nak az ETÜs végeredményt? Annak elvileg szintén az M30-on kéne lennie, nem?
boxika 2022. 05. 15. 18:19
Előzmény: #495  lo5o_
#504
Nálam nem küldtek a NAV-nak osztalékot, viszont szerepel a letölthető M30 nyomtatványban. Az ETÜ-t viszont elküldték, de szerintem van benne 2-3% eltérés a valóshoz képest. Ez az eltérés biztos nem a forrásadó.
boxika 2022. 05. 15. 18:11
Előzmény: #499  kruksz
#503
Nincs elszámolva osztalék, sima devizaváltás van forintról és euróról dollárra, egy dollár alapú számlán. Mindegyik váltáshoz van elszámolva nyereség vagy veszteség. Van olyan euróról dollára váltás, amelyhez nyereség van elszámolva, másikhoz pedig veszteség. Összesen pedig pár tízezer forintnyi veszteség van, ezért érdekel a dolog.
rwinke 2022. 05. 15. 17:57
Előzmény: #501  lo5o_
#502

De az nem azt jelenti, hogy az magyar is lenne.
Az egy Kelet-Európai képviselet, nem önálló cég. Az egy téves gondolat.
Nem fognak M30-t küldeni.
lo5o_ 2022. 05. 15. 17:52
Előzmény: #500  rwinke
#501
Mert már tavaly óta az IB-nek van egy magyar leánya, az IBCE Zrt, ahova átpakolták a magyar felhasználók nagy részét.

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek