Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
cscsb 2013. 09. 04. 19:44
Előzmény: #1477  berlini
#1480
+10 :)
pomperj
pomperj 2013. 09. 04. 19:14
Előzmény: #1477  berlini
#1479
AZ biztosan latszik, hogy EURO es OTP arfolyama korrelal; es a korrelacio azert erdekes most, mert a Forint nagyon erosen billeg 300Ft korul, szerintem barmikor beszakadhat. Ahogy itt elnezem a mai Portfolio cikkeket, masok szerint se kizart.

Az 5 eves EUR/HUF charton jol kiveheto, hogy a csucspontokat osszekoto egyenesek egy olyan csatornat (ek format) rajzolnak, amelyikbe boven belefer 320Ft-os EUR arfolyam is anelkul, hogy kiesne a csatornabol.

Az is latszik, hogy amikor EUR eros (mondjuk 307Ft-on van), akkor OTP arfolyama gyenge, eppen lokalis melypontra esik. Ilyen volt 2013.marc.25 idoszaka.

Vagyis zuros idoszakban egyszerre esik a Forint es OTP. Normalis orszagokban persze ez forditva szokott lenni, az is a gazdasagi logika, dehat itt ez van: egyszerre felnek OTP-tol es Forinttol.

A kerdes: Van-e valakinek egy korrelacios szamitasa, netan kis dolgozat errol? Vagy egy linearis keplet HUF es OTP arfolyam mozgas osszefuggesenek becslesere?

Ha ugyanis a Forint beszakadna, amire egyre novekvo eselyt latok...akkor igen jo OTP veteli lehetoseg adodhatna. Mekkora lesz OTP varhato esese, ha EUR/HUF 320 fele esik le?
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 21:48
Előzmény: #1477  berlini
#1478
+1
Ennyi.
Zárójelben jegyzem meg: én már azt a szerződést is aláírnám, ha "csak" azt elérnénk, hogy az oktatás az első diplomáig MINDENKINEK ingyenes (vagy jelképes összegű) lenne. Nem "nemtandíj"-as, sem pedig "még-nem-dolgoztam-ugyan-egy-napot-sem-de-már-milliós-hitelem-van" feelinges. Talán sikerülne egy olyan Nemzetet kinevelni, akik többre, előbbre viszik az országot.
(saját vélemény, természetesen)
berlini
berlini 2013. 08. 27. 22:53
Előzmény: #1476  Törölt felhasználó
#1477
Igen, az USA megosztja a közvéleményt.
Sokan utálják, a világ csendőrének nevezik és részben biztosa igazuk van amikor sok értelmetlen, egyedül gazdasági érdekek érdekében inditott háborúkat emlegetnek.
Másrészt pedig a legnépszerűbb emigrációs célország, a határtalan lehetőségek országa és amerika nélkül tényleg vad világ lett volna (mindegy hogy Sztálin vagy Hitler és utódaik uralma alatt élnénk.)Arra is kiváncsi vagyok, hogy az elmúlt 20-30 évben hány regionális háború bontakozott volna ki (esetlegesen nukleáris csapásokkal fűszerzve) (India-Pakisztán, a Koreai félsziget, Izrael és az Arab világ, stb. ) akkor ha nem lett volna ez az USA által dominált világ.)
Magyarország és a rendszerváltás:
Igen, sokan éhbérért dolgoznak és sokan még azért sem kapnak munkát.
Ezeken a százezreken (milliókon?) csak úgy tudunk segiteni,
- ha a munkát terhelő járulékok szintjét szinte a nullára csökkentjük (tehát nem a jövedelemadó szintjét,)
- ha a munkahelyteremtő beruházásokat normativ módon, úniós pénzek erre való költsésével is támogatjuk,
- az oktatást alapszinten megreformáljuk és megszüntetjük a gyakorlatban az analfabéta, szakmát tanulni képtelen generációk újratermelődését,ha a szakképzés szinvonalát a jelenlegi angolai szinvonalról nyugateurópaira emeljük, (személyes tapasztalatom van erről, tudom miről beszélek,)
- ha a szociálpolitika (az adózás segitségével)nem forditva különbözteti meg gyermekeket attól függően, hogy szegény vagy gazdag családban születtek,
-ha a munkaképes lakosság túlnyomó többsége (igy az ország is) sikeres, és a szolidaritás elveit érvényesitve ezen sikeres többség fel tudja emelni a nyomorból a kevésbé szerencsés kissebbséget.
Még valami:
El kellene gondolkodnunk azon, hogy ki csinálja jól.
Amerika: a cél a vállalkozók tevékenységének segitése, (búrökrácia csökkentése, adók emelésének még az emlegetése is nemzetellenes bűnnek számit,) mert tudják hogy az ország csak a sikeres vállalkozások számának emelkedésével együtt tud felemelkedni.
Magyarország: az elmúlt 3 évben is növekvő burokrációs terhek, összeszámolhatattlanul sok új adó. Aki nyereséges az gyanús, azt különadóval kell megfejni, amik ráadásul népszerűek mert olyan vállalkozásokat súlytanak többségében, amelyek külföldi tulajdonban vannak, amelyek állitólag visszaélnek "erőfölényükkel". Mindezek után Magyarország az utolsó helyen áll a beruházások tekintetében az Únióban, rekorszámban kerülnek felszámolásra a vállalkozások, a válság mélypontjához viszonyitva nem nőtt az üzleti szektorban a foglalkoztatottak száma, olyan bizalmatlan üzleti légkört teremtettek, hogy a következő években sem lesz számottevő munkahelyteremtés.
De mindennél rosszabb fejlemény az állam szerepének erősödése. Példák a teljesség igénye mélkül:
- úniós pénzek értelmes felhasználásával kapcsolatos döntések egyre feljebb születnek, (lassan O.V. dönt minden ügyben személyesen.)
- az állam gzadasági szerepének erősödése (téves már a szocializmusban megbukott, de a mainapig nyugaton sem sikeres állami tulajdonú cégek számának szaporodása,)
- az állam mint bankár: ehhez elég felidézni az MFB eddigi kormányokon átivelő, szinte csak a gazdasági logikát, célszerűséget nélkülöző korrupcióval átszőtt működése. Ha ezt akarják egy nagyságrenddel nagyobb mértékben bőviteni abba bele fogunk bukni. (Igaz lesz egy pár száz újabb kormányközeli milliárdos.)
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 21:17
Előzmény: #1474  pomperj
#1476
Kolléga úr nem veszem személyeskedésnek, és nem haragszom rád. De a felvetéseid erősen kimerítik a populizmus fogalmát!

A 1) pontodra inkább nem válaszolok, mert nem akarom, hogy elfajuljon a vita.
2) Felhívom a figyelmedet, hogy itt sokan nem élik meg pozitívan a rendszerváltást, mert az un. demokrácia bérrabszolgaként nem sokat ér plebejusoknak.

Errefelé most is rengetegen éhbérért dolgoznak, a társadalom jelentős része mély szegénységben nyomorog. Valjuk meg ebbe a fórumba sok munkanélküli is írdogál, mert szabadidejük sok van pénzük annál kevesebb, nem hiszem, hogy ez az állapot boldogsággal tölti el őket. Egyébként a szólás szabadságot, az információs jogokat folyamatosan szűkítik az un. fejlett demokráciában, Az ehhez kapcsolódó szankciókat meg bővítik, ez rossz kombináció.

Az USA nélkül csak az elmúlt pár évben mennyi imperialista háborút elkerülhetett volna a világ. Felhívom a figyelmedet, hogy a globális közvélemény kutatások alapján Izrael és USA az elsők között van, mint globális biztonsági kockázat tekintetében, mint a békét legjobban veszélyeztető entitások. Javaslom elgondolkodni, miért ilyen rossz az emberek véleménye ezekről az országokról.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 17:44
Előzmény: #1474  pomperj
#1475
Hagyd. Invain.

pomperj
pomperj 2013. 08. 27. 16:38
Előzmény: #1470  Törölt felhasználó
#1474
Minden szemelyeskedes nelkul:
kepzeld el egy pillanatra, hogy NEM lenne Amerika. Tudok neked ajanlani 2 verziot.

1) Naponta enekelned a "Deutschland uber alles"-t, hetente mennel viragot vinni Adolf emlekmuvere, mint Phenjanban a nepek.

2) Naponta enekelned a "Fol- fol ti rabjait", es Kadar/Sztalin emlekmure hordanad a viragot.

Mindket esetben ehberert dolgoznal, mint nagypapa 1952-ben a Hortobagyon, tudhatnad a voros fuzetbol hogy az amerikai munkasosztaly eletszinvonala iden ujabb 60%-ot esett, viszont nem irkalhatnal forumba, csak a parttagkonyvedet olvashatnad naponta a Portfolio.hu helyett.

En nem szegyellem, hogy igen, azt gondolom, hogy a magyaroknal is van fontosabb, jobb es sikeresebb orszag.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 16:32
Előzmény: #1472  Törölt felhasználó
#1473
link
free
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 16:14
#1472
OTP Real time adatot tud valaki mondani?
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 16:11
Előzmény: #1469  pomperj
#1471
Köszi a gyors reakciót, látom azért érthető volt a gondolatmenetem.
(a site linket ne feledd. köszi)
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 15:54
Előzmény: #1469  pomperj
#1470
Hát elég szomorú, hogy a nemzeted a "zsoldosok" mögött áll...

De szerencsére ott is egyre erősebb az alternatív média, a hazugságokat egyre nehezebb eladni az amerikai embereknek!

Továbbra is rejtély, hogy egy célzott bombázásnak mi köze a FED döntéséhez, emiatt meglepne ha valamit is elhalasztanának, vagy közelebb hoznának. Globálisan ezeknek egyre kisebb hatásuk van. Az olaj szárnyalhatna, de az sem rugaszkodott el még jelentősen...

pomperj
pomperj 2013. 08. 27. 15:43
Előzmény: #1460  Törölt felhasználó
#1469
Harom kozelmultbeli pelda van, hogy viselkedik NYSE egy haboru kezdeten.
Ne felejtsd el, ez Amerika, ahol azonnal nemzeti osszefogas, zaszlok kituzese es egyseg van, amikor a fiuk haboruba mennek. Jellemzoen 1-2 nap eros le-fel mozgas utan egy stabil bull indul es tart honapokig.

1)WTC terror, 2001.09.11. Negy napig esett vadul, osszesen 9 %-ot, aztan megfordult es eros bull hetek kovetkeztek.

2)Jugoszlavia bombazasa, 1999.03.24. Emelkedoben levo piac mozgasa alig valtozott, egesz bombazasi kampany alatt emelkedett.

3)Iraki haboru, 2003.03.19. A piac a lokalis melypontrol azonnal emelkedni kezdett, honapokig bull volt.

Azt gondolom, a FED nem fog keresztbe tenni ennek az erzuletnek; siman elhalasztjak a tapering kezdetet 1-2 honappal. Ha mar 4 eve csinaljak, ennyi mar nem szamit.
De erre sem lesz szukseguk. Amerika egesz biztosan ott all a fiuk mogott, es nem fog remegni se a hangjuk, se a kezuk.

Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 14:48
Előzmény: #1467  Törölt felhasználó
#1468
Én másképp gondolom, de ez így van rendjén.
Lásd: chartok, olaj ár...
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 14:34
Előzmény: #1466  Törölt felhasználó
#1467
A Szír eseményeknek semmilyen formában nem lesznek hatással a FED bármilyen döntésére. Ez fordítva is igaz, meg a feje tetejére állítva is...
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 11:54
Előzmény: #1465  Törölt felhasználó
#1466
Egyébként nem az volt kérdés, hogy a bombázáshoz mi köze a FED döntésnek, hanem fordítva...
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 11:51
Előzmény: #1462  Törölt felhasználó
#1465
Talán másképp gondoljuk...
Kinek a pap, kinek a papné... (nekem speciel a lányuk, de hát nem vagyunk egyformák)
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 10:36
Törölt hozzászólás
#1464
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 10:36
Törölt hozzászólás
#1463
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 10:32
Előzmény: #1461  omaha
#1462
Egyetértek. Nyilván rossz a kérdésfelvetés. Szíria megbombásához semmi köze nem lesz a FED döntésének. A sakálok egy újabb államot vernek szét általuk kreált ürüggyel...
omaha 2013. 08. 27. 10:21
Előzmény: #1460  Törölt felhasználó
#1461
Bocsi, hogy beleszólok. Szír-szar az egész!

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek