Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2013. 07. 24. 18:21
Előzmény: #1315  Törölt felhasználó
#1320
Ne búsulj, egy-két év és valszeg egy "eredményes" MFB vagy FHB-s bankár kerül az otp vezéri székbe. Orbán nyer jövőre és udvariasan megkérdezi Csányitól, hogy meddig akarja ott rontani a levegőt és 20 év sikertelenség után azt belátva, mikor adja át a helyét egy sikeres bankárnak. (Matolcsi például?)
(Választása Sanyi bának nemigen lesz, ha meg akarja őrizni az élelmiszeripari befektetéseit.)
berlini
berlini 2013. 07. 24. 18:13
Előzmény: #1316  Törölt felhasználó
#1319
Sajnos többek között én is.
Némi shortos siker (kb. 1 milla tiszta nyereség ) után 4600-4650 között (még nem tudtam a Csányi féle eladásokról,) bevásároltam majd folytattam hitelből folyamatosan a 4000-es mélypontig. A mai 4445ft-os záró ellenére ez a múlt heti vételsorozat a short nyereség kétszeresét vitte el...egyenlőre.
És semmi nem garantálja, hogy véget ért a paráztatás, de én (ahogy 4000ft körül is,) úgy gondolom, hogy van esély a 4600ft elérésére.
A piaci konszenzus szerintem abból indul ki, hogy az OTP-t az újabb csomag max 100 milliárd ft-os adózás előtti, tehát max 80 millió adózott nyereségcsökkenésként (veszteségként) éri. Ez a saját tőke 5%-a.
Igy a mai árfolyam az eddigi 4900-5100 ft-os árfolyamsávhoz képest kb. 4650-4800ft sávban kellene, hogy mozogjon.
Ezt elősegitheti Varga M. mai nyilatkozata, (szokatlanul értelmes, logikus,) hogy a devizahitelesek hiteleinek ft-ra történő átváltásánál irányadó kell, hogy legyen az az alapelv, hogy az egy időben felvett azonos összegű ft és devizahitelek visszafizetése kb. egyforma terhet kell, hogy jelentsen.
Ha ez a rendezőelv alapján dolgozzák ki a bankokkal együtt a megoldást, az okozhat a bankrendszernek összeségében akár 400-600 milliárdos egyszeri, vagy két évre elosztott terhet, de cserébe megszabadulunk egy akkut problémától.
Az OTP-nél azért becsültem csak a fenti veszteséget, mert a 82%-os céltartalékolás miatt, az részben fedezi a fellépő veszteségeket a devizahitelesek 90 napon túl nemfizető része hiteleinek rendezésénél.
berlini
berlini 2013. 07. 24. 17:51
Előzmény: #1317  hola
#1318
Az érdeklődésre tekintettel kibérelhették volna a sportcsarnokot, ha minden újságirót be akartak volna engedni.
Ennek ellenére:
Alapvetően "vadliberálisként" nem szeretem, ha egy közéleti szereplő válogat az újságírók között. Ez ma már sajnos gyakorlattá vált.
Felsoroljam, hogy hány fontos sajtótájékoztató volt az elmúlt években válogatott újságirói körben?
Ez a közvélemény befolyásolásának ravasz (vagy inkább primitiv?) eszközévé vált.
Másrészről, ha éppen az MNO engedelmes kormánykatonái adják a kirekesztett meglepettet, miután Csányinak majdhogynem halálhirét terjesztették,...hát ebben van némi komikus elem.
hola 2013. 07. 24. 16:25
Előzmény: #1312  berlini
#1317
A Heti Válasz már tegnap összeállította a lapszámot (Mi jár a fejében?), az MNO már előtte leadta a jelzést (leköszön), aztán ma Csányi nem hítta őket sajtájra, nagy a duzzogás, amit majd csak egy VIP fotó enyhít a hívek körében
Törölt felhasználó 2013. 07. 24. 15:23
#1316
Azt lehet tudni, hogy ki/kik vették meg Csányi papírjait?
Törölt felhasználó 2013. 07. 24. 14:59
Előzmény: #1312  berlini
#1315
Csányiról nekem évek óta ugyanaz a véleményem. Egészségi állapotával ebből kifolyólag nem foglalkozom. Az is evidencia, teljesen mindegy mit csinál az állam, amíg felveheti a vezérigazgatói juttatásait, bónuszait, luxus autó sofőr stb., addig hülye lenne lemondani juttatásairól. Az ország egyik legjobban fizető pozíciójában székel, és nem hiszem, hogy nagyon sokat tenne a pénzéért...

Nem engem formál a propaganda, én meglehetősen önálló személyiség vagyok, inkább én formálom környezetem véleményét, több kevesebb sikerrel. Itt sokan a neoliberális demagógiát fenntartás nélkül beveszik, a banki blödségeket fenntartás nélkül visszaismétlik.
berlini
berlini 2013. 07. 24. 11:36
Előzmény: #1311  Törölt felhasználó
#1314
Bokrosra nem azért szavaztam mert egyetértettem minden gazdasági nézetével.
(Ha elolvastad éppen kritizáltam a 1995-ös csomagjának elemeit.) De ismétlem, (és az idő nekem adott igazat,) az egyetlen normális listavezető volt a szavazólapon. Jön még az az idő, amikor ezt talán még Te is belátod. Addig is kellemesen borzongós fülkeforradalmi mozgalmi életet kivánok, sok-sok unortodox meglepetéssel. :)
berlini
berlini 2013. 07. 24. 11:33
Előzmény: #1311  Törölt felhasználó
#1313
Nézz utána, nincsen maximalizálva még a 10%-ot sem szavaszták meg. (Idén már elő sem vette a javaslatot.)
berlini
berlini 2013. 07. 24. 11:32
Előzmény: #1311  Törölt felhasználó
#1312
nemvagyok vadliberális, viszont mindenkit a tettei alapján szeretek megitélni.
Kicsit furcsálom, hogy a Csányi még pár nappal ezelőtt egy elismert üzletember volt, most meg egy ügyeskedő, beteges, legfeljebb túlélőbajnoki cimet megérdemlő ember lenne.
Azt viszont én is csak most vettem észre, hogy mennyire felülsz ennek a propaganda hadjáratnak...sajnálom.
Törölt felhasználó 2013. 07. 24. 10:57
Előzmény: #1310  berlini
#1311
Én úgy tudom, hogy 5%-nam maximalizálták a új tulajdonosok szavazati jogát. Megjegyzem, hogy azt is megszavaztatta Csányi, hogy szükség esetén elhagyhassa a bét-et az OTP anélkül, hogy aki ezt kérné kifizetnék.

Sejtettem, hogy vadliberális vagy, ironikusan kiugrasztottam a szöget a zsákjából...
berlini
berlini 2013. 07. 24. 10:48
Előzmény: #1307  Törölt felhasználó
#1310

az OTP-nél nincsen szavazatmaximalizálás. (Csányi tényleg benyújtotta 2011 és 2012 áprilisában, de a részvényesek nem szavazták meg.)
Példákat soroltam fel.
Amúgy Bajnai kvalitásait ezen a téren gazdasági miniszteri poszton nem nagyon láttam. (Miniszterelnökként jobb volt mint elődei és utódja,)
Bokros a megszoritócsomagjával megmentette Magyarországot, de ha az akkori eredeti programot megnézed, eléggé vegyes, az AB által is részben elmeszelt elemei is voltak. (Amúgy ennek ellenére a Bokrosra szavaztam 2010-ben, mert a többieket (és/ vagy) dilettánsnak, korruptnak, gazembernek tartottam.
Törölt felhasználó 2013. 07. 24. 10:18
Előzmény: #1308  p-b
#1309
A tudatos befektetők gyakran keresnek olyan cégeket amelyek felvásárlási célpontok lehetnek. A helyzet függvényében spekulatív módon ki és beszállnak, ami erősen forgalom növelő tényező. Ezeknek a cégeknek az értéke természetesen nagyobb, mint egy állandó és a piacról nem befolyásolható cég megítélése. (Különösen a jelentős állami befolyást nem szokták szeretni a befektetők.)

Az utolsó megjegyzésedre azt tudom válaszolni, hogy visszaolvasható, mit írt le a kolléga, ez úgy gondolom elég egyértelmű.
p-b 2013. 07. 24. 10:03
Előzmény: #1307  Törölt felhasználó
#1308
"Az OTP bankot a 2000-es években is többször fel akarták vásárolni, de Csányi a közgyűlésben keresztülerőltetett egy olyan döntést, melyben a szavazati jogot maximalizálta (függetlenül a részvénytulajdontól) az új szereplők számára."
Ez ebben a megfogalmazásban erős túlzás/csúsztatás.

"Ezt követően az OTP komoly stratégiai befektető részére, hasonlóan a MOL-hoz érdektelen. Ami a részvény árazásában és forgalmában negatívumként megjelenik."
Ezt milyen alapokra fektetve feltételezed , hogy egy szakmai befektetővel jobb árazása lett volna/lenne a rv.-nek
Egy többségi szakmai befektető megjelenése esetén, bizonyára valamennyire megugrott volna az árfolyama. De honnan is tudnád annak mi lenne ma a szakmai befektetés mai eredménye. Lehet, hogy jobb lenne az árazása, de az is, hogy sokkal rosszabb, esetleg az anya becsődölt volna. Tehát nem egyenes következtetés, hogy szakmai befektető nélkül kevésbé lehet innovativ és profitábilis egy cég/bank...
Lásd a két hazai gyógyszergyártó példáját.

"Csányi ilyen irányú képességeit én még nem teszteltem, ezért végletes értékelést nem fogalmazok meg erről."

Ez olyan megmosolyogtató kijelentés volt:)

"(Tehát szerinted Kupa, Bokros és Bajnai is dupla nullák voltak, örülök az értékelésednek)"

Ezt valószínű félreértetted. Az általad felsoroltak csicskásai nem lehetnének a mai gazd.pol. irányítói sztem.
Törölt felhasználó 2013. 07. 24. 09:32
Előzmény: #1305  berlini
#1307
Szerintem amit leírtál nem támasztja alá, hogy bármiben megalapozatlan véleményt adtam volna le.
Az OTP bankot a 2000-es években is többször fel akarták vásárolni, de Csányi a közgyűlésben keresztülerőltetett egy olyan döntést, melyben a szavazati jogot maximalizálta (függetlenül a részvénytulajdontól) az új szereplők számára. Ezt követően az OTP komoly stratégiai befektető részére, hasonlóan a MOL-hoz érdektelen. Ami a részvény árazásában és forgalmában negatívumként megjelenik.
Továbbra sem tudok mást mondani a gazdaságpolitika és egy bank irányítása különböző műfajok. Csányi ilyen irányú képességeit én még nem teszteltem, ezért végletes értékelést nem fogalmazok meg erről. (Tehát szerinted Kupa, Bokros és Bajnai is dupla nullák voltak, örülök az értékelésednek)
berlini
berlini 2013. 07. 24. 01:12
Előzmény: #1305  berlini
#1306
Sikerember idézőjelben (és mindkét oldalra céloztam.)
berlini
berlini 2013. 07. 24. 01:08
Előzmény: #1304  Törölt felhasználó
#1305
"Szerintem nem szélsőséges a véleményem, ha meg valami nem stimmel, akkor mutasd be!"
Szerintem bemutattam.
" Magas a hitel-betét arány, a bank a többszörösét is képes lenne hitelezni, mint amint teszi."
Ha nem igy lenne, akkor meg azért ostoroznád.
"Igen, csak ez nem Csányi érdeme, bármelyik bankvezető kihozta volna."
Mutass nekem egyet, aki a magyar bankvezérek közül ezt megtette.
" Fioktelepe?! Az állításod teljesen abszurd, az OTP egy multinacionális részvénytársaság, hogy lehetne egy ekkora cég fióktelep?! Természetesen sehogy! "
Olvasd el kérlek amit irtam. Ahogy Te is én is a múltról beszéltem, amikor az OTP kizárólag magyar bank volt. Te azt irtad, hogy hiba volt megakadályozni, hogy valaki felvásárolja. Én erre válaszoltam, hogy egy regionális nagybank helyett egy magyarországi fiókbank lenne csupán egy 90-es évek beli felvásárlás esetében.
"Nem tudom Csányi hogyan értene a gazdaságpolitikához ugyanis Ő elsősorban mikró közgazdász, az egy kicsit más műfaj (bár a közigazgatásban is dolgozott)."
Itt önmagadat cáfolod, de egy megjegyzést engedj meg:
Elég jól ismerem a magyar makrogazdaságpolitika irányitóinak (de beosztottainak is) a makroökonómiai kvalitásait.(Legtöbbjük elvérezne egy közgáz alapvizsgán, még a fogalmakkal sincsenek tisztában.)
Azon azért elgondolkodhatnál, hogy rajtad kivül senki nincsen aki az elmúlt 23 év gazdaságpolitikusait (tisztelet a kivételnek: Oszkó, Chikán,) egy dupla nullánál többre értékelné.
Amúgy meg ráférne erre az országra, hogy végre olyanok irányitsák a gazdaságot, akik legalább egy zöldséges boltot el tudnának vezetni veszteség nélkül.
Nem hiszem, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, hogy a rendszerváltó zugügyvéd-kisztitkár sikeremberekből már elegünk van.
Törölt felhasználó 2013. 07. 23. 22:37
Előzmény: #1300  berlini
#1304
Szerintem nem szélsőséges a véleményem, ha meg valami nem stimmel, akkor mutasd be!
-MOL és a Richter is regionálisan meglehetősen sikeresek, terjeszkednek növekednek.
-Ezt én is jeleztem, hogy tekintettel az előző rendszerben a legnagyobb betétgyűjtő intézmény, eleve magas volt a tőkeellátottsága. Magas a hitel-betét arány, a bank a többszörösét is képes lenne hitelezni, mint amint teszi. Így nem különösebben nehéz céltartalékot képeznie, a kihasználatlan hitel kapacitásai miatt ezt könnyen megteheti.

Igen, csak ez nem Csányi érdeme, bármelyik bankvezető kihozta volna.

Fioktelepe?! Az állításod teljesen abszurd, az OTP egy multinacionális részvénytársaság, hogy lehetne egy ekkora cég fióktelep?! Természetesen sehogy!
Az oroszok kezébe került volna a cég maximum a székhelyet vitték volna el,de még az sem biztos (Az orosz befolyás közvetett, közvetlen most is megvan a cégben.), de ha megtörtént volna akkor sem változott volna semmi. A székhely változtatását ha eldurvulnak a viszonyok egyébként Csányival is ki lehet vitelezni.

Egy szó mint száz, sztárt csináltak Sanyi bácsiból, de ami lett a cég, ilyen indulás és belső sajátosságok mellett más bankvezető is megcsinálta volna.

Nem tudom Csányi hogyan értene a gazdaságpolitikához ugyanis Ő elsősorban mikró közgazdász, az egy kicsit más műfaj (bár a közigazgatásban is dolgozott).
p-b 2013. 07. 23. 21:57
Előzmény: #1302  p-b
#1303
Bocsi Berlini, ezt valójában nem Neked, hanem _Joker1-nek írtam..
p-b 2013. 07. 23. 21:53
Előzmény: #1300  berlini
#1302
Ha úgy gondolod, hogy emögött a 16-17 éves produktum/sikersztori mögött jelentős hányadban nem Csányi teljesítménye áll, akkor az sztem erős látás korlátozottságod lehet....
16 év = 4200%!
Jah, hogy neked ez is kevés, el kellett volna adni az oroszoknak:)

Tedd fel magadnak a kérdést.... Te mennyire lettél volna képes?

Szóval ez Csányi nélkül nem jött volna össze ez a történet, maradjunk ennyiben.
A Volt helyettese Spéder mire volt képes az elmúlt 7 évben az FHB-nél? A 8.évben talán sikerül államosítani/beintegrálni a postába....... Az lesz ám a igazi sikersztori:)
offshort
offshort 2013. 07. 23. 21:22
Előzmény: #1300  berlini
#1301
Ebben mind igazat adok , viszont a piac az újabb devizahiteles élősködősdi szabályozást valószinű nem fogja pozitívan fogadni , az árfolyam akár lehet alacsonyabb is , a maradék nagybüfik kiszállása utána forgalom is csökkenhet , akár annyira hogy az OTP felöl is veszélyeztetve érzik a "HUN msci-t" , (Mtel , Richter) , annyira hogy lehet hogy Richter is dobva lesz a long listáról !
Ebben a verzióban vészesen nagy baj közeleg a BÉT-re !

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek