Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 29. 19:59
Előzmény: #479  kozi723
#480
Bár nem engem kérdeztél: ha bevallottad a 2020-as bukót, akkor összevezetheted a 2021-es nyereséggel. Ha nem vallottad be, akkor fizetni kell.
kozi723
kozi723 2022. 04. 29. 19:39
Előzmény: #476  Wally_Karue
#479
Ugy latom ebben is expert vagy. :) 
Veszteseg - nyereseg szembeallitassal kapcsolatban van esetleg gyakorlatod? Tortenetesen az van, hogy kaptam egy vastag adotartozast ma, mert az IB tavaly nyeresegrol adta le a drotot. De 2020-ban, “hazahoztam” nemi penzt az IB szamlamrol, hogy azt hazai szolgaltatonak tbsz-en helyezzem el. Ott 2020-ban realizaltam egy nagy minuszt, majd hazahozatal utan visszavettem. Tehat 2020 evem minuszos, 2021 evem pluszos. Sajnos nem kulonosebben csinaltam semmit, igazabol szartam ra. Hat kar volt, mert ma megkaptam az ertesitot. :)
Egy szo mint szaz. Miutan 2021 elott meg nem central europe ib volt, ezert tax report nincs azokra az evekre. Van barmi eselyem, hogy akkori szamlakivonatokkal bizonyitsam a NAV-nak hogy bukom volt 2020-ban? Egyaltalan megtehetem ezt meg most, vagy mar keso banat? 
Annyi megvan, hogy az adokiegyenlites az elozo ket adoevre mukodik. De ugye a regi IB, meg a mostani IB, majd a bermuda haromszog harmadik eleme a NAV… ez egy erdekes buli lesz.
Halas koszonet ha vagod a temat!!
domdom
domdom 2022. 04. 27. 14:59
#478
Illetve még lenne egy kezdő kérdésem árfolyamnyereség kapcsán. Korábban még nem realizáltam pozíciót így nem tudom, hogy a részvényeladásból származó árfolyamnyereség esetén, a nyereségből csak az adott pozíció kapcsán felmerülő költségeket vonhatom le, vagy az adott évre a brókernél felmerülő minden költséget?
domdom
domdom 2022. 04. 27. 14:49
Előzmény: #476  Wally_Karue
#477
Köszönöm szépen! Tehát akkor az alapján kell beírnom a bevallásba. 
Egyébként akkor az a kicsi elenyésző összeg vajon mi lehet az M30-ban a levontnál? Csak USA és Kanada osztalék részvényeim vannak.
Wally_Karue
Wally_Karue 2022. 04. 27. 14:45
Előzmény: #475  domdom
#476
-"Az M30-as formanyomtatványon csak a Magyarországra vonatkozó kivetett forrásadók kerül feltüntetésre; azon forrásadók (mint például az Amerikai) melyet adózása nem Magyarországon történik (mint pl. az Amerikai osztalékok esetén) nem szerepelnek a dokumentumon mint adóalapot terhelő adó. Ezen forrásadók tételesen lebontva szerepelnek az Activity Statement --> Withholding Tax szekció alatt a Description oszlopban "HU Tax" megjelöléssel."
domdom
domdom 2022. 04. 27. 14:42
#475
Sziasztok!
Nálam a reportsban szereplő osztalékok összegével megegyezik az M30 formanyomtatványban szereplő osztalék bevétel forintosított összege ha átváltogatom az egyes osztalékokat és összeadom. Viszont a levont forrásadó megközelítőleg sem helyes, sokkal-sokkal kevesebb, mint amit a reports alapján valóban levontak.
SpaceX 2022. 04. 27. 13:55
Előzmény: #470  gyuribesd
#474
Eddig csak deviza beutalásokat végeztem, igen drágán, mert más mód nem volt. Viszont múlt héten próbaképp 100.000 HUF utaltam K&H HUF számlámról a Raiffesenes IB HUF számlára. Kb. 25 perc alatt az IB számlámon volt 100.000 HUF. A K&H pár száz forint költséget "számlázott".
lo5o_ 2022. 04. 27. 10:14
Előzmény: #470  gyuribesd
#473

Szerintem ez az FX income csak kiegészítő infó, ami a base currency-től különböző devizákról mutat ki valamit. Mivel nekem a base currency-m EUR, ebben a szakaszban szerepel HUF-os tétel (konkrétan egy levont osztalékadó), de van itt pár USD-s határidős kötésből is adat. Ami jól eséllyel azt mutatja, hogy a total részben szereplő számot nem lehet sehova sem beírni, mert különböző módon adózó tételek vannak benne összemosva.
Boole 2022. 04. 27. 08:48
Előzmény: #470  gyuribesd
#472
1000 HUF alatti tételt nem kell bevallani.
Boole 2022. 04. 27. 08:46
Előzmény: #469  wantuu
#471
Igen chateltünk, de nem a központ végzi a pénzügyi elszámolást, hanem az IBCE. Ott nincs kivel beszélni. Akivel lehet az egy fiatal lány, aki recepciós és nem ért semmihez sem. 
gyuribesd 2022. 04. 27. 00:07
#470

Nem teljesen tiszta, hogy a Raiffesen számla váltás után hogy működnek a dolgok. Továbbra is forintos devizautalást várnak az IBAN számra, mint korábban a németnél vagy lehet egyszerűsíteni és magyar számlaszámla küldeni közvetlenül?
Adózással kapcsolatban is lenne egy kérdésem kérdésem.
Az adópapírok között nem találtam M30 nyomtatványt, valószínűleg mert év vége felé nyitottam a számlát, így nem volt sem eladás sem osztalékbevétel.
Van viszont egy "FX Income Worksheet" a részvényvásárláskor dollárra váltott forint miatt,
ami +866 egyenleget mutat. Az átváltásból szereplő bevételt melyik részen kell szerepeltetni vagy minek minősül?
wantuu 2022. 04. 24. 17:03
Előzmény: #467  Boole
#469

Köszi az infot, akkor nem én vagyok a hülye remélhetőleg.
Beszéltél az Interactive Brokers-el a dologról?
Boole 2022. 04. 24. 14:02
Előzmény: #467  Boole
#468
Az eltérés miatt sok embert be fog a NAV rendelni.
Boole 2022. 04. 24. 14:01
Előzmény: #466  wantuu
#467
Nekem az osztalék és a nyereség is rossz volt. Nem is érdekel, mert a kimutatás alapján készítettem az adóbevallást. Más be is fizettem, amit kellett. 
wantuu 2022. 04. 23. 18:30
#466

Ti megnéztétek már, hogy a 2021 SZJA bevallás tervezetben ami adatot IBCE szolgáltatott az stimmel-e?
Én most ellenőriztem, és brutális eltérést tapasztaltam. Sokkal nagyobb nyereséget mutattak ki mint amire számítottam.
Ellenőrzéshez vettem a 2021 éves IB Activity Statement-et, és a Realized Performance Summary-ban lévő Total összeget. Szerintem kb. meg kéne egyeznie az adóbevallás tervezetben  jövedelemmel (Pár egyéb szolgáltatási díj nincs benne, ami nálam minimális ehhez a számhoz képest).
De nálam ez nem stimmel. Még ha a 2021 éves legamagasabb USD árfolyammal is számolok, akkor is 30%-al nagyobb profitot küldtek be az adóbevallásba.
Kicsit számolgattam, és olyan mintha a Commission költségeket (ami nálam brutális), nem vonták volna le a profitból.  Ugyanis Realized Summary (ez már Commissions-el csökkentett profit) + Commissions visszaadva hozzá szám eléggé hasonlít arra az adatra, amit az SZJA tervezetbe küldtek...
wantuu 2022. 04. 23. 17:28
#465
Sziasztok!
Adóbevallással kapcsolatos kérdések.
1. M30 tartalma nem kellene megjelenjen az adóbevallástervezetben, arról nem szolgáltatnak adatot? Nekem csak az ellenőrzött tőkepiaci ügyletek jelentek meg az SZJA tervezetben, az M30-ban szereplő adatok nem.
2. M30-ban volt pár ezer forint osztalékom. Valójában Stock Yield Enhancement bevétel, de az SZJA kitöltési útmutató alapján úgy tűnik hogy ez tényleg osztaléknak számít -- és gondolom magyar osztaléknak, mert IBCE magyar. Ebben a sorban szerepel 15% levont adó hozzá.
2/A. A levont adó azt jelenti, hogy befizették az SZJA-t helyettem, ugye?
2/B. SZJA bevallás 167. "osztalék" sorba az osztalékot írnám, 67. "kifizetők által levont forrásadó" sorba pedig a az M30-on szereplő levont adót. Ez így helyes?
net91 2022. 04. 14. 20:30
#464
Köszönöm.
Ellenőriztem, tényleg egy Raiffesen számlát ad meg átutaláshoz. Ez így már sokkal kedvezőbb. Már csak a TBSZ számla hiányzik.
kozi723
kozi723 2022. 04. 13. 22:12
Előzmény: #462  net91
#463
Ha bemész az IB account management client portal-ra és azon belül a deposit-ba, akkor megkérdezi honnan tervezet feltölteni a pénzt. Én itt már korábban (mikor még működött a HUF utalás) elmentettem az Erste-s számlámat és jelenleg csak kiválasztottam. Azonnal hozta is fel, hogy mennyi HUF-ot szeretnék feltölteni. Az összeg beírását követően pedig felhozta, hogy kinek címezzem, milyen számlaszámra, milyen közleménnyel. Onnantól pedig már gyerekjáték. Keddi tapasztalat: az azonnali átutalási rendszer miatt 1 órán belül az IB számlán jóvá volt írva a beutalásom, forintban! 
net91 2022. 04. 13. 18:28
Előzmény: #460  kozi723
#462
Hol látható ez a számlaszám?
au190 2022. 04. 13. 16:10
#461
Sziasztok
Most ismerkedem a felülettel.
Lenne egy alap kérdésem.
A demó számlán felvettem egy STP pozíciót, piaci ár lentebb van és nem aktiválódott, nem került eladásra. Hogyan lehetséges ez ?
A demó számlával nem működik jól a trigger ?
Köszi az infót.

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek