Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2013. 10. 10. 13:05
Előzmény: #1518  Törölt felhasználó
#1520
Kituno elemzes, es ragyogo a gondolatmenet. Koszonjuk.

Az egyetlen, amit kiegeszitsekepp megjegyeznek, hogy a kiindulo premisszaban:

"Kérdezted, hogy meddig éri meg az anyabankoknak tőkeemeléssel ellensúlyozni a veszteséget. Azt válaszoltam, hogy amíg a pótlólagos tőkeigénynél több hitel jellegű anyabanki forrást tudnak kivonni, mert így egy esetleges későbbi csődnél még a tőkeemeléssel együtt is csökken a veszteségük"

a potlolagos tokeigeny 1 Euroja nem egeszen egyenerteku egy banknal az 1 Euro anyabanki forrassal.
Legalabbis normalis "bekeidoben", ceteris paribus, konyvelesileg.

Amikor megroppanas vagy katasztrofa helyzet van, (pl. bankrohamig fajul), vagy amikor nem turheto tovabb a leanybank fogado-allam altali kirablasa, nos, akkor mar igen.
A ketto kozti kulonbseget nem tudnam becsulni kulonbozo szituaciokra.

Egyebkent persze, a szamitas celja nem erre fokuszalt, hanem az en olvasatomban a masik esetre. Meg egyszer, kosz.

Megj:A multkoti cikkedet felhasznaltam, OCBJ-ben megjelent. Erdekessegkeppen, a Roth Capitaltol odajott egy elemzo hozzam a konyvtarban, es meghivott a kov. konferenciajukra. Igazabol neked kene elmenni. Akarsz?

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 10. 10. 12:24
Előzmény: #1518  Törölt felhasználó
#1519
Persze ebből még nem következik, hogy a csomag 1000 milliárd körüli veszteséget jelentene a bankrendszernek, de az azért látszik hogy ekkora mozgástér van. Egyáltalán nem olyan könnyen mennek csődbe egy durva devizahiteles csomagtól a magyar bankok.
Törölt felhasználó 2013. 10. 10. 12:08
Előzmény: #1517  berlini
#1518
06:35 : Ezermilliárdos mentőcsomagot kaptak a magyar bankok

A cikk egész jó. Nem a szövege miatt. Azt eddig is tudtuk, hogy az anyabankok sokkal több pénzt vonnak ki, mint amennyi tőkét betolnak. Viszont a bankonkénti bontás tanulságos. Kár, hogy nem vizsgálták elég részletesen a banki beszámolókat. Így csak az összes bankközi betét és bank által felvett hitel állományából becsülték az adott bank külföldi forrásait. Pedig a beszámolókban tételesen is benne van a bankcsoporton belüli források állománya.

Kérdezted, hogy meddig éri meg az anyabankoknak tőkeemeléssel ellensúlyozni a veszteséget. Azt válaszoltam, hogy amíg a pótlólagos tőkeigénynél több hitel jellegű anyabanki forrást tudnak kivonni, mert így egy esetleges későbbi csődnél még a tőkeemeléssel együtt is csökken a veszteségük. Azonban akkor csak a nagyságrendet határoztam meg bankrendszer szinten. A pontos megközelítés, hogy az e szempontból a legrosszabb helyzetben lévő bankok, mint szűk keresztmetszet fenti módon számított „teherviselő képességéből” indulunk ki. Mindig azt veted fel (helyesen), hogy az OTP mennyivel ütésállóbb, mint a hazai versenytársai és csak akkora csomagot lehet a bankok nyakába akasztani, amit a gyengébb bankok még a gyengék elviselnek. Nézzük meg, mit viselnek el.

Módszertan: Két megközelítést alkalmazok. Az egyik az éves pótlólagos veszteség maximális mértéke, a másik a teljes futamidő alatti maximális pótlólagos veszteség. Az előbbi esetén az elmúlt évek átlagos forráskivonási üteméből vonom le az elmúlt évek átlagos veszteségét (mint alapot, amin felül további veszteséget okoz a devizahiteles csomag). Az utóbbi módszer esetén a meglévő anyabanki forrásokból levonom az elmúlt évek átlagos veszteségét felszorozva annyi idővel amennyi alatt az átlagos kivonási ütem mellett elfogyna az állomány.

Látható, hogy a pótlólagos tőkeigényt felülbecslem, hiszen az ügyfélhitel állomány csökkentésével a tőkeigény is csökken, így a pótlólagos tőkeigény kisebb, mint a veszteség. Ezen kívül nem veszem figyelembe az anyabanki garanciákat, pedig csőd esetén azokat is bukhatja az anyabank. Tehát az általam meghatározott számoknál biztosan nagyobb összegben is megéri még tőkét pótolni az anyabankoknak.

A szúk keresztmetszetet az eleve veszteséges, intenzíven zsugorodó bankok adják, azaz a CIB, az MKB, a Raiffeisen és az Erste. Mindegyiknél a saját piaci részesedéséből számoltam vissza bankrendszer szintre a veszteséget.

CIB Bank:
Összesített veszteség 2010-2013-ban (3,5 év): 270 milliárd. Veszteség éves átlagos mértéke: 77 milliárd. Összes eddigi anyabanki tőkepótlás: 258 milliárd. Anyabanki és bankcsoporton belüli forrásállomány alárendelt kölcsönök nélkül 2013. félévkor: 534 milliárd. Ennek csökkenése 2008-hoz képest: 563 milliárd. Éves átlagos forráskivonási ütem (4,5 évre): 125 milliárd. Megjegyzés: Közben az alárendelt kölcsöntőke meg nőtt.
Az éves pótlólagos veszteség maximális mértéke: 125-77=58 milliárd. Ebből bankrendszerre vetített éves pótlólagos veszteség maximális mértéke: kb. 800 milliárd.
A teljes futamidő alatti maximális pótlólagos veszteség 4,3 évvel számítva: 534-4,3x77=203 milliárd. Ebből bankrendszerre vetített teljes futamidő alatti maximális pótlólagos veszteség: kb. 2800 milliárd.

MKB Bank:
Összesített veszteség 2010-2013-ban (3,5 év): 371 milliárd. Veszteség éves átlagos mértéke: 106 milliárd. Összes eddigi anyabanki tőkepótlás: 251 milliárd. Anyabanki és bankcsoporton belüli forrásállomány alárendelt kölcsönök nélkül 2013. félévkor: 322 milliárd. Ennek csökkenése 2009-hez képest (az MKB-nál 2009 volt a csúcs): 594 milliárd. Éves átlagos forráskivonási ütem (3,5 évre): 170 milliárd. Megjegyzés: Közben az alárendelt kölcsöntőke stagnált.
Az éves pótlólagos veszteség maximális mértéke: 170-105=65 milliárd. Ebből bankrendszerre vetített éves pótlólagos veszteség maximális mértéke: kb. 700 milliárd.
A teljes futamidő alatti maximális pótlólagos veszteség 1,9 évvel számítva: 322-1,9x105=120 milliárd. Ebből bankrendszerre vetített teljes futamidő alatti maximális pótlólagos veszteség: kb. 1300 milliárd.

Raiffeisen Bank:
Összesített veszteség 2010-2013-ban (3,5 év): 183 milliárd. Veszteség éves átlagos mértéke: 52 milliárd. Összes eddigi anyabanki tőkepótlás: 138 milliárd. Anyabanki és bankcsoporton belüli forrásállomány alárendelt kölcsönök nélkül 2013. félévkor: 52 milliárd (az alárendelt kölcsön több ennél, az még 56 milliárd). Ennek csökkenése 2008-hoz képest: 265 milliárd. Éves átlagos forráskivonási ütem (4,5 évre): 59 milliárd. Megjegyzés: Közben az alárendelt kölcsöntőke enyhén nőtt.
Az éves pótlólagos veszteség maximális mértéke: 59-52=7 milliárd. Ebből bankrendszerre vetített éves pótlólagos veszteség maximális mértéke: kb. 100 milliárd.
Mivel a Raiffeisen esetében az éves átlagos veszteség nagyobb, mint az anyabanki források állománya és a forráskivonás éves átlagos üteme is meghaladja az állományt, nincs értelme az állományi adatból számolni.

Erste Bank:
Összesített veszteség 2010-2013-ban (3,5 év): 177 milliárd. Veszteség éves átlagos mértéke: 50 milliárd. Összes eddigi anyabanki tőkepótlás: 227 milliárd. Anyabanki és bankcsoporton belüli forrásállomány alárendelt kölcsönök nélkül 2013. félévkor: 801 milliárd. Ennek csökkenése 2011-hez képest: 697 milliárd. Éves átlagos forráskivonási ütem (1,5 évre): 464 milliárd.
Az éves pótlólagos veszteség maximális mértéke: 464-50=414 milliárd. Ebből bankrendszerre vetített éves pótlólagos veszteség maximális mértéke: kb. 4200 milliárd.
A teljes futamidő alatti maximális pótlólagos veszteség 1,7 évvel számítva: 801-1,7x50=716 milliárd. Ebből bankrendszerre vetített teljes futamidő alatti maximális pótlólagos veszteség: kb. 7300 milliárd.

Látható, hogy a legszűkebb keresztmetszet a Raiffeisen. Egy 100 milliárdos bankrendszer szintű csomag rá jutó részét is nehéz lenyeletni a tulajdonosaival. Azonban ha a Raiffeisent elengedné a tulajdonos és „megmentené” az állam, azaz államosítaná, akkor a következő leggyengébb láncszem, az MKB tulajdonosa már bankrendszer szinten éves 700, az egész futamidő alatt, illetve egyszeri leírásként pedig 1300 milliárd Ft veszteség MKB-ra jutó részét kell, hogy tőkével pótolják saját érdekeikből kiindulva.

Az is látszik, hogy a Kormánynak sietnie kell a veszteségokozással, mert 2014-2015 folyamán 3 banknál is lényegesen csökkenhet az elköteleződés az anyabanki források tejes, vagy közel teljes kivonása miatt.
berlini
berlini 2013. 10. 09. 20:20
Előzmény: #1516  Törölt felhasználó
#1517
Várjuk ki. Egyenlőre még nem adott senki ajánlatot. Ezek csak tippek.
Amúgy meg nem az dönt, hogy ki adja elsőre a legmagasabb ajánlatot hanem, hogy kivel tudják a legmagasabb vételárat kialkudni+ egyéb feltételekben megegyezni. (Ha van eszük, akkor elvárják a munkaerő és fiókok megtartását x évre, beruházás stb.)
Amúgy az OTP jelenlegi bankja kisebb mint az Erste leánybankja igy az osztrákoknak nehezebb megigérni, hogy a két bank összeolvadása után nem lesznek fiókbezárások.)
Egyenlőre csak két dolgot nem értek:
-az Erste miből vásárol,
-és minek, amikor a jelenlegi bankja már igy is elég nagy.
Ha az OTP akarja megnyeri a licitet.
Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 19:58
Előzmény: #1515  berlini
#1516
15:46 | 35 milliárdot fizethet az OTP a horvát postabankért

Azt a 29-35 milliárdot így első ránézésre megérheti a HPB, de úgy néz ki, nem az OTP lesz a befutó.
berlini
berlini 2013. 10. 05. 10:27
Előzmény: #1513  pomperj
#1515
Abban viszont egyetértek, hogy a jövőhét sokféleképpen alakulhat.
USA-ban:
ami eddig történt az elégnek tűnik a tapering műsorról való levételéhez, de ha október közepén még mindig ugyanitt állunk, akkor legalább azok a részvények megszenvedik, akik nem az exportból éllnek és megszenvedik a fogyasztás csökkenést már rövid távon is.
Magyarország:
ha az USA-műsor folytatódik, akkor Európa vezetésével de mi is tovább csorgunk lefelé. (Akár 4000 alá is.)
Ha ott jön a happy end, akkor visszakorrigálhatink 4400 közelébe. Shortosok ujra indithatnak, mert senki nem sürget egy november 1 előtti devizahiteles megoldást, mert az nem érdeke a Kormánynak és a Bankok is úgy itélik (rosszul gondolják,) hogy minél később annál jobb. Igy a részvény visszacsorog 4300 alá.
Amennyiben tévedek és jön az egyeztetett megoldás és kiderülnek a banki terhek, amelyek legrosszabb esetben komoly tőkepótlást okoznak a nagybankoknál, de az OTP-nél valószinűleg csak az ez évi nyereséget nyirbálja meg, akkor megnyilik az út mát októberben 4600-4800 irányába.
berlini
berlini 2013. 10. 05. 10:17
Előzmény: #1513  pomperj
#1514
Mindennek ellenére lecserélném a Nemzeti Együttműködés Kormányát azokra.
1. Obama ugyanis az első, aki nem csak szavakban szeretne egy picit biztonságosabbá tenni a legszegényebb 10-20% életét.
Még mindig jobb csak fenyegetne bombázással mint azt végre is hajtani. (Bush idében túlságosan is hozzászoktunk a máasik megoldáshoz, amikor az elhatározáshoz, nehogy meg kelljen változtatni, fabrikálta CIA a hamis bizonyitékokat Irakban.)
Jobban jártunk volna, ha a Matolcsi lebegtetése idején Orbán odafigyel a szakértői nyilatkozatokra és nem őt jelöli MNB elnöknek.
2. Van egy két kamarás kongresszus, ahol nem pártkatonák ülnek és pártfegyelemmel szavaznak meg mindent, hanem a választóik érdekeit szemelőtt tartó kpviselők, szenátorok. Sokszor én sem értem őket, de eddig őket igazolta a történelem.
A FED sohasem jelentette be a taperinget, csak a bejelentés esélyét selytette az őszre. (Az, hogy ezt ki hogyan értelmezte az mindenkinél attól fügött, hogy milyen poziban állt.
Az, hogy most emelkedtek a részvényárak, az meg azért van, mert ez a várhatóan egy-két hétig eltartó birkózás a szenátus és a képviselőház+elnök között kizárja az ez év végi taperinget.
3. Az USA államadósága most már csak abszolút értelemben nő. A GDP-hez viszonyitva gyakorlatilag már stagnál az államadóság aránya.
4. A Magyar Kormányt illetően igazad van. Viszont nem fogják eladni a MOL részvényeket. Elérik viszont, hogy egy igéretesen fejlődő regionálisan vezető cégből ujra csak egy vegetáló magyar nagyvállalat lesz. (Kisért az első Orbán kormány "nagy sikere", amikor az OMV be tudott vásárolni nyomott áron összesen 20% részvényt.)
A Kisbefektető pedig ha már nem élt a stop loss technikával, akkor most nem hagyja magát megbolonditani és pozicióban marad hosszútávon az OTP-nél és a MOL-tól pedig megszabadul mihelyt felkorrigál pár%-ot.
pomperj
pomperj 2013. 10. 05. 07:15
Előzmény: #1509  berlini
#1513
A jovo het egeszen szelsoseges meglepeteseket hozhat.

1)Van egy USA elnok, aki billeg mint a szelkakas.

Egyik nap bombazna Sziriat, bun es tomeggyilkossag a szarin-gaz, masnap nem.

Egyik nap Larry Summers lesz FED elnok, masnap nem.

Egyik nap noveli az oktatasi kiadasokat, masnap visszavonja.

2)Van egy USA torvenyhozas, amelyben hol feltamad a felelossegerzet, hol eltunik.

Egyik nap megszavazzak Obamacare-t, masnap megtorpedozzak a hozzavalo koltsegvetest.

A szenatus elnoke egyik nap Sziria bombazasa mellett van, masnap sir a nyilvanos szereplesen.

A FED elnoke majus vegen bejelenti a taperinget, 3 honap mulva visszavonja.

3)Ekozben az allam adossaga folyamatosan no.

A kotvenypiacon a FED kamatpolitikaja ellenere a kamatok majus ota nonek, a papirok erteke esik.

Az USA fizeteskeptelensege alatt a reszveny arak emelkednek.

4)Van egy magyar kormany, amely az adossag ellen haborut viv, es noveli az adossagot.

A kormany harcol az adorendszer soralatet szeru egyszerusiteseert, es bevezet 22 uj adofajtat.

A kormany beigeri a gazdasag felporgeteset, es kozben megbenitja a bankrendszert.

A kormany belevasarol 2 olajcegbe is,szabadsagharcol, aztan eladja az olajceget kenyszer-aron, behuzza fulet-farkat.

A kisbefekteto belevasarol, aztan eladja alacsonyabb aron.

pomperj
pomperj 2013. 10. 04. 09:58
Előzmény: #1511  berlini
#1512
Szia,
bemasolom egyik kedvenc invest-newsletter iro, dr. McHugh mai ertekeleset.
Oszinten szolva, ha nem ugyanez volna a velemenyem, mint az ove, azonnal longra allna a bennem bujkalo contrarian;
valami fordulatot azert sejtek a hetvegen.


Today's Blue Chip Stock Market Comments:

Stocks fell sharply Thursday October 3rd. The Violence at the White House around 2:00 pm EDT Thursday fed an already down day, but the internals tell us that the PPT was concerned that a plunge could evolve, so bought the market hard, preventing a collapse in prices. Demand Power fell 7 while Supply Pressure rose 10, telling us Thursday's decline was strong. Volume was average for the past 10 days. PPT (FED's Plunge Protection Team) buying prevented a 90 percent panic selling down day from occurring.

That is important because had a 90 percent down day occurred, the odds increase that a bottom is near. There was a stock market buy signal set-up from the VIX Thursday, as it closed above the upper 2 standard deviation Bollinger Band boundary.

Once the VIX closes back inside the bands, it will trigger a new stock market buy signal. Those buy signals have been pretty good at identifying short-term bottoms that lead to nice tradable rising trends.

Short-term, stocks are working through a correction inside large degree wave c-up. There are two possible patterns for c-up, one is a Rising Bearish Wedge, which would mean a lower upside, or an impulsive five wave rally, implying a much higher upside. In either case, this coming top will be the end of a Bull market that has lasted for centuries. Then the Coming Economic Ice Age begins.


The stress we are seeing in the daily news from Washington's shutdown, the anger, the rage, is just a small glimpse of what financial stress could look like from this coming economic collapse.

Haat...nem tudom. Biztonsag iranyaba jobb tevedni. Cash.

Good luck.
berlini
berlini 2013. 09. 28. 20:36
Előzmény: #1510  berlini
#1511
pedig nem ittam semmit, ennek ellenére még mindig rossz a mondat. Helyesen:
"A 90 napon belüli, (ami éveken keresztül nőtt és igy előrejelezte a 90 napos törvényszerű növekedését, most már csökken"
Amúgy meg megtaláltam az augusztusi cikket. Egy MNB jelentés volt:
link
Itt lehet látni a meginduló kedvező tendenciát a 90 napon belüli késedelmes állományról. A válság teljes ideje alatt a 90 napon belüli állomány aránya jóval nagyobb volt, (igy előre jelezte a 90 napon túli késedelmesek arányának növekedését.) Ebben az évben ez már nincs igy, ezért az nemfizetők "utánpótlás"-a csökkent.
berlini
berlini 2013. 09. 28. 20:24
Előzmény: #1505  berlini
#1510
Ja, most vettem észre, hogy a kulcsmondatot rosszul irtam:
a mondat helyesen:
"A 30 napon belüli, (ami éveken keresztül nőtt és igy előrejelezte a 90 napos törvényszerű növekedését, most már csökken"
berlini
berlini 2013. 09. 28. 19:54
Előzmény: #1508  Törölt felhasználó
#1509
Nem itt olvastam, de ez is egy PSZÁF- link, ahol irják:
link

"A jelenlegi tendenciák fennmaradása esetén a bankszektorban 2013-ban a jelenlegi 600 milliárd
forintos szint felett – 650 - 670 milliárd forint körül – stabilizálódik az értékvesztés állomány, majd lassú
csökkenésnek indul. Mivel a nemteljesítő állományok növekedése lassul, az értékvesztés fedezettség – ceteris
paribus – kissé emelkedik. Aktív követeléskezelés mellett így az értékvesztés felszabadítása akár jövedelemforrás
is lehet a bankok számára."
Törölt felhasználó 2013. 09. 28. 18:52
Előzmény: #1505  berlini
#1508
"Amúgy pedig már ma is lehet halvány jeleit látni annak hogy az NPL csökkenni fog."

Ezt hol olvastad, szerintem egyelőre romlik az NPL. Esetleg egy jó deviza hiteles megoldás után kezdődhet meg a javulás!
berlini
berlini 2013. 09. 28. 17:59
Előzmény: #1506  pomperj
#1507
:)
pomperj
pomperj 2013. 09. 28. 16:06
Előzmény: #1505  berlini
#1506
haaat...nem jott be most a "Nálunk pont fordítva!" humorizalasi kiserletem ;-)

De azert talan valami megis....;-)
berlini
berlini 2013. 09. 28. 12:19
Előzmény: #1504  pomperj
#1505
Az első bekezdés elolvasása után gyorsan rá akartam kérdezni, hogy hol olvastad. (Habár a PSZÁF, most már MNB 3. negyedévről szóló statisztikái még nem jelenhettek meg.)
A vázolt értékelés reálisnak tűnik.
Kérdés, hogy mikor olvasunk majd ehhez hasonlót.
Nagy baj lenne, ha ez csak 2019 őszére várható.
Amúgy pedig már ma is lehet halvány jeleit látni annak hogy az NPL csökkenni fog. A 30 napon túli, (ami éveken keresztül nőtt és igy előrejelezte a 90 napos törvényszerű növekedését, most már csökken.
Ha lesz egy használható devizahiteles mentés és a munkahelyek száma már ténylegesen nőni fog, akkor én reménykedek egy stagnálásban év végére. 2014-ben pedig trendfordulóra, ami annál drasztikusabb lesz minél fájdalmasabb lesz a bankoknak az ez évi devizahiteles mentés.
pomperj
pomperj 2013. 09. 28. 11:57
Előzmény: #1499  berlini
#1504
OTP kilatasai, Q4

A magyar bankszektor dramai hitelminoseg- javulast ert el az utolso evben. A problemas es NPL, valamint mas hitelminoseg-indikatorok is egyertelmuen javultak. A hitel/betet arany erosodott, es a jelzalogkent bedolt ingatlanhitelek aranya, sot a 30 napja nem fizetok aranya is pozitiv trendet mutat. A javulas a bankok profit soran is kezd megmutatkozni.

Egyenlore a bankszektor jovedelemtermelo kepessege gyenge. A megvaltozott szabalyzo rendszernek koszonhetoen a bankoknak lassankent sikerulni latszik kihasznalni a koltseg-es ado-nyomas csokkenesi trendjet. A profitabilitas egyenlore gyengen javul, tovabb erositeni, es az aktivitas tovabbi fokozasaval ujra novekedesi palyara allni.

A bankoknak rengeteg feladatuk van meg. Evek ota elkanyagoltak az informatikai rendszereik fejleszteset, es egyaltalan nem koltottek az ugyfelszolgalat javitasara, csak a tulelesre fokuszaltak. Ezek potlasa persze nemi koltsegemelkedessel fog jarni, de az elenkebb uzleti hitelkereslet jo kilatasokat mutat a fedezet megtermelesere.

A kamatlabak egyenlore nem novekedtek sokat, de a bank invesztoroknak erdemes megfontolni, hogy varhato tovabbi kamatnovekedes miatt egyes bankok novekedese gyengebb lesz.

Ugyanakkor az EUR/HUF arfolyam drasztikus athelyezodese a kulfodi anyabank strategiai igazgatoinak es a treasury-jenek erdeklodest is felkeltheti, es ujra megfontolasra erdemesse teheti a magyar leanybankok penzellatasanak erositeset, magasabb likviditasanak biztositasat.

A bank reszvenyek szepen szarnyaltak az utobbi honapokban.
Az arfolyam novekedes atlagosan 35-60%, az OTP vezeti a mezonyt, es a kilatasok tovabbra is pozitivak. A bank minositok mindegyik bank besorolasat egy fokozattal javitottak, OTP besorolasa 2 fokozattal javult. A londoni es NewYorki befektetohazak az OTP celarat 40%-al emletek ugyan az utolso negyedevben, de lathatoan a valos arak maris telhaladtak azokat. Mar megint kicsit le vannak maradva;-)

Magyarorszag jobban teljesit.

Budapest, 2015. Sept.28. ( vagy2019. Sept. 28. ?)

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 09. 24. 10:18
Előzmény: #1501  HALIS
#1503
Rovid valaszok:

1)“már május óta vizionálod a totális apokalipsist a tőkepiacon"
Nem igaz. A website-on tobb a long, mint short iranyu velemeny. Nem vagyok perma-bear, most sem. Hogy majus ota? Igen, es az is ott van, miert. Nem, nem gondolom, hogy maskepp kene latnom SPY-t es DAX-ot. Szerintem ezzel mas a bajod.;-)

2)“Tanítaniszeretnél? Vagy azt akarod, hogy végre valahára már valaki megértsen?”
Enelkul is tanitok.Vannak paran, akik tanultak itt belole valamit, vagy csak megertettek. Mar megerte. Megengedhetem magamnak. Raadasul a sajat blog segit nekem is, latni a kaoszban az iranyokat. Es szabad tevednem, meg is esik joparszor;-)

3)” fáktól nem látod az erdőt. Elveszel a hatalmas tudás dzsungelében”
Lehet, hogy igaz, neha tobbszor, maskor ritkabban. A masik megtisztelo, de nem igaz. Csak eppen sokfele modellt hasznalok, mert a tozsde vilaga is sokszinu, tan nem hiba;-)

4)” Miért indítson shortot is az, aki már valahonnét be van ragadva longba?”
Hogy idot nyerjen. Gondolkodni. Mielott impulzivan, felelembol vagy kapzsisagbol meg rosszabbat lep, mint amiben mar benne van. Par napra nagyon hasznos, es addig nulla a szaldo. Nem strategia, hanem idonyeresi taktika, es nem is kerul sokba.

5)”beszéltél már profi sakkozóval?
Szerintem a sakkozasi peldad a mondanivalod ellenkezojere pelda. Aki egy profival szemben “varatlant” huz sakkban, vagy barmiben, az tobbnyire sokkal hamarabb elveszti a partit.
Sakkban kulonosen igy van.

6)”Elcsépelt közhely…Túl egyértelmű még a "be fog szakadni" című nóta”
Egyiket sem allitom, plane ilyen kontextusban. Ervek vannak,es rizikorol beszelek. Lasd 1) pont.

7)OTP 2550?
Nem azt mondtam, oda esik es ottmarad orokre. Az Elliott modell most erre a szamra jon ki. Van, aki nem tudja kiszamolni, de tudja, mire valo. Ekkora az altalam...lehet, hogy tevesen... szamolt riziko.
Lesz a mainal sokkal magasabb ar is. Majd.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 09. 24. 07:38
Előzmény: #1499  berlini
#1502
Szerintem Opus ügyében tévedsz.

"Rövid távon - látva az eszement fenyegetőzéseket fidesz oldalról - ő is sötéten látja az árfolyam alakulását."

Ebben egyetértve kérdezem hogy miért miért nem olcsón vásárolna be az adott OTP vezető a valószínűsített esés után, ha úgy gondolja, hogy hosszú távon feltámad a papír és miért használná az Opus rendkívül kedvezőtlen 9600 Ft-os átváltási lehetőségét. Még akkor is, ha 2016-ig 15 ezer lenne az árfolyam, nem jobb mondjuk 3000-en bevásárolni, mint 9600-on átváltani?

Az Opus alapvetően egy deviza kötvény. Aki veszi az bízik az OTP fizetőképességében, abban hogy az OTP mindent kibír. Ebben én is bízom. De arról, aki forint eszközből deviza eszközbe, részvényből, kötvénybe ül át nem állítanám, hogy a részvény hosszú távú emelkedésében hisz. Sokkal inkább a részvény gyengélkedésében és egyben a forint gyengélkedésében is (különben abszolút hozamú forint eszközt is vehetett volna, akár az OTP-től is) Az Opus kamata 3,95 %, ami megközelíti a jelenlegi legjobb forint kamatokat, de ezt az Opus EUR-ban hozza.

Szimpla fedezékbe vonulásról van szó, vihar előtt.
HALIS
HALIS 2013. 09. 24. 06:16
Előzmény: #1498  pomperj
#1501
...és beszéltél már profi sakkozóval?

Akkor ő megmondja, hogy a legnehezebb lelkes amatőrökkel mérkőzést játszani. Miért? Mert ők az adott állásra nem biztos, hogy logikusnak tűnő lépést húznak.
De ugyanez elmondható bármely más sportra is, ami csapatjátéknak számít és nem egyéni teljesítményen alapul.
A tőzsde ugyanis "csapatjáték", az egyes befektetők pedig a magányos sportolók, egyéni teljesítményekkel.

Elcsépelt közhely már a tőzsde világában az, hogy: "A kurzus mindig abba az irányba megy, ami a legjobban fáj a piacnak..."

Túl egyértelmű még a "be fog szakadni" című nóta. Na, azért nem fog beszakadni egyelőre. A rendre nyíló shortosok eközben pedig az entellektuális elemzéseikkel kőkeményen táplálják a "lelkes amatőröket", akik köszönik szépen addig is pénzt keresnek.

Node mi történne, ha mégis beszakadna a piac? Lelkes amatőrünknek - hidd el - arra is lenne egy frappáns válaszreakciója, amivel pénzt tudna keresni, amíg a vérprofi megmondóemberek entellektuális szavakat használva fundamentálisan elemezgetnek.

De amíg a muzsika szól, addig táncolni kell...

Excuse me.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek